Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11814
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Já jsem trval na AGR sedadlech :) . Ve specifikaci do podzimu byly ve standardu, aktuálně jsou za příplatek (ceníková cena auta mínus 8.000,--, příplatek za AGR sedadla Kč 15.000,-- - přesně ono "Nechci slevu zadarmo" :mrgreen: ).
Převodovka v hybridech a PHEV je systém TOYOTA, konec konců původně na vývoji spolupracovali, je to kombinace planetového soukolí pro rozjezdy a plynulého převodu pro samotnou jízdu. Vyžaduje to trochu zvyku a stejně jako u všech CVT se nemůžeš řídit sluchem, protože otáčky nejsou v přímém vztahu k rychlosti. A nebudeme si nic nalhávat - ten systém je možná celkem úsporný a velice odolný, ale výkon v něm mizí. Koně to auto má na papíře, ale ne v provozu...
Ale to všechno jsem před pořízením věděl, to je pouhé konstatování faktu :wink: .
27. (FORD 2.) Kuga Active X PHEV
26. (FORD 1.) Explorer
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11814
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Tak mi záměr snížit průměrný nájezd na PHEV moc nevychází...
Kuga má po dvou měsících 7.070 km, Explorer po pěti měsících 9.100 km.
Možná v únoru nájezd trochu spadne - olympijská pauza nám zavře extraligové zimáky, ale nějaké památky se zimním provozem se najdou, tak uvidíme :mrgreen: .
27. (FORD 2.) Kuga Active X PHEV
26. (FORD 1.) Explorer
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11814
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Koukám, že jsem tu dlouho nebyl :D .

Tak jenom takový malý Fordí raport. Vyšlo to tak, že oba Fordy dnes pokoří metu 14.000 km.
Momentálně došlo na to, proč jsem Astru vyměnil za Kugu a jezdí s ní přes týden žena. Tím se nájezd Kugy začal drobet snižovat. Jak nám skončila hokejová sezóna, tak nájezd PHEV také klesl. Cílem je, aby se teď primárně jezdilo Explorerem - jednak nemá kilometrově stanovený servisní interval, ale hlavně už nám pěkně svítí sluníčko a šťávu na ježdění tak máme rovnou od zdroje, což je s rostoucí cenou ropy zásadní plus :mrgreen: .
Oba Fordy jsou už zase na letních, což u obou vozů přineslo, spolu s růstem teplot, pád spotřeb o velice podstatných 25% - až jsem čučel, jak moc velký rozdíl se za poslední 2 týdny projevil :shock: .

Při mládí a nájezdu obou aut samozřejmě nemáme žádné závady ani komplikace, když už něco zazlobí, tak bezdrátové AA, a to je v drtivé většině případů problém mého telefonu, nikoliv samotných aut.

Jedna zajímavost - Kuga má sice servisní interval 2 roky/30.000 km, ale ŘJ si vyhodnocuje, zjevně dle nějakého algoritmu, kvalitu motorového oleje a je schopná vynutit si výměnu oleje dřív. V tuto chvíli to vychází na nějakých cca 5.500 km než bude výměna oleje nutná. Vidím to tak, že motorový olej vyměním kolem 16.500 km, aby to pak s rezervou vyšlo na další výměnu při kompletní prohlídce ve 30.000 km.

Koho zajímají spotřeby a náklady, tak zde:
Explorer - https://www.spritmonitor.de/en/detail/1663295.html
Kuga - https://www.spritmonitor.de/en/detail/1678358.html
27. (FORD 2.) Kuga Active X PHEV
26. (FORD 1.) Explorer
Uživatelský avatar
mozecek
****
Příspěvky: 1099
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis

Příspěvek od mozecek »

Kdyz vymenis olej driv auticka ti jen a jen podekuji .. btw co mas za disky/gumy ze ti spotreba klesne o 1/4 :O
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Uživatelský avatar
Axel.Foley
*******
Příspěvky: 20906
Registrován: 07 zář 2011, 00:02
Bydliště: Olomouc

Re: Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis

Příspěvek od Axel.Foley »

Přeji hodně radosti a spokojenosti do dalších kilometrů (i když... "spokojenosti" u K. :lol: )
CUPRA Formentor 1,5 TSi DSG
Hyu Tucson 1,7 CRDi Czech Edition, 09/2016, Sand White - prodáno
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11814
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

@mozecek - Na obou autech jsou na léto i zimu stejné rozměry, tedy nelaboruji na zimu s užšími pneu nebo disky o menším průměru. Kuga má standard 18'' 225/60, Explorer jede dvojrozměr na ráfcích 19'' - vpředu 235/55, vzadu 255/50. Obě auta mají letní prvomontáž Continental Eco Contact (tuším evoluce 6), na zimu používáme Nexen Winguard Sport 2.
Osobně si myslím, že je to kombinace nižšího valivého odporu letních pneu a výrazně menší potřeby topit. Možná i toho topení je na tom větší podíl - elektropohon si nepomůže odpadním teplem spalovacího motoru a i tepelné čerpadlo prostě potřebuje energii na topení, i když výrazně méně než obyčejná topná spirála :wink:

