Automatické dovieranie okien

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Radar
*
Příspěvky: 43
Registrován: 11 úno 2008, 14:03
Bydliště: Zvolen

Re: Automatické dovieranie okien

Příspěvek od Radar »

robertbulko píše:
Radar píše:Zdravím ťa Robo. Prosím ťa aké je elektrické zapojenie dvoch čiernych relé, ktoré sú na fotke označené ako blok ALT1? Na schéme ti to chýba. V téme sklápanie zrkadiel som to tiež nenašiel.
čau, hodil som starý popis do vlákna sklápania späťákov. Pozri sa tam. :P
Dík.
Hyundai i40 VF Bussiness Edition, 1.7 CRDi 100 kW, MT 10/2013

Hyundai ACCENT 1,5 CRDi VGT Elegance Wine Red 12/07 - SOLD
Reklama
 

Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Automatické dovieranie okien

Příspěvek od Stonepet »

Zdravím,

stal jsem se novým majitelem i40 a k tomuto tématu jsem našel, že hyundai nabízí automatické dovírání v ceníku za cca 2800Kč i s montáží a na této stránce je přesně ten samý modul H05ND634 z ceníku hyundai za 1505Kč:

http://www.autodoplnky-domansky.cz/inde ... uct_id=797

Jak přesně funguje a jak vypadá jsem zatím nenašel.

Ceník hyundai s modulem:
http://www.hyundai.cz/files/download/mo ... -vf-fl.pdf
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Automatické dovieranie okien

Příspěvek od robertbulko »

Stonepet píše:Zdravím,

stal jsem se novým majitelem i40 a k tomuto tématu jsem našel, že hyundai nabízí automatické dovírání v ceníku za cca 2800Kč i s montáží a na této stránce je přesně ten samý modul H05ND634 z ceníku hyundai za 1505Kč:

http://www.autodoplnky-domansky.cz/inde ... uct_id=797

Jak přesně funguje a jak vypadá jsem zatím nenašel.

Ceník hyundai s modulem:
http://www.hyundai.cz/files/download/mo ... -vf-fl.pdf
Čau, rozdiel v cene bude asi cena za 2 hodiny montáže a samozrejme nejaký :hyu: rabat :? . Inak vôbec si neviem predstaviť ako to funguje a celkom by ma to zaujímalo. :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Automatické dovieranie okien

Příspěvek od Stonepet »

robertbulko píše: Čau, rozdiel v cene bude asi cena za 2 hodiny montáže a samozrejme nejaký :hyu: rabat :? . Inak vôbec si neviem predstaviť ako to funguje a celkom by ma to zaujímalo. :P
Ahoj,
v příštím týdnu mi to budou montovat, tak dám pak vědět, jak to funguje. Cenu mi nakonec dali 2500Kč i s montáží.
Ještě bych rád modul pro sklápění zrcátek, ale to hyundai nenabízí. Tak jedině objednat na aliexpressu.
Ale nevím, jak je to se zárukou, pokud si to tam sám namontuji. :(
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Automatické dovieranie okien

Příspěvek od Stonepet »

Tak dnes namontováno automatické dovírání oken, vyzkoušeno všechna okna otevřena, po zamknutí auta jdou všechna okna automaticky nahoru. Takže za mne spokojenost. Neparkuji s autem u domu a děti mi už takhle nechaly otevřena okna přes noc a napršelo do Tucsona.
Proto jsem rád, že se mi okna automaticky zavřou, protože nevždy si všimnu, jestli jsou okna zavřena.
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Automatické dovieranie okien

Příspěvek od robertbulko »

Stonepet píše:Tak dnes namontováno automatické dovírání oken, vyzkoušeno všechna okna otevřena, po zamknutí auta jdou všechna okna automaticky nahoru. Takže za mne spokojenost. Neparkuji s autem u domu a děti mi už takhle nechaly otevřena okna přes noc a napršelo do Tucsona.
Proto jsem rád, že se mi okna automaticky zavřou, protože nevždy si všimnu, jestli jsou okna zavřena.
Super. :D Nemáš náhodou schému od toho zapojenia, alebo pýtal si sa ich ako dosiahnu, aby boli motorčeky aktívne v čase dovierania? Veľmi by ma zaujímalo ako to riešia. :P Fungujú ti teraz okná keď máš zhasnutý motor a otvoríš dvere? Funguje ochrana proti privretiu cudzích predmetov počas dovierania?
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Automatické dovieranie okien

Příspěvek od Stonepet »

robertbulko píše:
Stonepet píše:Tak dnes namontováno automatické dovírání oken, vyzkoušeno všechna okna otevřena, po zamknutí auta jdou všechna okna automaticky nahoru. Takže za mne spokojenost. Neparkuji s autem u domu a děti mi už takhle nechaly otevřena okna přes noc a napršelo do Tucsona.
Proto jsem rád, že se mi okna automaticky zavřou, protože nevždy si všimnu, jestli jsou okna zavřena.
Super. :D Nemáš náhodou schému od toho zapojenia, alebo pýtal si sa ich ako dosiahnu, aby boli motorčeky aktívne v čase dovierania? Veľmi by ma zaujímalo ako to riešia. :P Fungujú ti teraz okná keď máš zhasnutý motor a otvoríš dvere? Funguje ochrana proti privretiu počas davierania?
Schéma nemám, okna ještě otestuji, zda fungují či nefungují, jak popisuješ a dám vědět.
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Automatické dovieranie okien

