Tringi Coupe chat aneb: "Tak už taky jezdím" ;-D

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tringi Coupe chat aneb: "Tak už taky jezdím" ;-D

Příspěvek od Vita »

Tringi píše:Příště bude, slibuji 8)
A koukal jsem na ty fotky, a na tvoji leštěnku, umytou, nablízkanou, stylové kola, no radost pohledět :P
Dekuji ...... Uz neni uplne nalesteny ... byl jsem v Praze a zpet ...... A po ceste prselo a padali kroupy a vubec bylo moc pekne ......
Takze budu zase umyvat .... :)
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tringi Coupe chat aneb: "Tak už taky jezdím" ;-D

Příspěvek od Tringi »

Mno Praha musí být hrozná, ale na Ostravu to nemá. U nás, když se Mittal rozhodne zbavit pár tun bordelu, rozkouří se komíny, obzor se zbarví do oranžova a do rána mají všichni na autech vrstvu popela :evil: Nejhorší je, když ještě prší. Všechno co by normálně odvádl vítr, spláchne z oblohy déšť a rovnou na moje auto :evil: Občas si říkám, jestli to má vůbec smysl pravidelně mýt.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
PraliWAR
*
Příspěvky: 68
Registrován: 30 pro 2008, 19:03

Re: Tringi Coupe chat aneb: "Tak už taky jezdím" ;-D

Příspěvek od PraliWAR »

Tringi : Paráda ty boční blinkry jsou skvělý.Vypadá to dobře.Asi do toho taky časem půjdu
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: Tringi Coupe chat aneb: "Tak už taky jezdím" ;-D

Příspěvek od laxo18 »

Tringi píše:Konečně vyměněno! :P :P :P
Za spolupráce kamaráda, který mi velkým kladivem opravil i nechtěný tuning blatníků. Kvůli jednomu jsem nejprve sundával i podběh, ale jakmile jsem věděl, jak přesně to tam drží, a jak to vycvaknout ven, ten druhý sundávat nebylo třeba. I když, za podběhem jsem objevil takové fajné místo, kde se snadno dostane jakýkoliv bordel a drží tam jelikož nemá kudy vypadnout, tak není tak špatný nápad to občas vybrat.

Fotky jsou opět foceny mobilem, auto nebylo zrovna nejčistší, tak to nejsou zrovna promo fotky ;-)

Takže, takhle vypadá ten původní blinkr vytažený ven:
Obraz009s.jpg
A moje auto:

to s tym bordelom je fakt blbe ked som si nasadzoval tlmiaci material tak tam bolo hadam kilo spiny a prachu
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tringi Coupe chat aneb: "Tak už taky jezdím" ;-D

Příspěvek od Tringi »

Děkuji Víťovi za návod k modelu 2007, konečně jsem objevil, jak přepnout palubní hodiny do 24hodinového režimu! :idea: Super, funguje to :D
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tringi Coupe chat aneb: "Tak už taky jezdím" ;-D

Příspěvek od Tringi »

Jo a na sraze, při nájezdu 34 500 kilometrů, se objevila úplně první závada: Umřela mi žárovka v levém předním světle :wink:
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Tringi Coupe chat aneb: "Tak už taky jezdím" ;-D

Příspěvek od mirpie »

takový závady bych chtěl mít taky....
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tringi Coupe chat aneb: "Tak už taky jezdím" ;-D

Příspěvek od Tringi »

Je čas na další příběh ze života mého auta. Možná bych mohl založit nové téma jako Test: Škoda Fabia 1.2 HTP ale sem se to hodí taky, tak nebudu zasí*at fórum. Mno a teda co nás čeká dnes?

Tringiho blízké setkání s VW Passat R36

Začneme tím, co bude kdekoliv tvrdit každý změřený, ale tady tomu tak opravdu je: Rudná. Hlavní spojka mezi Havířovem a Ostravou. Silnice dálničního typu. Vůči zbytku silnic v okolí má relativně velmi kvalitní povrch, mnohem kvalitnější než panelovka na D1. Rychlost omezená na ospalých 90 km/h. Je neděle, krátce po poledni. Tringi vyjíždí z Havířova. Provoz slabý, ale je, takže to nebudeme hrotit. Kruhový objezd, následuje krátký úsek kde je omezení na 70, pohoda, protože pak je křizovatka, kde je 50, a pak následuje 90. Hodně aut přeletí tu křižovatku za plynulého zrychlování, ale za křižovatkou občas pomáhají, chrání a rozdávají. Body.

Pustil jsem nohu z plynu, abych se přiblížil více té padesátce než té devadesátce, a pustil tak odbočující dodávku, která stejně neodbočila, protože mě vesele předjel nějaký větší starší černý sedan. No co, nevadí. Za mnou jelo jen jedno auto, a pak už nikdo.

