Odskakování a hluk zadní nápravy.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

vlado, zapomněl si dopsat fabia I + II a dokonce i VW CADDY se zadní náprovou vzor "žebřiňák" :wink:
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Reklama
 

Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

Stálí spolupracovníci a géniové po zhlédnutí se ve Vladově statistice ztratili řeč až o 1m.... :-).
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

Vlado D píše: Ale spomínam si, ako ktosi na tomto vlákne napísal, že po montáži Frantových bumerangov bolo perovanie o dosť tvrdšie a cítil každý kamienok, cez ktorý prešiel ...Takže bumerangy demontoval a jazdí opäť bez "drncania".
:-) vlado, když už řekneš A, je třeba také zmínit i B... totiž ten člověk po demontování "bumerangů" se s poskakováním svého vozu nesmířil a toto vyměnil za I30 :-) což já bohužel nemůžu :wink:
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Vlado D
**
Příspěvky: 119
Registrován: 30 kvě 2014, 15:53
Bydliště: Bratislava

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Vlado D »

mmv, ja nepíšem 100 dielnu telenovelu :lol: takže som neopisoval ďalšie osudy dotyčného ix20. Napísal som to, čo je pre toto vlákno podstatné - Frantov vynález nič nerieši. Dokonca sa potvrdila moja úvaha, že posun tlmičov bude mať za dôsledok tvrdšie pruženie. Navyše sa pri použití bumerangu predĺži aj zdvih tlmiča, na čo pokiaľ tento nie je dimenzovaný, tak potom máme problém Houston.

Dotyčný majiteľ si mal uvedomiť, že si kupuje auto s tuhou zadnou nápravou, ktoré má navyše oproti väčšine osobných vozidiel nadštandardnú výšku. Samozrejme, že ix20 odskočí na nerovnosti v zákrute skôr , ako napr. Honda Accord. Ale ak chcem jazdiť na doraz/športovo, tak si predsa nebudem kupovať MPV.

V čom sa asi nezhodneme je to, že ix20 odskakuje +/- rovnako ako iné modely s tuhou zadnou nápravou.

A ešte jedna úvaha. Osobné auto je určené pre jazdu po cestách, nie po tankodrome. A na slušných cestách ix20 neodskočí a neodskočí. Bohužiaľ je pravdou, že naše aj české cesty (pozdravujem D1) sa blížia skôr k tomu tankodromu. Pokiaľ pristúpim na tvrdenie, že auto musí zvládať aj takéto mizerné cesty, tak už dávno mal SM uverejniť článok, kde odporučí zákazníkom, aby si namiesto Fábií kupoval Thalie. Je totiž neoddiskutovateľným faktom, že jazda v Thalii na nekvalitných cestách je vďaka mäkšiemu pruženiu oveľa komfortnejšia ako na Fabii. Najazdil som na Thalii 16 kkm a trocha viac na Fabiach, takže toto tvrdenie podopieram vlastnými skúsenosťami. Po 900 km ceste BA- KE - BA som vyliezol z Fabie rozhrkaný. Tá istá trasa v Thalii sa na mojej muskulatúre podpísala iba minimálne.

Mimochodom, tá moja vyššie napísaná úvaha o článku v SM, kde by bola pochválená Thalia a opľutá Fabia ma privádza k úvahe, či sa na staré kolená nemám dať na písanie sci fi románov. No povedzte, nepatrí predstava, že by SM nakydal na Škodovku, do ríše sci fi?
ix20Style * 1,4 l CVVT 90 HP * biely ako čerstvo napadaný sneh
JoDo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od JoDo »

Vlado D píše:V čom sa asi nezhodneme je to, že ix20 odskakuje +/- rovnako ako iné modely s tuhou zadnou nápravou.
Člověče, to je zajímavý. Felicia má taky tuhou zadní nápravu, která působí jako zkrutný element, ale nestalo se mi, že by nějak skákala.

Jinak souhlas.
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

budu předjímat odpovědi...
1. netahej sem takový starý vraky
2. nojo, ale IX má vyšší stavbu
3. ale odskakuje, jenom sis toho ještě nevšiml, všechny auta se zadní zkrutnou nápravou odskakují
4. áááá další prudič, co nepozná jednozvratnou páku

5. Jinak souhlas

:roll: :wink: :cry:
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
JoDo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od JoDo »

MMV co máš furt s tou pákou? Jednoramenná nebo dvojramenná, princip je stejnej: poměr délky ramen je obrácenej k poměru sil, který na ně působí (fyzika 8. nebo 9. třídy ZŠ). Jednoramenná akorát zabírá míň místa.
EDIT 11.7.15: Pak jsou tu trajektorie_ ty jsou taky stejný. Pokud se podíváš na vektory, pak je to ovšem jiná písnička. Ty jsou různý. END EDIT
A s tou Feldou jezím dvacet let. Dokáže to Hyundai??
Naposledy upravil(a) JoDo dne 11 črc 2015, 20:46, celkem upraveno 1 x.
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

:-) jodo :-) asi si pleteš osobu, já s pákou nemám nic :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
JoDo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od JoDo »

Předpokládám, že tvůj příspěvek ze 10.7.2015 18:18 hod je reakcí na mou předešlou zprávu a v bodu 4 mluvíš o páce. Pokud to není tak, pak se omlouvám.
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

