Spotreba 2.0 CRDi VGT TUCSON

Hyundai Tucson 1. generace 2004 - 2010 (JM) - nástupcem byla ix35 v letech 2010 - 2015.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobík
*
Příspěvky: 29
Registrován: 15 říj 2006, 11:51
Bydliště: Bratislava

spotreba

Příspěvek od Bobík »

16000 km, letne gumy-do 9litrov/100km, pomer mesto/mimo: 20/80, zimne gumy do 10l/100km. Rychlosti: mimo 90km/h, dialnica max. 120km/h, maximalna spokojnost
i30 1.4i Family Engine Red PD 5HB 2019
ex Tucson 2.0 CVVT 16V Dynamic 2006 Ebony Black
ex Accent 1.5 CRDi VGT Elegance 2007 Ebony Black
Reklama
 

NadaK2
Příspěvky: 1
Registrován: 01 čer 2007, 17:54

Spotřeba TUCSON CRDI 83kW, rok výroby 2005

Příspěvek od NadaK2 »

Již delší dobu sleduji tuto diskuzi ohledně spotřeby. Jelikož s tímto autem jezdím druhým rokem, mám již také vlastní zkušenost. V prvních měsících jsem jezdila za cca 9,5-10 l, po půl roce se to ustálilo tak někde na 9,3 litrech na 100km. No a letos, kdy mám na tachometru cca 57tis km a pečlivě dodržuji omezenou rychlost max 130Km na dálnicích, mi klesla na 8,8 litru. :lol: Denně dojíždím do Prahy a najedu tak 90km, přičemž asi 1/3 trasy je po Praze. Není to tedy žádná vykouzlená spotřeba někde po rovince, ale denní provoz v pražské dopravě. Se spotřebou jsem docela spokojená. :lol:
Přikláním se k názoru, že spotřebu ovlivní styl jízdy a z vlastní zkušenosti vím, že při vyšší rychlosti mi okamžitě vylítne i spotřeba (ověřeno na několika cestách za lyžováním do Dolomit). Také, pokud řídí přítel a moc se s tím nemazlí a jede co to dá.
No a zajímavý je také údaj o dojezdu na nádrž a objemu palivové nádrže. Dojezd na plnou nádrž: 730-790 km, běžné tankování: 60-65 litrů. Musí se to ale načerpat pomalu.
:wink: hezký víkend a lehkou nohu na plynu, NadaK2
Uživatelský avatar
Joe # 13
*
Příspěvky: 83
Registrován: 26 bře 2006, 12:59
Bydliště: Plzeň

spotřeba

Příspěvek od Joe # 13 »

Ahoj kolegové!
Přiznám se, že to mám čipnuté na cca 100- 104 KW a zatím jsem jen sledoval příspěvky. Jsem spokojenej, spotřeba se vyhoupla s klimou na 8 l. Jinak jezdím o 1- 2 dcl méně. Úprava je dělaná na zakázku. Měl jsem požadavek na zachování životnosti a tak se upravovalo cca 20 parametrů ŘJ. Původní program měl vyšší hodnoty.
Je mi jasný, že mě tu zase někdo začne kamenovat, ale je to jen a jen můj problém, když se něco stane! :?
Pro mě je důležitý, že to má i na nižší otáčky vyšší výkon a spotřeba je na ucházející úrovni!
Pokud by měl někdo zájem o kontakt
na úpravce, zanechte kontakt.
arcus
*
Příspěvky: 14
Registrován: 09 dub 2007, 17:18
Bydliště: Praha - východ

Re: spotřeba TUCSON

Příspěvek od arcus »

petr2005 píše:Co řikáte na vysokou spotřebu TUCSON 2,0 diesel. To co se udává za spotřebu v prospektech je klamání spotřebitele. Zkoušel jsem jet 30 minut po rovině 80 km a nedostal jsem se pod 8 litrů na dálnici při 120 km rychlosti je spotřeba přes 11,5 litru.
No já mám Tucson 2,0 CRD VGT a průměrná spotřeba 7,3 l s puštěnou klimou a většinou jízdy po Praze.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi, r.v. 2007 Dynamic, Paket Plus, N1
MichalPraha
Příspěvky: 1
Registrován: 18 čer 2007, 19:58

Vysoká spotřeba

Příspěvek od MichalPraha »

