Spotřeba paliva

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

klid to delaj palivomery...me to taky ukazuje dlouho plnou, pak to fofrem leti ke stredu, kolem neho se to drzi tak 150 km a pak to leti k cerveny. Jde o zvyk.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Reklama
 

Česulda
*
Příspěvky: 25
Registrován: 24 led 2006, 09:51
Bydliště: Čelákovice

Re: Spotřeba paliva

Příspěvek od Česulda »

Martin píše:Mám Getze s motorem 1.1 a s polovičním zatížením na pneu 155/80-Kumho je průměrná spotřeba po 45tis.km 6,0l. Jezdím celoročně 1/3-město,1/3dálnice,1/3okresky. Rozhodně netrhám asfalt, spíše normální cestovní rychlost. Po 12.tis.km spotřeba začala klesat a nyní se ustálila na aktuálních 5,7l. Počítám, že průměr se dostane někam na 5,9, což bude odpovídat tabulce výrobce. Jaké máte zkušenosti se svým strojem :) ?

Po 80 tis.km mám průměrnou spotřebu 5,7l. Platí výše uvedené, akorát kumha jsem vyměnil za barumky. Takže spokojenost :)
Hyundai Getz 1.1 46kW,2002
solva
*
Příspěvky: 40
Registrován: 02 led 2006, 10:16

Příspěvek od solva »

Tak jsem se vcera vratil z Bernu, pres nemecko jsem mel prumernou rychlost 120Km/h a prumerna spotreba 6,7l
Pri tech rychlostech me to prijemne prekvapilo
--------------------------------------------
Hyundai Getz 1.3 - 5D Champion 2005
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Tak mam tady zajimavej postreh: V sobotu jsme jeli ve ctyrech dost tezkejch lidech na lyze. Na strese rakev, takze spotreba dost velka. Navic jeste foukal vitr. Zajimavy je, ze jsem u pumpy do Getzanka naslapal jeste asi o 5litru vic benzinu, nez kdyz poprve vycvakla pistole. Zil jsem v domeni, ze by v nadrzi melo byt tedy neco kolem 50l. Kdyz jsem prijizdel domu, mel jsem neco okolo 660km a Getzanek zacal zpomalovat (nastesti pred benzinkou) Tak jsem do uplne odkrvenyho Getzanka nalil bumbani do prvniho zacvaknuti a bylo to priblizne 42l. Takze si myslim, ze nadrz je trochu vetsi, ale ne o tolik, jak by se zdalo. Co vy na to? mate podobnou zkusenost?
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Petela
*
Příspěvky: 35
Registrován: 23 lis 2006, 19:18

Příspěvek od Petela »

Zaujímavé...
Ja som si skor myslel opak.
Ja tankujem ihned po rozsvieteni kontrolky paliva a natankujem 37 - 38 litrov (do vypnutia pistole).
Povedal som si, ked ma mat nadrz 45 litrov, ze je tam dost velka rezerva - 7 litrova, co sa mi zdalo trosku vela.... to je palivo na 100 km.
Takze po tomto zisteni som ani neveril ze ma objem 45.
Dokonca raz som jazdil dost dlhu dobu po rozsvieteni kontrolky paliva, az som sa bal, ze ma to necha, ..a natankoval som len 39.
Tvoje pozorovanie ma trosku prekvapilo, ale je to prinajmensom zaujimave.
Takze nadrz by mala mat kapacitu cca 47 litrov podla tvojej finty preplnovania pri tanovani...
Co sa tyka spotreby, ta mi vychadza okolo 7,2-7,4 . Ale musim dodat, ze 70 % jazdy je v meste, mimomestske jazdy (90km/h) su dlhe len 4 km a to vsetko za studeneho motora. Takze za den najazdim cca 30km, ale na 4 etapy.. zakazdym so studenym motorom.
Je to velka spotreba pri tychto podmienkach ? Tabulkova hodnota pre mesto je cca 7,5.
Predtym som mal Fabiu 1.4 16V, 55 kW a spotrebu 6 - 6,3.
Getz 1.4 2006
Uživatelský avatar
Kalahare
*
Příspěvky: 23
Registrován: 11 pro 2005, 11:05
Bydliště: Ustí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kalahare »

Petela píše:Zaujímavé...
Ja som si skor myslel opak.
Ja tankujem ihned po rozsvieteni kontrolky paliva a natankujem 37 - 38 litrov (do vypnutia pistole).
Souhlasím s Petelou, rozsvítí se mi žlutý oko, chviličku jezdím a pak do cvaknutí pistole natankuju pokaždý tak max. 38 litrů. Rezerva je tam slušná, ale pokoušet ji nebudu.

