vymena autoradia na touchscreen lcd

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Gooo
*
Příspěvky: 52
Registrován: 19 črc 2014, 18:44

Re: vymena autoradia na touchscreen lcd

Příspěvek od Gooo »

Zdravím

A teď dotaz, za který mě ukamenujete, protože se to tu už určitě řešilo, ale já to pročetl celé a vůbec netuším co je to canbus a iso konektor. Takže nějak jakoby úplně jednoduše:

Mám origo tlačítkové (kolega posílal fotku o pár postů výše). Líbí se mi ty čínské dotykové. Řeším tedy jen typ konektorů, nebo ještě něco jiného? Když vyberu dotykové, které i ostatní dávali do IX35 a tím pádem vím, že pasujou rozměry, jde jen o to že "nějak" vysunu to tlačítkové, zezadu odepnu nějaké konektory v nějakém formátu a anténu, ty stejné konektory zapojím do nového rádia a zasunu?

Z toho vyplývá, že hlavní úkoly jsou jen dva. Sehnat nové autorádio, které má stejný konektor (případně zjistit od někoho, že kupoval jiné rádio s jiným konektorem, ale k tomu dokoupil jen nějakou redukci) a zjistit jak se demontuje a montuje originál rádio za nové?

Nyní neřeším kamery, i když třeba by k tomu dále taky došlo...
Reklama
 

Miloslav.k
*
Příspěvky: 28
Registrován: 07 led 2011, 17:39
Bydliště: Lužice-(Hodonín)

Re: vymena autoradia na touchscreen lcd

Příspěvek od Miloslav.k »

Pokusím se odpovědět.Canbus je sběrnice, laicky řečeno drát,po kterém si auto předává informace.U rádia jsou to třeba tlačítka na volantě .Každému tlačítku můžeš přiřadit libovolnou funkci na rádiu např. zesil.zeslab. DVD,Radio.telefon atd.Vše to běží pouze po jednom" drátě".Pokud objednáš rádio,já objednával na EBAY, dostaneš k rádiu kompletní kabeláž,řeší to připojení nového rádia na původní kabeláž.Vysuneš staré,přes novou kabeláž (redukci.ISO konektur)zapojíš nove a je hotovo.Když nové rádio tak samozdřejmě kameru.Tu jem dokupoval u nás, je integrovaná v osvětlení SPZ,líp to vypadá.
Navigaci si muíš doinstalovat sám,nebyla součástí rádia.není to žádný problém.Vše perfektně funguje,je to pěkná hračička,musím tě však upozornit na rádio,je to horší jak u origo radia.(čínský tunner).Ještě si dávej pozor,aby rádio mělo funkci kamera (při řazení zpátečky se automaticky zapne).
ix35 classic 1,6gdi
luiz
*
Příspěvky: 66
Registrován: 11 dub 2011, 16:02

Re: vymena autoradia na touchscreen lcd

Příspěvek od luiz »

Je to tak, jak píše Miloslav. Já koupil rádio taky přes ebay - viz několik stránek zpět s tím rozdílem, že součástí byla microSD karta (8GB), na které byly 2 navigační systémy, takže jsem mohl používat obě. Dokoupil jsem přes ebay také kameru (rovněž místo osvětlení RZ) a za mnohem méně peněz, než jsou nabídky v ČR. S kabeláží nebyl problém, součástí byla redukce, vše pasovalo. Tuner má opravdu nižší kvalitu, než je v orig. rádiu, nicméně množství funkcí navíc tento nedostatek rozhodně převáží.
ix35 1.6 GDI Style white
Gooo
*
Příspěvky: 52
Registrován: 19 črc 2014, 18:44

Re: vymena autoradia na touchscreen lcd

Příspěvek od Gooo »

Děkuji za info. Ještě se tedy zeptám:
- Mohu poprosit tedy přímo o zaslání typu rádia, který jste do IX35 montovali a který funguje bez nějakých redukcí a bez nějakých nádstaveb? Koukal jsem se na video, kde rádio v IX vyměňovali a bylo to skutečně na 15 minut i pro laika. Přidaná hodnota toho rádia mi přijde docela OK.

