skusal som IX55

Evropský Veracruz

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: skusal som IX55

Příspěvek od Rexcor »

No to si taky neuvědomuji. Ale asi i v Evropskejch.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Reklama
 

Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: skusal som IX55

Příspěvek od laxo18 »

napriklad coupe ma audio od infinity ale iba v USA verziach skoda ze to nebolo aj v tych nasich
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: skusal som IX55

Příspěvek od Rexcor »

No tak ještě o trochu víc doufám, že bude dotaženej z USA ten náš:-D
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: skusal som IX55

Příspěvek od zdenek76 »

Infinity měl už starý Santík, ale jen v USA. Býval u něj i měnič na 6CD vzadu v kufru v té plastové kapse vpravo. Kdysi jsem uvažoval o tom, si celý ten systém pořídit, ale nějak z toho sešlo.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Adusko
*
Příspěvky: 42
Registrován: 23 srp 2009, 07:35

Re: skusal som IX55

Příspěvek od Adusko »

...ahojte, tak sme si objednali IX 55. Čakacia doba je skoro 4 mesiace, ale to je v pohode. Neviete niekto o diagnostickom kábli konkrétne na Hyundai, alebo kde sa dá kúpiť ?
Aj keď sme objednali maximálnu výbavu, tak som tam našiel zopár malých chýb, ktoré by určite šli vyriešiť nastavením riadiacej jednotky. Za všetky spomeniem napríklad to, že po zatvorení auta a spustení alarmu sa nedotiahnu otvorené okná.
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: skusal som IX55

Příspěvek od laxo18 »

sa mi zda ak to neni vo vybave tak v usa som videl ze ponukaju taky modul ktory toto aj kopec inych veci robi
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Adusko
*
Příspěvky: 42
Registrován: 23 srp 2009, 07:35

Re: skusal som IX55

Příspěvek od Adusko »

...dá sa ten modul doobjednať ?... v predajni o tom nepočuli...
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: skusal som IX55

Příspěvek od Rexcor »

Jo stejně jako nechtějí slyšet o benzínovém motoru.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Adusko
*
Příspěvky: 42
Registrován: 23 srp 2009, 07:35

Re: skusal som IX55

Příspěvek od Adusko »

... to ale nie je problém predajcu, ale výrobcu... pre európsky trh sa nevyrába benzínová verzia... ale máš pravdu v tom, že predajci sú málo, alebo skôr vôbec nie sú informovaní a odpovede na otázky sa od nich zákazník len ťažko dočká a ak aj áno, tak sú mylné, alebo nezmyselné...
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: skusal som IX55

Příspěvek od Rexcor »

Ale oni ani dovozci nedeporučili dovoz benzínu, z důvodu servisu. Je v republice zatím jeden.:-) A to od Autopalace v Praze. Před několika měsíci se této předváděčky zbavovali, tak nevím jak to budou servisovat novému majiteli.
Jsme se s taťkou bavili, že si založíme klub benzinových IX55 a nakoupíme motor a třeba převodovku a díly které nejsou stejné s dieselem a budeme je mít prostě na skladě, kdyby se někomu z toho klubu rozbil:-D

Ale prý by diesel měl vydržet i krátké trasy, ale to nikdo nezaručí, že. A to je auto za milion a to se nekupuje každý rok.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Okor
Příspěvky: 5
Registrován: 25 srp 2009, 13:22

Re: skusal som IX55

Příspěvek od Okor »