Ahoj všem, ač nerad, musím se přidat k Jirkovi z Brna. Ať dělám co dělám neklesne mi spotřeba v rok starém Tusconu 2.0 CRDI ATM na méně než 10,7 l/100km. Pravda je, že jsem to jednou zkoušel a jezdil jsem po okreskách asi osmdesát bez příliš velkého šlapání na plyn a spotřeba se pohybovlala kolem osmi litrů. Nicméně koupil jsem auto, kterým chci jezdit a né neustále myslet na to jestli jsem moc nepřišlápl plynový pedál.
Zkoušel jsem i konzultace v autorizovaném servisu, ale světe div se...vše je v nejůepším pořádku. Auto se mi líbí, ale pláču při pomyšlení, že se svou Octávií 1,9 TDI umím jezdit bez jakýchkoli problémů za 5,5.
Pokud někdo tvrdí, že s Tusconem s dieselovým motorem 2.0 CRDi ATM jezdí úplně normálně za 8 l/100km nezbývá mi než smeknout a zaplatit si u něj kurzy správného řízení.
Přeji mnoho šťastných kilometrů a co nejméně zastávek u čerpacích stanic.

MichalPraha
Uživatelský avatar
seatik
*
Příspěvky: 20
Registrován: 02 říj 2006, 19:33

Příspěvek od seatik »

co to Michale vyresit preprogramovanim jednotky? Rekl bych,ze je chyba prave tam,pokud chces,muzu Ti poslat na seriozniho cloveka,ktery jiz jednoho tuscona od vas z klubu cipoval a ten majitel si vubec nestezuje,jezdi pod 8l.Pokud Te to zajima,napis mi sz
arcus
*
Příspěvky: 14
Registrován: 09 dub 2007, 17:18
Bydliště: Praha - východ

Re: Vysoká spotřeba

Příspěvek od arcus »

Musím dodat pár bodů

1) starší diesel opravdu baští o něco víc

2) ATM je u Hyundai pouze 4-stupňová a opravdu žere. U nového Santa-Fé je automat už mnohem lepší

3) Nemůžeš srovnávat traktor diesel v Octavii, s Tucsonem, protože Tucson je o dost těžší a hlavně vyšší a taky pneumatiky mají o dost větší odpor.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi, r.v. 2007 Dynamic, Paket Plus, N1
pavel2005
*
Příspěvky: 23
Registrován: 04 dub 2006, 13:11

Příspěvek od pavel2005 »

Zdravim
Mam takovou poznamku ke zvysovani parametru chiptunningem.
Vykon se urcuje jako P=M*n*0.1047.
Krivky momentova a vykonova jsou tedy pro kazde otacky v pomeru 0.1047. Z toho mi vychazi ze nelze jak nekteri uvadi dole zvysit moment a treba nahore vykon. Vzdyt je to dano tim fyzikalnim vztahem. Nelze prece zvysit moment a vykon aby zustal pro urcite otacky - kdyz zvysim moment musi s tim vzrust i vykon a naopak. Jinak nechapu poznamky typu me nejde o vykon ale hlavne o kroutak.

Pavel2005
TUCSON 2.0CRDI AT
mirinda
Příspěvky: 1
Registrován: 04 črc 2007, 10:17

Spotřeba 2.0 CRDi VGT 4x4 TUCSON

Příspěvek od mirinda »

Vlastnim tuscona 103 kw 6-ti kvalt a při klidné jízdě kolem 100 až 120 km/h mam spotřebu do 7 l/100 km. Jinak se pohybuju při mem svižném ježdění kolem 7.5 l/100km. Jen ve městě to jde nad 8l/100 km. Zatím mám jen 8000km ale celkový dojem super. doufam že tak vydrží. Obrázek
bzuko
Příspěvky: 2
Registrován: 16 čer 2007, 14:01

Příspěvek od bzuko »

Zdravím vás, Tusoňáci. Jednototo vozítko mám od minulého roku doma. Jedná sa o 2,0 CRDi - 83kw, 5-tikvalt. Bez dlhých kecov sa určitě jedná o unikát! Prvý týždeň 7,8 l/100. Potom asi dva mesiace 11,5 l/100. Podotýkam, že som v oboch prípadoch jazdil na Shell W-Power a ani jazdný štýl som nezmenil. Tucson je moje šieste auto a po vybláznení so 105-kou, Toledom, Renaultom 21 a Celikou som sa začal baviť ekojazdou. S Cordobou v nafte som to zvládal pod 4 l/100. Dosť áut som si požičal od kamarátov a vždy som to sfúkol o litrík lepšie, než boli papierové hodnoty. Dnes som s Tucsonkom na 10,4 l v meste, 7,3 l mimo a priemer asi 8,4 l pri 11000 km. K papierovým hodnotám nie a nie sa priblížiť a to mám nohu ako motýľ! Je to veľké a ťažké auto, ale prečo potom tie zavádzajúce údaje od výrobcu? Máme doma ešte Alhambru 1,9 TDi. Veľkosť a hmotnosť zrovnateľné, spotreba do 6 l!
Uživatelský avatar
servo
**
Příspěvky: 154
Registrován: 25 pro 2005, 21:10

