Pokec TUCSON I

Hyundai Tucson 1. generace 2004 - 2010 (JM) - nástupcem byla ix35 v letech 2010 - 2015.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Tucson

Příspěvek od Borek »

:lol: Takhle urazit Bimba a Klobučnika,to si dovolil moc. :D I když nejsem kamarád Mexicana,tady se ho zastanu.Je úpně jedno kde auto smontují a nebál bych se toho.Důležité je jaká je kontrola kvality v každé jednotlivé fabrice a co jsou schopni nechat projít do prodeje.Německo je napěchované Turky,Řeky...kteří tam vyrábějí "německou" kvalitu :lol: .Stejně tak,kdo si pamatuje,když Škodovka v Kvasinách nestíhala vyrábět Garde/Rapid,tak rozšířila výrobu do Bratislavských aut.závodů a po pár měsících tam musela :!: jejich výrobu zastavit,protože takové zmetky svět neviděl a i v době,kdy se stály fronty na auta je nikdo nechtěl.První,co bylo,že každý otevřel kufr a mrkl na plech.cedulku,kde bylo auto vyrobeno a když na Slovensku,tak raději několik měsíců čekal dál na auto z Kvasin. :lol: Vím o čem mluvím,protože Škoda Garde,bylo moje první auto,potom 2xRapid,otec Rapid...A dnes tam montují VW.Kdo ví,zda se i Němci dnes dívají,kde jejich VW,Audi,Porsche....montují. :-k Stejně tak i ostatní automobilky.Možná to dojde jednou tak daleko,že tady Škodovku zavřou a budeme je dovážet z Číny. :mrgreen:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Reklama
 

Uživatelský avatar
Matrix44
**
Příspěvky: 293
Registrován: 01 led 2009, 14:59
Bydliště: Košice

Re: Tucson

Příspěvek od Matrix44 »

o radach na Skodovky, a nie len na Skodovky viem svoje, nakolko som uz starsia generacia. Ako chlapec som tak sam stal pred predajnou Sijacie stroje, bicykle na svoj prvy vytuzeny bicykel Favorit :D
Este co sa tyka Skodoviek, tak kvalitne vozi isli na export. Sam som jednu taku po 1989 mal dovezenu z Holandska. Cely podvozok, vcetne podbehov a blatnikov mala vystriekana nejakou hmotou, a Skodovka davala 10 rocnu garanciu na prehrdzavenie ! Mal som to aj s tym certifikatom. Auto bolo naozaj vo fantastickom stave, a ked som ho predaval, okrem lokalne opravovanych miest bola kompletne v poriadku.

Potreboval by som radu ohladne Tucsona. Vsimol som si ze mi na vodicovych dverach svietia vsetky ovladace okrem uzmknutia dveri. Je to OK, alebo je tam vypadnute podsvietenie ?

Dakujem,
Matrix44
Toyota RAV4 2.5 Plug-in Hybrid AWD Executive + JBL pack (XX/2024)
Hyundai Tucson 2.0 CRDi VGT 16V 4WD Premium (01/2009)
Hyundai i30 1.5 DPi Kombi Family + Smart Pack + NAV 10,25"(01/2024)
DusMi
**
Příspěvky: 111
Registrován: 01 dub 2008, 15:49

Re: Tucson

Příspěvek od DusMi »

S tymi kontrolkami to mam tak isto - jedina ktora nesvieti je zaistovanie dveri (od nova).
Zda sa, ze to nie je bug ale vlastnost :).
Uživatelský avatar
Matrix44
**
Příspěvky: 293
Registrován: 01 led 2009, 14:59
Bydliště: Košice

Re: Tucson

Příspěvek od Matrix44 »

OK, dakujem Ti :wink:
Toyota RAV4 2.5 Plug-in Hybrid AWD Executive + JBL pack (XX/2024)
Hyundai Tucson 2.0 CRDi VGT 16V 4WD Premium (01/2009)
Hyundai i30 1.5 DPi Kombi Family + Smart Pack + NAV 10,25"(01/2024)
Šamot
*
Příspěvky: 17
Registrován: 13 led 2009, 17:34

Re: Tucson

Příspěvek od Šamot »

Mimochodem kluci nevíte,jestli se dá namontovat šestikvalt na 2.0 CVVT?
DusMi
**
Příspěvky: 111
Registrován: 01 dub 2008, 15:49

Re: Tucson

Příspěvek od DusMi »

Netusim, ci sa da namontovat, ale osobne mam pocit, ze 2.0 CRDI co mam, nema dlhsiu 6-tku ale kratsiu jednotku. Teda sestka bude +/- to co na 5 stupnovej prevodovke 5-ka.