Jinak mám na 1.4 najeto 17000km a spotřeba je kolem 7l/100km a to jezdim pravidelne 40% město, 30% okresky a z kopce, zbytek prudký kopec mezi Litoměřicema a Ústím. :D Ale pozoruju mírné klesaní průměrné spotřeby.
Nový Hyundai Getz 1.4 Dynamic (Silver)
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Myslim, ze rezerva ma tak max. 7l protoze spotrebu jsem mel asi pres 7l a benzin dosel presne po 100km od rozsviceni kontrolky. Je ale mozne, ze kazdy stojan vycvakne trochu jinak a nejake 2-3l rozdilu jsou normalni. Mozna i proto ma nadrz rezervu i smerem nahoru. Vim, ze se to nema delat, ale pokud jedu nekam, kde je drahy benzin, dokazu nakrmit tak o 6l vic.
Co se spotreby tyce, moc ji nesleduju, ale po 30000km jezdim tak za 6,5l a pokud jezdim hodne nalozeny, po meste nebo hodne rychle, tak jde spotreba pres 7l.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Česulda
*
Příspěvky: 25
Registrován: 24 led 2006, 09:51
Bydliště: Čelákovice

Příspěvek od Česulda »

[quote="XMira"]..... a Getzanek zacal zpomalovat (nastesti pred benzinkou) ......

Taky jsem měl příhodu se zpomalováním, po pěti km při 80km/h na dálnici jsem potkal benzinku a natankoval po 1.cvaknutí 43,9l. Tankuji vždy jen do 1.vypnutí pistole, takže benzín už byl jen v hadičkách a getzík jel na výpary. Věřte mi, že vícekrát to neudělám, byl jsem opocený až na pr...
Tuto jízdu svítilo hladový voko asi 100km.
Jinak nejdelší trasu mezi tankováním jsem ujel 830 km a do nádrže narval 39,5l. Píšu si spotřebu, tak nebyl problém to najít.
Hyundai Getz 1.1 46kW,2002
Uživatelský avatar
haryk
**
Příspěvky: 107
Registrován: 12 čer 2006, 10:22
Bydliště: Chebsko

Obsah nádrže

Příspěvek od haryk »

Jsem zatím nijak nesledoval,před velkou cestou doplním až už teče hrdlem.... jen mne napadá,že kolikpak litrů dá obsah roury...hadice, od nádrže nahoru k hrdlu,takové 2 litry to bejt můžou...? snad jsou spoje pevné,aby to někde nesáklo. Ad hrdlo...kdosi tu dával tip,že by víčko pasovalo zamykací z Fabie? má někdo tu zkušenost?
Getz UG 1341
Janjan
**
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2005, 20:53
Bydliště: Třinec

Příspěvek od Janjan »

Česulda napsal: "Jinak nejdelší trasu mezi tankováním jsem ujel 830 km a do nádrže narval 39,5l. Píšu si spotřebu, tak nebyl problém to najít."

To vychází na 4,7 litru, takže tady jseš asi rekordman.
GETZ Dynamic 1.1/48kW
Uživatelský avatar
Avalanche
*
Příspěvky: 72
Registrován: 27 čer 2006, 13:49
Bydliště: Praha

Příspěvek od Avalanche »

Janjan píše:Česulda napsal: "Jinak nejdelší trasu mezi tankováním jsem ujel 830 km a do nádrže narval 39,5l. Píšu si spotřebu, tak nebyl problém to najít."

To vychází na 4,7 litru, takže tady jseš asi rekordman.
:shock: 830 km, tak o tom si můžu nechat jen zdát tedy....
Uživatelský avatar
Kalahare
*
Příspěvky: 23
Registrován: 11 pro 2005, 11:05
Bydliště: Ustí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kalahare »

830km? Ufff, to nedam, :shock: jedine s kanystrem v kufru.
Nový Hyundai Getz 1.4 Dynamic (Silver)
Česulda
*
Příspěvky: 25
Registrován: 24 led 2006, 09:51
Bydliště: Čelákovice

Příspěvek od Česulda »

těch 830 km bylo v létě, večer, žádný provoz, silnice I.třídy v rychlosti 80-100 km/h a kousek dálnice. Nebylo to žádné pojíždění po 10 km se studeným motorem, ale jel jsem to na 2x v jednom člověku. Vícekráte se mi to už nestalo a pod 5l už jsem se nedostal.10x jsem to počítal a kontroloval účtenky, taky mi to bylo divný. Ještě mě napadlo, že by mi někdo z legrace dolil benzín bez mého vědomí? :-)).
Jinak se s tím dá v létě s lehkou nohou jezdit za 5,2-5,4l.
Hyundai Getz 1.1 46kW,2002
vipe

Příspěvek od vipe »

Česulda má "lehkou" nohu a já jí mám jako kámen. Sice mám 1.3, ale jezdím za 16 (půllitrů) po městě couračky, když je to dálka taky udělám 13 půllitrů to je ale ojediněle jinak pořád město. :cry:
rostous
Příspěvky: 7
Registrován: 25 zář 2006, 08:14
Bydliště: Chvalčov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rostous »

Má spotřeba záleží podle stylu jízdy. Jen jednou jsem pro zajímavost celou nádrž vyjel stylem max. 90km/h a otáčky max. do 2500. To už mě předjížděl kde kdo, ale spotřeba byla 5,9l/100km (trasa 16km do práce a 16km z práce každý den). Když jezdím hbitě tak spotřeba kolísá okolo 7,5L/100km. Už raději spotřebu neřeším, nebo bych pak jezdil jako kretén a brzdil plynulost provozu :lol: Klidně bych oželel i 1l navíc, kdybych měl zrychlení pod 8s 8) Mám Getze 1,3, 62,5kw a s V-power 95 je zrychlení okolo 10,5s z 0-100km :wink:
Naposledy upravil(a) rostous dne 14 úno 2007, 14:28, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „GETZ“