Problem so spojkou a radenim.

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
milan.belfast
Příspěvky: 9
Registrován: 15 srp 2007, 04:52
Bydliště: Belfast

Problem so spojkou a radenim.

Příspěvek od milan.belfast »

Pred casom mi odisla spojka. V servise mi ju komplet vymenili za novu. Par dni bolo vsetko OK. A potom sa mi zacalo zle radit. Hlavne medzi 1 a 2. Nie ze by sa nedalo zaradit len to trochu zadrha ale zaradi na prvy pokus. Ak trochu pojazdim, staci par kilometrov (10 - 20) tak to skoro zmizne. Len mi zacne tuhnut spojka. Zacne ist stazka a neskor zacne az vrzgat.

A na druhy den (ked auto postoji) je spojka opat v pohode, ide zlahka a radenie rychlosti opat zadrhava.

Neviete mi niekto poradit kde by mohol byt problem? Je dost mozne ze to nebude len jeden problem ale 2. Rad by som siel za mechanikom a je lepsie ked viete aspon trochu kde by mohol byt problem. Zijem v Belfaste a tu by vam najradsej vymenili vsetko (hlavne ze sa nabalia)

Vopred dik kazdemu kto bude mat nejaky napad.
Hyundai Elantra 1.6 GSi 2002
Reklama
 

Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

to ma taky posilovac spojky co? Nechybi ti tam nahodou kapalina? Jinak taky mohli tu spojku zkazit, mozny je vsechno. Jinak zdravim k librovym sousedum, za tyden vyrazim do Dublinu na mesic :)
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
milan.belfast
Příspěvky: 9
Registrován: 15 srp 2007, 04:52
Bydliště: Belfast

Příspěvek od milan.belfast »

Ja ti neviem, su to sraci. Menili mi aj prevodovkovy olej. Tak ma napadlo ci to nie je tym. Clovek im zanesie auto zaplati 450 libier a ono po par dnoch ide horsie ako predtym. Kuvy vychcane. Ktovie co tam vsetko pomenili a kto to menil. Musim si najst nejakeho mechanika a na servis sa vyje... pretoze nestoji ani za hov..

Do Dublinu? :D Tam je celkom pekne. A o trochu lepsie pocasie ako tu na severe. Tu len prsi a prsi. Clovek ma z toho depky.

Tak stastnu a bezproblemovu cestu.
Hyundai Elantra 1.6 GSi 2002
martas
Příspěvky: 9
Registrován: 31 pro 2007, 13:57
Bydliště: praha

Příspěvek od martas »

ahoj,podle me jsou mozne tri moznosti,ta prvni je ze ti dali do te prevodovky hustsi vizkozitu a proto to chvilicku tomu oleji v te prevodovce trva nez se zahreje a (zridne) , ta druha moznost je ze kdyz nasazovali zpatky prevodovku tak se jim nepovedlo uplne presne seridit razeni.-mozna by stacilo presne seridit. a ta treti moznost je ze spatne odvzdusnili spojku a jsou v kapaline bublinky-poradne odvzdusneni by melo stacit.preju dobre porizeni.
Uživatelský avatar
milan.belfast
Příspěvky: 9
Registrován: 15 srp 2007, 04:52
Bydliště: Belfast

Příspěvek od milan.belfast »

Hm, takze najlepsie by bolo asi vymenit olej v prevodovke a skusit odvzdusnit spojku. Tym by som vylucil 2 moznosti. Mate s tym niekto skusenosti? Aky olej by bol najlepsi? Alebo aky tam bol vlastne povodne? A co sa tyka odvzdusnenia. Zvladol by to aj laik alebo aj s tym budem musiet ist k mechanikovi? Ak by sa to dalo zvladnut neviete kde by som nasiel nejaky postup. Hladal som na fore v technickej sekcii ale nic som nenasiel. Nasiel som len postup na vymenu oleja v prevodovke.