- Je možné, že se nějak liší zapojení autorádia dle modelu IX (řekněme, že někdo postne rádio, které koupil a pasuje mu v IX35 z roku 2013 a mi na IX35 z roku 2010 nebude pasovat?
luiz
*
Příspěvky: 66
Registrován: 11 dub 2011, 16:02

Re: vymena autoradia na touchscreen lcd

Příspěvek od luiz »

Odkaz na rádio, které jsem zakoupil, mám ve svém příspěvku (str. 5) nad fotkami. Výměna samotného rádia je celkem v pohodě, couvací kamera už byla na několik hodin :( . Moje IX35 je z roku 2011, vyrobená ještě v Žilině, stejně jako tvoje, takže tam nefunkčnost nepředpokládám. Jaké změny v elektronice byly provedeny poté netuším, ale myslím si, že by mělo fungovat i na těch z Nošovic (před faceliftem).
ix35 1.6 GDI Style white
Jardach
*
Příspěvky: 59
Registrován: 05 zář 2010, 14:16
Bydliště: Daskabát
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena autoradia na touchscreen lcd

Příspěvek od Jardach »

luiz píše:Tak jsem také neodolal a zakoupil toto autorádio: http://www.ebay.com/itm/Pure-Android-4- ... 3a8c8d125c
Byl to můj první nákup na ebay a jsem spokojen jak s průběhem, tak s výrobkem. Objednal jsem v sobotu v 16h. a ve středu dopoledne jsem měl balíček doma (DHL)! Takže necelé 4 dny a to i s vyměřenou DPH (520 Kč). Výrobce označil zboží jako sample (vzorek) s mnohem nižší cenou, takže paráda. Rádio lícuje výborně a má znatelně lepší zvuk než originál bez navi. Na dodané micro SD kartě byly 2 navigační systémy ( iGO Primo a ještě jeden, už ani nevím název), nahrál jsem hned iGO Primo 2 i s výborným skinem od českých nadšenců. Nefunguje hlasové vytáčení, ale s tím jsem počítal. Ovládání na volantu je konfigurovatelné, takže tam nemusí být zrovna funkce týkající se ovládání audia. Spárování s telefonem (Galaxy S2) je bezproblémové. Tuner sice naladí spoustu stanic a čistě, ale při jízdě se sem tam v některých místech v pozadí na chviličku objeví šum a myslím, že u originálního to bylo trošku lepší. Není to nic, co by mě nutilo to nějak řešit, převážně poslouchám svou hudbu. Zkoušel jsem připojit do USB i externí disk (500GB) a přehrávání filmů je bezproblémové. Takže celkově spokojenost.
Ahoj

zvažuji koupi podobného radia s adroidem a navi,v tvém odkazu na ebay jsou i snimky s funkcí telefon,a našel jsem tam i položku phonebook, to se chová jak ? Přesypou se kontakty z mobilu do autorádia,nebo je musím manuálně ukládat v rádiu,nebo tam nejdou uložit vůbec ?
Hodně telefonuji v autě a pokud bych mohl vyhledávat kontakty na dispeji,nebo mít na dispeji rychlou volbu,bylo by to super,takto musím pořád vše řešit přes telefon,který mám jednou v kapse ,jednou v brašně u notebooku atd. ?
Díky za info.
ix35 2.0i CVVT - mazel :-)
i30cw 1,6 benzin 93kW -out
luiz
*
Příspěvky: 66
Registrován: 11 dub 2011, 16:02

Re: vymena autoradia na touchscreen lcd

Příspěvek od luiz »

Ahoj,
kontakty se po prvním spárování zkopírují automaticky do rádia (po potvrzení). U každého kontaktu je vidět jméno i číslo. Kontakty lze zobrazit pouze při spárovaném telefonu s rádiem. Po odpojení (např. po vypnutí bluetooth na telefonu) je zobrazit nelze.
ix35 1.6 GDI Style white
Jardach
*
Příspěvky: 59
Registrován: 05 zář 2010, 14:16
Bydliště: Daskabát
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena autoradia na touchscreen lcd