:-) ale ano, já, jenom jsem předjímal odpovědi od notorických neposkakovačů co jim jejich :hyu: tu vozovku "žehlej" :-), třeba takovej vlado, ten ještě s lepší károu než je jeho současná domácí nejel, protože když maj všechny zadní zkrutnou příčku, tak všechny se tím pádem musej chovat stejně a jak jsi správně podotknul, tak nechovaj se stejně, třeba tvoje stará felicie neposkakuje (ani moje felicie neposkakuje) :-) to on tu furt něco mele o páce :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Vlado D
**
Příspěvky: 119
Registrován: 30 kvě 2014, 15:53
Bydliště: Bratislava

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Vlado D »

Milý mmv,

keby si poriadne čítal moje predchádzajúce príspevky tak zistíš, že o. i. som mal služobného Accorda, na ktorom som nabehal zhruba 160 000 km. Takže mám skúsenosti aj s vozidlom, ktoré má nadštandardne kvalitnú zadnú nápravu. Ale mám pocit, že človeku, ktorý nie je schopný pochopiť učivo 7. ročníka základnej školy, je zbytočné čokoľvek vysvetľovať.

Zopakujem ti, čo som ti už raz odporúčal. Predaj ix20 (ak nejakú máš), kúp si Feliciu či iné tebou vychvaľované autá a prestaň vypisovať sťažnosti na ix20. Alebo tak rob naďalej, ale potom počítaj s tým, že pôsobíš ako človek, ktorý si týmto spôsobom rieši akési (mne neznáme) komplexy.

P.s. Mimochodom, odkiaľ máš informácie s akými som ja jazdil autami?! Ak ty tvrdíš, že ja som nešiel s lepším autom ako ix20, tak ja môžem tvrdiť napr. to, že ty si o ix20 ani nezavadil a iba tu kalíš vodu. A to som ešte nepopustil uzdu mojej fantázii. :-$ Lebo by som sa mohol stotožniť s iným členom tohto fóra, ktorý vyslovil podozrenie, že si klonovaný Franta.
ix20Style * 1,4 l CVVT 90 HP * biely ako čerstvo napadaný sneh
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

Vlado obdivuji Tvůj klid a hlavně slušnost se kterou reaguješ na našeho trollíka.

DNFTT. – Do not feed the trolls. – v češtině nekrmte trolly, smyslem je nedělejte to, co troll chce (tj. reakce, které troll očekával). Cílem trolla je bavit se rozvracením diskuse. Pokud jej diskusní komunita bude ignorovat, přestane jej jeho činnost bavit.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

:-) vlado, popusti, popusti, ale pak si nezapomeň vyměnit jégrovy drtiče mrazu :-)

JoDo ti cosi napsal: 10 črc 2015, 08:53
odpověz jemu na jeho poznatky, na mě se vyser [-X :-k


... až budeš mít najeto třeba polovinu toho co například Horst fuchs, tak tu teprve plkej něco o tvým autě jak je bezva, jak je IN, a jak ti tu někdo už napsal ... barva na tvým autě ještě doopravdu nestihla zaschnout :-) (teda jestli ho vůbec máš a nejsi nějakej :hyu: Navrátil co tu už taky kalil samými plusy a přitom to auto viděl maximálně na prospektu)
... páko :-)
zbytečně mě urážíš debilníma kecama i nějakým učivu nějaký třídy, zbytečně tu píšeš keci o nějakým frantovi, zbytečně zpochybuješ to, že jsem najel se svým IX20 cca 5x tolik co ty, o mý IX20 víš naprosto hovno, takže ty si teoretizuj že poskakovat nemůže protože z teoretickýho učiva základní školy poskakovat nemá co, a já ti akorát tvrdím, že mě poskakuje, a bohužel nejsem sám ju ??
rady o tom, abych něco prodal už tu taky byli, chlapci neposkakovači, dejte dohromady 220 kolíků a já si s chutí koupím dačii, jinak se o prodeji mýho auta zbytečně tady píše .


... a jestli alespoň mikrometrem moje keci a nejen moje o tom že auto poskakuje, (například to jednu dobu poskakovalo i horstu fuchsovi alias airwaves, dokonce si svoje bumerangy vyrobil) přispěli k tomu co tu psal Mexxx o tom, že FL IX20 je co se podvozku a jeho odezvy úplně o něčem jiném tak ZAPLAŤ PÁN BŮH ZA TY DARY !!!

JoDo ti cosi napsal: 10 črc 2015, 08:53
odpověz jemu na jeho poznatky, na mě se vyser [-X :-k

p.s. s jakými auty jsi jezdil je mi šumák, ale běhal si s accordem, (jak jsi psal) tam ti teda musím smeknout poklonu, ... Bekele hadr :-k
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od pepe pedro »

To airwaves-Zatím ho to baví a asi jen tak nepřestane :roll:Pre Vlada-všade sa vždy nájde nejaký truhlík,
aspon sa poučíme :lol:
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frawd »

Ak vás ešte stále baví toto vlákno, tak prosím NEODSKAKUJTE od témy.
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
Odpovědět

Zpět na „ix20“