tomki píše:tak som vcera absolvoval jazdu s novym veracruzom, ked mi zavolali ze pridite si vyskusat. Tak som tak trochu skepticky siel ze som zvedavy aspon na ten motor.
No a utrpel som mierny sok. Toto auto akoby ani nebolo z aktualnej doby Hyundai. Prislo mi akoby ste dosli do predajne dacie a medzi autami by stalo trebars nove Audi A4 a tvrdili ze to je novinka od dacie. Tak mi prisiel ix55.
Poporiadku, interie takmer uplne premiovy, mekcene plasty, ine materialy, ine sedacky, lepsia koza, jedine dve veci co prebralo od sata fe je ovladanie PC a plastove cierne klucky na otvaranie dveri. Skoda toho detailu ale navadi.
Ked som vsak zacal jazdit tak som nemohol uverit ze soferujem hyundai.
Teraz musim celkom realne povedat vsetkym zabudnime na nase santa fecka, toto s nim nema vobec nic spolocne okrem znaku na kapote. Podvozok konecne bez buchotania, sedacky nedrncia, odhlucnenie na absolutne vysokej urovni, jaudne vlastnosti na mile vzdialene od fecka, nekymaca sa, je tvrdsy, automat ok, motor je taky trochu slabsi trojliter ale zrejme kvoli prevodovke, ktora je vraj japonska ale nezvladne viac nez 451Nm co je skoda ale kazdopadne sili ma to auto dost. Pri 0-100km/h ide asi ako moje cipnute fecko ale uz potom vo vyssich rychlostiach ma ix55 kasne navrh.
Ak to realne zhodnotim bez akychkolvek emocii tak santa fe je proti tomuto jedna otrasna rachotina, az som vytoceny ako moze stat veracruz tolko co som dal za moje fecko. Podla porovnania tychto dvoch aut by malo fecko v plnej vybave stat max 600000,- Sk aj s DPH taky je to rozdiel. No som zaskoceny skutocne treba si ho skusit. Pocitovo z jazdy, ticho, pohodlie, pocit nie je daleko od X5 co sa tyka premiovosti vozenia. :shock:
:lol: sila,dobre sa to cita, pridam aj ja nieco do mlyna aj ked mam iba male skusenosti a nechcem este hodnotit pretoze s IX55 (v plnej vybave aj so sibrom) jazdim iba dva mesiace a mam iba najazdene na nej 17500Km od novoty sa bavim vcelku dobre, pred tym som mal FE 2,0 manual (hruza) Fe 2,0 AT to sa dalo, potom som mal xvilku audi a potom znova H IX55, nejazdim vela rocne cca 100 tis km, takze auto beriem ako spotrebak na 3 roky...........auto je dobre, hrozny je iba servis v SK hlavne teda NR a BA, chodieval som do CZ kde som bol spokojny a kde zacnem xodit znova..............co dokazu skazit v Autopalace to sa iba tak nevidi!!!
teraz k autu, spotreba cca 9,8L/100 pri mojej jazde, doplnil som k vybave digi TV video a bluutooth a pridavny modul alarmu (na radu dealera ze to bude zatvarat okna a figu) a denne svietenie a tazne (lod to taha upne lahucko ako pericko) este tam dam BI XENON lebo v noci v terene svietia dialkace ako za dusicky. co sa tyka jazdy celkom slusne IX s FE sa neda porovnat, lesne zvaznice v pohode pozor je to kolos lame kuswy cesta ak je nie prilis pevna.....ked najazdim nieco viac dam vediet, zatial mam malo km.....ked sa zadari nieco vynurit co sa tyka modulu okien dajte mi vediet, lebo origos modul alarmu okna nezatvara, alebo mozno zatvara ale servis to nevie naprogramovat v RJ!!!
Oki IX55, co neubrzdis to neukecas
Adusko
*
Příspěvky: 42
Registrován: 23 srp 2009, 07:35

Re: skusal som IX55

Příspěvek od Adusko »

