Kdo tady má Trajeta?

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od jiri.vacha »

pro Bolo:někde jsem četl žejsi měnil přední tlumiče?jakou jsi dával značku a za jakou cenu?dik za info :mrgreen:
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
nik2.7
*
Příspěvky: 39
Registrován: 17 led 2012, 12:12

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od nik2.7 »

jiri.vacha píše:nik2.7:ahojky,co to máš za ročník?..
ročník 2001 :wink:
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od Bolo »

nik2.7 píše:Zdravím.Jak můžu opravit moji karoserii (obraz1) a nablýskat moji karoserii (obraz2) aby můj děda Trajet byl nablýskanej jako ti vaši krasavci Trajeti?.
To vypadá, že už někdo s těmi lemy něco dělal. Ten levý , to už vypadá na svářečku a ten pravý vybrousit a přetmelit. Pak je důležité to něčím ošetřit zevnitř , jinak koroze pojede vesele dál. Taky se mi udělala menší bublina, ale naštěstí nic vážného. No a ta matná strana, asi bych to rozleštil a stříkl bezbarvým lakem (už to někdo lakoval a nedal tam čirý lak). Jinak nemáš náhodou trajeta s bílími pruhy?
jiri.vacha píše:pro Bolo:někde jsem četl žejsi měnil přední tlumiče?jakou jsi dával značku a za jakou cenu?dik za info :mrgreen:
Tlumiče jsem neměnil, jen uložení tlumičů. Jinak bych šel asi to Kyb (Kayaba) , ale ta cena je celkem vysoká.. http://www.kayaba-tlumice.cz/index.php? ... i&znacka=7 nadruhou stranu, kvalitní tlumiče ovlivní pozitivně ovladatelnost celého auta viz. téma new accent a jejich uskakující zadky na origo tlumičích..
Teď jsem si všiml v jiném tématu, že jsi našel monroe za cca 1700kč, jestli ano tak je to moc dobrá cena a koupil bych tyhle.
Naposledy upravil(a) Bolo dne 02 bře 2012, 08:51, celkem upraveno 1 x.
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od jiri.vacha »

Bolo:dík za info,jsem zvědav jak mi to vyjde,ta cena je super,a budu to mít z krku,všechny čtyři tlumiče

Jo jinak ten černý trajet,jsme koukali v práci na ty fota :shock: a myslíme si že tam měl na tom plastové lemy :?: ,na obou blatníkách je tam divná linka,jakoby do ztracena :-k ,jinak pravda,pořádně opravit a zalakovat,jinak je to ztracené #-o
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
nik2.7
*
Příspěvky: 39
Registrován: 17 led 2012, 12:12

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od nik2.7 »

jiri.vacha píše:...Jo jinak ten černý trajet,jsme koukali v práci na ty fota :shock: a myslíme si že tam měl na tom plastové lemy :?: ,na obou blatníkách je tam divná linka,jakoby do ztracena :-k ,jinak pravda,pořádně opravit a zalakovat,jinak je to ztracené #-o
Autoklempir se dnes na to koukl a chce za to 11.000 i s lakem. A ze pry za 3-4 roky zase se to objevi. Samozrejme ze mu to auto nesverim, sam si to provizorne opravim. Je to stare auto, nebudu do toho zbytecne cpat prachy [-X
Uživatelský avatar
tr2700automat
**
Příspěvky: 203
Registrován: 12 led 2012, 08:05

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od tr2700automat »

nik2.7 píše:Zdravím.Jak můžu opravit moji karoserii (obraz1) a nablýskat moji karoserii (obraz2) aby můj děda Trajet byl nablýskanej jako ti vaši krasavci Trajeti?.

Obrázek

Obrázek
Jejda další černej Trajet a dvěsedmička. Vítej tady =D> . Jistě že i ten Tvůj Trajet je automat s tempomatem protože tak se vyráběli všichni 2.7 Trajeti. Takže jsme dvojčata :mrgreen: . Z dovolením ale chlape jak jsi to s Tvým Trajetem dokázal? :shock: Jseš jen o 3 roky starší než já (teda Tvůj Trajet) :mrgreen: a vypadá chuděra opravdu jako děda vedle mého. Koukni se na mojeho černouška jak se třpytí zde :lol:

Obrázek
Uživatelský avatar
nik2.7
*
Příspěvky: 39
Registrován: 17 led 2012, 12:12

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od nik2.7 »