**********************************
Doplnene po zakladnom pieskume prevodovych pomerov pre Tucson :) (podla nejakych zdrojov v manualoch + stranok predajcov):

pri patstupnovej prevodovke ma 5-ka prevodovy pomer: 0,821
pri seststupnovej ma 6-ka: 0,829

Cize ziadny dramaticky rozdiel sa skutocne nekona a co sa vysledneho prevodu tyka je to takmer to iste....
Uživatelský avatar
Matrix44
**
Příspěvky: 293
Registrován: 01 led 2009, 14:59
Bydliště: Košice

Re: Tucson

Příspěvek od Matrix44 »

Caute, ako zistim na Tucsone r.v.: auta ? Este nemam stale technicak, a pozeral som na skla, a tam je klasicke oznacenie " ......7...... " a podla toho co viem, tak to by malo znamenat ze je to r.v.: 2007. Ale predajca mi predaval auto ako r.v.: 2008, model 2009. Trosku som z toho znervoznel.

Dakujem,
Matrix44
Toyota RAV4 2.5 Plug-in Hybrid AWD Executive + JBL pack (XX/2024)
Hyundai Tucson 2.0 CRDi VGT 16V 4WD Premium (01/2009)
Hyundai i30 1.5 DPi Kombi Family + Smart Pack + NAV 10,25"(01/2024)
Uživatelský avatar
kačer
*
Příspěvky: 69
Registrován: 21 črc 2007, 23:11

Re: Tucson

Příspěvek od kačer »

Matrix44 píše:Caute, ako zistim na Tucsone r.v.: auta ? Este nemam stale technicak, a pozeral som na skla, a tam je klasicke oznacenie " ......7...... " a podla toho co viem, tak to by malo znamenat ze je to r.v.: 2007. Ale predajca mi predaval auto ako r.v.: 2008, model 2009. Trosku som z toho znervoznel.

Dakujem,
Matrix44
Tak to máš r.v. 1997 !!! :shock: :shock:
KIA SORENTO 2,2 CRDi , 4x4 COMFORT , 7 míst , 2010

http://www.penzionhluboka.cz
Uživatelský avatar
Matrix44
**
Příspěvky: 293
Registrován: 01 led 2009, 14:59
Bydliště: Košice

Re: Tucson

Příspěvek od Matrix44 »

tak to su potom dost sikovny u nas v predajni Hyundai, ked si nechali v predstihu vyrobit auta, ktore sa zacali vyrabat az o 10 rokov neskor, lebo vsetky vystavene modely v salone maju 7-ku na skle :lol:

Nechcel som sa dnes pytat na predajni, a chcel som od vas info do doby nez pride tech. preukaz.

Tak snad bude niekto vediet :wink:
Toyota RAV4 2.5 Plug-in Hybrid AWD Executive + JBL pack (XX/2024)
Hyundai Tucson 2.0 CRDi VGT 16V 4WD Premium (01/2009)
Hyundai i30 1.5 DPi Kombi Family + Smart Pack + NAV 10,25"(01/2024)
DusMi
**
Příspěvky: 111
Registrován: 01 dub 2008, 15:49

Re: Tucson

Příspěvek od DusMi »

VIN (vyrobne cislo) vidno cez spodnu cast predneho skla na soferovej strane (v tom tmavom skle je tam presvetleny obdlzik), alebo cez vyrez v koberceku pod spolujazdcovim sedadlom.
Osma pozicia od konca na by mal byt rok vyroby, alebo modelovy rok, je to na vyrobcovi co tam vlozi (na skla by som moc nedal, tie mozu byt aj starsie :)).
Realne to je teda tak, ze rok vyroby sa z VINu dozvediet nemusis (lebo to moze byt modelovy rok nie rok vyroby), ale mali by Ti ho nejakym sposobom poskytnut,
lebo je to dost podstane z pohladu prvej technickej kontroly (to co napisu ako rok vyroby do osvedcenia na DI).
Ak registrujes auto v tom istom roku ako je rok vyroby, tak musis ist na prvu STK do styroch rokov od datumu prvej registracie.
Ak registrujes auto, ked je medzi rokom vyroby a datumom prvej registracie viac ako 12 mesiacov (ako datum vyroby sa berie 1. 1. + rok vyroby),
tak musi ist na prvu STK uz po dvoch rokoch :)....
Uživatelský avatar
Matrix44
**
Příspěvky: 293
Registrován: 01 led 2009, 14:59
Bydliště: Košice

Re: Tucson

Příspěvek od Matrix44 »

uz prisiel tech. preukaz, tak snad sa to dozviem. Doterajsie info boli ze je vyrobene 2008, ale uz model 2009.

