klepání uvnitř palubovky i40SW

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mates07
Příspěvky: 3
Registrován: 07 kvě 2013, 00:12

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od Mates07 »

Mierne klepanie som odstranil a je tomu uz niekolko mesiacov, vlozenim prelozenej ciernej gumy o hrubke asi 3-4mm vedla predny pravy stlpik, medzi okno a pistrojovku. Viem nie je to upne originalne riesenie, ale pri predstave, ze by mala ist cela pristrojovka prec...hmm. A nie je to skoro vobec vidiet. Kym je to ok (ako hovorim par mesiacov ziadne zvuky, hadam len na stredovy panel, ale len ak sa on opriem, inak je ticho) nejdem robit nic drastickeho...
V Autopolise mi sice ponukli odstranenie zavady, ale kym je to v poho nechavam to zatial tak.
To je moje riesenie danej poblematiky, moze i nemusi byt funkcne pre inych...
P.S. I po 58000km som inak s autom stale spokojny....
Přílohy
Zatlacene tak aby to nebolo prilis vidiet, ale nie zas tak moc aby  to voslo do vnutra..
Zatlacene tak aby to nebolo prilis vidiet, ale nie zas tak moc aby to voslo do vnutra..
H2.jpg (56.53 KiB) Zobrazeno 2106 x
H1.jpg
H1.jpg (55.36 KiB) Zobrazeno 2106 x
H.jpg
H.jpg (77.3 KiB) Zobrazeno 2106 x
Hyundai i40 CW PREMIUM, 1,7 CRDi, 100kw, Automat,Pan.stecha,NAVI...
Mazda 2 , 1.6 ze"Sport";-)
Peugeot 306
Ford Tempo GL 2.3l
Skoda 100
Reklama
 

Uživatelský avatar
miskinsr50
**
Příspěvky: 151
Registrován: 11 bře 2010, 18:42
Bydliště: Sväty Jur

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od miskinsr50 »

nebal by som sa demkontaze palubovky. Ako som pisal, autorizovaný servis to musi zvladnut ako nic. Inak to tvoje riesenie nie je zle. =D>
Hyundai i40CW 1.7 CRDi VGT 100kw STYLE
draslik
*
Příspěvky: 75
Registrován: 22 črc 2013, 21:54

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od draslik »

Já osobně jsem klepání před prvním a po druhém vyndáním palubovky zmírnil pomocí tohoto profilu: http://www.gumex.cz/obdelnikovy-prurez-27878.html o rozměru 8x20.

Profil jsem zastrkal mezi celou palubovku a sklo pomocí umělohmotného kuchyňského hladítka na dorty, které jsem zastřihnul do roviny a pryžový profil nebyl absolutně vidět.

Ale rešení klepání na 100% neodstranilo, ale pouze jen zmírnilo. :cry:
Hyundai i40 CW, Experience Premium + Navi, 1,7 CRDi, 100kw, manuál
Uživatelský avatar
miskinsr50
**
Příspěvky: 151
Registrován: 11 bře 2010, 18:42
Bydliště: Sväty Jur

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od miskinsr50 »

Do servisu som objednany na 31.3.14. Na suma-sumarum musime este pockat.
Hyundai i40CW 1.7 CRDi VGT 100kw STYLE
Uživatelský avatar
miskinsr50
**
Příspěvky: 151
Registrován: 11 bře 2010, 18:42
Bydliště: Sväty Jur

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od miskinsr50 »

Ahojte.
- odstrašovania ťukania/vŕzgania palubovky som vcera uspesne absolvoval a po dnešnej skusobnej jazde je TICHO !!!! =D> :D/

dole nizsie este par slubenych foto.

Kratke vysvetlenie...

na 1 fotke je detail úchytu palubovky na karoserii.
na 2 fotke je vidiet všetky 4. úchyty kam ma palubovka zapadnut + moj rozobratí interiér :mrgreen:
na 3 fotke je uz vytlmene miesto ktoré ma zapadnut presne do tych úchytov na korektori. foto /1,2/
na 4 fotke je komplet cela palubovka kde je tiez vidieť vytlmenie úchytov /vodiacich list/

Podla servisu nejde vôbec o komplikovanú opravu, akurát je tam veľa rozoberanie.
K poškodeniu/škrabancov dielov nedošlo, aspon som si od vcera nic nevšimol.