Příspěvek od servo »

Jednoducho to H pos...lo v tomto pripade a je to skoda.
Na Lantre 1.5 som vonku behal s lahkou nohou 5 l/ 100km, inac spotreba bezne 1 l pod uvadzanou.
Elantra 1.6 uz spapa viac, ale real je cca zhodny s papiermi.
Ale Tucson proste zerie ovela viac nez tvrdi vyrobca/predajca.
To by nevadilo, keby to aspon nejako riesili, ale vykaslali sa na to a to je skoda (nie velmi dobre pre meno).
Ja som sa so super lahkou nohou dostal na podobne hodnoty ako Ty, ale takto sa jazdit normalne neda .-) a to sme este stale vyssie nez uvadzaju. Takze real je kdesi ovela vyssie.
Ide o 2 veci:
1. Ze takato spotreba je adekvatna, ale to by nemali klamat uvadzanou, pretoze, je to 1 z rozhodujucich faktorov pri vybere
2. Spoteba by mala byt skutocne ako pisu, ale kdesi sa stala chyba a treba ju napravit.
Skor si myslim, ze je to 1. pripad, ved napr. RAV4 ma v papierok vyssie hodnoty a take aj v reali ma. Rozpraval som s predajcom SPORTAGE a vravel, ze ked uz niekto prejavi zaujem, tak presviedcaju rovno na diesel, aby sa vyhli potom neprijemnostiam, ktore maju teraz po predaji benz. modelov!
Len ze diesel je o VELA drahsi, keby aspon v tom spravili kompromis...co uz...skoda...ale inak super auto!
Tucson 2.0i CVVT + Getz 1.4i + Galloper 2.5TD
bzuko
Příspěvky: 2
Registrován: 16 čer 2007, 14:01

Příspěvek od bzuko »

Priznám sa bez mučenia, že Tuky je pre mňa srdcová záležitosť. Ale asi by som do toho nešiel, keby vlani na konci roku nemali akciu 200 000 dole. Než tie ušetrené koruny prejazdím, tak to chvíľu potrvá, ale štve ma to z princípu. Asi som naivný, ale klamať sa nemá. A už vonkoncom nie s požehnaním úradov. Ako si niekto dovolí tvrdiť, že hodnoty v papieroch sú namerané v ideálnych podmienkach? Veď ja si kupujem auto na normálne jazdenie a v jeho cene je zahrnutý aj poplatok za testy na polygóne, v bežnej prevádzke atď.
Uživatelský avatar
permonicek
*
Příspěvky: 36
Registrován: 05 kvě 2007, 22:10

Příspěvek od permonicek »

Ahoj, mám prozatím úplně stejnou zkušenost jako ty. I když jsem celkem čerstvým majitelem Tucsona 2.0 CRDi VGT 4WD 103 kW 6st. (najeto 2800 km), tak zatím naprostá, ale naprostá spokojenost. Autíčko nejenže splnilo, ale o mnoho víc předčilo moje očekávání :D. Ještě k té spotřebě - musím říct, že jezdím dost i po městě, ale spotřeba mi přes 8l/100 km nikdy nepřelezla. Snad jen teď nedávno, když jsem jel celou cestu po dálnici proti silnému větru, tak to při cca 135 km/hod, klimatizaci a s tempomatem bralo kolem 8,0-8,2 l/100 km. Taky záleží na tom, jestli se budeme bavit o dlouhodobé průměrné spotřebě, nebo o okamžité. Já jezdím zatím dlouhodobě v rozmezí mezi 6.8-7,5 l/100km. Myslím, že ale nejvíc záleží na tom, jak s tím kdo jezdí a jak tomu "šlape na krk". Když se jezdí rozumně (a teď nemyslím jak šnek!), tak se dá udělat hodně muziky za málo peněz. Samozřejmě, že když to bude člověk honit a vytáčet, tak může okamžitá spotřeba růst astronomicky nahoru (třeba i 11-12 l) a to se pak projeví i na stavu peněženky. :). Obrázek
Uživatelský avatar
servo
**
Příspěvky: 154
Registrován: 25 pro 2005, 21:10

Příspěvek od servo »

Bohuzial tato teoria neplati pri benzine :?
Tucson 2.0i CVVT + Getz 1.4i + Galloper 2.5TD
Uživatelský avatar
permonicek
*
Příspěvky: 36
Registrován: 05 kvě 2007, 22:10

Příspěvek od permonicek »

Přidá se někdo se svými zkušenostmi? :)
Tucson 2.0 CRDi GLS 4WD VGT DPF (2007)
Odpovědět

Zpět na „Tucson I“