Mohli by ste sa na to niekto pozriet ci je ten postup spravny? :cry:
http://www.lantraweb.net/garaz/diy/kont ... dovky.html

vopred dik vsetkym co sa k mojmu problemu vyjadria :cry:
Hyundai Elantra 1.6 GSi 2002
Uživatelský avatar
milan.belfast
Příspěvky: 9
Registrován: 15 srp 2007, 04:52
Bydliště: Belfast

Příspěvek od milan.belfast »

Nasiel som tieto oleje do prevodoviek mohli by ste mi povedat ktroy z nich by ste uprednostnili? Alebo mate nejaky oblubeny ktroy sa Vam osvedcil. Prosim napiste.

Red Line Heavy Shockproof
http://www.fluke-motorsport.co.uk/produ ... cts_id=145

Red Line 75w90 gear oil
http://www.fluke-motorsport.co.uk/produ ... cts_id=134
Hyundai Elantra 1.6 GSi 2002
martas
Příspěvky: 9
Registrován: 31 pro 2007, 13:57
Bydliště: praha

Příspěvek od martas »

ahoj,s zadnym z tech oleju vlastni zkusenost nemam,takze v tom ti neporadim,a co se tyce toho odvzdusneni,tak sikovny lajk by to snad mel zvladnout,ale jsou na to potreba dva lidi-spis doporucuji servis
Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Příspěvek od soto »

martas píše:ahoj,s zadnym z tech oleju vlastni zkusenost nemam,takze v tom ti neporadim,a co se tyce toho odvzdusneni,tak sikovny lajk by to snad mel zvladnout,ale jsou na to potreba dva lidi-spis doporucuji servis
Odvzdusnenie urcite zvladnes svojpomocne (s priatelkou, manzelkou). Treba naskor dat dole taku umelohmotnu ciapocku a potom povolit skrutku. Zena slapne na spojku az na podlahu a podrzi, pokial sroub naspat nedotiahnes. Potom pustis pedal. Je dobre to tak cca 3x zopakovat, kym nestrieka cista brzdova tekutina (bez krystalikov, resp. bubliniek). A nakoniec nezabudni skontolovat/dolit brzdovku do spojkoveho valca.

Inac myslim, ze felotron to snad ma aj vyfotene, ale je to model 2000.
Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Příspěvek od antek »

kym nestrieka cista brzdova tekutina (bez krystalikov, resp. bubliniek). A nakoniec nezabudni skontolovat/dolit brzdovku do spojkoveho valca.

Jestli tam máš krystalky tak tě lituji,ta kapalina měla být vyměněna už před třemi roky.
Accent LC CF1 1.3 2006
Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Příspěvek od soto »

antek píše:kym nestrieka cista brzdova tekutina (bez krystalikov, resp. bubliniek). A nakoniec nezabudni skontolovat/dolit brzdovku do spojkoveho valca.

Jestli tam máš krystalky tak tě lituji,ta kapalina měla být vyměněna už před třemi roky.
Praveze teraz som v cakacke na novy hlavny spojkovy valec (uz cca 10 dni) a teda odvzdusnujem so zenou kazdy druhy den - mam tam cca mesacnu brzdovu kvapalinu, ktoru dolievam ten kazdy druhy den. No a ked to odvzdusnujem tak najskor ide vzduch. Potom taka biela hmota (podla mna su to krystaliky) a az potom strieka cira kvapalina. Cize tym, ze sa tam dostava vzduch a cez noc je -5 tak to zrejme krystalizuje aj ked je kvapalina nova.
Dufam, ze to uz tento tyzden budem mat vymenene, lebo je to dost neprijemne tlacit spojku na podlahu na kazdej kruzovatke...
Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Příspěvek od soto »

Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
Uživatelský avatar
milan.belfast
Příspěvky: 9
Registrován: 15 srp 2007, 04:52
Bydliště: Belfast

Příspěvek od milan.belfast »

Diki ten navod na odvzdusnenie spojky je fakt super. Vyskusam to.
Hyundai Elantra 1.6 GSi 2002
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“