Montáž turba

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Odpovědět
blaazn
*
Příspěvky: 89
Registrován: 06 bře 2007, 21:46
Bydliště: Opava

Montáž turba

Příspěvek od blaazn »

Nazdar Všichni, potřebuju poradit. Namontoval sem kompletně repasované turbo na Scoupe GT a mám takový menší problém. Tak za prvé už to nejede jako dřív a za druhý když tomu naložím tak turbo začne houkat jako siréna a je to fakt strašný! A jak vedou k turbu ty tři malé hadičky tak se chci zeptat jestli se stalo moc když sem je nechtěně prohodil navzájem. Nejsem si snima moc jistý! Díky moc za odpovědi nebo rady!
Reklama
 

pener_jack
**
Příspěvky: 281
Registrován: 24 črc 2006, 16:45
Bydliště: Praga
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pener_jack »

No jestli ti to houka tak to neni moc dobry...
Hlavne olej!!! Aby byl spravne

Melo by se to prvni namontovat, pak musis odpojit vyvod oleje a vrazit ho do nejake banky. Vyndas pojistku od zapalovani a parkrat otocis motorem aby si turbo nasalo olej {kterej se ti vyprazdni do banky} pak kouknes jestli ztoho slo nejaky svinstvo. napojis hadicku oleje, pojistku a nastartujes. projistotu to nech chvylku bezet a pak to vem na jizdu ale nehrotit! Po chvylce zkontrolovat zda netece olej.
Hyundai scoupe 93 N/A prekopany a ma ted turbo moturek.
Catback Exaust
Denso Iridium Sparks
K&N cold air intake
blaazn
*
Příspěvky: 89
Registrován: 06 bře 2007, 21:46
Bydliště: Opava

Montáž turba

Příspěvek od blaazn »

No myslím že to maže dobře. Zní to spíš jak kdyby to někde profukovalo tak sem zkontroloval všechny hadice a dělá to pořád. A co teda ty tři malé hadičky. Nevadí to kdybych to prohodil? Nejsem si fakt jistej. A ještě ke všemu mi to teď jelo na tři válce! Zkusím jiné svíčky. Třeba vynechávaj. Nebo jde nějak proměřit ten zapalovací modul nebo jak se to jmenuje?
pener_jack
**
Příspěvky: 281
Registrován: 24 črc 2006, 16:45
Bydliště: Praga
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž turba

Příspěvek od pener_jack »

blaazn píše:No myslím že to maže dobře. Zní to spíš jak kdyby to někde profukovalo tak sem zkontroloval všechny hadice a dělá to pořád. A co teda ty tři malé hadičky. Nevadí to kdybych to prohodil? Nejsem si fakt jistej. A ještě ke všemu mi to teď jelo na tři válce! Zkusím jiné svíčky. Třeba vynechávaj. Nebo jde nějak proměřit ten zapalovací modul nebo jak se to jmenuje?
Myslis ten powertransistor? to se promerit da, ale to by ti to ani nenaskocilo bez nej.

Hadicky by se asi prohodit nemeli, mas tam podtlak co ovlada westgate a neco vede do toho kanistru s aktivnim uhlikem tusim..
Hyundai scoupe 93 N/A prekopany a ma ted turbo moturek.
Catback Exaust
Denso Iridium Sparks
K&N cold air intake
Uživatelský avatar
MichaelS
**
Příspěvky: 396
Registrován: 05 úno 2007, 22:27
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichaelS »

No když je prohodíš nebude ti usměrňovat westgate a auto pojede třebe s tlakem 1,6baru nebo taky jako atmosfera. ten ventil je elektronické omezování tlaku turba přepouští tlak k westgate a tím reguluje tlak v turba. má to tudíž dvojí ochranu přes west gate a pak přes elektroniku.
S Coupe GT-TURBO - prodáno , TURBO VLÁDNE SVĚTU
Mitsubishi Eclipse GSX 260hp - nová hračka
blaazn
*
Příspěvky: 89
Registrován: 06 bře 2007, 21:46
Bydliště: Opava

Montáž turba

Příspěvek od blaazn »

No ono to jelo jako atmosféra a vždycky se mi rozsvítily při plném jenom 4 diody na turbo a teď sem už dvě přehodil a jede to docela fakt jinak a už mi svítí všechny diody co by svítit měly. Tu poslední nepočítám, ta je červená. Ale to houkání nezmizelo. zmírnilo se ale nezmizelo. Kdo ví čím to může být. A kolik tak má to turbo tlačit normálně? 1 bar??1,2??
pener_jack
**
Příspěvky: 281
Registrován: 24 črc 2006, 16:45
Bydliště: Praga
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž turba

Příspěvek od pener_jack »

blaazn píše:No ono to jelo jako atmosféra a vždycky se mi rozsvítily při plném jenom 4 diody na turbo a teď sem už dvě přehodil a jede to docela fakt jinak a už mi svítí všechny diody co by svítit měly. Tu poslední nepočítám, ta je červená. Ale to houkání nezmizelo. zmírnilo se ale nezmizelo. Kdo ví čím to může být. A kolik tak má to turbo tlačit normálně? 1 bar??1,2??
6PSI coz je asi 0.4 baru muze to jit az na 12PSI coz je 0.8.
Nekdo to ma i vys, ale nevim jestli to jednotka nehodi do nouzaku.

leda to obejit solenoidem k jednotce, ale to bych nedoporucoval.
hlavne nato nebudou vjednotce mapy a tak byse to muselo nekde upravit
Hyundai scoupe 93 N/A prekopany a ma ted turbo moturek.
Catback Exaust
Denso Iridium Sparks
K&N cold air intake
Odpovědět

Zpět na „COUPE“