Koupe Lantry

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
g-test
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 lis 2005, 15:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-test »

Diky...A nejen 160...zasel jsem i dal...Co ale musim pochvalit oproti Sonate tak je jeji tuhost,takovy slusny kompromis mezi lodi a sportem a dobrou stabilitu i pri vyssi rychlosti.Jen ten motor je ponekud hlucnejsi ale ne neprijemny...Jsem zvedav jak bude znit az tam bude otevreny filtr od K&N.Mel jsem ho v Sonate a to byl neuveritelny zvuk...
Reklama
 

beda
*
Příspěvky: 38
Registrován: 05 led 2006, 19:22
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od beda »

Tak bezva. Preji at Lantra pekne jezdi a hodne spokojenych kilometru. Pokud to je 84kw,tak jezdi i 200km/h.vyzkoušeno v SNR na dalnici a pohoda. hodne zdaru :wink:
Uživatelský avatar
JJirka
**
Příspěvky: 117
Registrován: 17 říj 2005, 20:50
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JJirka »

200 Km/h jsem jel mezi Prahou a MB ,taky mám 84Kw
Hyundai Lantra Combi 1.6GL 16V r.v.99,G4GR 84 KW
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

JJirka píše:200 Km/h jsem jel mezi Prahou a MB ,taky mám 84Kw
Sakra máte samí žihadla! :lol: :lol: :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
sagvan82
*
Příspěvky: 56
Registrován: 09 říj 2005, 18:33
Bydliště: Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sagvan82 »

Zdary,
s Lantrou 1.6 - 84 kw jsem to vyšponoval někam mezi 215-220 km/h dle tach. nevím přesně,
v tý rychlosti jsem už na budíky radši moc nekoukal ...
Tyhle autíčka se dají celkem pěkně rozvášnit :wink:
Jinak nejsem žádnej sebevrah, jel jsem po dálnici a nikde žádný auta, tak jsem to trošku pustil :D
Tak hodně spokojených kilometrů s Hyundaiem bez nehod :!: :wink:
Hyundai Lantra 1.6 GLS r.v.97
Uživatelský avatar
g-test
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 lis 2005, 15:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-test »

No dma poradny tekutiny,opravim drobne nedostatky a bude na tom stejne jak moje byvala Sonata.Kamos z prace se do ni okamzite zamiloval... Holt laska na prvni pohled... :lol:
Lantra GLS 94´ 1.6i 16V DOHC, 114 HP
Sluzebni:
Renault Master 06' 2.5 Dci
Renault Clio 04',1.2 8V
Uživatelský avatar
TIR
*
Příspěvky: 21
Registrován: 05 led 2006, 12:37
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od TIR »

Zdarec, koukam že si psal, že jsi měl v sonatě vzduchovej filtr K&N, nemaš nějaké foto jak jsi to tam montoval? Ja bych ho tam dal taky, ale nějak se toho bojim co to udělá....
Sonata 2.0i 16V r.v.93 plná palba== luxus za malej peniz
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

TIR píše:Zdarec, koukam že si psal, že jsi měl v sonatě vzduchovej filtr K&N, nemaš nějaké foto jak jsi to tam montoval? Ja bych ho tam dal taky, ale nějak se toho bojim co to udělá....
Bát se nemusíš - mám také K&N - tedy ne otevřený kit, ale vložku. Vložku K&N vyrábí přímo na motor 2,0 16V, 96kW a rozměry je totožná s origo. filtrem. Otevřený kit sání se na tento motor nevyrábí.
Při montáži vložky je trochu problém vymontovat čelo vzduch. boxu - je v něm váha vzduchu - je to trochu práce pro cvičený hady, ale s trochou trpělivosti a obratnosti to lehce zvládneš.
Jinak investice za to rozhodně stojí. Motor jde lépe do otáček, dostane klidnější chod a trochu jadrnější zvuk. Navíc filtr/vložku stačí v budoucnu pouze čistit a troufám si tvrdit, že přežije auto.
Jinak si při nákupu rovnou kup čistící sadu a před montáží vyčisti celé sání - vzduch. filtr je připraven k montáži od výrobce.
Uživatelský avatar
g-test
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 lis 2005, 15:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-test »