drzim palce...
Přílohy
fotka 1.JPG
fotka 1.JPG (151.92 KiB) Zobrazeno 2003 x
fotka 2.JPG
fotka 2.JPG (108.04 KiB) Zobrazeno 2003 x
fotka 3.JPG
fotka 3.JPG (109.47 KiB) Zobrazeno 2004 x
Naposledy upravil(a) miskinsr50 dne 01 dub 2014, 18:22, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40CW 1.7 CRDi VGT 100kw STYLE
Uživatelský avatar
miskinsr50
**
Příspěvky: 151
Registrován: 11 bře 2010, 18:42
Bydliště: Sväty Jur

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od miskinsr50 »

este foto c. 4

inak su to presne tie 4 miesta ktoré som popisoval v predchádzajúcich príspevkoch. Najčastejšie sa ozýva pri A stĺpiku pred na spolujazdcovej strane.
Přílohy
fotka 4.JPG
fotka 4.JPG (117.53 KiB) Zobrazeno 2003 x
Hyundai i40CW 1.7 CRDi VGT 100kw STYLE
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od robertbulko »

Nádhera. :D Veľká vďaka za tieto fotografie a popis. Môžem premýšľať ako sa to bude robiť na moje i40.

Hodil som na jednu tvoju fotku šípky. Vedel by si mi napísať čo tie šípky predstavujú? Sú to veci čo tam boli pôvodne, alebo je to dorobené pri oprave?

- červená ukazuje na nejaké žlté lepidlo
- modrá na nejakú penu
- zelené pravdepodobne na textilnú pásku, čo servis používa na vytlmenie, vyzerá roztrhaná
Přílohy
fotka.jpg
fotka.jpg (131.83 KiB) Zobrazeno 1978 x
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 01 dub 2014, 15:05, celkem upraveno 2 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
miskinsr50
**
Příspěvky: 151
Registrován: 11 bře 2010, 18:42
Bydliště: Sväty Jur

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od miskinsr50 »

bude sa to robit presne rovnako. Je na to opraveranska sada /podla mna/
Len by ma zaujímalo ako to tebe robili prvý krat, co ine tam mohli podlepiť ked to nepomohlo a pukanie sa ti vrátilo spät.

Je pravda, ze cas ukáze aj na mojom aute ako je to urobene. Ale podla foto dobre... lebo materiál ktorým to potiahli nie je "obyčajna" paska ale nejaka textília alebo co to je.

všetky riesenia ktoré sme hore popisali/vymysleli určite pomozu ale treba to urobit profesionálne a tak ako sa ma. Žiadne kusky gumy pod okno alebo kreditky pod palubku /moj napad/ :^o a ine vymysli. Treba sa zveriť do ruk servisakov co vedia ako na to a urcite vam to opravia.

Ano, bohuzial je to chyba z výroby ale da sa to riesit a autorizované serv. to vedia opravit.
Hyundai i40CW 1.7 CRDi VGT 100kw STYLE
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od robertbulko »

miskinsr50 píše:.... Ale podla foto dobre... lebo materiál ktorým to potiahli nie je "obyčajna" paska ale nejaka textília alebo co to je....
Mne to prvý krát robili práve použitím textilnej pásky, len neviem na aké miesta ju dali a ako. Budem pri tom, keď sa to bude rozoberať a aj opravovať, tak som veľmi zvedavý čo tam nájdem v porovnaní s tým, čo urobili teraz tebe. Tiež to potom nafotím a zavesím to sem. :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od robertbulko »

Idem konšpirovať. Pozrite si priložené obrázky a hlavne kam smerujú šípky a posúdte to spolu so mnou. Mne opravovali palubovku tiež použitím textilnej pásky a ťukanie sa vrátilo. Čo ak je ťukanie spôsobené spodnou časťou klipu (horný obrázok) o plech pod úchytom (spodný obrázok)? Dáva mi to zmysel, pretože po zasunutí kreditky, alebo natlačení niečoho medzi sklo a vrchnú časť palubovky, ťukanie prestane. Takáto výplň by mohla odtlačiť klip od plechu.

