Štartovanie

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Štartovanie

Příspěvek od Amalfi »

To je zvlastni ze se ti ten problem se startovani objevuje jen kdyz je tepleji ... to me nic nenapada.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Reklama
 

Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Štartovanie

Příspěvek od caruser »

Problém sa prejavuje hlavne v dvoch prípadoch:

1. auto som odparkoval popoludní v garáži, nasledujúci deň prídem naštartujem bezproblémovo, výcuvam z garáže a motor zhasnem. po asi hodinke opäť bezproblémovo naštartujem a auto zaparkujem späť do garáže. na ďalší deň už auto vôbec nenaštartujem, štartér točí, ale motor nenaskočí. takto sa mi stalo 2x, najprv v lete a teraz naposledy v zime, takže je jedno, či je teplo alebo zima

2. s autom odjazdím napr. 30 km, motor je zohriaty. zastavím na parkovisku, zhasnem motor, opäť štartujem tak po 3 - 5 minútach a motor sa opäť správa takmer ako v prvom prípade, ale teraz naštartuje, ťažko ale naštartuje. v tomto prípade som opäť mal tento problém aj v lete aj v zime.

Nemôže sa v spaľovacom priestore kondenzovať benzín a motor sa potom správa ako "prechlastaný"?
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Štartovanie

Příspěvek od Amalfi »

To ne to je blbost. Nespaleny benzin jde do katalyzatoru a tam vyhori.
Jedine co muze byt s palivem je palivovy filtr - proste ho zkus vylit, zachycuje se tam i voda.
No a potom jeste lambda sonda - vyhodnocuje pro ridici jednotku bohatost smesi (slozeni vyfukovych plynu).
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Štartovanie

Příspěvek od MICHAL77 »

Vůbec bych to u novějšího vozu neřešil, páč to mouhou dělat čidla (teplota vody, nasávaného vzduchu), snímač otáček, lambda, vstřiky atd. Zajel bych do :hyu: servisu a nechal to napíchnout a mělo by se to ukázat. Bude to asi lacinější než kupovat čidla a měnit je....
.........
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Štartovanie

Příspěvek od caruser »

Problém je však vtom, že auto bolo v servise :hyu: napojené na diagnostiku, motor točil, točil a diagnostika nič nevypísala.
Uvažoval som aj nad tým, že niektorý senzor môže dávať nesprávne hodnoty a to môže spôsobovať problémy so štartovaním. Kolega mi spomínal, že podobné problémy môže spôsobovať senzor chladiacej kvapaliny, naozaj už neviem.

to: Amalfi

Palivový filter kontrolovali, dokonca pozerali aj do nádrže, žiadne nečistoty nenašli. Lambda sonda by sa neprejavila pri diagnostika v pamäti závad?


Mohol by sem napísať niekto kto má rovnakú závadu, čo predchádzalo tomu, že nenaštartoval? Možno tam budú rovnaké symptómy a dopátrame sa k nejakej diagnóze
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Štartovanie

Příspěvek od jirikstbk »

caruser píše:Mohol by sem napísať niekto kto má rovnakú závadu, čo predchádzalo tomu, že nenaštartoval? Možno tam budú rovnaké symptómy a dopátrame sa k nejakej diagnóze
Podotýkám, že mám 1,4 motor.
Zatím se mi nestalo, že bych natvrdo nenastartoval, ale problém je obdobný tvému popsanému v první odrážce. Vycouvám z garáže a protože čekám až dorazí manželka (podotýkám, že k autu vycházíme z bytu spolu, ach ty ženy ](*,) ), tak vypnu motor. Když během cca 5 minut dorazí, tak znovu startuji a motor naskočí v režimu, kdy jen tarokuje v nízkých otáčkách a nereaguje na plyn. Jako by jel jen na některé válce. Motor zhasnu a nastartuji hned znovu a teď už to je bez problémů.
V servise to během garančky zkoumali a nic nevykoumali, jen resetovali palubní počítač odpojením baterky.

Jak to napsal Amalfi, tak problém se startováním bývá jen v létě. Možná proto, že v zimě motor nevypínám.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Štartovanie

Příspěvek od Amalfi »

BLESK007: on ma prave problem s tim ze v servise mu na nic neprisli.

