Jak správně zajíždět TUCSON

Hyundai Tucson 1. generace 2004 - 2010 (JM) - nástupcem byla ix35 v letech 2010 - 2015.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kačer
*
Příspěvky: 69
Registrován: 21 črc 2007, 23:11

Jak správně zajíždět TUCSON

Příspěvek od kačer »

Zdravím všechny majitele a příznivce tohoto krásného vozu.
Jelikož jsem se právě stal šťastným majitelem TUCSONU . a jsem velice nadšen a překvapen jeho kvalitami , prosím o radu jak správně a nejlépe auto zajíždět. Po kolika km spotřeba klesne na průměr ?
Děkuji za Vaše rady a poznatky.
KIA SORENTO 2,2 CRDi , 4x4 COMFORT , 7 míst , 2010

http://www.penzionhluboka.cz
Reklama
 

Viktor17
Příspěvky: 1
Registrován: 30 črc 2007, 14:33

Jak správně zajíždět

Příspěvek od Viktor17 »

Mám Tuscona DYNAMIC, 2,0CRDi VGT od 1.6.2007 Najeto 4500Km a spotřeba mě klasla na 6,2 l nafty až po ujetí 4000Km.
lomikar
Příspěvky: 9
Registrován: 03 čer 2006, 22:17

Příspěvek od lomikar »

Takový průměr (6.2l/100km) se dá dosáhnout pouze při tažení za traktorem., ale jako fór je to dobrý. Já mám najeto 8400km a jsem rád když se dostanu pod 8l/100km.
Tonda
Uživatelský avatar
kačer
*
Příspěvky: 69
Registrován: 21 črc 2007, 23:11

Jak zajíždět-spotřeba

Příspěvek od kačer »

Já nevím , ale jezdím do 3000 ot/min , mám najeto 800 km a počítač ukazuje 7,7 l/100 km . A to by to mohlo klesnout po zajetí cca 2 - 3 tis km.
KIA SORENTO 2,2 CRDi , 4x4 COMFORT , 7 míst , 2010

http://www.penzionhluboka.cz
Uživatelský avatar
Melda
**
Příspěvky: 197
Registrován: 21 pro 2006, 19:54
Bydliště: Na severu

Příspěvek od Melda »

Moc tomu nevěř!- Tucson 2,0 CRDI VGT 103 kw,najeto 25 000 km,spotřeba podle pal. počitače při nastaveném tempomatu na 140 km/hod(dle GPS 134 km/hod) úsek D1 Brno-Praha,2 lidi+50kg zátěže,- 8,6l nafty na 100km.
arcus
*
Příspěvky: 14
Registrován: 09 dub 2007, 17:18
Bydliště: Praha - východ

Re: Jak správně zajíždět

Příspěvek od arcus »

kačer píše:Zdravím všechny majitele a příznivce tohoto krásného vozu.
Jelikož jsem se právě stal šťastným majitelem TUCSONU . a jsem velice nadšen a překvapen jeho kvalitami , prosím o radu jak správně a nejlépe auto zajíždět. Po kolika km spotřeba klesne na průměr ?
Děkuji za Vaše rady a poznatky.
Ahoj, gratuluju, Tucson je dobré autíčko. U mne spotřeba po 7 tis. km je 7,6l a to se nejvíc jezdí v Praze a jezdí s tím ženská, takže pohoda.

Jak zajíždět, stačí jezdit opatrně, moc netočit a spíš těch prvních 2 tis. km jezdit pohodu a hlavně kontrolovat olej a nejezdit do automatické myčky :wink: A hlavně tankovat kvalitní naftu!

Já motor netočím ani po zajetí, max. tak kolem 2,5 tis. otáček. Diesel má stejně největší krouťák dole, narozdíl do benzínu.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi, r.v. 2007 Dynamic, Paket Plus, N1
Uživatelský avatar
seatik
*
Příspěvky: 20
Registrován: 02 říj 2006, 19:33

Příspěvek od seatik »

Nic proti,ale obcas mu nezaskodi prohnat saze,jinak Ti zlenivy a pokud mas naklapeci lopatky u turba,tak by Ti mohly zatuhnout :wink: :idea:
Dale to nedela dobre ani setrvacniku :wink:
http://www.autoweb.cz/tyden-s-naftou-di ... l?id=11624
treba Vam to kluci trochu pomuze...
Ja dodrzuji par veci uz 6 let s mym naftackem a myslim,ze si oba nemusime stezovat :wink:
arcus
*
Příspěvky: 14
Registrován: 09 dub 2007, 17:18
Bydliště: Praha - východ

