Octavia Tour nebo i30cw

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od Dire »

hardcam: A načo posilňovač, veď máme silné ruky i nohy! A načo klima, veď môžeme otvoriť okienko. A načo ABS automatická prevodovka, veď vieme všetci radiť. A načo zimné gumy, veď sa naučme jazdiť v zime na letných! Auuuuuuuuu. Prepínať nič nemusíš, ale u octavky môžeš, keď chceš :D Ber tento môj príspevok ako vtip, prosím :)
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
maco
**
Příspěvky: 341
Registrován: 22 bře 2009, 09:57

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od maco »

Dire: nektery neduhy ktery pises jsou dost individualne souditelny, nedaji se brat globalne...

A je asi spravne i30 srovnavat nanejvyse s Ochcavkou 1.generace, pac Icko je tez 1.generace :wink: no a nektery veci zatim jeste nema :hyu: vychytany, to je fakt, ale i tak na novej model kvalita fajn. Je snaha samozrejme vsechny nove modely :hyu: srovnavat s modely stejnych trid, ktere se ale narozdil od Icek (10,20,30...) vyrabeji treba 15let a maji uz x generaci - to prece neni tak uplne fer ne? Ale nebojim se, ze by je :hyu: za casek nedohnal :wink:

Je fakt, ze jsem zaujatej vuci nemeckym autum - bmw, m-benz, audi s vw a tedy i skode - esteticky tyhle automobily proste nesnasim (mozna moc silny slovo, spis me odpuzuji), prijdou me bez napadu, studeny, nevim jak to vyjadrit nejlepe (no proste Nemci :mrgreen: ) A tehle auticek tu jeste k tomu jezdi tuny...do toho neustale podsouvani Skodovky napr. v mediich, zabyvajicich se automobilismem (treba autosalon na Prime - jak jinak, kdyz je jejich castym sponzorem :lol: zajimavych bylo par dilu pred nakym casem, kdy se na nejakou dobu zmenil testovaci tym, skoda asi nesponzorovala a delal se test tehdy nove a zatim posledni verze Oct. 1.4TSI - tehdy ju tak nejak poblili - auto nic zvlastniho a motor pomerne rozezranej...no a pak se vse vratilo zpet ke staremu - osvedceny testovaci tym + sponzor skoda auto a novy test Ochcavie 1.4TSI a vysledek - uzasny auto, vynikajici motor, koupili bychom si ho :mrgreen: )
i30 1.6 CVVT/92,7kW - shine red solid - Nošovice - 2009
standas
**
Příspěvky: 297
Registrován: 24 bře 2011, 12:55

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od standas »

Jsem si 100%ně jist, že na českém trhu, je nejlepší nabídka - Hyundai i30cw, comfort, 1,6 diesel. za rovných 385 000 is dph.
Kvalitou i designem převyšuje škodu a to nemluvím o ceně, kde by stejně vybavená škoda stála půl mega.
Myslím, že škodovka momentálně dost ulítává s cenou, na to, že se vyrábí v čr, nemusí se platit clo a pod.
Na autě mají tak 2x vyšší marži než májí H.
Hyundai i30cw CRDi 66KW hnědá 2011
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od lada 71 »

standas píše: Myslím, že škodovka momentálně dost ulítává s cenou, na to, že se vyrábí v čr, nemusí se platit clo a pod.
Na autě mají tak 2x vyšší marži než májí H.
Tak clem to rozhodně není. Cokoliv se vyrábí v EU a exportuje do ostatních členských zemí EU, je osvobozeno od celních poplatků. Cena auta je spíš stanovena v každém státě jinak, dle kupní síly obyvatel, oblíbenosti té dané značky a samozřejmě dle konkurence. Já teda Škodovku taky nemusim. Hlavně kvůli ceně a ten studenej německej interiér, mě přímo odpuzuje. Škodovka je ve spoustě firem brána jako nejlepší služební auto pro obchoďáky a pro střední management. Já osobně teda tomuhle konzervativnímu přístupu nerozumim, ale bohužel, je to tak. Dále si spousta lidí kupuje škodovku jen pro to, že děda jezdil ve Škodovce, táta jezdil ve Škodovce, tak já budu taky. Škodovky se prostě v CZ prodávají dobře a tak není důvod zlevňovat. Pro Škodovku je region CZ jen velmi minimálně významnej, v porovnání s trhem ve světě. Po Škodovkách je velký hlad v Rusku, v Číně a teď se snažej významně prosadit v Indii. Tak proč zlevňovat v CZ, když svět má hlad po slepici s šípem :mrgreen: ? Uvidíme, kolik procent z prodeje jim ukousne :hyu: i40.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od airwaves »