Příspěvek od Jardach »

Super to je pro mě ideální, diky za info.
V tom případě je výměna jasná :-)
ix35 2.0i CVVT - mazel :-)
i30cw 1,6 benzin 93kW -out
luiz
*
Příspěvky: 66
Registrován: 11 dub 2011, 16:02

Re: vymena autoradia na touchscreen lcd

Příspěvek od luiz »

Jen je třeba smířit se s tím, že citlivost FM tuneru je horší, než u originálu.
ix35 1.6 GDI Style white
jendal
*
Příspěvky: 23
Registrován: 10 říj 2013, 19:44
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena autoradia na touchscreen lcd

Příspěvek od jendal »

luiz píše:Jen je třeba smířit se s tím, že citlivost FM tuneru je horší, než u originálu.

Ta citlivost je mnohem horší!!!!
Hyundai Tucson 2.0 CRDI 136 kw 6 st at. 4x4 Premium
Hyundai ix35 1.7 CRDi 4x2 Trikolor
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena autoradia na touchscreen lcd

Příspěvek od FISHkaa »

ad citlivost : má to anténní předzesilovač? Pokud ne, tak si ho tam dejte...
http://www.autoprofi.cz/index.php?optio ... tAodH2sAuA

edit: v případě ix35 spíš napájení předzesilovače v anténě - stačí tedy přidat napájení...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Jardach
*
Příspěvky: 59
Registrován: 05 zář 2010, 14:16
Bydliště: Daskabát
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena autoradia na touchscreen lcd

Příspěvek od Jardach »

Co se týká citlivosti antény rádia tak to neřeším, rádio jsem naposledy poslouchal v době kdy běžela relace "Posloucháte Větrník" ,ale to už je nějaký pátek :-) :-) :-)
Takže můj FM tuner v ix35 je při 57 000km ještě panna :D :D :D
ix35 2.0i CVVT - mazel :-)
i30cw 1,6 benzin 93kW -out
zdendaa1
**
Příspěvky: 135
Registrován: 26 zář 2013, 08:16
Bydliště: Kladruby u Stříbra

Re: vymena autoradia na touchscreen lcd

Příspěvek od zdendaa1 »

mám v autě rádio viz první foto a chci tam dát dotykové s možností kamery,
půjde mi nějak napáchat kamera když jí tam origo nemám ???
a budu mi to vůbec fungovat ???
schéma konektorů kam zapojit kameru asi někdo nemáte co ???
díky
Přílohy
38296734.jpg
38296734.jpg (38.33 KiB) Zobrazeno 3346 x
dotykové zadní str..jpg
dotykové zadní str..jpg (54.94 KiB) Zobrazeno 3346 x
dotykové.jpg
dotykové.jpg (50.89 KiB) Zobrazeno 3346 x
Hyundai Tucson 1,7 CRDI Czech Edition+Paket Winter1 Moon rock 8/2017(Chrochtík)
Hyundai ix35 1,6 GDI Trikolor, Creamy White 10/2014
Hyundai ix35 1,6 GDI Trikolor (do 10/2014)
Škoda Octavia FC
Seat Cordoba
Fiat Brava
Fiat Uno
Fiat Ritmo
Škoda 120L
Uživatelský avatar
kolecko
**
Příspěvky: 177
Registrován: 16 led 2014, 22:57
Bydliště: Hodonín

Příspěvek od kolecko »

Řešily jste při koupi nového rádia i podsvícení tlačítek nebo se dá na rádiu měnit?
A pokud je rádio s Androidem podporuje češtinu mebo je to kus od kusu?
Dík
Hyundai ix35 1,6 GDI Style r.v.2014
Renault Megane Scenic 1,6 16V r.v.1999
Renault 19 1,7i r.v.1989
Škoda 120L
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena autoradia na touchscreen lcd

Příspěvek od FISHkaa »

ad kamera : instaloval sem si kabelovou verzi do zpětného zrcátka. Na ebay se prodává i bezdrátová - nemusíš tahat kabel ze zadních dveří dopředu ...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Odpovědět

Zpět na „ix35 Elektronika“