Prosim o radu Prasknuta hlava motora???

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Romanko999
**
Příspěvky: 186
Registrován: 08 úno 2008, 00:56
Bydliště: Banska Bystrica - SK
Kontaktovat uživatele:

Prosim o radu Prasknuta hlava motora???

Příspěvek od Romanko999 »

Fuu.. dneská som bol v jednom servise zistlili sme že mi vyteka chladiaca zmes! hmm otvorili sme víko na motre! bola tam mierna žlta pena! tak som stym šiel hneď to servisu tam ale maly plno ale dvaja mechanici mi povedali, že mi praskla hlava motora! keď som sa spytal na opravu povedali mi od 30 000 DO 70 000 SK čo ma dosť zaskočilo. Volal som do bazaru kde som kupil auto ale tam nikto nezdvíhal: Vrtalo mi to celu dobu v hlave tak som šiel k znamenu zodvihol mi auto a pozreli sme sa od spodku! a som sa celkom poteši! chladiaca voda pretekala cez protimrazove poistky! sú tam dve jedna je v poriadku a druha má miernu štrbinku kade to kvapka! Zajtra idem objednať tesnenie a vymením napíšem či to pomohlo!
Ale stale mi vrta v hlave ta žltá pena na vikú od bloku motora. Je to normálne? alebo fakt mi praskla niekde hlava? čo by som bol dost nerad :?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Ta částka za opravu je vysoká možná až neúměrně ale je třeba bráv úvahu že při prasklé hlavě je potřeba nebo spíše lepší udělat více věcí některé nutné a jiné řekněme raději také udělat.
Když budeš měnit hlavu musíš začít na kupní ceně hlavy (nová to bude ranec pokud se ještě dělá či použitá z vrakáče) potom v případě jeté hlavy je třeba udělat její GO tzn srovnat jí pak vyměnit vedení ventilů i ventyli zabrousit je a vyměnit veškeré těsnení to vše už samo o sobě něco stojí ale máš prakticky novou hlavu. Potom musíš vyměnit těsnění pod hlavou ale správně by jsi měl pořídit o tolik vyší o kolik se zbrousila hlava a i blok motoru (ten je lepší také dělat aby byla jistota roviností a těstnosti) dále pokud v nejbliší době nebyli měněny rozvody tak ty je také lepší vyměnit a to jak řemen tak napínací kladky. A pokud nebyl měněný olej tak i nový olej s filtrem takže zase taková sranda to není když to chceš všechno 100% a tak jak by bylo nejlepší udělat a když k tomu přičteš hodinovou sazbu mechanika tak se to pěkně vyšplhá ale pořád je ta částka moc i kdyby dělali všechno to co jsem psal.
Samozřejmě existují i jiné varianty jako koupit jetou hlavu maximálně jí srovnat a dát na auto pouze s novým těsněním pod hlavu. a také je možnost nechat hlavu zavařit ale často se stává e po čase hlava zase praskne protože má c místě svaru velié napětí a ve chvíly kdy by se nechala vyžíhat tak by se muse brousit úplně vše. Takže nejlepší by bylo koupit jetou hlavu a nechat jí repasovat
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

To,že je pěna na víčku,může taky znamenat,že je jenom prdlé těsnění pod hlavou.
Kolik by stál takový repas hlavy?Nebylo by lepší koupit celý starší motor?
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Kamil píše:To,že je pěna na víčku,může taky znamenat,že je jenom prdlé těsnění pod hlavou.
Kolik by stál takový repas hlavy?Nebylo by lepší koupit celý starší motor?
cena za celý motor bude vyší jak za hlavu a repas pokud budou v pořádku vedení ventilů repas mojí hlavy komplet GO vyšla na 2000 to ale předpokládá nějaký původní stav a za použití stávajících ventilů které pokud jsou dobré můžeš použít je jen otázkou vedení ventilů pokud to bude dobré tak to na tolik nevyjde jen pro upřesnění ta cena je jen za broušení už vyndané a odstrojené hlavy
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Aha.Dík za info.Já se ptal jenom proto,že jsem tady viděl prodávat motory od 5000 do 10000 Kč.Já totiž nemám šajnu kolik stojí opravy motorů. :)
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Kamil píše:Aha.Já se ptal jenom proto,že jsem tady viděl prodávat motory od 5000 do 10000 Kč.Já totiž nemám šajnu kolik stojí opravy motorů. :)
Prosím tě ty ceny musíš brát s rezernou já na své auto seženu jetou převodovku za 2-4tis ale třeba na fokuse 2004 jsme kupovali jetou za tuším 25tis ceny se budou muset zjistit může to být pak všechno jinak
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Já vím.Já jsem se spíš myslel na moje auto,které už je trošičku starší.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „COUPE“