Nový Hyundai Accent

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Příspěvek od CzechJoker »

Ono se vždy musí srovnávat srovnatelné. Accent nabízí větší kufr než Fabia Combi, za méně peněz lepší výbavu (okna a zrcátka v elektrice, PP, dobrý CRDi). V něčem je zase horší (lak, integrované rádio - snad bude...?) Každé auto má svoje plusy a mínusy. Správně bychom měli s Accentem porovnávat vozy v jeho segmentu a se srovnatelnou výbavou. Schválně si zkus např. u Škodovky v konfigurátoru naklikat u Fabie stejnou výbavu (diesel, klimu, PP, ovládání v elektrice) a uvidíš :shock: . Jasně - když si připlatím, můžu mít Smarta, což je v podstatě Mercedes... I když je to o chlup větší než kriplkára :lol:
Tož tak
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: u mna je to tak

Příspěvek od Mikro »

cermil píše:Zdravím všetkých "spokojných" majiteľov Accentu.

Dal som si tu námahu prečítať všetkých 97 strán tohto vášho v skutku zaujímavého fóra. Miestami to bolo veľmi príjmné a naopak chvíľkou som mal chuť sa na to vykašlať, ale nedalo mi. Nie som typ človeka, ktorý súdi deň pred večerou.
Aj keď je pravda, že vášmu vymieňaniu si skúsenosti, nie je určite ani zďaleka koniec.

Môj záver z toho čo som si prečítal o vašich autách:
(inak som si názor nevytváral a ani, zatiaľ, nechcem)

Accent ma určite dobrý motor (1,5CRDi, benzín - o tom sa tu písalo málo chvály), lenže na niečom sa šetriť muselo.

Takže, mňa ste nepresvedčili (aj to bol dôvod prečo som si prečítal všetkých 97 strán, chcel som sa stať jedním s tích čo tu šťastní písali o kúpe svojho Acce) nevišlo to.

Ešte jedno mám na srdci. Vašou veľkou zbraňou je, že za takú cenu si nič lepšie nekúpite. Starší vlastníci Acce možno nemali na výber (to neviem isto), ale mi dnešný potencionální kupci noveho auta, na výber určite máme.
Ja si radšej doložím 30 tis. a mám napr. Yarisa, teraz už aj Mazdu2. Pretože Japonci sú s kvalitou úplne inde.
mazda2 a yaris su prtave auta do ktorych by som urcite nenarval kocik batozinu 2 sedacky 2 deti a 2 dospelych.

tolko moj postreh
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Uživatelský avatar
Petrko
*
Příspěvky: 37
Registrován: 12 čer 2007, 09:34
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Petrko »

Ona se nabízí i otázka proč pán jezdí ve Fordu 2.0 když tady nabízi malou mazdu a toyotu, já jezdil ve fordech 13 let, letos jsem si koupil sonátu a taky jsem zjistil že nemusí být auto zrovna německé nebo japonské aby byl pohodné a výborně se s ním cestovalo i na douhe trasy.
Hyundai Sonata 3.0 V6 GLS 1998 Aut. přenechal jsem manželce
Ford Windstar 3.0 V6 1997 Aut. na prodej
manželka Hyundai Lantra 1.6 GLS 1999 Aut. prodáno
Uživatelský avatar
diosko
**
Příspěvky: 132
Registrován: 07 kvě 2007, 21:11
Bydliště: SK, BB

Re: u mna je to tak

Příspěvek od diosko »

cermil píše:...Ešte jedno mám na srdci. Vašou veľkou zbraňou je, že za takú cenu si nič lepšie nekúpite. Starší vlastníci Acce možno nemali na výber (to neviem isto), ale mi dnešný potencionální kupci noveho auta, na výber určite máme.
Ja si radšej doložím 30 tis. a mám napr. Yarisa, teraz už aj Mazdu2. Pretože Japonci sú s kvalitou úplne inde.
S tymto sa da ciastocne suhlasit - v minulosti bol mensi vyber modelov aut. Dnes (2007) je to ine. Napriek velkym moznostiam vyberu som skoncil pri mojom "chrochtacikovi" ;-) Za tu cenu sa naozaj v aprili 2007 nic lepsie nenaslo (a zatial nelutujem).
Moj osobny nazor na porovnavanie Yarisa a Mazdy2 s Accentom - je to neporovnatelne.
Yaris (365L bat. priestor) a s cenou este ani nezacina pri porovnatelnom vykone, kde Accent uz davno skoncil :-)
Mazda2 (268L bat. priestor?!) a cena velmi podobna ako pri Yarise.
Ja nehovorim, ze su to zle auta, ale opat som sa presvedcil, ze som si vybral dobre :D
Accent 1.5 CRDi, 2007, True Blue
Uživatelský avatar
rybana1
**
Příspěvky: 142
Registrován: 27 črc 2007, 11:40
Bydliště: Trnava

