Termostat

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kopir
Moderátor
Příspěvky: 207
Registrován: 22 črc 2006, 16:40
Bydliště: Senica-SK
Kontaktovat uživatele:

Termostat

Příspěvek od kopir »

Zdravím pánové, stáva sa mi, že niekedy mám v nádržke vodu na min. a niekedy ak si ju kontrolujem je voda v polovici i pod ryskou max. čím to je, že mi hladina kolísa ? Chcem si skontrolovat termostat, musím vypustit vodu, ked to rozoberem, alebo nie ? Nevytečie voda, alebo nezavzdušní sa to dajako ? Dík za rady.
Obrázek
Obrázek
Chrysler pt cruiser 2,0 16V
Hyundai Lantra combi 1,6 16V GLS G4CR/84kw-predané
Hyundai Lantra 1,5 GLSi -predané
Reklama
 

jelensoft
*
Příspěvky: 97
Registrován: 18 zář 2005, 20:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jelensoft »

Pokud ti voda jen kolísá mezi ryskami, nic se neděje, je to dáno teplotou vody a okolí. Nesmí ti mizet, abys musel dolévat. Termostat s tím nemá nic společného, voda většinou utíká přes vodní pumpu nebo netěsnýma hadicema - měl bys pod autem nakapáno. U termostatu je důležité, aby držel teplotu motoru uprostřed pole měřáku.
Lantra sedan 1,6 16V r.v.96
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

tak tak, je to jen expanzni vyrovnavaci nadrz, nic jinyho nedela. Funkci termostatu poznas na vrchni hadici do chladice, jestli ti pusti po nejaky dobe nastartovanyho studenyho motoru do chladice teplou vodu. To otevrel termostat a muzes byt v klidu. Pokud je i po delsi jizde studena, je v haji. Nebo muze naopak zustat trvale otevreny. To zase dost zere palivo. Zkratka bys to poznal.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
kopir
Moderátor
Příspěvky: 207
Registrován: 22 črc 2006, 16:40
Bydliště: Senica-SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kopir »

Nooo, voda mi nemizne, mizla mi. Zistil som závadu, pod odvodovým výfukovým potrubím som mal na hadici naprd eska pásku, vymenil som ju a v pohode. Teplota sa mi drží po zohriati vždy v strede ako má a ked sa motor prehreje napr. v kolone, tak sa aj spúšťa ventilátor. Takže bude potom všetko v poriadku. Dík za rady a uspokojenie, že je to ok :)
Obrázek
Chrysler pt cruiser 2,0 16V
Hyundai Lantra combi 1,6 16V GLS G4CR/84kw-predané
Hyundai Lantra 1,5 GLSi -predané
Uživatelský avatar
zaludnikrs
**
Příspěvky: 371
Registrován: 15 říj 2005, 13:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zaludnikrs »

jeste jsem se chtle zeptat, co kdyz je termostat porad zavrenej, tim padem se motor prehriva, neslo by v nem neco prepnout aby byl porad otevrenej, jako manualne myslis :) 16v
Jiřa
Uživatelský avatar
kopir
Moderátor
Příspěvky: 207
Registrován: 22 črc 2006, 16:40
Bydliště: Senica-SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kopir »

Maj v aute poruke kladivko a ked sa neotvorí pobúchaj potom, ako sa to robievalo na škodovkách :D
Obrázek
Chrysler pt cruiser 2,0 16V
Hyundai Lantra combi 1,6 16V GLS G4CR/84kw-predané
Hyundai Lantra 1,5 GLSi -predané
Dastin

Příspěvek od Dastin »

Při výměně termostatu stačí jen vodu odpustit a potom jen zpět dolét do chladiču a vyrovnávací nádržky, zbytek se ovzdušní sám. A to co popisuješ,tak auto je OK.
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“