Byli jsme rozhodnutí pro koupi Toura II s 1,6 MPi Kombi. MPi proto, abychom ho mohli předělat na LPG. Začal jsem se tedy zajímat o tento motor a pročítat fora škoda. Měl jsem pocit načerpaný z náboženství "vw"od kolegů, že jsou to nejlepší motory vůbec a nejlepší na LPG. Když jsem se tam dočetl o problémech jaké se tam řeší byl jsem v šoku! Některé motory berou olej a nikdo neví proč??? Jsem dobře na foru o motorech vw???? Přesto jsem dál držel kurz toura na lpg. Pak jsme šli s rodinou do autosalonu a chtěli se naučit octu mít rádi. Věděli jsme, že to není nic pěknýho, ale chceme pracanta. Byli jsme připraveni na kompromis. Ani po třetí návštěvě jsme se nezamilovali. Naopak! To fakt nejde! Rodina to nazvala větší felda. Táto pojď pryč to nemá na volantu ani jeden čudlík m :D .A kde je rádio? A naco ten kufr co tam budeme vozit? A proč je vzadu mín místa než v Hondě Jazz :D Je to opravdu jak tu někdo napsal nové auto s 0km staré 13 roků. Za 350 tisíc si koupíte nového veterána. Ne to na rozdíl od spoluobčanů zasažených davovým šílenstvím nedokážeme.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od tatchwud »

A tak pravil náš Pán......... Taky jsem byl ten,co chtěl z feldy přejít na větší feldu.Ale po sezení a svezení v několika autech jsme ji odsunuli na konec výběru. před 3 roky hlavně poměr výbava a ta strašidelná cena.... :D/
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od Skyline »

Připadá mi to jako debata, když jsem přecházel z Olympus na Canon, někteří považují Olympus za špičku a byl jsem za pitomce, že uvažuji, že bych chtěl Canon. Dnes jsem fotil Valašku a spokojenost neuvěřitelná. Pak jsou ale okamžiky kdy bych chtěl zase Olympus. A tak je to i s autem Octavia je dobré auto, s dobrým interiérem (není dokonalý, ale cítím se v něm příjemně). Vždy by se měly vyzvednout zápory i klady u obou porovnávaných věcí bez emocí a objektivně. Což často u mnoha uživatelů nejde, někteří jsou nakloněni jen jednomu. Na 150.000 km za 2,5 roku jediná vážná závada OII a to výměna spojkového válečku jinak jen pravidelný servis, na ten bych měl chodit co 30.000km ale těm prodlouženým intervalům nehovím takže já chodím co 20 - max. 25.000 km.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od Hardcam »

Olympus, Olympus, Olympus :!: :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od N2DRFT »

nečetl jsem příspěvky ostatních, bohužel nemám čas, jen přihodím svou trošku do mlýna. Když jsem se rozhodoval které auto v rozmezí +-300 000Kč pořídit měl jsem mnoho kandidátů, třeba fiat grande punto, hyundai i30, octavia II, renault mégane atd. A když jsem se podíval u zmíněné octavie na cenu vs. výbavu, tak s tou výbavou kterou mám a s tím objemem motoru bych se dostal nad 400 000. Za 300 000 bych měl tak 1.2HTP která by neměla ani klimu, takže proto padla volba na hyundai. Zmíněný renault grandtour III by například vyšel ve střední výbavě na 418 000, ale pořád tam chybí ta automatická klimatizace a řádnější rádio s usb konektivitou. Je to těžké, záleží jestli vybíráš podle ceny nebo podle kvality apod.

