i30 má povedenější design než ceed

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

adamd
Příspěvky: 4
Registrován: 09 úno 2008, 17:26
Kontaktovat uživatele:

i30 má povedenější design než ceed

Příspěvek od adamd »

Podobnost těchto aut je poměrně veliká a logická, ale přesto i30 má podle mě povedenější design

Co si myslíte Vy?
Reklama
 

Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Příspěvek od laufas »

mne se vic libi ceed,ale itricitka ma hezci predni svetla!
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Mě se nelíbí ten zadek, je to jako Punto nebo Corsa.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
Banjo
*
Příspěvky: 41
Registrován: 22 pro 2006, 10:55
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Banjo »

Mně se v krátké verzi trošku víc líbí Ceed, ale v kombíku jasně vede i30.
Accent CRDi 1,5 2002
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Ja hlasuji jednoznacne pro i30. Pripada mi, ze Ceed je takovej nemastnej-neslanej. I30 mi pripada mnohem vyraznejsi. Ale oni to i tak uvadeli. Ceed ma trochu podobnou filosofii jako starsi modely VW. Udelat co nejuniverzalnejsi design, ktery nebude spatny ale take ne extravagantni. Vzdyt na Ceedu se neda vytknout ani jeden prvek, jenom ten celek je takovy nevyrazny....
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Samuel
**
Příspěvky: 169
Registrován: 12 bře 2008, 19:07
Bydliště: Nitra, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Samuel »

hmmm bohuzial mne sa zda i30 take nedospelejsie auto oproti Ceedu........tie zadne svetla ho zmensuju a je take cele divne troska........aj ked ide o velmi pekne auto pri volbe medzi tymito dvoma by som isiel po Ceede.......osobny nazor........ :)
Hyundai Accent 96 1,5 12V HB
Obrázek
Janjan
**
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2005, 20:53
Bydliště: Třinec

Příspěvek od Janjan »

i30 jsem si celkem pečlivě prolezl, auto je to povedený. Líbí se mi zpracování interieru, kde je posun v kvalitě vidět všude. Použité materiály jsou příjemné na dotek a působí velice solidně, dostatek prostoru na všech sedadlech, rozmístění ovladačů je logické a potěší i pár maličkostí jako je opěrka ruky s dvojitým dnem (na doklady,CD a další maličkosti) a USB portem, jsou zde i další prostory na odkládání drobných předmětů - vše jak má být.
Kufr není jako v Octavii, ale pokud nechcete převážet každý den půlku obýváku - žádný problém. Vadilo mi zavírání kufru. Madla na vnitřní straně jsou umístěna dost nešikovně, takže se mi nepodařilo zavřít kufr, aniž bych si nesáhl na vnější stranu, která bývá běžně dost špinavá :( . Přitom u svýho Getze s tím nemám nejměnší problém.
Další drobné mínus vidím ve stěračích, které jsou v provedení "Aero Twin", a.... v palubním počítači. No, nevím, jestli se pro tohle zařízení, které vlastně neumí vůbec nic, název palubní počítač hodí.
Co se týká motorů a jízdních vlastností, nebudu hodnotit, protože jsem v tom autě nejel, ale všichni víme z různých testů, že je na tom i30 velmi dobře.
Cenově je tohle auto vzhledem ke konkurenci nastaveno taky solidně. Takže tady máme vozidlo, které má všechny předpoklady k dosahování dobrých prodejů.
A dostávám se k jádru věci. Čím to je, že Ceeda potkávám na každém rohu a i30tku jen občas? Prodeje hovoří jednoznačně ve prospěch Ceeda. A odpovídám - je to designem!
Ceed působí ucelenějším dojmem, neprovokuje, není to žádný superkrasavec, ale ani neurazí. A kdybych měl tyhle auta vedle sebe, nevěděl bych co je to za značky, tak bych podle vnějšího vzhledu volil Ceeda.
GETZ Dynamic 1.1/48kW
Jenec
*
Příspěvky: 42
Registrován: 05 kvě 2008, 17:42
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Jenec »

Janjan píše: Čím to je, že Ceeda potkávám na každém rohu a i30tku jen občas?
To bude tím, že Ceed se prodává od podzimu 2006 a i30 od srpna 2007.
i30 1.4 Comfort, Stone Black
mr.mates
*
Příspěvky: 16
Registrován: 16 led 2008, 12:17
Bydliště: ST

Příspěvek od mr.mates »