Příspěvek od Stonepet »

Ještě jedna otázka, funkce ochrany proti přivření v okně funguje jen u řidiče?
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Automatické dovieranie okien

Příspěvek od robertbulko »

Stonepet píše:Ještě jedna otázka, funkce ochrany proti přivření v okně funguje jen u řidiče?
Normálne ochrana funguje na všetkých oknách, ktoré majú AUTO funkciu. Zaujíma ma či ochrana funguje aj po inštalácii modulu v čase, keď sa okná dovierajú pri zamknutí auta. Pochybujem, že by nefungovala. Bol by to poriadny hazard. :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Automatické dovieranie okien

Příspěvek od Stonepet »

Tak jsem dnes ráno zkoušel to dovírání, ochrana funguje naprosto v pořádku na všech oknech. Okna jdou otvírat i zavírat, když je motor vypnutý normálně a jsou otevřené dveře. A to schéma, jedině kouknout do té krabičky. :)
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Automatické dovieranie okien

Příspěvek od robertbulko »

Stonepet píše:Tak jsem dnes ráno zkoušel to dovírání, ochrana funguje naprosto v pořádku na všech oknech. Okna jdou otvírat i zavírat, když je motor vypnutý normálně a jsou otevřené dveře. A to schéma, jedině kouknout do té krabičky. :)
Dík, tak zrejme moduly ochrany nechali zapnuté nastálo a okná sú aktívne non-stop. Aj tak sa dá. :P

Mne sa táto varianta moc nepáči, (nie vždy by som chcel, aby sa okná dovreli) ale je to možnosť ako dovierať okná po opustení auta a je mi jasné že možností na trhu moc nie je. :wink:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Automatické dovieranie okien

Příspěvek od Stonepet »

Tak jsem zjistil ještě jednu věc,když mám otevřená okna a rozjedu se, tak se při automtickém uzamčení dveří, jdou okna nahoru, tedy se zavřou. Samozřejmě pokud okna znovu otevřu, tak okna již zůstanou otevřená, až dokud je sám nezavřu nebo znovu nezamknu auto nebo dveře.
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Automatické dovieranie okien

Příspěvek od robertbulko »

Stonepet píše:Tak jsem zjistil ještě jednu věc,když mám otevřená okna a rozjedu se, tak se při automtickém uzamčení dveří, jdou okna nahoru, tedy se zavřou. Samozřejmě pokud okna znovu otevřu, tak okna již zůstanou otevřená, až dokud je sám nezavřu nebo znovu nezamknu auto nebo dveře.
Určite sa ti okná dovrú aj keď zastavíš, otvoríš dvere a potom sa zasa rozbehneš (auto sa odomkne a potom sa opäť automaticky zamkne). Ak ti to vadí, mohol by si to ošetriť pridaním jedného relé, ktoré by blokovalo zamykací impulz v čase naštartovaného auta. Na tvojom mieste by som to reklamoval a nechal to upraviť. Je to jednoduché.

Fungujú okná aj po zamknutí auta (pri zhasnutom motore)?
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Automatické dovieranie okien

Příspěvek od Stonepet »

Ano, je to tak při každém uzamčení dveří, pokud se okna uzavřou. Jinak okna pokud je auto uzamčeno a zhasnutý motor fungují zcela normálně.
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Automatické dovieranie okien

Příspěvek od robertbulko »

Stonepet píše:Ano, je to tak při každém uzamčení dveří, pokud se okna uzavřou. Jinak okna pokud je auto uzamčeno a zhasnutý motor fungují zcela normálně.
Dík za info. Už je mi jasné akú fintu vymysleli na to, aby boli motorčeky aktívne aj po otvorení dverí. Urobili to najľahšie ako to je možné urobiť. :? Jednoducho pripojili vo vodičových dverách na konektor oknového motorčeka, na pin 2 nastálo +9, alebo +12V. Normálne je na tomto pine v i40 +9V od BCM modulu, ale v servisnom manuále sa píše na test funkčnosti motorčeka o +12V. Ja som pre istotu kábel z BCM modulu odpojil, pretože som si nebol istý, či privedením napätia +12V na pin 2 motočeka náhodou nepoškodím BCM modul. Zrejme je to v poriadku. Modul, ktorý :hyu: v ČR inštaluje je veľmi primitívny a doviera pri každom zamknutí auta (aj počas jazdy) a zároveň necháva okná funkčné aj keď je auto zamknuté. Oba spomenuté nedostatky sa dajú pomerne jednoducho odstrániť. Dovieranie počas jazdy som vysvetlil v predchádzajúcom príspevku a zabezpečenie aby okná neboli funkčné NON-STOP aj pri zamknutom aute sa da vyriešiť odpojením stálych +12V z pinu 2 motorčeka a nahradiť ho z kábla červeného svetla na dverách. Napätie +12V na tomto svetle je aktívne ešte cca 40 sekúnd po zamknutí auta a potom sa samo odpojí. :wink:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Odpovědět

Zpět na „i40“