Značka konec obce. Přede mnou pár kilometrů krásné silnice. Juchů. Tringi řadí za dva, plný knedlík, 6500 otáček, za tři, 6500 otáček, za čtyři podobně... ale nemějte strach, dvěstě tam určitě nebylo. Pomaličku do levého. Plynule předjet sedana, který mi trochu ujel, a ani teď nejel o moc pomaleji než já. Mno nechávám ho za sebou za zatáčkou, potkávám červenou Fábii, a hle, v dálce "vláček" aut.

Noha z plynu! Už z dálky to vypadá divně. Předjíždí se tam navzájem, zvláštně pomalu, a jsou na sebe nalepeni až příliš nebezpečně na můj vkus. Okej, dojíždím je tak 130, pohoda, předjíždím účastníky a tu vidím, že druhý člen vláčku je mi nějaký povědomý. Černý Passat, špinavý jako prase, dva výfuky. I zbystřil jsem :shock: Hm ... 5T7 ... hmm ...826něco ... hmmm ... No co. Flegmatik. Předjíždím, tak 120 a koukám na auto (moc dovnitř vidět není), ale řidič reflexní vestu nemá. Tak pokračuju. V pravém zrcátku vidím na masce malý nápis R36. Hmmmmmm. V duchu jsem nad tím mávnul rukou a jedu dál. Stále těch 120 nebo 130. Říkám si, že zase tak rychle nejedu, aby museli dělat zagorku a nebezpečné manévry nedělám. Naopak, ty spíš způsobili svou přítomností oni sami.

Ale to je fuk. Vzdaluju se. Pro jistotu stále sleduju v zrcátku, co se bude dít. Najednou blinkr, Passat vyjíždí do rychlého pruhu. HEJ! Tolik věcí jsem za půl sekundy ještě nestihl. Blinkr. Na brzdy. Koukám doprava. A než stihl pravý blinkr poprvé zhasnout, jel v "pomalém" pruhu, 90 km/h, nejslušnější řidič na celé téhle planetě :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Intermezzo:
Passat akorát předjel prvního člena vláčku, a v 90 km/h sledoval zadek mého auta ze vzdálenosti zhruba 100 metrů. Už jsem si říkal, že to bude teda pořádná nuda, jet celou cestu takhle ospale, Tu se ale vedle Passatu objevil onen sedan zmíněný na začátku. Taky si všiml, naštěstí. Taky šel těžce na brzdy. Následoval dvě minuty dlouhý předjížděcí manévr a zařadil se těsně před Passat. Tím mě velice potěšil, a tímto mu děkuji, protože mě dobře zastínil, a já jsem si tak mohl opět přidat na nějakou příjemnou rychlost, a neukousal jsem se nudou.

Pokračuji. Nechávám vláček kus za sebou. 130 km/h? Možná. Tu kolem mě proletí menší červená dodávka (asi Felicie Van). Ještě jsem na něj zablikal dálkovýma ...ehm, pardon, bliknutím jsem vlastně v dostatečném předstihu informoval řidiče předemnou, že ho hodlám také předjíždět :mrgreen: ...ale červená dodávka nereaguje. Sekunda pryč, letí kolem něco černého a nasraného. Už se nedá nic dělat. Začíná světelný cirkus :(

Když jsem po chvíli projížděl kolem místa, kde jej zastavili, viděl jsem, že příslušník vystoupil a pro reflexní vestu si šel dozadu do auta. Takže asi tak.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Tringi Coupe chat aneb: "Tak už taky jezdím" ;-D

Příspěvek od Hardcam »

Jeste, ze v blizkosti zadny takovy Prassat nejezdi....tady v okoli je vubec policejni klid, jak na R6, tak na R7...na D8 uz Prassat jezdi, furt jezdi a furt nekoho stavi. Ale to uz je trochu z ruky:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Tringi Coupe chat aneb: "Tak už taky jezdím" ;-D

Příspěvek od Amalfi »

Tringi moc pekny a zabavny poctenicko. Ja uz se s Passatem taky setkal. Ridila manzelka v i10 a bylo to na Rudné. Nezda se to ale i ta 1.2 je v tak malem aute docela zivoucka, prave jsme o tom presvedcovali nejakeho machra v Oktavce kombi, manzelka ridila - jela jako das, jak kdyby me ukradla :D. No oktavka nas presportovala, pac jsme ji uhli do praveho pruhu, a vydali se nasledne na jeji stihani. Mno ja ve spiglu (zrcatku) v dalce zahledl tlamu auta, auta znam, hned jsem poznal R36, rikam si dalsi co se chce pri honit, na toho nemame :D mno, pak me napadlo policajti. Protoze jsme byli kouzek za sjezdem z dalnice a videl jsem jak se R36 priblizuje, houknul jsem na zenu "brzdi a zarad se doprava", mno poprve me poslechla na slovo :D a usetrila, passat se prohnal kolem nas a kus dal vidime, jak to pojmenoval Tringi, "Svetelny cirkus" a u nej stoji nase Oktavka.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tringi Coupe chat aneb: "Tak už taky jezdím" ;-D