Jo, tak tohle dilema jsme měli před vánocema, kdy jsme byli vybírat auto. Těsně před koupí jsme se svezli jak v Ceedu tak i v i30. Toto je pouze můj názor. Podle pocitu z jízdy mě byla bližší i30. Podle vzhledu má Ceed hezčí zadek, ale když se podíváš zepředu, tak mě okouzlila i30. No nemá hezký oči? Když k tomu přidáš litá kola, tak u mě zvítězila i30. Kupovali jsme ho s motorem 1,4i CVVT v Comfortu. A spokojenost, velká, no prostě vozím se ve svém, v novém... :D :lol:
Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Příspěvek od soto »

mr.mates píše:Jo, tak tohle dilema jsme měli před vánocema, kdy jsme byli vybírat auto. Těsně před koupí jsme se svezli jak v Ceedu tak i v i30. Toto je pouze můj názor. Podle pocitu z jízdy mě byla bližší i30. Podle vzhledu má Ceed hezčí zadek, ale když se podíváš zepředu, tak mě okouzlila i30. No nemá hezký oči? Když k tomu přidáš litá kola, tak u mě zvítězila i30. Kupovali jsme ho s motorem 1,4i CVVT v Comfortu. A spokojenost, velká, no prostě vozím se ve svém, v novém... :D :lol:
Tiez sa mi zda i30 krajsi ako ceed. Ale mna skor oslovil Ceed SW, a i30 SW som este nevidel.
Inac ja by som sa asi rozhodol podla ceny - asi lacnejsie vychadza Ceed, pri rovnakej kvalite a vybave.
Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
coky
*
Příspěvky: 36
Registrován: 25 zář 2007, 22:09
Bydliště: Košice, Slovakia

Příspěvek od coky »

Áno, rozmýšľal som. Sedel som v ceede aj v i30, prečítal som kopu recenzií a vybral i30. Podľa môjho názoru má kvalitnejší interiér (plasty), krajšie podsvietenie - modré, a ešte aj cena je výhodnejšia. Vo výbave comfort je o 3000 Sk lacnejšia ako ceed v porovnateľnej výbave a má automatickú klimatizáciu oproti manuálnej. Ináč sú tam len malé rozdiely. A okrem toho u nás na Slovensku sú ceedov plné cesty a i30 je zriedkavejší.
Hyundai i30 1,6i CVVT comfort / continental silver 10/2007
Jenec
*
Příspěvky: 42
Registrován: 05 kvě 2008, 17:42
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Jenec »

Před zahájením výběru auta se mi líbil Ceed. Říkalo se, že je levný, pak navíc dostali Auto roku 2008, a tak jsem se v něm pomalu začínal vidět. Potom jsem srovnával s Focusem, Mazdou 3, Suzuki SX4 a mýtus levného auta padl. Prostě to není levné auto. Potom jsem navštívil Hyundaie a skouknul i30. Svezl jsem se jak s Ceeedem, tak s i30 (oba 1,4). Postupem času jsem však začal vidět rozdíly ve zpracování interiéru. Ceed má podle mého názoru strašně levné plasty, hlavně na středovém tunelu, tam je to vyloženě do očí bijící. i30 má naproti tomu alespoň ty největší díly palubní desky a dveřní výplně pokryté tkaninou (nebo co to je) a výsledný dojem je znatelně lepší. Také se mi líbí kaplička i30. Exteriér vycházel nastejno a s přihlédnutíém k akci Euro 2008 (cena -10k a liťáky zdarma) jsem objednal i30. Takže asi tak.
i30 1.4 Comfort, Stone Black
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

čau sem taky ze Zlína. kde jsi objednal u Samohýla? ja tam kupoval před 2 měsícema a max spokojenost
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Jenec
*
Příspěvky: 42
Registrován: 05 kvě 2008, 17:42
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Jenec »

Nazdar, nevím čemu říkáš u Samohýla, ten přece H neprodává, ne? Objednali sme v Hyundai Motor Zlín. Příští týden by to mělo být doma.
EDIT: Už jsem si to vyGooglil, takže ano, u Samohýla.

Ještě doplním k tomu výběru:
i30 spolu s Ceedem mají bezkonkurenčně nejvíc místa vzadu. Do kapsy strčí i Oktávku, která ztrácí nad hlavou, šířkou a hlavně tím, že má minimum místa na boty. Tam aby člověk měl nohy jen v jedné úzce definované poloze po celou cestu. No hlavně že to tam má tu odkládací přihrádku :(
i30 1.4 Comfort, Stone Black
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Příspěvek od zello »

coky píše:Áno, rozmýšľal som. Sedel som v ceede aj v i30, prečítal som kopu recenzií a vybral i30. Podľa môjho názoru má kvalitnejší interiér (plasty), krajšie podsvietenie - modré, a ešte aj cena je výhodnejšia. Vo výbave comfort je o 3000 Sk lacnejšia ako ceed v porovnateľnej výbave a má automatickú klimatizáciu oproti manuálnej. Ináč sú tam len malé rozdiely. A okrem toho u nás na Slovensku sú ceedov plné cesty a i30 je zriedkavejší.
Riesil som podobnu dilemu nedavno. V okruhu moho vyberu bolo sice viac aut ale nakoniec som tiez vyberal medzi i30 a ceed-om. A aj ked ceed ma 7 rocnu zaruku tak mna viac oslovil lepsie spracovany interier a to ze tie i30-ky su zatial este stale skor raritou na cestach pricom zo ceedmi mam pocit ze zachvilu dobehnu skodovky. Takze momentalne cakam kym dorazi k predajcovi aby som si ho mohol konecne odparkovat u nas pred barakom.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“