Zvláštne je, že mi nepripadá to ťukanie ako zvuk kovu o kov. :P
Přílohy
fotka%203.jpg
fotka%203.jpg (126.03 KiB) Zobrazeno 1978 x
fotka%201.jpg
fotka%201.jpg (171.5 KiB) Zobrazeno 1978 x
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 01 dub 2014, 16:24, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
miskinsr50
**
Příspěvky: 151
Registrován: 11 bře 2010, 18:42
Bydliště: Sväty Jur

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od miskinsr50 »

Robert...kov o kov to byt nemoze. Palubka je plastová a kovový je len ten uchyt na karoserii. Vsetko co tam servis daval je asi len ta textilna paska aj ked na tej fotke c.3 vyzera ako roztrhnutá ale pravdepodobne to bude len nekvalitou fotky. :roll:

Uvidím, co to urobí po čase. zatial som prešiel trasu ktoru chodím kazdy deň a v aute bolo ticho.
Hyundai i40CW 1.7 CRDi VGT 100kw STYLE
Uživatelský avatar
miskinsr50
**
Příspěvky: 151
Registrován: 11 bře 2010, 18:42
Bydliště: Sväty Jur

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od miskinsr50 »

robertbulko píše:Nádhera. :D Veľká vďaka za tieto fotografie a popis. Môžem premýšľať ako sa to bude robiť na moje i40.

Hodil som na jednu tvoju fotku šípky. Vedel by si mi napísať čo tie šípky predstavujú? Sú to veci čo tam boli pôvodne, alebo je to dorobené pri oprave?

- červená ukazuje na nejaké žlté lepidlo
- modrá na nejakú penu
- zelené pravdepodobne na textilnú pásku, čo servis používa na vytlmenie, vyzerá roztrhaná
podla mna to je takto / len predpokladám /

- červená ukazuje na nejaké žlté lepidlo - to je asi povodne lepidlo ktoré sa tam dava pri montazi na linke
- modrá na nejakú penu - palubovka resp. jej okraj/hrana - je to predsa kus plastu/gumy a toto bude jej ukoncenie/orezanie pri vyrobe/ mozno tlmiaca cast
- zelené pravdepodobne na textilnú pásku, čo servis používa na vytlmenie, vyzerá roztrhana - ano toto je paska ktoru servis použil na vytlmenie vôli ktorá časom vznikne medzu palubovkou a tými kovovými uchytmy na karosérii...
Naposledy upravil(a) miskinsr50 dne 01 dub 2014, 18:28, celkem upraveno 2 x.
Hyundai i40CW 1.7 CRDi VGT 100kw STYLE
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od robertbulko »

miskinsr50 píše:Robert...kov o kov to byt nemoze.
Michal prečo myslíš, že to nemôže byť kov o kov? Tá časť spojená s palubovkou čo zapadá do toho držiaka na karosérií je kovová. Takže je tam spoj kov o kov, s tým že na tej kovovej časti čo je na palubovke máš teraz nalepenú textilnú pásku.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
miskinsr50
**
Příspěvky: 151
Registrován: 11 bře 2010, 18:42
Bydliště: Sväty Jur

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od miskinsr50 »

robertbulko píše:Idem konšpirovať. Pozrite si priložené obrázky a hlavne kam smerujú šípky a posúdte to spolu so mnou. Mne opravovali palubovku tiež použitím textilnej pásky a ťukanie sa vrátilo. Čo ak je ťukanie spôsobené spodnou časťou klipu (horný obrázok) o plech pod úchytom (spodný obrázok)? Dáva mi to zmysel, pretože po zasunutí kreditky, alebo natlačení niečoho medzi sklo a vrchnú časť palubovky, ťukanie prestane. Takáto výplň by mohla odtlačiť klip od plechu.

Zvláštne je, že mi nepripadá to ťukanie ako zvuk kovu o kov. :P
podla mna tie kovové úchyty zapadnú medzi tie plastové na palubovke. A tym ze su vlastne dotyka kov o plast časom to zacne tukať a praskat. Tym, ze to vymedzili/vytlmili paskou oddelili trecie plochy tychto dvoch casti a klepotanie prestalo...

- toto je moja konspiracia... :mrgreen:
Hyundai i40CW 1.7 CRDi VGT 100kw STYLE
Uživatelský avatar
miskinsr50
**
Příspěvky: 151
Registrován: 11 bře 2010, 18:42
Bydliště: Sväty Jur

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od miskinsr50 »

cela palubka je plastová... keby to bolo kov o kov urcite by si v aute nevydral ani len 1 km sediet. To klepotanie a tukanie je urcite sposobene tym ze sa "škre" plast o kov.
Casom tam vznikne vola a presne v tychto miestach to zacne tukat. Ved budeme este mudrejsi ked budeš ty pri demontazi a oprave tvojej palubky.

Mne sa tam nedalo byt a asi by som ani nemohol...
Hyundai i40CW 1.7 CRDi VGT 100kw STYLE
Odpovědět

Zpět na „i40“