Airbag

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
Vyki
**
Příspěvky: 233
Registrován: 16 kvě 2005, 10:50
Bydliště: krkonošské city

Re: airbag ... kecy

Příspěvek od Vyki »

Nekdo holt prizna, ze ma za stejny prachy jako stoji nove auto nebezpecnou byt luxusnejsi ojetinu a nekdo radsi placa o nebezpecnosti airbagu.

PS: bez airbagu vlezu jen do neceho se SPARCO sedackama a ctyrbodovejma pasama.[/quote],

neplacam o nebezpecnosti airbagu, placam o tom ze zkuseny ridic muze mit tak akorad diky airbagu problemy... na ty pasy nejde myslet porad zkratka nemam levnou nebezpecnou byt luxusni ojetinu :wink: ale seriovou strelu ktara o vacich nikdy neslysela... pokud jednou poridim bawo nebo volvo nemuzou chybet postrani vrchni a spodni airbagy abych se citil jak v bavlnce i bez pasu:) ale jen s jednim pytlem na volantu to je spatenka, to bych radeji odpojil!!!!

P.S. treba tam do leta sparco sedacky budou :D :D :D :wink:
ObrázekKorean cars forever
Hyundai Avante 1,6V DOHC sport sedan GLS 125PS
Hyundai ELANTRA 2,0 CWT DOHC Elegance 235/40 ZR17 Dunlop SP 9000 Sport
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vyki
**
Příspěvky: 233
Registrován: 16 kvě 2005, 10:50
Bydliště: krkonošské city

Příspěvek od Vyki »

2 Viki: Když si pozorně přečtu tvůj příspěvek, nezdá se mi, že by příčinou kutalejících se hlav po silnici byl airbag, nýbrž právě ten známý, který se zapomněl připoutat.




ale to je to o cem mluvim ,,,, jel z prace byl to muj soused naproti z baraku a dalsimu sousedoj sroloval plot ... zabil se primo pred okny sve loznice a manzelka na to koukala i s detmi... z prace to mel 3minuty autem ... cca 1,5km .... co na to rict, tu cestu jezdis den co den a pasy neresis... sahnete si do svedomi a reknete, vazete se opravdu STALE A PORAD !!!!! Tomu panove neverim, a tak tvrdim ze prave vy co mate jen pytel ve volantu a zadny jiny treba svuj nazor casem prehodnotite.... casem
ObrázekKorean cars forever
Hyundai Avante 1,6V DOHC sport sedan GLS 125PS
Hyundai ELANTRA 2,0 CWT DOHC Elegance 235/40 ZR17 Dunlop SP 9000 Sport
solva
*
Příspěvky: 40
Registrován: 02 led 2006, 10:16

Příspěvek od solva »

Vyki píše:sahnete si do svedomi a reknete, vazete se opravdu STALE A PORAD !!!!!
Vazu se porad, nic me to nestoji a delam to automaticky a vubec o tom nepremyslim. Ba naopak jel jsem ve 4 a v zadu, kde jsem sedel nebyly pasy a ja jsem byl celou cestu nesvuj, ze mi neco chybi a byly to ty pasy.

Kazdopadne me taky zajima kde u spolujezdce je airbag, take vubec netusim odkud vylitne.
--------------------------------------------
Hyundai Getz 1.3 - 5D Champion 2005
Felotron

Příspěvek od Felotron »

2 vyki

Pasy pouzivam i pri jezdeni po meste - treba 500m - je uplne jak daleko jedes, protoze na to, abys mel nehodu, staci klidne 10m. Kdo se nepripouta, protoze jede jen kousek, ten si koleduje o rychlou smrt - zvlaste v kombinaci s airbagy.

Jinak pripoutat se - to je proste automatika. Vlezu do auta, pripoutam se, odemknu prevodovku, nestartuju a jedu...

