Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
shg
Příspěvky: 2
Registrován: 07 pro 2010, 07:08

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od shg »

Zdravim vsetkych...
Po urputnom citani tejto diskusie som si z CZ objednal Kayaba 2ks zadne a L/P predne za sympaticke a v SR neporovnatelne eurace (Zadne cca 38€/ks a predne cca 59€/ks, postovne cca 11€) dodali mi to za 3 dni... =D>
- Zadne som vymenil vcera, najskor ma chytila zlost, z toho ake sracky dava Hyundai do aut, ale potom som sa upokojil lebo efekt bol vinikajuci. Predtym to trieskalo a nadhadzovalo a teraz to uz sedi a tlmi ako ma... Tie povodne tlmice som zatlacil a do hodiny sa na povodnu poziciu nevratil ani jeden... Defakto som jazdil dlhsiu dobu na pruzinach...
- Predne vymienam po sviatkoch...

O.i. ma trapia
- Vrzdanie v palubnej doske pri urcitich otackach (ak klesnu pod 2000) akoby rezonovalo predne skolo alebo co... Neprisiel no to niekto?
- A uz spominane vrzdanie z pravej strany predku pri zabacani v pomalej rychlosti... Cital som tu, ze uz sa s tym niekto stretol - viete co to moze byt?

Mozno ak vymenim tlmice...

- Ma tu niekto softver na diagnostiku? Nieco som nasiel na cinskych serveroch (pravidelne odtial objednavame veci z nasich obchodov za polovicu...):
http://www.aliexpress.com/item/2013-Hot ... 96209.html
...len by ma zaujimalo ci je to pouzitelne...
Reklama
 

mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od mikodim »

Ja som bral z http://www.autodielygafa.sk/inshop/scri ... arID=19903

Info o nejakej diagnostike na :hyu: by ma tiez zaujímalo .. ak niekto o niečom viem hodťe to na net :)
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
shg
Příspěvky: 2
Registrován: 07 pro 2010, 07:08

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od shg »

Takze:
potvrdzujem vymenu aj prednych tlmicov vo vlastnej rezii.
Vysledok: vyrazne zlepsenie stability, vrzgot z predu z lava uz nie je pocut... a nakoniec som mozno usetril lebo jazdit na "ne-tlmicoch" by znamenalo ine poruchy a komplikacie...

D O P O R U C U J E M ! ! !

Len dodam, ze stare tlmice boli nefunkcne - po stlaceni sa 3 nevratili vobec a jeden som nasiel vrateny do povodnej polohy na druhy den...
Chuj s tym, co to tam dal...
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od mikodim »

o vymene za nejaký cas uvazujem aj ja, nasiel som Monroe predne za 63e/ks .. na teste som nebol,auto relativne dobre drzí stopu, rukou ked skusam predok tak sa nehojdá , len pocujem klepot-hrkot pri malej rychlosti po nerovnostiach tak uvazujem ci menit alebo este nechat tak a pridat hlasnejsie radio co vyriesi ten hrkot :)
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od 69pavel »

mikodim píše:o vymene za nejaký cas uvazujem aj ja, nasiel som Monroe predne za 63e/ks .. na teste som nebol,auto relativne dobre drzí stopu, rukou ked skusam predok tak sa nehojdá , len pocujem klepot-hrkot pri malej rychlosti po nerovnostiach tak uvazujem ci menit alebo este nechat tak a pridat hlasnejsie radio co vyriesi ten hrkot :)

a loziska horniho ulozeni jsi zkontroloval,mel jsi je v poradku,ja kdyz menil tak byly po smrti musel jsem davat nove
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
karesino
*
Příspěvky: 92
Registrován: 15 úno 2009, 18:00

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od karesino »

Pavel a vadne horne ulozenie sa prejavuje nejak pocas jazdy napr. pukanim alebo nejak inak?Ja som si vsimol totiz,ze pri plnom vytoceni kolesa vpravo ci vlavo pri pohynani a pomalej jazde pocujem od praveho predneho kolesa take pukanie by som povedal.Tlmice mam vymenene predpokladam,ze to nebude tym...podla toho co som nasiel na webe to asi bude homokineticky klb.
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od mikodim »

