Fólie na skla

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Leo
**
Příspěvky: 143
Registrován: 02 srp 2005, 17:07
Bydliště: Praha - Západ, Horoměřice

Příspěvek od Leo »

Jestli si chceš folie nalepit sám, tak sice ušetříš, ale než to uděláš bez bublin a kvalitně, tak Ti to bude chvíly trvat a pár jich zničíš. Lepím reklamní folie a vím o čem mluvím. A to se reklamní folie lepí o dost lépe. Ale postup je stejný. Doporučuji koupit stěrku s filcem v nějakým velkoobchodu s reklamníma foliema. Stojí cca 60,- a je to lepší než nějaká plastová destička s houbičkou. Nezapomeň jarovou vodu. Nemusí bejt zas tolik jarová, jen trochu a nastříkej ji na sklo i na folii rozprašovačem. Lep nejprve jednu polovinu skla, potom sundej přenosku a dolep zbytek. Vyndal bych komplet skla a šel do toho. Připrav si dost času a nervy. Určitě to zvládneš, ale ty nervy a čas. Já jsem si to sám nedělal. Nemám na to čas. Je pravda, že ušetříš. Hlavně kupuj kvalitní folie. Jo a ty bubliny se na foliích na skla nepropichují. Když nějaká bude, tak ji nech a ona opravdu vyschne. Potom až okna nasadíš, tak je tak 3 dny nestahuj. To je asi vše. Na zbytek musíš přijít sám.
Hyundai SANTA FE - 2.00 CRDi VGT
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Anonymous píše:Folie doma nelepit. A když, tak koupit značkové. Nejlepší jsou americké. Měl jsem na autě dva roky Lunar (Bruxafol jsou taky dobré), žádná prasklina ani bublina. Barevná stálost, žádné drápance. Nechal jsem je lepit v JK Studio - Jan Kural v Říčanech u Prahy. Dali mi už tenkrát záruku 2 roky (v době kdy byla zákonem daná 1 rok).
Jo a mimochodem na STK to neradi vidí - pozor tedy na lepení folii na okna řidiče a spolujezdce ...
3M nejsou taky spatne...vse je podle financnich moznosti...i levne nemusi byt spatne...jak psal Leo, dulezite pri lepeni je napred jedna cast a pak sundat prenosku a dolepit zbytek, i tak se da predejit neprijemnostem..
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Farmář
***
Příspěvky: 763
Registrován: 27 kvě 2005, 22:35

Příspěvek od Farmář »

Anonymous píše:Folie doma nelepit. A když, tak koupit značkové. Nejlepší jsou americké. Měl jsem na autě dva roky Lunar (Bruxafol jsou taky dobré), žádná prasklina ani bublina. Barevná stálost, žádné drápance. Nechal jsem je lepit v JK Studio - Jan Kural v Říčanech u Prahy. Dali mi už tenkrát záruku 2 roky (v době kdy byla zákonem daná 1 rok).
Jo a mimochodem na STK to neradi vidí - pozor tedy na lepení folii na okna řidiče a spolujezdce ...
Kdo byl tenkrat na srazu v Chrastanech :D jiste mu neuniklo ,ze Farmářův Accentik byl take polepen foliemi Bruxafol :wink: a s velkym obdivem...ouha :shock:
Zarucene nedoporucuji lepit folie doma :roll: ...........cca 2hoďky u odborneho servisu..jojo odborneho... :)
Nerikam,ze nejlepsi sou americke,ale ty ktere splni svuj ucel...kdo chce mit sve auti jak pohrebak..........OK...je mu prano :roll:
Jinak na folie Bruxafol je vystaven atest i s certifikacni kartou
Uživatelský avatar
Leo
**
Příspěvky: 143
Registrován: 02 srp 2005, 17:07
Bydliště: Praha - Západ, Horoměřice

Příspěvek od Leo »

Jo, přesně, jestli nejsi opravdu zručný a nehodláš celý víkend trávit v garáži s nervama tak doporučuji odborníky, mají to hned a kvalitně. Já mám taky Bruxafol + bezpečnostní folie a jsem maximálně spokojen.
Hyundai SANTA FE - 2.00 CRDi VGT
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Taky je to otazka financi...v dobne, kdy jsem o folie mel az nechutne velky zajem, nebyly zrovna potrebne 4 tisice, respektive zatu praci, kterou s mensi kvalitou zvladnu i ja, jsem je nechtel dat...ale tak je to i s vymenou oleje, brzd a dalsich...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David PLEVA »

Taky uvažuji o zatemnění oken, ale metodou pokovení. Pokud s tím někdo máte nějaké zkušenosti, budu rád, když se o ně podělíte, poněvadž folie jdou sloupnout, pokovení je jaksi "na furt".
___________________________
HYUNDAI SONATA 2.0i 16V 1996
ignorek
*
Příspěvky: 41
Registrován: 22 črc 2005, 23:21
Bydliště: okres Tábor

Zatmavení

Příspěvek od ignorek »

Pokud se nepletu, tak podle zákona můžete mít zatmavení do 30%, a to kromě čelního skla, které musí být čiré. Pokud máte větší zatmavení, můžete mít problémy.