A hlavne, nikdy nemuzes vedet, kdy budes mit nehodu - fyzika je fyzika a ta se te nepta. Chybu muzes udelat.... nebo treba nekdo jiny.
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Pásy

Příspěvek od rade622 »

Já se poutám snad i když popojíždím na dvoře ka garáži. Jednou jsem viděl aktivaci airbagu spolujezdce a hlavně slyšel. Nechci být u této věci blíž než musím. Raději dál, a od toho pásy a předpínače jsou.
Zdar
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Já se pásám vždy automaticky.Jak sednu už na to nemyslím a první co je-se připásám. :lol: Na druhou stranu zastávám názor,že za pásy a helmu na motorce,by se neměla dávat pokuta,protože je to každého věc,zda se sám chce chránit.10 roků používám sedačky pro obě děti a nemusí mě to nařizovat nějaký tupec z vlády.Pamatuji dobu,kdy spolujezdec na motorce mohl jezdit bez přilby-přesto jsme ji vždy používali. :P Je to ochrana každého z nás,tak by mělo být necháno na každém zda se chce pásat.Tím nikoho jiného neohrozí.Spolužák z gymnázia se vracel z Prahy s partou.Seděl jako spolujezdec-nepřipásaný-spal,pár km od domu vletěli do stromu-všichni vylezli a on měl zlomený vaz-airbag.
:cry:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

kdyby to z vlady nenarizovali a nebylo to co chvili v televizi tak se nepasa nikdo a kazda havarka by byla smrtelna. Urcite je osveta dobra. Taky se pasam a nutim k tomu i ostatni. A to jsem nezazil zadnou drsnejsi havarku.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Adam
*
Příspěvky: 53
Registrován: 06 črc 2005, 15:57
Bydliště: Olomouc

Re: Airbag

Příspěvek od Adam »

Vyki píše:Presunuto z vlakna "Vloupani".
Felotron píše:vyki... S tim volantem to je sice reseni ala Mr.Bean... Ale to se neda moc provozovat u auta s airbagama...

solva... blikajici ledku jsem mel ve Felicii a hadej pomohlo to? ...ani prd...
airbag ani zadarmo, v aute bych ho nechtel NIKDY! Pak se jednou zapomenes privazat a v lete te to muze stat pri otevrenem okenku hlavu... jako jednoho meho znameho ktery byl airbegem skalpovanej a maly naraz do plotu ktery by prezil jen s odreninou skoncil tak ze jeho hlavu nasli 10metru od auta a telo v aute... asi tak
Škoda je jen to, že v Getzi není u spolujezdce vypínatelný airbag, jinak patřím k těm, co mi airbag život zachránil. Stalo se to teď 22.12. kdy jsme jeli v Mitsubishi Carisma po Německé dálnici a nějaký debil před nás najel(jeli jsme tak 140), při vyhýbacím manévru jsme dostali smyk a točili se ve třech pruhách(naštěstí) pak to čelně naprali pod svodidla, v autě dým a všichni čtyři jsme se drali z auta, jen jme meli šok všichni bez zranění. Airbagy vystřelené, já spolujezdec, ani jsem tu ránu necítil ale až jsem se po půl hodině podíval do zrcadla usoudil jsem, že to byla největší facka v mým životě. Ksicht opuchlej a sedřenej jak..................ale žijeme!!!!!!!!!!!! Nedovedu si představit co by se nám bez těch airbagů stalo, toď vše.[/quote]
Getz 1,3l 5dv., r.v. 2004
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Airbag

Příspěvek od ivan »

Je pravda,že dokud to člověk neprožije na vlastní kůži ,tak většinou nemá
vůbec tušení o čem mluví,to uznávám!! :cry: :cry:
Hlavně,že všechno dobře dopadlo a že jste všeci celí a zdraví!! :wink:
Dávejte pozor na sebe lidičky! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

Vyki píše:2 Viki: Když si pozorně přečtu tvůj příspěvek, nezdá se mi, že by příčinou kutalejících se hlav po silnici byl airbag, nýbrž právě ten známý, který se zapomněl připoutat.




ale to je to o cem mluvim ,,,, jel z prace byl to muj soused naproti z baraku a dalsimu sousedoj sroloval plot ... zabil se primo pred okny sve loznice a manzelka na to koukala i s detmi... z prace to mel 3minuty autem ... cca 1,5km .... co na to rict, tu cestu jezdis den co den a pasy neresis... sahnete si do svedomi a reknete, vazete se opravdu STALE A PORAD !!!!! Tomu panove neverim, a tak tvrdim ze prave vy co mate jen pytel ve volantu a zadny jiny treba svuj nazor casem prehodnotite.... casem
kamo divil by ses ale je to tak, trebas i kdyz prejizdim jen od stojanu u benzinky do mycky tak si ten pas vemu uz jen ze zvyku, divnej pocit rozjet se nepripoutanej me nenecha.. navic kdyz nemam bag tak tim spis se pasam..
Odpovědět

Zpět na „GETZ“