Příspěvek od rybana1 »

no comment
nech sa kazdy slobodne rozhodne a kupi si co chce
my sme sa rozhodli pre Accenta a sme spokojni :wink:
preco by sme tu mali niekoho presviedcat?
BTW so mrkol do cenniku porovnatelneho(diesel motor + vybava aku mam ja) Yarisa -> 510900Sk
Mazdicka2 dokonca -> 579900

o com sa bavime?o akom rozdieli 30000? v norskych korunach asi...
Sucasne: Hyundai Tucson 2022 1.6T-GDi 110kW Shine+ Teal
Predtym: Hyundai i40sedan 2012 1.7CRDi 85kW Style(+navi+Infinity audio+parkovacia kamera+xenony) SG
Predtym: Hyundai Accent 2007 1.5CRDi 81kW Elegance EB
Uživatelský avatar
dusser
*
Příspěvky: 36
Registrován: 27 dub 2007, 13:10

Příspěvek od dusser »

... moja reč rybana1 :!:

cermil zobuď saaaaaaaaaaaa :!: , veď ty nevieš o čom píšeš, kúp si velorex :D
toľko všetko
Hyundai Accent 05 / 2007
1,5 CRDi VGT
81 kW / 235 Nm
Elegance, Space Silver
_________________________
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: u mna je to tak

Příspěvek od Mexican »

cermil píše:Zdravím všetkých "spokojných" majiteľov Accentu.

Dal som si tu námahu prečítať všetkých 97 strán tohto vášho v skutku zaujímavého fóra. Miestami to bolo veľmi príjmné a naopak chvíľkou som mal chuť sa na to vykašlať, ale nedalo mi. Nie som typ človeka, ktorý súdi deň pred večerou.
Aj keď je pravda, že vášmu vymieňaniu si skúsenosti, nie je určite ani zďaleka koniec.

Môj záver z toho čo som si prečítal o vašich autách:
(inak som si názor nevytváral a ani, zatiaľ, nechcem)

Accent ma určite dobrý motor (1,5CRDi, benzín - o tom sa tu písalo málo chvály), lenže na niečom sa šetriť muselo.

Takže, mňa ste nepresvedčili (aj to bol dôvod prečo som si prečítal všetkých 97 strán, chcel som sa stať jedním s tích čo tu šťastní písali o kúpe svojho Acce) nevišlo to.

Ešte jedno mám na srdci. Vašou veľkou zbraňou je, že za takú cenu si nič lepšie nekúpite. Starší vlastníci Acce možno nemali na výber (to neviem isto), ale mi dnešný potencionální kupci noveho auta, na výber určite máme.
Ja si radšej doložím 30 tis. a mám napr. Yarisa, teraz už aj Mazdu2. Pretože Japonci sú s kvalitou úplne inde.

Ford 2.0 je co? sierra? focus? napis cim jazdis a ja ti poviem co si :-) mal som fiestu rocnik 2006 s 1,25 16V a jazdilo to perfektne - fiesta je pozdvozkom a interierom rovnaka ako M2. Oproti mazde 2 a yarisu ma accent vacsi razvor, je pohodlnejsi a ak mozem hovorit za CRDi tak v podobnej litrazi len tazko najdes tak dobry diesel za tak vyvazenu cenu. Accnet nie je lacny, accent ma v prvom rade rozumnu cenu
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
cermil
*
Příspěvky: 10
Registrován: 04 říj 2007, 11:29
Bydliště: Zilina

moj nazor

Příspěvek od cermil »

Mexican:
Tvoje slova chváli na CRDi su zbytočné. To, že je to dobry motor to si už dávno myslím aj ja. :wink: A ešte niečo, kto tu píše o tej starej "kockavej" Mazde2 s kostrou ako Fiesta. Keby som uvažoval o novom aute nekúpim si predsa starý model. :shock:

Všetkým:
Obdivujem Vás ako pekne sa viete postaviť za svoje autíčka. To, že som nemenoval presné dôvody prečo ho nekúpiť, bolo len preto, lebo to tu už všetko bolo. A kto sa chce o nich dozvedieť prečíta si to všetko, presne tak ako ja. Tie nedostatky su malé, to je pravda, ale čo bude ďalej 15 000 km je ešte len zabehnuté auto, čo bude ak bude mať napr. 80 000 a viac, pretože len málo z nás je takých čo si kupujú auto len na dobu leasingu (a aj keď sú tu taký, aj tý ho chcú dobre predať)???

Mikro:
Skúšal si naloži všetko to čo si spominal do Yarisa keď si taký nekompromisný. 8)

Petrko:
Keď sa bavíme o accente a yarise či 2, nepleť sem, prosím, Sonátu.