Příspěvek od Tringi »

Trochu dlouhé, jak tak na to koukám. Když se rozepíšu, tak nevím kdy skončit 8)
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Tringi Coupe chat aneb: "Tak už taky jezdím" ;-D

Příspěvek od Bolo »

Tringi píše:Trochu dlouhé, jak tak na to koukám. Když se rozepíšu, tak nevím kdy skončit 8)
V pohodě,dá se to číst ,má to příběh a je to napínavý.Ale knížku z toho neuděláš. :D
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
M.a.d.y
****
Příspěvky: 1176
Registrován: 13 bře 2006, 22:26
Bydliště: Picava(okolí Mladý Boleslavi)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tringi Coupe chat aneb: "Tak už taky jezdím" ;-D

Příspěvek od M.a.d.y »

Sakra napínavej to příběh, ale jen co je pravda... Věřím tomu to jsou ku*vy nebesky až to hezký není..

Taky jsem s níma měl zážitek, v práci jezdím Fordem Tranzita - valníkem, jednoho dne jsem vezl 6m dlouhý traverzy na 4m korbě, přeloženej jak to šlo, auto pružilo jen na gumách, jedu si jedu. Přišla vesnice šup zpomalit na 60km/h, projíždím to vesnicí, pohoda, vyjedu ze vsi na nájezd na dálnici směr Praha-Liberec a R36(černá) měla staženýho týpka s nákladákem, řikám si pohoda maj jeho mě nechaj, tak vjedu na dálnici, nasadím ukrutné tempo 80-90 a jedu, najednou se za mě zařadila R36ka modré barvy a držela se pořád za mnou, řikám si, tak a je to, ale v tom ručička palivoměru na znak E a kontrolka, sjedu z dálnice na benzínku a oni za mnou, zastavím u stojanu oni projedou kolem, řikám kudy to vzít ty tam určitě budou čekat, tak jsem chtěl jet po poli na silnici mimo, jenže přeloženej tak neprojedu, tak jsem jel, projíždím parkoviště a šup kde se vzali tu se vzali '' světelná dýza '' zastavím, oni přede mnou. Vylezu, optám se co se děje a oni že měli nahlášenou rychlost skrz tu vesnici Bezděčín 60km/h, tak blbou otázku jsem vypustil'' a fotku máte?'' samozřejmě jo, došli pro ní, dali mi jí pokuta, body a bylo, naštěstí nevážili a nekoukali na osvětlení vozidla, v tu dobu jsem měl vypálenou nějakou jednotku na osvětlení...

No to je můj zážitek s R36... hnusnej pocit mít je před sebou rozblikaný...štěstí že mě nechytli týden předtím když jsem jel z liberce ze zoo(svým autem samozřejmě)...by mi na fleku sebrali papíry....
Vozy:Renault 5 -zlikvidováno přes střechu, Ford Fiesta -Likvidace kůli neschodě s TP, Renault Clio 1,6 16V RSi 79kW(107koní) -nyní ještě mám(k prodeji), Hyundai Accent -s ním jezdím
Řidič:Služebáky - Ford Tranzit -valník, Ford Focus, Ford Focus C-Max
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tringi Coupe chat aneb: "Tak už taky jezdím" ;-D

Příspěvek od Tringi »

Tak další závada! Nějak se mi s nimi roztrhl pytel. Nejprve to byla žárovka a včera mi došla baterka v dálkovém ovládání :!: Ten Hyundai mě začíná štvát :x ... :lol: :wink:
Budu muset mrknout do manuálu, jestli se neměl alarm vypnout po strčení klíčku do zapalování, ale stejně jsem měl docela kliku, že jsem parkoval jen necelý kilometr od domu, kde jsem měl náhradní DO. Ale jen v košili, za drobného mrholení, no nebyla to nejpříjemnější procházka v mém životě :|
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Tringi Coupe chat aneb: "Tak už taky jezdím" ;-D

Příspěvek od Hardcam »

Tringi: presne to samy se mi stalo pred mesicem. Porad zvazuju, jestli je dobry rozhodnuti jit do dalsiho Hyundaie 8) vis, co me ta baterka prisla? Baleni 10 baterek 40Kc!!! U Audi by se mi to urcite nestalo, ty maj irridioniklocadmioultralionovy akumulatory dobijeny vzduchem. Takze tech 500 tisic se asi vyplati priplatit, co si o tom myslis? Jsem z toho uz nakej rozcarovanej....

:mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „Pokec“