Jinak pokud by auto nezapalovalotak muze byt problem jeste se snimacem polohy klikovky. Pri tom startovani - sviti ti kontrolka ECU? takova ta zluta.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Štartovanie

Příspěvek od caruser »

Pravdupovediac si nepamätám či svietila, skúsim to odsledovať. Momentálne problém so štartovaním nemám, parkujem vonku, resp. nezhasínam motor, keď auto dávam dnu alebo von z garáže.
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Tommynno
*
Příspěvky: 12
Registrován: 09 lis 2011, 21:11

Re: Štartovanie

Příspěvek od Tommynno »

suah píše:Mne aj v tychto mrazoch chytil motor za cca. sekundu. Neviem si predstavit, ze by som startoval kratsie :lol:

Co sa tyka kratkych tras so studenym motorom, motoru to samozrejme neprospieva. Polozme vsak otazku, ci sluzis ty autu alebo auto tebe..
jasne ze sluzi auto mne, ale tak radsej nech sluzi 10 rokov ako 5 chcel som len vediet, ci to nemoze mat za nasledok ze nieco odide, alebo zacne mat spotrebu oleja abo tak nieco...jazdim velmi rozumne
Hyundai i20 1.2 16v, 57kw crystal white (4000 km)
suah
**
Příspěvky: 254
Registrován: 23 dub 2010, 13:01

Re: Štartovanie

Příspěvek od suah »

Tak znizujes mu tym zivotnost. Na druhu stranu, dobry atmosfericky motor musi vydrzat bez problemov 500 tisic kilometrov. Takze ak mu castymi studenymi startami znizis zivotnost na polovicu, stale je to za moznostami zbytku auta. Pri najazde 15 tisic rocne stihne skor zhrdzaviet..
Trinci
Příspěvky: 7
Registrován: 29 črc 2012, 14:54

Re: Štartovanie

Příspěvek od Trinci »

Ahoj vsetci vidim ze tento problem so startovanim ma viacero z Vas. A bohuzial to postretlo i mna.

Pri rannom startovani (alebo pri startovani po dobe dlhsej ako 8hodin) na prvy krat motor nenastartuje korektne a zhasne. na druhy pokus naskoci ako hodinky a v poriadku. predtym sa mi to stalo asi 5 krat ale poslednu dobu mi to robi stale.
Tiez mam motor 1.4 z roku 2009. Asi budem musiet ist do servisu ale vidim ze nikomu z Vas sa v servise nepodarilo uspiet ! Alebo mate neake nove spravy?

P.S - Chcel by som sa este spytat ked som 3. garancnu prehliadku presvihol o 1mesiac robia z toho problem? Lebo sme boli na dovolenke a garancku v riadnom termine som nestihol a spominane "nestartovanie" mi robi posledne dva mesiace :(

Dakujem za ukukolvek pomoc !
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Štartovanie

Příspěvek od JoKo »

ja som mal jednu servisnu prehliasku presvihnutu o nejaku tisicku, dalsiu o nejaky mesiac a v servise z toho nerobili ziaden problem...

a na mojom aute startovanie na dvakrat sposobovali zle sviecky...
na diagnostike v ba {autopalace} mi povedali, ze ano, auto startuje na dvakrat, ale diagnostika nic neukazuje, tak ze s tym nic nebudu robit... v dunajskej strede pristup uplne iny, auto si tam nechlai {mne dali bezplatne nahradne} a zistili, ze to robili prave tie sviecky... vymenili {bezplatne} a odvtedy som nemusel nastastie uz nic riesit s autom... :-
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Štartovanie

Příspěvek od caruser »

Trinci

Vitaj v klube, ja sa s týmto problémom pasujem už 1,5 roka :)

JoKo

Problém so štartovaním mám aj s novými sviečkami :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Štartovanie

Příspěvek od jirikstbk »

U :hyu: o tom problému ví, je opakovaně hlášen mnoha majiteli. Neumí to ale řešit. Prý se jim to nedaří nasimulovat, když je auto u nich.

Když jsem měl auto na poslední garančce, tak to byla jedna z hlášených závad. Majitel servisu mi říkal, že mají hned v sousedství zákazníka, kterému se to také stává, ale i když je k tomu hned zavolá, tak buď motor do doby než přijdou chcípne nebo se jim to i tak nepodaří diagnostikovat.

Takže rada, kterou jsem dostal - neřešit to a znovu nastartovat.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Štartovanie

Příspěvek od caruser »

jirikstbk

A čo poradia takým majiteľom, ktorým sa nepodarí vôbec naštartovať :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Odpovědět

Zpět na „i20 Motor a převodovka“