Pre všetkých:
Môj Ford dosluhuje už ma dosť najazdené. Zažil som si s ním dobré aj to zlé. Kúpil som ho len ako auto na začiatok, kým nebude cash na niečo úplne nové.
Aj preto by som teraz chcel svoje peniaze investovať do niečoho ozaj spolahlivého, s čím sa nebudem báť jazdiť ďaleké štreky aj po 70 tis. či 120 tis.. Keby mi Fordka slúžila spolahlivo ešte rok dva, jazdil by som na nej ďalej, ale opak je pravdou pýta si už svoje a mňa už to prestáva baviť vrážať peniaze nenávratne do niečoho čo už len tažško predám. Preto sa ponáhlam s kúpov nového auta.

Keby som mal na nové auto 700 tis., bolo by to o inom.

Mne proste môj sedliacký rozum hovorí, že kvalita musí niečo stáť a autiak nie je len fantastický motor. To som už dávno zistil na svojom Forde.(motor by ešte ťahal, len všetko ostatné... :cry: )

Ja som nikde nepísal, že by som chcel Yarisa či 2 s dieslovým motorom to su mimo mojich úspor. Ja som predsa písal, že doložim 30 000 k cene Acce 1,5CRDi a mam Yarisa.
Takže ja by som radšej pozorne čítal a nie si domýšľal.(rybana1, dussel len slepo súhlasi, to je názor :shock: )

čaute!

Verim, že si nikto nebude brať moje slova veľmi k srdcu, sú to len moje osobné názory na vec!!! :D a rovnako prosim o úprimne slova.
Ford 2,0i Benzin
cermil
*
Příspěvky: 10
Registrován: 04 říj 2007, 11:29
Bydliště: Zilina

Příspěvek od cermil »

Mexican:

Accent nie je lacný accent má rozumnú cenu, takže to znamená, že v Hyunadai si povedal, keď netečie - aspoň kvapka.
Áno to si myslíš??? :?:
Ford 2,0i Benzin
Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Příspěvek od peaty »

cermil: Podla mna za zvazenie momentalne stoji aj fiat linea, pekne velke auto s dobrou vybavou za dobru cenu. Ja by som dnes nad nim celkom vazne uvazoval....
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
cermil
*
Příspěvky: 10
Registrován: 04 říj 2007, 11:29
Bydliště: Zilina

fiat

Příspěvek od cermil »

ďiki za radu, určite sa nad tým zamyslím, aj keď fiat pre mňa osobne neznamená spolahlivosť. Prišli o svoje renome.
Ford 2,0i Benzin
Uživatelský avatar
rybana1
**
Příspěvky: 142
Registrován: 27 črc 2007, 11:40
Bydliště: Trnava

Příspěvek od rybana1 »

ja som si nic nedomyslal, len som si porovnal rozdiel pri svojom dieselceku a ostatnych :lol:
doloz si 30 a kup si kludne Yarisa, ja ti ho zavidiet nebudem :mrgreen:
nic v zlom samozrejme

btw ta Linea je fakt celkom zaujimava :shock:
Sucasne: Hyundai Tucson 2022 1.6T-GDi 110kW Shine+ Teal
Predtym: Hyundai i40sedan 2012 1.7CRDi 85kW Style(+navi+Infinity audio+parkovacia kamera+xenony) SG
Predtym: Hyundai Accent 2007 1.5CRDi 81kW Elegance EB
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Příspěvek od CzechJoker »

rybana1 píše:btw ta Linea je fakt celkom zaujimava :shock:
U toho Fiatu bych se asi hodně bál kvality, přece jen s tím v minulosti - a to i velmi nedávné - velké problémy. A popravdě: po projižďce ve Stilu mohu prohlásit, ža Favorit je komfortní kočár se skvělými sedadly, tichým a kultivovavým chodem a naprosto bez zápachu :lol:
Soukromě se dívám na záruky, jaké kdo poskytuje a tři roky bez omezení kilometrů u /-/ je něco, co nenabící skoro nikdo. Alespoň ne u "kvalitních" evropských značek :?
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

mam zatím ještě Citroena C3 ale po zkušenostech si myslím že Accent je určitě lépe postavem a i kvalitněší než moje C3 Hdi a vžadném případě bych nešel do Fiatu navíc ve Zlíně servis vážně nic moc. Citroena už nechci... Fiatu nevěřím... škoda Fabia Tdi co bych chtěl tak je moc draha.. 450 za ni teda nedam.. je lepší sedan v dieslu než accnet? NENííííí.... :-) Trochu reklama no :-)
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
cermil
*
Příspěvky: 10
Registrován: 04 říj 2007, 11:29
Bydliště: Zilina

Příspěvek od cermil »

Pozeram, že na fiate sme sa zhodli.
Ford 2,0i Benzin
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“