Kryty předních světel

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Kryty předních světel

Příspěvek od Xfield »

Mám Elantru teprve pár týdnů a většinu problémů se mi zatím daří řešit (i když jsem nečekal, že sehnat některé náhradní díly bude takovej problém :? ).
Teď bych ale potřeboval poradit s krytama předních světlometů - jsou zvenku dost zašlé a matné. Nevím jestli je to pozůstatek nějakého nešetrného zacházení, nebo obecný jev, způsobený použitím nekvalitního materiálu (všiml jsem si toho i u několika dalších Elanter).
Takže - nevíte někdo jak je přeleštit? - zatím jsem zkoušel použít něco na způsob jemné brusné pasty na staré laky. Trošku to pomohlo, ale chtělo by to něco účinějšího. Slyšel jsem o použití jemného brusného papíru (broušení pod vodou) a prý jsou výsledky skvělý.
Neřešili jste někdo tenhle problém?

btw: pokud se tady na fóru už tohle řešilo, tak se omlouvám za duplicitu, ale fakt jsem se to snažil bezvýsledně najít :cry:
Reklama
 

Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Příspěvek od Xfield »

To nikdo neřešil / neřeší podobnej problém? :?

.... kupovat si kvůli tomu nový světla se mi moc nechce, ale třeba by svítily líp, než ty současný :wink:
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Dělá se to i zubní pastou, za zkoušku nic nedáš. Jinak klasika Tempo na staré laky, ale to si už asi zkoušel. Každopádně nepočítej s tím, že je to za deset minut hotový, chce to trpělivost
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Příspěvek od Xfield »

jj, Tempo sem zkoušel - určitý zlepšení bylo znát, ale musel bych si vzít týden dovolené, aby to bylo úplně OK :lol: ....no pustím se do toho.
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

zkus tu zubní pastu
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

perlicku :D
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Příspěvek od Xfield »

zdenek76 píše:zkus tu zubní pastu
zkusím .... neznáš nějakou prověřenou "drsnou" značku? Perličku bych raděj vynechal, aby mi pak děcka neolizovali auto :D
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Otec je zubar a tenhle problem jsem mel jak na Lantre, tak ted na Elantre - nejde to. Pokukuji po novych svetlech z 2004ky...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Já to zkoušel rozleštit vzduchovou rozlešťovačkou s beránkem a 3M profi leštící pastou.. trochu se to zlepšilo, ale nijak výrazně.. možná by stálo za to, zkusit to vzít 2000 brusným papírem pod vodou a pak rozleštit.. no nevim.. radši bych to zkusil na nějakým rozbitym světle :P
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Příspěvek od Xfield »

=>> Hardcam
ty světla z 2004 se mi taky líbí, ale budou bez problémů pasovat na ročník 2001/2002 (úchyty a podobně)?? A taky pokud jsou ze stejně "kvalitního" materiálu, asi by za chvíly vypadaly zase špatně. I kyž tomu by se dalo předejít nějakou ochrannou fólií - na nový světla by se to vyplatilo, i když polepení 1 světla stojí kolem 500,-.

=>> MartasZ
jj, o tom broušení ve vodě sem taky slyšel. Asi to zkusím. Buď se to povede a nebo budu mít důvod koupit ty nový světla 8) .....drahej experiment :wink:

.... nevíte někdo, jestly ty světla z El. od r.2004 aspoň svítí líp, než ty starý? Aby se ta investice vyplatila i z praktickýho hlediska.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

jde o to, ze Tvoje Ela je prvni, o ktere vim, ze ma svetla jako ja...a moje Lantra byla dokonce vyjimka. Naopak kdyz jsem byl na kanaraech, bezne to tam mela auta jako IV Golf a podobne...vliv na to ma mycka, slunicko a 100W zarovky..ja ted mam 35W xenony a svetla nejak vyresim.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Příspěvek od Xfield »

Na tu myčku sem to taky tipoval - celkově ten lak na autě vypadal, že minulej majitel jezdil každej týden do nějaké hrubé myčky :? ...a nebo věčně jezdil za silničářema s posypen a schytal všechnu drť a sůl. Fakt mi to připadá, že na výrobu použily nekvalitní plast. V tom bazaru stála vedle druhá Ela s naprosto totožnýma světlama a stejným rokem výroby.

100W žárovky sem ve světlech nenašel, ale asi se podívám po nějakejch kvalitnějších s vyšší svítivostí, a't na tlumený vidím aspoň něco.
Méďa
Příspěvky: 8
Registrován: 28 pro 2007, 14:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Méďa »

Mno, vím přesně co na to, ale je to mazec :lol: Na mé Ele mě to teprve čeká, ale přeleštil jsem celé velké plexi na Dragstara a věř, že to jde. Vzhledem k tomu, že potřebuješ pouze vyleštit matnost, tak to nebude tak hrozné. Na Tempo se vykašli. Nezdá se to, ale každej lakýra, ti řekne, že je hrozně mastné a i hrubost je poměrně velká. Dvoutisícovka brus je to samé. Zastav se někde v autolakovně a popros je o nejemější brusnou pastu co mají. Bohužel neznám přesné označení, ale oni budou vědět. Kup si nástavec na vrtačku, molitanový a filcový polštářky. Vyndej si světla, vem si 2 dny dovolené a pusť se do díla :D Pastou ani vrtačkou nešetři. Výsledek tě překvapí. Je spousta lidí co tvrdí, že plexi, nebo plast se nedá vyleštit. NENI TO PRAVDA!!! Jak říkám, dal jsem tomu týden poctivé práce a vyleštil jsem plexi na motorku, tak, že mi to nikdo nevěří. Hodně štěstí a vytrvalosti :D
Elantra 2,0 CRDi
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Příspěvek od Xfield »

Dík za radu. Vyzkouším to a podělím se o zážitky :)
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Příspěvek od antek »

vlastaFR píše:perlicku :D
Zubní pasta Perlička-to je prostě jednička
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“