Novy majitel Coupe:)

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Uživatelský avatar
Romanko999
**
Příspěvky: 186
Registrován: 08 úno 2008, 00:56
Bydliště: Banska Bystrica - SK
Kontaktovat uživatele:

Novy majitel Coupe:)

Příspěvek od Romanko999 »

Ahojte :) som tu novačik .. som čerstvy majitel coupečka ročník 98 2.0 a ma najazdených 121 000 km. Pred tym som mal favorita:) ale toto sa neda porovnať je to luxusne autičko:) len mam problem! po zaparkovaní mi začina kvapkat daka kvapalina ale neviem čo to môže byť... kvapka to vstrede!
Neviete mi prodiť popripade pošlem foto z kade to kvapka.
:?
Reklama
 

Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Příspěvek od Korálek »

Ahojky vítám tě tady.
Ohledně tvého dotazu,nepouštíš za jízdy klimatizaci?
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Uživatelský avatar
Romanko999
**
Příspěvky: 186
Registrován: 08 úno 2008, 00:56
Bydliště: Banska Bystrica - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romanko999 »

Korálek píše:Ahojky vítám tě tady.
Ohledně tvého dotazu,nepouštíš za jízdy klimatizaci?

Ahoj:) dakujem za skorú odpoveď klimu som nepoužil.. je to skor olejova škvrna ako normalna kvapalina...kade vedie servo?
Uživatelský avatar
Richi
*
Příspěvky: 77
Registrován: 15 říj 2007, 13:40

Příspěvek od Richi »

Skontroluj si čerpadlo serva, či ti neslizi, je pekne vpredu, keď otvoriš kapotu hneď po ľavej ruke, taka umastena vec :wink: , je to totiž choroba hyundaiov, dokopy sa nič nedeje, sem-tam si trochu cvrkne, len si skontroluj či máš dosť kvapaliny v posilovači... inak nemáš na tom väčšie kolieska? vtedy zvykne tiecť... najlepšie bude keď navštíviš servis hyundai a dáš si skontrolovať komplet náplne, vrátane prevodovky, remene, sviečky, filtre atď... aby si vedel na čom si...
Alebo to môže byť aj olej od snímača tlaku a teploty oleja, je umiestneny na hlave motora, zozadu naľavo, stačí vymeniť tesnenie...
Hyundai Coupe F2 ´99 2,0
Uživatelský avatar
Romanko999
**
Příspěvky: 186
Registrován: 08 úno 2008, 00:56
Bydliště: Banska Bystrica - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romanko999 »

Richi píše:Skontroluj si čerpadlo serva, či ti neslizi, je pekne vpredu, keď otvoriš kapotu hneď po ľavej ruke, taka umastena vec :wink: , je to totiž choroba hyundaiov, dokopy sa nič nedeje, sem-tam si trochu cvrkne, len si skontroluj či máš dosť kvapaliny v posilovači... inak nemáš na tom väčšie kolieska? vtedy zvykne tiecť... najlepšie bude keď navštíviš servis hyundai a dáš si skontrolovať komplet náplne, vrátane prevodovky, remene, sviečky, filtre atď... aby si vedel na čom si...
Alebo to môže byť aj olej od snímača tlaku a teploty oleja, je umiestneny na hlave motora, zozadu naľavo, stačí vymeniť tesnenie...
Ďakujem, za Ďalšiu užitočnú radu. No čo sa tyka kolies mám tam 205ale neisom si isty či 15/17 to by som už klamal ale su dosť velke:) no to servo si skontrolujem. Každopadne som sa už objednal do servisu tak som zvedavy čo mi povedia.. Dam si vymeniť naplne filtre a rozvody....
PS: je normalne že sa z motora parí? je to zvlašne ked zastanem na križovatke alebo pred domom ide mi z pod kaputy para:) ktora ale prestane po cca 1 minute stretli ste sa s niečim takým?
:?
Uživatelský avatar
Richi
*
Příspěvky: 77
Registrován: 15 říj 2007, 13:40

Příspěvek od Richi »

No, nechcem ťa strašiť, ale takú paru som mal na minulom aute keď mi nadvihlo hlavu valcov, tak si skontroluj či nemáš v chladiacej kvapaline olej a naopak, to nieje zdravé, môže to byť aj puknuta hadička s ktorej kvapká na motor alebo prasknutý chladič, aspoň mne to pri týchto veciach vždy parylo spod kapoty... inak dym bol na križovatkách len keď gumy horeli 8)
No seriovo sú 205/50 R15, ja mám na leto 215/40 R17 a vtedy mi už trochu slizí servo...
Hyundai Coupe F2 ´99 2,0
Uživatelský avatar
Romanko999
**
Příspěvky: 186
Registrován: 08 úno 2008, 00:56
Bydliště: Banska Bystrica - SK
Kontaktovat uživatele:

Hlava motora

Příspěvek od Romanko999 »

Fuu.. dneská som bol v jednom servise zistlili sme že mi vyteka chladiaca zmes! hmm otvorili sme víko na motre! bola tam mierna žlta pena! tak som stym šiel hneď to servisu tam ale maly plno ale dvaja mechanici mi povedali, že mi praskla hlava motora! keď som sa spytal na opravu povedali mi od 30 000 DO 70 000 SK čo ma dosť zaskočilo. Volal som do bazaru kde som kupil auto ale tam nikto nezdvíhal: Vrtalo mi to celu dobu v hlave tak som šiel k znamenu zodvihol mi auto a pozreli sme sa od spodku! a som sa celkom poteši! chladiaca voda pretekala cez protimrazove poistky! sú tam dve jedna je v poriadku a druha má miernu štrbinku kade to kvapka! Zajtra idem objednať tesnenie a vymením napíšem či to pomohlo!
Ale stale mi vrta v hlave ta žltá pena na vikú od bloku motora. Je to normálne? alebo fakt mi praskla niekde hlava? :( čo by som bol dost nerad :cry:
PS: inač ten dym z motora už zmyzol:) sam od seba neviem v čom to mohlo byt
Uživatelský avatar
Richi
*
Příspěvky: 77
Registrován: 15 říj 2007, 13:40

