Platba kartou nebo hotove?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět

Čím raději platíš?

Kartou / mobil / smartwatch
21
88%
Hotově / keš :)
3
13%
 
Celkem hlasů: 24

lumix
****
Příspěvky: 1386
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od lumix »

PomalyPredek:
Tady nejsou zadní odpůrci karet, to neumíš číst nebo co? Všichni tady používají obe možnosti a někteří jen nechtějí zrušení hotovosti.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7918
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od Mexican »

lumix: o zruseni hotovosti si tu pisal ty (myslim ze len ty). Samotne vlakno zacalo tym, ze co stoji za tym ze sa da menej a menej platit kartou a preco tomu tak je

Obavam sa ze tu vzniklo za tych par stran dost misinterpretacii, ktore viedli k vyjadreniu antisystemovych postojov (= nechcem aby o mne stat/banky/kartove spolocnosti) vedeli vsetko. Nikto vsak neplanuje zrusit platenie hotovostou. No a ak ano to bude este sakra dlha cesta.

Takze:

-> nikto nikoho nenuti platit kartou (minimalne v strednej europe),
-> evolucia je evolucia. Ak nemas mobil a stiahnutu apku, tak nar v Kauflande nemas zlavy. Bohuzial. Mozes si vybrat tam ist alebo neist. Ja tam nechodim
-> ci sa zrusi hotovost je otazne. Mozne to je. Podobne sa zrusilo aj platenie pazurikmi, zajacimi kozkami a podobne
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7918
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od Mexican »

Espero píše: 17 srp 2023, 10:35 Přiznám se, že já mám velký problém s placením PHM kartou, protože celý život bez výjimky beru vždycky a jenom do plné a po hrdlo. Je to taková mantra, ale na desetníky se to plnění odhadnout dopředu nedá. I když by tam zůstal přeplatek, k vyčerpání příště, potom bych tu petrol firmu bezúročně úvěroval a vlastně při tomto způsobu braní by tam musel být přeplatek vždy. A mimochodem o to těm firmám jde a i proto to tak organizují, aby měly část oběžných zdrojů zadarmo. Takže od pump s placením výhradně na kartu odjíždím jinam. Samozřejmě u pokladny kartu klidně použiji.

Mobilem neplatím, je to riskantní pro případ odcizení, ztráty nebo pojištění, hodinkami tuplem ne, protože vůbec žádné hodinky nemám, natož platební. Ty poslední co mi před asi 6 lety odešly byly poslední v životě. Čas mám na mobilu.
pockaj co? ty si predstavujes platbu na tankautomate tak, ze tam navolis napr ze budes tankovat za 5000kc a do nadrze sa vmesti palivo za 2000kc a tak budes uverovat niekoho tymi 3000kc? to bolo asi 10 rokov dozadu ked sa tankomaty rozbiehali, teraz to kartu len pred-autorizuje na limit a nasledne si stiahne REALNU hodnotu za ktoru si natankoval (=tz tych 2000kc). Tak to vidis aj minutu po natankovani vo svojom bankovnictve
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
jirkajiri
*
Příspěvky: 22
Registrován: 23 čer 2022, 10:13

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od jirkajiri »

Minko píše: 16 srp 2023, 19:34 Software dokaze pracovat s dyskom, staci lepsie nastavit legislativu u nas. Co sa tyka kamionistov, myslis ze odkial mali tie peniaze? Obrali na stromoch?
Kamioňáci a jejich podporovatelé v Kanadě si museli vystačit s hotovostí, kterou zrovna měli u sebe. Vybrat další peníze si nemohli ani nemohli platit kartou. Kdyby neexistovala hotovost, tak protest skončí velice rychle, protože by si nemohli koupit ani svačinu ani pohonné hmoty. Prostě znelíbíš se vládě a nemožnost platby kartou Tě donutí změnit názor v případě, že neexistuje hotovost. Podobně lze v případě nutnosti něco prodat a dostat cash, to by v případě zrušení hotovosti také nebylo možné.
Mexican píše: 17 srp 2023, 10:52 -> nikto nikoho nenuti platit kartou (minimalne v strednej europe),
Nedávno se mi stalo v Karlíně v jednom hipsterským místě, že platit hotovostí nešlo.
lumix
****
Příspěvky: 1386
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od lumix »

Mexican píše: 17 srp 2023, 10:52 lumix: o zruseni hotovosti si tu pisal ty (myslim ze len ty). Samotne vlakno zacalo tym, ze co stoji za tym ze sa da menej a menej platit kartou a preco tomu tak je

Mexican: píše o odpurcich karet, si to přečti. Já používám oboje, kromě toho i BTC, kolik lidi tady má zkušenost s BTC?
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od Espero »

Mexican píše: 17 srp 2023, 10:55 pockaj co? ty si predstavujes platbu na tankautomate tak, ze tam navolis napr ze budes tankovat za 5000kc a do nadrze sa vmesti palivo za 2000kc a tak budes uverovat niekoho tymi 3000kc? to bolo asi 10 rokov dozadu ked sa tankomaty rozbiehali, teraz to kartu len pred-autorizuje na limit a nasledne si stiahne REALNU hodnotu za ktoru si natankoval (=tz tych 2000kc). Tak to vidis aj minutu po natankovani vo svojom bankovnictve
U nás v Berouně je jedna taková pumpa a funguje to jak jsem popsal. takže ano, představuju si to tak.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1705
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od Maras »

Espero:A proč neplatíš prostě debetní kartou? Jinak na bezobslužné stanici co je u nás např. OrlenBenzina si zadám třeba částku 2000Kč, ale vleze mi do nádrže benzín jen za např. 1500. Ale mám zablokovanou částku na účtě 2000 třeba dva dny, než mi strhnou tu skutečnou cenu 1500.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od oltcitak »