@AxelFoley - Kuga mi teď nevadí, když s ní jezdí žena :lol: . A Explorer mě fakt baví - baterka mezi nápravami rovná se nízké těžiště a ještě je to čistý zadohrab :mrgreen: .
27. (FORD 2.) Kuga Active X PHEV
26. (FORD 1.) Explorer
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9525
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis

Příspěvek od idam.i »

Nech ti tie F jazdia jedna radosť. =D>
Zrušiš mýtus o tom: Fordom tam a vlakom späť. :lol:
Škoda,že Cupra neprešla. 8)
Cupra Formentor 1,5 TSI DSG(2022-)Nevada White
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T (2018- 2025) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8....
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11814
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Díky.
On to asi mýtus není, ale očekávám, že se mi vyhne, protože to půjde včas o dům dàl :mrgreen: .
Cupra by prošla - ale bylo to o penězích - a ten rozdíl byl fakt značný...
27. (FORD 2.) Kuga Active X PHEV
26. (FORD 1.) Explorer
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11814
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Teda, když vezmu jaká almara Explorer je, tak spotřeba za poslední 2 dny mě šokuje!
Spotreba_EX.jpg
Spotreba_EX.jpg (10.81 KiB) Zobrazeno 910 x
27. (FORD 2.) Kuga Active X PHEV
26. (FORD 1.) Explorer
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9525
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis

Příspěvek od idam.i »

Ešte že to nie je v litroch na 100km.😁
Na bzučáka slušné.👍
Cupra Formentor 1,5 TSI DSG(2022-)Nevada White
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T (2018- 2025) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8....
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11814
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Zase nám uplynul nějaký čas, tak si dovolím malý reportík.

Jak jsem tu už psal, Kugu si teď vzala manželka a já jezdím Explorerem. Nájezd Exploreru tak celkem znatelně roste, zatímco Kuga nabírá kilometry pomaleji :wink: .
Explorer tak už překonal 19.000 km a musím říct, že až na pár asistentů, ze kterých lezu po zdi (což je ovšem více problém současné produkce než jednotlivých aut) je to fakt příjemné auto se kterým se dobře jezdí. Pohon na zadek umožnil neuvěřitelný rejd a baterka v podlaze krásně snižuje těžiště. Fakt příjemné auto =D> .
Kuga má sice nastavený servisní interval 30.000 km/2 roky, ale umí si říct o výměnu pouze oleje. Co jsem se tak bavil s lidmi od FORDu, tak málokterá Kuga HEV/PHEV si nechá olejovou náplň déle než 20.000 km. Takže jsem dospěl k závěru, že výměna zhruba uprostřed intervalu bude rozumná. Došlo na ní v sobotu při nájezdu 17.093 km a v autorizovaném servisu to vyšlo komplet Kč 6.393,-- vč. DPH (5,4 litru oleje, filtr, těsnění, práce). Největší fičák měli s vynulováním intervalu - sobotní obsazení dílny je logicky slabší než v pracovní dny a AutoPalace Spořilov dělá spoustu značek - zrovna neměl směnu nikdo z FORDu :mrgreen: . Jak to vyřešili nevím, třeba nápovědou po telefonu, ale interval vynulovali a vše OK.

Takže sečteno - sluníčko svítí, elektriku nám vyrábí, my na ní vesele jezdíme. Jedinou "závadou" jsou občas zlobící přední parkovací čidla na Kuze, ale to při množství mrtvého hmyzu není zas tak překvapivé :lol: .
27. (FORD 2.) Kuga Active X PHEV
26. (FORD 1.) Explorer
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2597
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis

Příspěvek od milosh »

A já myslel že máš na léto nové auto a konečně něco většího, aby ses vyspal i v cizině a nemusel domů do své postele :wink:
Uživatelský avatar
Axel.Foley
*******
Příspěvky: 20906
Registrován: 07 zář 2011, 00:02
Bydliště: Olomouc

Re: Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis

Příspěvek od Axel.Foley »

Mr. :hyu: spí jenom ve své posteli :lol:
CUPRA Formentor 1,5 TSi DSG
Hyu Tucson 1,7 CRDi Czech Edition, 09/2016, Sand White - prodáno
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2597
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis

Příspěvek od milosh »

Tak každý máme nějakou úchylku, mě by to omezovalo jako velkého fanouška cestování. Pak se člověk z dovolené aspoň na tu svou postel těší.
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11814
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

No právě, Ty jsi fanoušek cestování, já cestování nesnáším :mrgreen: !
27. (FORD 2.) Kuga Active X PHEV
26. (FORD 1.) Explorer
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“