Příspěvek od Richi »

Ak ti môžem poradiť: ZBAV SA TOHO AUTA!!! To má určite pochybnú minulosť, to že ti aj zmizlo to dymenie spod kapoty nezamená že je po tom, to normálne auto nerobí! Hneď s ním zbehni do toho bazáru a reklamuj že chceš naspäť peniaze, s tým autom budu len problémy...
Môžeš mať na tom ohnutú hlavu, nemusí byť práve prasknutá, je to lacnejšie riešenie, musíš z nej dať zbrúsiť ale s tými protimrazovými poistkami je to blebé, to mysíš vyhodiť motor a rozobrať a vtedy je dobŕe ho pretesniť atď a to je robotka tak min na 20-30 tisic, tak to bolo aspoň pri predchádzajúcom aute (daewoo nexia) a aj tak záleží od servisu kde to robia, nie všade sú na to "zrelý" a aby sa aj tebe nestalo že v priebehu roka budeš mať 3x rozobratý motor...
Dobrá rada znie: ZBAV SA HO!!! nič nerob, pekne ho vráť tam odkial si ho kúpil a koniec diskusie, zožeň si iné v normálnom stave, najlepšie z dovozu...
Hyundai Coupe F2 ´99 2,0
Uživatelský avatar
Romanko999
**
Příspěvky: 186
Registrován: 08 úno 2008, 00:56
Bydliště: Banska Bystrica - SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romanko999 »

:? ked mne sa to auto tak zapáčilo a teraz sa ho zbaviť..ohh... to bude ťažke ale bude to asi lepšie rozhodnutie! toto bol tiež dovoz z TALIANSKA ale! ja si dam este tu namahu a skúsim vymeniť to tesnenie! čo to spravi..Ak to nepomaha idem do bazaru! :roll: "ďalšia skvelá kúpa"
Pistolník
*
Příspěvky: 49
Registrován: 08 led 2008, 10:57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pistolník »

Pěna pod víkem může být prasklá nebo ohlá hlava, nebo taky těsnění pod hlavou, jedno je jistý že to někde fouká, odělej víko a šlápni na plyn ať víš jak moc.
Hyundai Coupe 2.0
rok 1998
Uživatelský avatar
Romanko999
**
Příspěvky: 186
Registrován: 08 úno 2008, 00:56
Bydliště: Banska Bystrica - SK
Kontaktovat uživatele:

happy end

Příspěvek od Romanko999 »

Takže pánovee:) bol som dneska v troch servisoch! je to tá proti mrazova poistka ako som vravel! ktora stojí cca 45 SK tak som sa potešil! ta pena môže byt sposobena aj tym že teraz je zima a motor sa mi nezohreje a sa to tam usadzuje! povedali mi to viacerí mechanici! noo tka dufam, mam sučiastky objednane tak som zvedavy čo a ako...dufam, že to bude len ta protimrazova poistka! dám vam vediet ako to dopadlo!! :)
Uživatelský avatar
Richi
*
Příspěvky: 77
Registrován: 15 říj 2007, 13:40

Příspěvek od Richi »

Tak držím palce aby sa to podarilo porobiť... :wink:
Ale aj tak by som dal vedieť tomu bazáristovi od ktorého som to kupoval a spýtal sa ho čo on na to, či to spraví na vlastne náklady alebo dodatočne dá nejakú zlavu...
Hyundai Coupe F2 ´99 2,0
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: happy end

Příspěvek od black_sheep »

Romanko999 píše:Takže pánovee:) bol som dneska v troch servisoch! je to tá proti mrazova poistka ako som vravel! ktora stojí cca 45 SK tak som sa potešil! ta pena môže byt sposobena aj tym že teraz je zima a motor sa mi nezohreje a sa to tam usadzuje! povedali mi to viacerí mechanici! noo tka dufam, mam sučiastky objednane tak som zvedavy čo a ako...dufam, že to bude len ta protimrazova poistka! dám vam vediet ako to dopadlo!! :)
tak tak, kdyz popojizdim po meste, taky mi ji to bezne udela.. ;) tak at ti slouzi a neboj ze by se to melo nejak rozsypat, pokud jsou ty km pravy..
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
DKF
*
Příspěvky: 57
Registrován: 10 pro 2007, 13:44
Bydliště: Val. Bystřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DKF »

Nejjednodussi a jenlevnejsi pro zacatek je sundat ventilove viko, vycistit tu bilou sracku, pak slozit a pojezdit s tim a pokud se znovu bude objevovat dal, pak resit problem, je to totiz pravda, ze pres zimu ty pary mohou nastat. Pokud auto dyl satlo, pravdepodobnost tech par je mnohem vyssi..
Uživatelský avatar
Romanko999
**
Příspěvky: 186
Registrován: 08 úno 2008, 00:56
Bydliště: Banska Bystrica - SK
Kontaktovat uživatele:

:)

Příspěvek od Romanko999 »

NO už len čakam na súčiastky rovno si vymenim aj tesnenie vyfukove od hlavy a potom na kolene čo je ten spoj:) idem si to sám opraviť tak potom napíšem ako to dopadlo:) inač cez tu poistku stratim celu nadržku :) za jednu noc ...hmm asi by som na tom nemal velmi jazdiť pokial nemam vodu v chladiacom obehu:)
Odpovědět

Zpět na „COUPE“