Dik,
Matrix44
Toyota RAV4 2.5 Plug-in Hybrid AWD Executive + JBL pack (XX/2024)
Hyundai Tucson 2.0 CRDi VGT 16V 4WD Premium (01/2009)
Hyundai i30 1.5 DPi Kombi Family + Smart Pack + NAV 10,25"(01/2024)
DusMi
**
Příspěvky: 111
Registrován: 01 dub 2008, 15:49

Re: Tucson

Příspěvek od DusMi »

Obavam sa, ze z TP sa to nedozvies, to tam vypisu az policajti na DI pri evidencii :) (podla modeloveho roku, podla datumu typoveho schvalenia alebo podla toho ako sa vyspia), aspon v mojom pripade to vypisane od predajcu nebolo...

Policajti mi do osvedcenia po kupe noveho auta (12/2006) zapisali 2005 (co bol rok typoveho schvalenia), realne to bol 2006, potom som musel dokazovat, ze je to 2006...
Uživatelský avatar
Matrix44
**
Příspěvky: 293
Registrován: 01 led 2009, 14:59
Bydliště: Košice

Re: Tucson

Příspěvek od Matrix44 »

takze podla VIN mam rok vyroby 2008, tak ako som vedel. V Hyundaii mi este vraveli ze do technicaku sa pise rok uvedenia do prevadzky a podla toho sa potom ide na STK a podobne. Nie rok vyroby.

Majte sa,
Matrix44
Toyota RAV4 2.5 Plug-in Hybrid AWD Executive + JBL pack (XX/2024)
Hyundai Tucson 2.0 CRDi VGT 16V 4WD Premium (01/2009)
Hyundai i30 1.5 DPi Kombi Family + Smart Pack + NAV 10,25"(01/2024)
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tucson

Příspěvek od Mexican »

Matrix44 píše:takze podla VIN mam rok vyroby 2008, tak ako som vedel. V Hyundaii mi este vraveli ze do technicaku sa pise rok uvedenia do prevadzky a podla toho sa potom ide na STK a podobne. Nie rok vyroby.

Majte sa,
Matrix44
presne tak... uvadza sa mesiac a rok registracie.. to ze auto lezi niekde pol roka na sklade teba ako prveho majitela nemusi zaujimat
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
DusMi
**
Příspěvky: 111
Registrován: 01 dub 2008, 15:49

Re: Tucson

Příspěvek od DusMi »

No skuste si pozriet Osvedcenie o evidencii, cast zakladne udaje o evidencii cast v uvodzovkach je opisana presne tak ako je v osvedceni:
B - "Datum prvej evidencie vozidla (rok vyroby)" - toto je len rok
I - "Datum prvej evidencie v SR" - toto je rok + den + mesiac

2Mexican:
Su to dve rozdielne veci a prave na zaklade toho, aky je medzi nimi rozdiel (v polozke B sa rata datum 1. januar) plynu nasledne povinnosti napr. vo vztahu ku STK.
To, ze to auto stoji niekde na sklade samozrejme vyznam ma, napisem to tu este raz (posledny), v zasade su to veci, ktore sa daju velmi lahko zistit,
takze netreba pisat, ze to tak nie, ked sa to da velmi lahko overit :):

Ak je medzi datumom v polozke "I" a datumom v polozke "B" viac ako rok, tak musite ist na prvu STK do dvoch rokov od prihlasenia
Ak je medzi datumom v polozke "I" a datumom v polozke "B" menej ako rok, tak musite ist na prvu STK do styroch rokov od prihlasenia

Polozku B vam na dopravnom inspektorate vypisu podla skutocneho roku vyroby ak su ho schopny zistit, ak nie tak napriklad pouziju hodnotu z VIN.
Osma pozicia od konca urcuje rok vyroby alebo modelovy rok (podla vseobecnej specifikacie VIN skladby).
Podla toho co viem Hyundai si tam dava modelovy rok!
Cize ak kupite napr. auto, ktore je modelovy rok 2008 (podla VIN) a pojdete ho prihlasit 1. 2. 2009, tak sa stane nasledovne:
rok v polozke "B" bude na DI vypisany 2008 (co sa podla vyhlasky berie ako 1. 1. 2008)
datum v polozke "I" bude na DI vypisany 1. 2. 2009
Medzi "B" a "I" je rozdiel viac ako 12 mesiacov, takze pre vas plati povinnost prvej navstevy STK najneskor do dvoch rokov.
Nezelam, aby Vam to tak vypisali, ale presne takto som to uz zoparkrat videl a je to aj momentalne aj vasa situacia....

Zmysel tohto celeho je v tom, ze ak auto niekde takmer dva roky stoji, tak napr. bod varu brzdovej kvapaliny bude urcite nizsie ako je to u auta, ktore ma 5 mesiacov (nezavisle na tom, ci sa s nim jazdi alebo nie), obdobne to plati aj pre ine spotrebno/prevadzkove materialy...


Rad by som vedel, ako Vam to na DI vypisali, dajte vediet....
Odpovědět

Zpět na „Tucson I“