Tempomat

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
vlacir1
*
Příspěvky: 35
Registrován: 20 říj 2010, 19:20

Re: Tempomat

Příspěvek od vlacir1 »

Přátelé, mohl byste někdo testnout váš tempomat v podmínkách, které popisuji? Ideální by byla motorizace CRDi 85 kW, aby byly srovnatelné podmínky (motorizace, šetikvalt). Díky. :shock:
i30 COMFORT, 1.6 CRDi 85 kW, šestikvalt, cashmere brown 12/2010
Reklama
 

Vladak
**
Příspěvky: 140
Registrován: 15 pro 2010, 21:13
Bydliště: Břeclav

Re: Tempomat

Příspěvek od Vladak »

Zdravím do klubu. Mám i30, CRDi, 85 kW ze srpna minulého roku a co jsem se dozvěděl, taky neorigo tempomat.
Symptomy stejné nebo podobné co měl DIRE a chtěl bych si ušetřit to kolečko co zažil on.
Takže mám totaz na Tebe DIRE, zda už máš opravdu klid s tímhle problémem a zda to bylo tempomatem.

Na zástupce Motorsportu podobně, zda tyto závady byly způsobeny jejich tempomaty nebo kabeláží a pokud ano, zda je možno tuto vadnou "várku" nějak rozlišit, např. výr. číslem.

Mám názor, že pokud je to tempomatem, tak by bylo solidní, aby všechny dotčené servisy, které toto montují nebo montovaly, o tomto problému věděly a ne jako v mém případě se chtějí hrabat v motorovém prostoru a nejsou schopni říct, kdy skončí a s jakým výsledkem, takže ani nevím, jak dlouho budu bez auta.

Howgh, uf. Děkuji předem za konkrétní odezvy.
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Tempomat

Příspěvek od Dire »

Ahoj, tempomat sám o sebe funguje dobre. Od poslednej opravy sa len raz seknul (tj. tlačítka nereagovali, ale tempomat nebol aktivovaný), po znovunaštartovaní všetko OK. Bohužiaľ začala zas vyskakovať samovoľne chyba ESP OFF, najprv raz za cca 5000km, teraz už častejšie. Auto normalne funguje, tj. plyn reaguje. Len asi je ESP vypnuté. Stalo sa to dokonca pri odvozu na servis po 60000km. Bez vypnutia motoru rovno na diganostiku a vraj chyba zase od tempomatu. Mám to testovať a uvidí sa... Odvtedy už to za 2000km urobilo 2-3x znovu.
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Tempomat

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Tak to mám rád tuhle větu, servis řekne testuj a záruka v klídku utíká. Pak to bude za hotové zlatáky :(
RR
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Uživatelský avatar
Motorsport
**
Příspěvky: 114
Registrován: 24 říj 2007, 22:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat

Příspěvek od Motorsport »

Zdravím všechny,

v současné době dodáváme inovované řídící jednotky tempomatů, které již mají snad odstraněny veškeré problémy. Nové jednotky se poznají jednoduše, že mají na konektoru zelený štítek s nápisem "I30D" (staré problémové jednotky - bílé a žluté štítky). Dealeři by to měli vědět a také by měli vědět (což se ovšem nepotvrzuje), že pokud je problém s tempomatem, není co řešit, je nutno objednat novou jednotku a do výměny tempomat odpojit propojením vedení plynu u plynového pedálu. Stávají se případy, kdy auto je odstaveno v servisu do vyřešení problému - je to zbytečné!.
Uživatelský avatar
vlacir1
*
Příspěvky: 35
Registrován: 20 říj 2010, 19:20

Re: Tempomat

Příspěvek od vlacir1 »

To Motorsport: Nevíš, jestli tebou zmiňované inovované jednotky odstraňují projev, který jsem popsal v tomto vláknu?
i30 COMFORT, 1.6 CRDi 85 kW, šestikvalt, cashmere brown 12/2010
Jefe33
*
Příspěvky: 29
Registrován: 23 čer 2011, 09:18

Re: Tempomat

Příspěvek od Jefe33 »

Zdravím, mám i30 CW 1,6 benzin s tempomatem již od výroby (rok výroby 2011) a mám z toho tempomatu takový divný pocit. Jak tady už kdosi psal, je s tempomatem velice neplynulá jízda, kdy auto se chová tak, že se rozjede a po chvíli jakoby brzdí motorem, a to pořád dokola, aby udrželo nastavenou rychlost. Zvláštní je rovněž pohled na aktuální spotřebu, kdy ta se skáče v rozmezí 1,5 litru nahoru i dolů (např. ve 130 km/h s tempomatem to skáče od 6,8 l až do cca 8,5 l a to podotýkám, že jedu po trati, která má konstantní sklon). Jaké s tím máte zkušenosti vy?
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Tempomat

Příspěvek od pietro32i »

A jazdil si už s tempomatom aj na inom aute? Veď keď brzdí motorom, aby udržal konštantnú, nastavenú rýchlosť, tak je to asi v poriadku. Tak to má byť, či? Aj momentálna spotreba je v poriadku, ak sa mení profil trate. To, že si myslíš, že ideš po trati v konštantnom spáde, je len tvoj subjektívny pocit. Žiadna cesta (ani v kopci) nemá konštantný sklon, ale premenlivý, kvôli plynulosti prejazdu. Bol som dokonca na mieste, kde sme plne obsadené auto (5 ľudia) zastavili pod kopcom a auto sa na neutrále rozbiehalo a zrýchľovalo smerom do kopca. Prisahali by sme všetci v aute, že ideme do kopca. Ak to nebola nejaká gravitačná anomália, tak to musel byť nejaký očný klam.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Tempomat