Áno, s tymi automatmi je to tak, overiť si stav na účte, zablokuje potrebnú sumu a neskôr príde samotne vyúčtovanie a stiahnutie z účtu. Alokovanie a samotná transakcia su dve operácie. Pri platbe kartou inde, standartne sa to deje takisto, len to prebieha rýchlejšie. U tých čerpaciek zrejme ide o zamer a v tom ma Espero ciastocne pravdu. V Belgicku mi takto blokovali 150 E cely týždeň a bral som len za 30E. Po telefonáte na poskytovateľa kariet nic nevyriešil, ze treba počkať a az potom pripadne podať sťažnosť. Skratka hotovosť ma ostať zachovaná, nech ľudia a trh určí, ci prežije. Ked to tlacia nasilu, vzdy za tým niečo je. Takisto, ako tlačili to akože vakcinovanie proti Covidu. A teraz už mnohí zisťujú, ze boli oklamaní a zmanipulovaní. Ale nie všetci si to uvedomujú (alebo mali šťastie na placebo) ale to je uz iny príbeh, i keď princip manipulacie je rovnaky.
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
sibelius
*
Příspěvky: 85
Registrován: 13 říj 2021, 21:47
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od sibelius »

Já už se bál, že na vakcínu umřu a ono to naštěstí bylo placebo! Teď jen čekat až mě Pavel pošle povolávací rozkaz do války, ale ještě před tím mi musí nějaký homosexuál rozbít můj heterosexuální vztah! A pak pak z mé digitální stopy Soros zjistí, že jsem si včera koupil meloun v lidlu v akci!
Hyundai i30 HB 1.5 T-GDi iMT N-Line (MY23 od 11/2022)
Škoda Octavia Combi 2 RS 2.0TDI
Škoda Octavia 2 1.6TDI*
Peugeot 308 1.6HDI*
Renault Megane IV 1.5DCI*
Renault Megane III 1.5DCI*
Škoda Fabia II 1.9SDI*
Škoda Fabia I 1.2HTP*
Škoda 105 L

*Služební
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od oltcitak »

Sibelius, je mi Ťa vážne ľúto, mal by si to liečiť . :-k
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
sibelius
*
Příspěvky: 85
Registrován: 13 říj 2021, 21:47
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od sibelius »

:D
Hyundai i30 HB 1.5 T-GDi iMT N-Line (MY23 od 11/2022)
Škoda Octavia Combi 2 RS 2.0TDI
Škoda Octavia 2 1.6TDI*
Peugeot 308 1.6HDI*
Renault Megane IV 1.5DCI*
Renault Megane III 1.5DCI*
Škoda Fabia II 1.9SDI*
Škoda Fabia I 1.2HTP*
Škoda 105 L

*Služební
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od Espero »

Maras píše: 17 srp 2023, 11:15 Espero:A proč neplatíš prostě debetní kartou? Jinak na bezobslužné stanici co je u nás např. OrlenBenzina si zadám třeba částku 2000Kč, ale vleze mi do nádrže benzín jen za např. 1500. Ale mám zablokovanou částku na účtě 2000 třeba dva dny, než mi strhnou tu skutečnou cenu 1500.
Ale já platím debetní kartou, jen si nepřeji žádné blokace a úvěrování zadarmo.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2047
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od milosh »

sibelius: Pobavilo :mrgreen:

K placeni kartou na samoobsluznych benzinkach, jak to funguje? Jak poznam kolik nabrat abych mel plnou? Obcas jedu i jinym nez svym, treba na dovoleny a fakt netusim kolik ma to ktery auto nadrz a kolik nabrat aby to nebylo nakonec moc :shock:
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8991
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od idam.i »

sibelius píše: 17 srp 2023, 11:50 Já už se bál, že na vakcínu umřu a ono to naštěstí bylo placebo! Teď jen čekat až mě Pavel pošle povolávací rozkaz do války, ale ještě před tím mi musí nějaký homosexuál rozbít můj heterosexuální vztah! A pak pak z mé digitální stopy Soros zjistí, že jsem si včera koupil meloun v lidlu v akci!
👍
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Boryš
****
Příspěvky: 1091
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Platba kartou nebo hotove?

Příspěvek od Boryš »

milosh píše: 17 srp 2023, 12:42 sibelius: Pobavilo :mrgreen:

K placeni kartou na samoobsluznych benzinkach, jak to funguje? Jak poznam kolik nabrat abych mel plnou? Obcas jedu i jinym nez svym, treba na dovoleny a fakt netusim kolik ma to ktery auto nadrz a kolik nabrat aby to nebylo nakonec moc :shock:
Už to tu bylo, ale opakování je prý matka moudrosti: nastavíš před tankováním limit, já třeba nastavím 2 000 Kč, protože vždy tankuji do plné a vím že mi to vyjde i když je v nádrži už jen rezerva. Ještě se mi nestalo že by tam ta vyšší blokace zůstala viset delší dobu, vždycky při kontrole účtu je tam jen částka skutečně zaplacená.
Ale zde již popsali že měli blokaci i týden, tak ta možnost je.
A pokud bych měl obavy z blokace že pak už nemám dost peněz na účtu na další útratu tak nastavím nějakou jistotu abych nešel přes plnou nádrž a abych nebyl s penězi na suchu.

Ohledně toho jak poznat kolik se do nádrže vejde tak to je jen o zkušenosti a údaji na ukazateli. Resp. na údaji odhadu dojezdu z řídící jednotky.

Jo a jen ještě jedna zkušenost, která nesouvisí s nastavením limitu: se mi stalo, že systém nechtěl PIN. Konkrétně při platbě CCS kartou.
Odpovědět

Zpět na „Pokec“