TIR píše:Zdarec, koukam že si psal, že jsi měl v sonatě vzduchovej filtr K&N, nemaš nějaké foto jak jsi to tam montoval? Ja bych ho tam dal taky, ale nějak se toho bojim co to udělá....
Fota jsem mel a docela povedeny ale pred casem se mi zblaznil komp a ja musel formatovat hadr...a somzrejme jsem fota zalohovany nemel.Koukam,ze mas Sonatu z 93 tak mi posly nejaky fota motoru a ja se Ti na to juknu.Ale pokud je to u Tebe aspon z casti podobne jako u me 94 tak musis udelat tohle-zjsti si prumer privodni hadice od puvodniho filtru (podle toho si budes objednavat velikost filtru) a az Ti prijde,ceka Te trocha prace.K originalnimu airboxu vede od predni casti motorovyho prostoru sani,to budes muset komplet sundat i s airboxem,to je ta lehci cast...Po odendani techhle blbincu ovsem prijdes o drzak filtru a hlavne do puvodniho filtru vede cidlo,ktere meri teplotu nasavaneho vzduchu.To samozrejme musis namontovat do toho sportovniho takze nejen ze musi mit novej filtr spravnej prumer obrubne ale i hloubku,jinak tam to cidlo nenarves.Tedy nedoporucuju konusovy.Ja cidlo vylagroval z origo drzaku,3M paskou uchytil cidlo,nasadil zpet hadicia tu upevnil hlinikovou stahovaci paskou.A pak zbyvalo vymyslet jak uchytit celej tento komplet aby tam ten filtr nelital jak nudle v bande.Kamarad dela s plastama takze jsem si u neho nechal na miru udela drzkak,ktery cely tento komplet drzel v miste spoje filtru s hadici a byl dole prisroubovan k podbehu.Sice docela nesikovne reseni,protoze vrtat do karoserie se mi nechtelo ale dobre jsem to osetrily a ani po dvouch letech uzivani se neobjevily zadny zavady (koroze,puchyrky atd.).Jiste by to slo vyresit lepe ale za dane situace (strasne jsem na to spechal) nas nic lepsiho nenapadlo.Jinak co se tyce vykonu tak to zas tak moc poznat nenimjen do vyssich otacek to leze snadneji,spotreba prakticky stejna (mozna o trochu nizsi) ale nejvyrazneji se to projevilo na zvuku,do 3000 ot/min nic ale jakmile stouply tak na 3200 ot/min tak to byl BRUTAL.Tezko se to popisuje ale nemelo to chybu,ten dvoulitr jsem miloval a kamarad s Hondou CRX jen tise zavidel.Ja tam pak jeste pridal ladenej vyfuk od Laityngu (dvou vlozkovej,dve koncovky o prumeru 80mm,takze se vesly do vyrezu v narazniku) a rezonator...Takze dobre si to promysli,montaz neni snadna,at Ti s tim nekdo pomuze ale ma to vlastne jen pozitiva.A nezapomen ho prat a na zimu osetrit specialnim pripravkem na zimu.Hodne zdaru a posly ty fota motoru ( j.loskot@centrum.cz ),juknu se Ti a kdyztak poradim.
Lantra GLS 94´ 1.6i 16V DOHC, 114 HP
Sluzebni:
Renault Master 06' 2.5 Dci
Renault Clio 04',1.2 8V
Uživatelský avatar
TIR
*
Příspěvky: 21
Registrován: 05 led 2006, 12:37
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od TIR »

dekuju za info, pravě to čidlo v saní mě tam strašilo jak ho tam nechat když bych tam daval otevřenej filtr. No jestli to trosku pomuže tak bych do něho asi šel, ale chtěl jsem spíš ten otevřenej, ale to asi nepujde díky tomu čidlu co tam je. Jinak ja už ten filtr měl venku spolu se vším co je kolem bloku motoru, měnil jsem vodní pumpu bez vyndání motoru, to bylo i pro hady dost makačka
Sonata 2.0i 16V r.v.93 plná palba== luxus za malej peniz
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Ja mel rucicko pres centimetr v cernym poli, takze nekde na urivni 235km/h...Jirko, ja myslel, ze ty jezdis do 100km/h? Teda myslim, ze jsi to ty nebo Mates, bylo to v diskusi o zimakach...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
JJirka
**
Příspěvky: 117
Registrován: 17 říj 2005, 20:50
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JJirka »

Hardcam píše:Ja mel rucicko pres centimetr v cernym poli, takze nekde na urivni 235km/h...Jirko, ja myslel, ze ty jezdis do 100km/h? Teda myslim, ze jsi to ty nebo Mates, bylo to v diskusi o zimakach...
jestli to plati pro mne tak to byla zkouška když jsem to koupil,bylo to v noci a silnice byla prázdná,,,jinak jezdim max.kolem 140 km/h
Hyundai Lantra Combi 1.6GL 16V r.v.99,G4GR 84 KW
Uživatelský avatar
g-test
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 lis 2005, 15:01
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od g-test »

Mam navrh na admina at toto tema smaze,bylo mysleno jen jako docasne a svuj ucel jiz splnilo tak at tady zbytecne nezabira misto.Diky za odpovedi.
Lantra GLS 94´ 1.6i 16V DOHC, 114 HP
Sluzebni:
Renault Master 06' 2.5 Dci
Renault Clio 04',1.2 8V
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Lantru“