Příspěvek od arcus »

seatik píše:Nic proti,ale obcas mu nezaskodi prohnat saze,jinak Ti zlenivy a pokud mas naklapeci lopatky u turba,tak by Ti mohly zatuhnout :wink: :idea:
Dale to nedela dobre ani setrvacniku :wink:
http://www.autoweb.cz/tyden-s-naftou-di ... l?id=11624
treba Vam to kluci trochu pomuze...
Ja dodrzuji par veci uz 6 let s mym naftackem a myslim,ze si oba nemusime stezovat :wink:
Jo, to je jasný, to je u každého auta :D Ale kolega se ptal, jak zajet nový auto a tam bych žádné prohánění sazí nedoporučoval. :wink:
Hyundai Tucson 2.0 CRDi, r.v. 2007 Dynamic, Paket Plus, N1
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Hmmm tohle
Tohle bude vyžadovat zvyk, ale věřte nám, že je to správně: startujte bez spojky! Víme, že v autoškole vás učili něco jiného, ale spouštěním motoru při vyšlápnuté spojce dáváte nehezky zabrat axiálním ložiskům. „Z celého světa startují se spojkou jen Češi,“ směje se Martin Vaculík. „Má to historické důvody - škodovky měly hustý převodový olej, slabé baterie i startéry.“
platí i pro benzin?
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
servo
**
Příspěvky: 154
Registrován: 25 pro 2005, 21:10

Příspěvek od servo »

OK, ale pokial sa dobre pamatam, Lantru bez spojky nenastartujes. :)
Tucson 2.0i CVVT + Getz 1.4i + Galloper 2.5TD
Uživatelský avatar
Felotron
****
Příspěvky: 1004
Registrován: 16 lis 2006, 16:05
Bydliště: KM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Felotron »

MartasZ píše:Hmmm tohle
Tohle bude vyžadovat zvyk, ale věřte nám, že je to správně: startujte bez spojky! Víme, že v autoškole vás učili něco jiného, ale spouštěním motoru při vyšlápnuté spojce dáváte nehezky zabrat axiálním ložiskům. „Z celého světa startují se spojkou jen Češi,“ směje se Martin Vaculík. „Má to historické důvody - škodovky měly hustý převodový olej, slabé baterie i startéry.“
platí i pro benzin?
Na loziska se muzu vys... Kolikrat se mi stalo, ze jsem startoval a nevsiml jsem si, ze tam mam kvalt - no a diky spojce klid ;)

no a vzhledem k tem spinacum pod spojkovym pedalem u Hyundaiu, vyse uvedena ciace neni uplne koser
Tucson TLe 1.6 Crdi 2019
ELANTRA XD 1.6 2006

drive:

Santa Fe DM 2.2AT 2015
i30CW GDH 2016 1.6 Crdi
i30 FD 2.0i 2011
Accent LC
Felicia 1.3
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Asi borec nejezdil s ničím jiným,než s vraky od Škodovky. :lol: Ten ani netuší,že jsou stovky tisíc aut,která bez sešlápnuté spojky NENASTARTUJE(a tihle "odborníci" radí druhým :roll: ).U Tiburona jde startovat i bez spojky,ale NIKDY tak nestartuji a startovat nebudu(z důvodu,které již popsal Felotron).
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
kačer
*
Příspěvky: 69
Registrován: 21 črc 2007, 23:11

zajíždění - spotřeba

Příspěvek od kačer »

Stav tacho po příjezdu- 1300 km.
Včera jsem jel trasu Chrudim - Liberec a zpět , cca 280 km , jel jsem normálně , žádné courání , do 120 km/h.
Po příjezdu domů na PC průměrná spotřeba 6,9 l/100km.
Myslím si že na motor v záběhu docela slušný.
Jinak v porovnání s VW TDi je motor podstatně tišší .
KIA SORENTO 2,2 CRDi , 4x4 COMFORT , 7 míst , 2010

http://www.penzionhluboka.cz
suonav
*
Příspěvky: 11
Registrován: 10 čer 2007, 09:19

Příspěvek od suonav »

Čau Kačere! Jelikož jsi jel trasu ve východních čechách dedukuju, že jsi
odtud. Pokud máš zkušenosti ze servisem napiš kde je servis na Hyundai
dobrý a kde je lepší se servisu radsi vyhnout.
Na toto téma asi zalozím diskusi, možná to bude zajímavé!
arcus
*
Příspěvky: 14
Registrován: 09 dub 2007, 17:18
Bydliště: Praha - východ

Příspěvek od arcus »

Borek píše:Asi borec nejezdil s ničím jiným,než s vraky od Škodovky. :lol: Ten ani netuší,že jsou stovky tisíc aut,která bez sešlápnuté spojky NENASTARTUJE(a tihle "odborníci" radí druhým :roll: ).U Tiburona jde startovat i bez spojky,ale NIKDY tak nestartuji a startovat nebudu(z důvodu,které již popsal Felotron).
Přesně tak, navíc mám pocit, že i v manuálu k autu je požadavek startování se spojkou :-)
Hyundai Tucson 2.0 CRDi, r.v. 2007 Dynamic, Paket Plus, N1
Odpovědět

Zpět na „Tucson I“