Pokovení dělali (a snad i dělají) např. v Autosklo Servis CZ v Praze. Fólie se dají na rozdíl od pokovení sundat, a navíc můžou být i bezpečnostní. Sám o nich do budoucna uvažuji. :-)
Accent 1.3i 63kW r.v.2004
Uživatelský avatar
yenda
**
Příspěvky: 145
Registrován: 29 srp 2005, 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatmavení

Příspěvek od yenda »

ignorek píše:Pokud se nepletu, tak podle zákona můžete mít zatmavení do 30%, a to kromě čelního skla, které musí být čiré. Pokud máte větší zatmavení, můžete mít problémy.

Pokovení dělali (a snad i dělají) např. v Autosklo Servis CZ v Praze. Fólie se dají na rozdíl od pokovení sundat, a navíc můžou být i bezpečnostní. Sám o nich do budoucna uvažuji. :-)
pokud se nepletu, tak tech 30% plati jen na predni skla u ridice a spolujezdce,vzadu to muze byt uplne nepruhledne. a predni okno samozrejme musi byt cire. Kazdopadne na prednich oknech by mel byt atest.
jinak to pokoveni ma zlatavou barvu, ktera se mi na tom jedina nelibi.
S bezpecnistnima foliema je to super, asi do toho casem taky pujdu!
Toyota Avensis sedan Sol 2.0 16V (94 kW)
dříve: Accent 1.5 12V GLS, r.v. 1997
honzik
**
Příspěvky: 340
Registrován: 25 lis 2005, 21:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honzik »

Ja dával folie na P 605 a stálo mě to 4500kč a to byli všechny skla kromě předniho ale nechtěl jsem uplně černa jen takove decentni zabarveni a max spokojenost žádny bubliny žadny odlupovani a hlavně sluničko nepali do auta jo a ještě mi za ty penize vyčistili celi interier a nateflonovali karoserii.Ale dělali to v lednu takže v sezoně jsou jiny ceny
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Pokoveni muze byt zlate, ovsem zpravidla je stribrne a hodi se na velmi malo aut, vlastne jen ke stribrnym se stribrnym B sloupkem..co jsem dosud videl, tak sama pakarna, snad jen na stribrnym Civicu to vypadalo..na predni folie mam atest, ale leda tak na krabicce a ani se jim pri kontrole neohanim..
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirec »

tak ja je to vlastne ? ked ma zastavia policajti budu robit problemy ze mam vzadu folie ? alebo nie ? planujem dat foolie do buducna len zatial neni su peniazky :) a co sa tyka viditelnosti...aku tmavu by ste odporucili ? ja xcem dat bud uplne cierne total jak sa da alebo potom o stupen alebo dva menej...ale ked by som ix musel strhnut kvoli tomu ze prudia do mna policajti tak to radsej tyx 4000,- miniem na nieco ine :wink:
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Josef »

mirec píše:tak ja je to vlastne ? ked ma zastavia policajti budu robit problemy ze mam vzadu folie ? alebo nie ? planujem dat foolie do buducna len zatial neni su peniazky :) a co sa tyka viditelnosti...aku tmavu by ste odporucili ? ja xcem dat bud uplne cierne total jak sa da alebo potom o stupen alebo dva menej...ale ked by som ix musel strhnut kvoli tomu ze prudia do mna policajti tak to radsej tyx 4000,- miniem na nieco ine :wink:
přední okno 0 %
boční přední - max zatmavení 30% - propustnost 70 %
zadní boční okna - cokoliv
zadní okno - cokoliv ale z pohledu řidiče musí být rozeznatelné základní barvy (platí pro ČR) u Vás si hodnoty musíš zjistit, ale pravděpodobně budou stejné

ALE - na vozidle nesmí být pevně namontoáno cokoliv, co NEMÁ atest pro použití na vozidle. Proto první co zujišťuj je zda ta folie má ATEST pro ČR (SR)
jinak můžeš kouknout i na
http://www.tuningsamolepka.cz/new.php3? ... vani&lang=
MAGICFOL.CZ
Příspěvky: 3
Registrován: 28 srp 2007, 12:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MAGICFOL.CZ »

Pokud by někdo měl zájem o levné značkové autofólie, včetně montáže na Moravě nechť mne kontaktujte na emailu magicfol@magicfol.cz , a nebo ICQ 160302690. Fólie jsou s atestem i profesionální montáží.Více informací na www.magicfol.cz Na případné dotazy rád odpovím.

Obrázek
Tónování autoskel, reklamní polepy, tuning samolepky aj..
Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

a na te moravě to je kde přesně at vim???
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
MAGICFOL.CZ
Příspěvky: 3
Registrován: 28 srp 2007, 12:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MAGICFOL.CZ »

Selshig píše:a na te moravě to je kde přesně at vim???
Zlín.
Tónování autoskel, reklamní polepy, tuning samolepky aj..
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“