Pavel, horne mám nove, bolo menene asi pred pol rokom aj s komplet GO prednej nápravy.Klepe to pocas jazdy po nerovnej ploche.. cize tlmič.
Keresino, ak je pukanie pocut pri tocení volantom ked auto stojí tak je to ulozenie tlmica.. Ak pocujes take praskanie ked sa pohnes autom - v zábere a pri vytocenom volante, tak to uz bude asi klb.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od rokolo »

mikodim píše:o vymene za nejaký cas uvazujem aj ja, nasiel som Monroe predne za 63e/ks .. na teste som nebol,auto relativne dobre drzí stopu, rukou ked skusam predok tak sa nehojdá , len pocujem klepot-hrkot pri malej rychlosti po nerovnostiach tak uvazujem ci menit alebo este nechat tak a pridat hlasnejsie radio co vyriesi ten hrkot :)
Ten klepot-hrkot pri malej rychlosti po nerovnostiach se děje i při vyšší rychlosti, akorát to neslyšíš. Jinak to znamená, že tlumič už není vpořádku......
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od mikodim »

Na jar už planujem vymenit predne tlmiče + geometria a som zvedavý či sa niečo zmeni,zlepší na jazdných vlastnostiach ,keďze teraz necítim že by bol tlmič chybný okrem toho hrkotania.. mam 105tis km
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od 69pavel »

no u mne se to horni ulozeni nijak neprojevovalo,a predni tlumice mozna jeste byly v poradku ale nekdy pri nerovnostech,napr zeleznicni prejezd se auto tak divne zavlnilo a luplo neco v predku,zadni uz jsem mel davno nove takze jsem objednal predky a sly tam nove KYBY,pri rozmontovani jsem zjistil rezave loziska tak sup ven a prisly nove,jsou stejne jako na Peugoty,nekde v predeslych jsem tu daval i jejich foto jak vypadaly,ale to prisuzuji kazdodennimu jezdeni do prace leto-zima a ta sul ma neco do sebe.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Kedaros
*
Příspěvky: 35
Registrován: 23 zář 2013, 20:02
Bydliště: Haná

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Kedaros »

Já dával nové tlumiče Kyb přední i zadní včetně seřízení geometrie hned jak jsem ojetého Ácu koupil. Rozdíl byl opravdu poznat ale jinak žádná sláva ten podvozek není. To divné rozvlnění na přejezdech také pozoruji a v zatáčkách to taky není bůhví co. Dřív jsem si půjčoval nového Renaulta Megan a musím konstatovat, že tam je ten podvozek o třídu lepší.
Hyundai Accent 1,4i Dynamic r.v.2007
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od mikodim »

Ako ste spokojný po tom, čo ste menili tlmiče Kyb? Rozhodujem sa medzi :
Kayaba Excel G - 118 €
Monroe Germany - 116 €
Sachs Super Touring Germany - 160 €
/ceny za sadu/
Na nete najviac chvalia Kayaba.. 160e za Sach sa mi uz zdá veľa .
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
pivis
**
Příspěvky: 188
Registrován: 22 zář 2009, 14:35
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od pivis »

já určitě kayaba můžu doporučit z vlastní zkušenosti,a vím že i ostatní co již mněnili jsou také spokojeni =D>
New Accent 1,4 Dynamic -celadon blue 11/2008-prodáno 2/2014
Hyundai Sonata NF 2,4
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od benny »

I já dal KYB dopředu i dozadu a max. spokojenost , od té doby mám v ácovi ticho ....... ( většina předních tlumičů je vyrobena v Německu a zadní jsou origo Japan )
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Mexican »

118 Euro sa mi za KYB zda vela su lepsie ceny (v cesku urcite, len staci hladat)

ja som platil za 4 tlmice KYB Excel G + montaz 6940 kc (co je v eurach 257)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“