Klima - manuál , nebo automatiku ?

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Bohuš
*
Příspěvky: 23
Registrován: 06 kvě 2009, 21:22

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od Bohuš »

štaflík píše:
Bohuš píše:
Osobně pokud vybíráš i30 a je malý rozdíl mezi manuálem a automatem (při zohlednění další výbavy), tak vem určitě automat. Pokud je v tom velký finanční rozdíl, tak se to vykašli a jeď za ty prachy na dovolenou, nebo si kup silnější motor.
Máme vyhlídlou i30cw/1.6/93kw/benzin . Rozdíl mezi výbavou Classic Plus ( s manuální klimou ) a výbavou comfort ( s automat. klimou ) je tak průměrně 20tis.Kč.
Stojí to ( Váš názor z praxe ) za sáhnutí po verzi Comfort ? nebo je to na zvážení ? Jak píšu , prašule na to budou a bude to velice dlouhodobá investice . Ne že bych se na peníze neohlížel , bude to půjčka , ale ptám se proto , abych si za pár let nevyčítal , že jsem šetřil až moc opatrně .
Reklama
 

Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od laufas »

v comfortu mas vic lepsich veci nez jen tu klimu ne?
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od Laxius »

Bohus: Mal by si opisat aky je okrem ineho rozdiel medzi Classic Plus a Comfort okrem tej klimy. Pokial je to len ta klima, tak to zato nestoji. Ale pokial to zahrna kozeny volant, kozenu riadiacu paku, interier obohateny o kvazi-chromovy obklad, plus navyse ta klima, tak by som urcite siel do Comfortu.
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od DEDe »

taky souhlasim klimu uvadej jako hlavni ale urcite tam bude vic rozdilu nez jen manual -auto klima.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
saldy
***
Příspěvky: 545
Registrován: 11 kvě 2009, 15:00
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od saldy »

Komfort má oproti Classic+ navíc:
plnohodnotnou rezervu,kola 195/65 15',Automat.klimu,chlazená schránka,koženej volant a řadičku,kovovej dekor.
Možná jsem ještě něco přehlíd ale myslím, že za 20t to stojí za to:-k
Tucson Euro 2016, 1.7 CRDi, 85kW, Sněhulák
i30, 1.6 CRDi, 94kW, Sněhulák
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od laufas »

Mame comfort a treba za ten kozenej volant jsem stastny prestastny! Nevahal bych
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od oKo »

Pokud to je příliš OT, prosím moderátory, aby příspěvek vyštípli do samostatného vlákna.
Některé automobilky dodávají střešní okna se slunečními články, které dokáží napájet ventilaci auta, kde pak je uvnitř přijatelná teplota pro nastoupení (myslím, že to má i Škoda, ale té teď nefunguje český web). Nevíte o nějakém, byť méně profesionálním, řešení pro i30? Možná i bez toho střešního okna?
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od Tringi »

štaflík píše:Kondenzát z auta odtéká celou dobu. Ale samozřejmě pokud je výměník vlhký, tak už to v kabině sakra nepřijemně cítíš, ale na odtékání to ještě není. Prostě problém.
Objevil jsem, že když u automatické klimatizace ručně vypnu kompresor (A/C) a nastavím minimální teplotu, sama si přidá otáčky ventilátoru a především uzavře vnitřní okruh. Sice se začne oteplovat (poté co to vyfoukne všechen ochlazený vzduch) ale už nejde to vlhko :!: Otázkou je, jestli to potom stejně dobře vysychá.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Bohuš
*
Příspěvky: 23
Registrován: 06 kvě 2009, 21:22

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od Bohuš »

Laxius píše:Bohus: Mal by si opisat aky je okrem ineho rozdiel medzi Classic Plus a Comfort okrem tej klimy........
Začínám se stále více přiklánět k verzi comfort . Těch 20tis. je opravdu nejenom za klimu , ale osobně mě tam zaujaly také širší pneu a u předního skla píšou - solární přední sklo - mám si pod tím představit , že je tam ještě větší ochrana proti slunci než u tónovaných skel ? ( k velikosti předního skla by to bylo velice přínosné ) A ten kožený volant , ten lépe sedí v ruce , nebo proč je lepší ? Abych moc neodbočoval z tématu - ještě bych chtěl vědět , jestli současná Cz verze i30cw ve verzi comfort , má v zadu mezi sedadly odklopnou opěrku - stolek ?
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od vlado1979 »

Mne sa viac páči čierny interiér s manuálnou klímou ako "hračkársky" chrómový obklad stredovej konzoly s automatickou klímou ( comfort ).
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od Radim Brožek »

Bohuš píše:ještě bych chtěl vědět , jestli současná Cz verze i30cw ve verzi comfort , má v zadu mezi sedadly odklopnou opěrku - stolek ?
V dubnu měla, tak to snad nezměnili
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od oKo »

Tak můj poslední dotaz se dnešním objevem změnil na to, jestli s tím solárním ventilátorem nebo něčím podobným máte zkušenosti. Mně to připadá jako užitečná drobnost (i s vědomím kvality a životnosti odpovídající Horstovi).
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od mechoun »

oKo píše:Tak můj poslední dotaz se dnešním objevem změnil na to, jestli s tím solárním ventilátorem nebo něčím podobným máte zkušenosti. Mně to připadá jako užitečná drobnost (i s vědomím kvality a životnosti odpovídající Horstovi).
Kampak asi ten vzduch odvádí? Jedině přes pootevřené okno, a to bych neradil :( A jestliže okno budu mít samozřejmě zavřené, tak to pouze honí vzduch v uzavřeném prostoru.
Mimochodem: Tuhle jsem byl v Bau- maxu, či marktu, vždyť je to jedno co je to za krám a na pultu Informací vidím reklamované co? No solární kdovíco - to už je jedno co. Prostě tyto NONAME typy výrobků prdlajs vydrží.
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od oKo »

mechoun píše:Kampak asi ten vzduch odvádí? Jedině přes pootevřené okno, a to bych neradil :( A jestliže okno budu mít samozřejmě zavřené, tak to pouze honí vzduch v uzavřeném prostoru.
Podle návodu je to umístěno v nedovřeném okně, prostor kolem je utěsněn přiloženým páskem.
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: Klima - manuál , nebo automatiku ?

Příspěvek od mechoun »

oKo píše:
mechoun píše:Kampak asi ten vzduch odvádí? Jedině přes pootevřené okno, a to bych neradil :( A jestliže okno budu mít samozřejmě zavřené, tak to pouze honí vzduch v uzavřeném prostoru.
Podle návodu je to umístěno v nedovřeném okně, prostor kolem je utěsněn přiloženým páskem.
Příležitost pro hledače navigací, autorádií atd :-)
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“