Jinak bych šel samozřejmě raději do renaultu nebo octavie, u kterých bych čekal kvalitu uplně jinde a vyřešené detaily v elektronice jakože se mi třeba z ničehonic nezblázní seznam mp3 v rádiu nebo nezaseknou stěrače když změním rychlost cyklovače nebo je vypnu. Jsou to ale detaily a v rámci ceny a výbavy se to dá zkousnout.
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
Uživatelský avatar
venousek
**
Příspěvky: 190
Registrován: 26 dub 2005, 10:32
Bydliště: Praha

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od venousek »

N2DRFT: Nechci se moc dostávat OT, ale vážně si myslíš, že od "renomovanějších" značek můžeš čekat větší kvalitu? Dnes jsem pročítal MACZ, a když se podíváš do novinek na auta, koupená jako nová, tak:
Golf VI:
http://moje.auto.cz/maca02/golfik.html#novinky
Croma:
http://moje.auto.cz/Hitachi/croma.html#novinky
Focus:
http://moje.auto.cz/fusion/ford-focus-1 ... ml#novinky

A to jsou jen aktuální novinky za posledních pár dní.
Mám osobní zkušenost s dodávkami dílů pro Škoda Auto. Přihlásili jsme se do výběrového řízení pro ŠA, a vyhrála ho firma, která díl za cca 3 EUR nabídla v poloviční kvalitě, ale o 1 eurocent (!!!) levnější.
Hyundai Getz MAX 1.3 12V od 29.12.2004 do 6.3.2010
Hyundai i30cw Comfort 1.6 CVVT z Ulsanu od 13.3.2010
http://moje.auto.cz/nextright/hyundai-i30.html
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od airwaves »

Jak v poloviční kvalitě? Nízká cena je nejvyšší kvalita. Tu jste nedokázali nabídnout :D Dneska jde automobilkám o život. Korci na ně vlítli a někdo prostě zakalí. Jestli to bude Fiat, Opel nebo Volvo taky o tom bude rozhodovat politika. Ani VW a jeho obrovská unifikace dílů nemusí být výhodou protože je tím pádem strašně pomalej na změny. Ale co je fakt, tak prvořadým úkolem kontruktéra je tlačit dolu cenu! Pak až co z toho vyleze uchopí marketing a přesvědčí zákazníky že je to tak jen a jen kvuli vám náš zákazníku. Toto je to nejlepší nejdokonalejší řešení - ono je ale jen nejlevnější. Jsou to plastová lega nacvakaná na tenoučký plechy. Kdo vyrábí postaru tzv kvalitu, tak už si může rovnou kopat hrob! V podstatě můžeme korkům děkovat za to, že nám tady v evropě zk..... automobilovej průmysl. Ostatním nezbývá než se agersorovi podřídit a bojovat stejně. Dopadne to jak třeba s PC. Budou výrobci dílů, prodejci a jejich loga a montovny které budou nakupovat díly a montovat.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od Richard555 »

No já bych asi do Tour Oktávky nešel, když se nabízela ta I Tour tak mi kolega co je prodával říkal, že je to hroznej paskvil a to nejlevnější co se dá sehnat nacpaný do auta, ta II generace má snad i jinou zadní nápravu.... ale byla zde i nakousnutá kvalita současných aut. Už jsem zde psal, že bohužel i korejci si uvědomili, že prodej auta je jen jedna možná část zisků, ta další je servis !!!! A tak se dnes nedělají např. ložiska tak aby vydržely minimálně 100k km ale tak aby vydržely max. 80k km a tam je zdroj dalších zisků, takže kupodivu starší auto může být kvalitnější než to nové......
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
xxenak
*
Příspěvky: 56
Registrován: 05 dub 2010, 15:33

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od xxenak »

Naozaj je to niekto, kto vôbec porovnáva kavlitu škody octavia z Hyundai I30? To nemyslite vážne. Ja vlastním I30 jeden a pol roka a asi tak 10 krát v servise a nehovorím o veciach ktoré stále by potrebovali odstrániť. Ak mi ešte nekto ponúkne I30 a povie kvalitné a spoľahlivé auto tak ho pošlem niekam.
Naposledy upravil(a) xxenak dne 03 kvě 2011, 06:06, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od lada 71 »

xxenak píše: Ja vlastním I30 jeden a pol roka a asi tak 10 krát v servise a nehovorím o veciach ktoré stále by potrebovali odstrániť.
Kurva tak ten šrot prodej, zůstaň v práci každej den o 2 hodinky dýl, nastřádej si do kasičky a pak upaluj k nejbližšímu prodejci Škoda a kup si Škodovku. Pak se zaregistruj na Škoda fóru a všem tam vyprávěj, jak jsi teď s autem náramně spokojenej, že jezdíš jen na pravidelný prohlídky a výměny oleje a jakej šrot jsi vlastnil, než sis koupil konečně kvalitní auto za rozumnou cenu.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Octavia Tour nebo i30cw

Příspěvek od Hardcam »

+1
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“