Příspěvek od Hardcam »

Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
standas
**
Příspěvky: 297
Registrován: 24 bře 2011, 12:55

Re: Tempomat

Příspěvek od standas »

a kdeže se nachází ten konektor?
Motorsport píše:Zdravím všechny,

v současné době dodáváme inovované řídící jednotky tempomatů, které již mají snad odstraněny veškeré problémy. Nové jednotky se poznají jednoduše, že mají na konektoru zelený štítek s nápisem "I30D" (staré problémové jednotky - bílé a žluté štítky). Dealeři by to měli vědět a také by měli vědět (což se ovšem nepotvrzuje), že pokud je problém s tempomatem, není co řešit, je nutno objednat novou jednotku a do výměny tempomat odpojit propojením vedení plynu u plynového pedálu. Stávají se případy, kdy auto je odstaveno v servisu do vyřešení problému - je to zbytečné!.
Hyundai i30cw CRDi 66KW hnědá 2011
standas
**
Příspěvky: 297
Registrován: 24 bře 2011, 12:55

Re: Tempomat

Příspěvek od standas »

mě tempomat funguje v pohodě, se zapnutým mám pocit, že je auto trošku silnější, ale jede plynule. Stalo se mi, že jsem ho měl aktivní, ale nešla zafixovat rychlost tlačítkem, dokud jsem nezastavil a znova se nerozjel (bez vypnutí motoru) a jel jsem víc jak 40 km/h
Hyundai i30cw CRDi 66KW hnědá 2011
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Tempomat

Příspěvek od pietro32i »

Počul som aj o tomto, aj o tom na Morave, my sme však boli inde - pred obcou Lendak (tiež v Prešovskom kraji). Zaviedol nás tam cielene jeden domáci, že nám ukáže raritu, o ktorej nevedia ani samotní obyvatelia tej obce. Skúšali sme to dvomi, plne obsadenými autami. Nemali sme však pri sebe ani vodováhu, nieto ešte nivelák s latami, tak sme si to vysvetľovali možným očným klamom - iná (opačná) konfigurácia okolitého terénu ako samotnej cesty. Nejak som však tušil, že aj po zameraní by nám vyšlo ako im v tom videu, že je to naozaj kopec a nie ilúzia. BTW: milujem takých diskutérov ako pod tým článkom jeden, ktorý všetko vie a v tomto prípade geodétka nevie čo melie a fyzikárku treba vyhodiť, lebo on vie ako to je. Zmerať výškový rozdiel dvoch, vzájomne viditeľných bodov v teréne pomocou prístroja a laty zvládne naozaj neomylne aj študent strednej školy. Je to skutočne primitívna vec, na ktorej nie je čo pokaziť, zvlášť ak ide o 4 a viacpercentné stúpanie/klesanie.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
standas
**
Příspěvky: 297
Registrován: 24 bře 2011, 12:55

Re: Tempomat

Příspěvek od standas »

hojojoj taká čudná záhada.
auta jezdí nuk kopce, të bude Vule boží
ještě pořád mas Cas se začít modlit aby ses dostal do nebe.
Hyundai i30cw CRDi 66KW hnědá 2011
Stenly2708
Příspěvky: 2
Registrován: 11 pro 2011, 17:19

Re: Tempomat

Příspěvek od Stenly2708 »

Dobry den mam stejny problem ako uzivatel Dire nakolko mi skoncila zaruka auta tak v servise mi povedali ze novy tempomat stoji 530€ a to je vela tak mi ho odpojili a teraz jazdim bez tempomatu neviete niekto kde by sa dal zohnat lacnejsie?
Hyundai i30CW, 2,0 CRDI, 104 kW, (2008)
Uživatelský avatar
herkulo28
**
Příspěvky: 332
Registrován: 16 kvě 2010, 17:14
Bydliště: L. Mikuláš

Re: Tempomat

Příspěvek od herkulo28 »

Motorsport píše:Zdravím všechny,

v současné době dodáváme inovované řídící jednotky tempomatů, které již mají snad odstraněny veškeré problémy. Nové jednotky se poznají jednoduše, že mají na konektoru zelený štítek s nápisem "I30D" (staré problémové jednotky - bílé a žluté štítky). Dealeři by to měli vědět a také by měli vědět (což se ovšem nepotvrzuje), že pokud je problém s tempomatem, není co řešit, je nutno objednat novou jednotku a do výměny tempomat odpojit propojením vedení plynu u plynového pedálu. Stávají se případy, kdy auto je odstaveno v servisu do vyřešení problému - je to zbytečné!.
Prosim Vas hodte link kde sa da ten inovovany tempomat kupit. Nechcem to obj. a ani montovat v autoriz. servise.
Hyundai Tucson 1,7 CRDi 7DCT PREMIUM 104kW/141k Thunder Grey
Hyundai i30CW COMFORT 1,6 CRDi VGT,85/116,6 st. manuál
Ford c-max 2.0 TDCi 100kW
Škoda Fabia combi 1.4 MPi
Fiat Tipo 1.9 TD (FIAT: Fehler In Allen Teilen = Chyba v každom diely)
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“