:lol: sila,dobre sa to cita, pridam aj ja nieco do mlyna aj ked mam iba male skusenosti a nechcem este hodnotit pretoze s IX55 (v plnej vybave aj so sibrom) jazdim iba dva mesiace a mam iba najazdene na nej 17500Km od novoty sa bavim vcelku dobre, pred tym som mal FE 2,0 manual (hruza) Fe 2,0 AT to sa dalo, potom som mal xvilku audi a potom znova H IX55, nejazdim vela rocne cca 100 tis km, takze auto beriem ako spotrebak na 3 roky...........auto je dobre, hrozny je iba servis v SK hlavne teda NR a BA, chodieval som do CZ kde som bol spokojny a kde zacnem xodit znova..............co dokazu skazit v Autopalace to sa iba tak nevidi!!!
teraz k autu, spotreba cca 9,8L/100 pri mojej jazde, doplnil som k vybave digi TV video a bluutooth a pridavny modul alarmu (na radu dealera ze to bude zatvarat okna a figu) a denne svietenie a tazne (lod to taha upne lahucko ako pericko) este tam dam BI XENON lebo v noci v terene svietia dialkace ako za dusicky. co sa tyka jazdy celkom slusne IX s FE sa neda porovnat, lesne zvaznice v pohode pozor je to kolos lame kuswy cesta ak je nie prilis pevna.....ked najazdim nieco viac dam vediet, zatial mam malo km.....ked sa zadari nieco vynurit co sa tyka modulu okien dajte mi vediet, lebo origos modul alarmu okna nezatvara, alebo mozno zatvara ale servis to nevie naprogramovat v RJ!!![/quote]

...presne toto teraz riešim aj ja... nemusí byť ani modul, postačoval by kábel a soft od Hyudaiu a J naprogramujem... úspešne sa mi to daí na vozidlách Audi, Seat, Skoda a WV ... prečo si dokupoval do IX55 modul re denné svietenie ?... samotné auto už má narogamovaný modul pre denné svietenie v Krajinách, kde je povinné... dá da ale vypnúť, ak jazdíš v kajine, kde povinné nie je... vtedy sa aktivuje senzor svietenia... (napr. pri vjazde do tunela, Taliansko )
Okor
Příspěvky: 5
Registrován: 25 srp 2009, 13:22

Re: skusal som IX55

Příspěvek od Okor »

tak holubkovia mam uz 23800km, absolvoval som servis v CZ, IROMEZ PE, mohu len odporucat, cena servisu v SK 15 000 Sk cena servisu v CZ 8100 CZK, za to sa mi oplati ist do CZ, mili ludia a "kafe zdarma" za 2 hodky boli ready, isiel som na slepo a vyslo to. Mam aj BI xenon H7 svieti to o poznanie lepsie ako original, inak pohodka, az na pazvuky co sa zacali ozyvat spod deklu subwoofera po montazi bluetooth v SK servise, ale mam slubene ze CZ service to opravi v ramci zaruky.
co sa tyky sprintov a pod veci ako som tu bol cital............z toho som vyrastol, mam rad komotnu jazdu a ix55 mi vyhovuje, na sprinty mi sedi najlepsie Fiat500abarth ktora mi pripomina motokaru.............toto auto ma fakt bralo na besnenie, ale tie pokuty a vracajuca manzelka a deti stacilo na 3 dni................diky kamosovi za pozicanie. Dnes poobede som viezol material 3m inox tyce na forde, a po 450 km som vystupil ako banik z bane, pritom rano som urobil linz na 55 560km a bolo to ok. takze mam rad velke obyvackoide auta.............co mi 55 splna.
Oki IX55, co neubrzdis to neukecas
amazoon
Příspěvky: 3
Registrován: 10 zář 2009, 21:07

Re: skusal som IX55

Příspěvek od amazoon »

Zdravím, tak jsem se stal šťastným majitelem IX55 . Dovezen z DE , výbava Style . Najeto 2000 Km a zatím šlape jak Švícary. Zatím foto narychlo.
Přílohy
IMG_0063.jpg
IMG_0063.jpg (151.66 KiB) Zobrazeno 2336 x
Okor
Příspěvky: 5
Registrován: 25 srp 2009, 13:22

Re: skusal som IX55

Příspěvek od Okor »

pjekná..........dobra farba, nex ti dobre sluzi.................
Přílohy
PIC270.jpg
PIC270.jpg (76.98 KiB) Zobrazeno 2299 x
Oki IX55, co neubrzdis to neukecas
Odpovědět

Zpět na „iX55“