Jo videl jsem tveho cerneho krasavce a docela ti zavidim. Ale dej mi trochu casu a potom meho Trajeta nepoznas :lol: . Tehdy budeme opravdu jako dvojcata protoze i ten muj je 2.7 automat s tempomatem. Kolik mas ty najeto?
Uživatelský avatar
valach
**
Příspěvky: 297
Registrován: 14 pro 2009, 16:42
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od valach »

nik2.7 píše:
jiri.vacha píše:...Jo jinak ten černý trajet,jsme koukali v práci na ty fota :shock: a myslíme si že tam měl na tom plastové lemy :?: ,na obou blatníkách je tam divná linka,jakoby do ztracena :-k ,jinak pravda,pořádně opravit a zalakovat,jinak je to ztracené #-o
Autoklempir se dnes na to koukl a chce za to 11.000 i s lakem. A ze pry za 3-4 roky zase se to objevi. Samozrejme ze mu to auto nesverim, sam si to provizorne opravim. Je to stare auto, nebudu do toho zbytecne cpat prachy [-X
Ty lemy musí stát balík :shock: , pokud bys mu je dal tak trošku zručný klempíř to musí udělat do dvojky. Na výměně lemů není nic složitého :wink:
Sonáta 2.0 16v r.v.96 102kW
Fiat punto sporting 1.2 16v r.v.2000 6rychlostní 59kW
Škoda Fabia 1.4 Mpi r.v.2000 50kw
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od jiri.vacha »

Ahoj tr27:už jsem tě tu dlouho neviděl.
K nik trajetu je to jednoduchý,jestli celej život jezdil jen u nás tak se nedivim,že takhle vypadá.Já jsem svýho tráju přivezl ze švýcar,když jsem ho prohlížel zespod,tomu bys nevěřil,to auto vypadalo jak dvouletý,ani kousek koroze,nikde,výfuk jak nový,normálně jsem nechápal,najeto 97tis.Kdyby jsi to auto viděl zespod dnes po3,5letech,svrab a neštovice 190tis km,taky mi začíná pravý zadní lem u prahu,a to sem dělal komlet zástřiky spodku.Jsem to umyl ted jak bylo hezky a jak jsem to začal pastovat #-o normálně mrtvice,po tý zimně je to dobytý,fakt děs.Od litopadu najeto cca 15tis.Jak je to u nás denně v provozu tak ty auta trpí. :roll:
Ještě k tomu švýcarsku,tam se nesolí,všude za plastama v podbězích jsem měl bílej prach a kamínky,jak sádra nebo nějakej pískovec či co :-k
V létě na to jdu,všechny pupeny opravit odstranit,zalakovat,zespod zalejt a příští rok před výměnou reklamy(po třech letech se začíná loupat) celolak.Plánuji dalších 4-5let provozu a nemám rád ošklivá auta :D/
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
nik2.7
*
Příspěvky: 39
Registrován: 17 led 2012, 12:12

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od nik2.7 »

valach: Uz jsem rekl ze prachy do toho nebudu cpat. Pokusim to opravit provizorne jako jeden kluk ze skodovkou na youtubu. A mel to o moc horsi nez ja, ten mel s korozou uplne rozezrane zadni dvere. Koukni jak ten kluk to sikovne a sam opravil =D>
http://www.youtube.com/watch?v=V2AHwint ... creen&NR=1
Uživatelský avatar
tr2700automat
**
Příspěvky: 203
Registrován: 12 led 2012, 08:05

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od tr2700automat »

to jiri.vacha: Ahojky Jiří , byl jsem mimo net, cestoval jsem :mrgreen:

to nik2.7: Už mám najeto skoro 150.000km. A Ty? 8)
Uživatelský avatar
nik2.7
*
Příspěvky: 39
Registrován: 17 led 2012, 12:12

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od nik2.7 »

tr2700automat píše:to nik2.7: Už mám najeto skoro 150.000km. A Ty? 8)
No tak se nediv jak ten muj děda vypadá. Jsem o tři roky starší než ty a mám o 100.000 km najeto více než ty :wink: . Ale slibuji ti že se změním :mrgreen: . Teda mého děduldu změním, udělám z něho krasavce jako ten tvůj fešák =D>
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od jiri.vacha »

No jo niku,hezký video, ale tohle je oprava na jednu maximálně dvě zimy,on použil tmel s laminátovým vláknem,což už jsem ti psal,ale nijak neošetřil tu hnilobu,zakonzervovat,já to řeším tím žárovým zinkem,osvědčilo se,ještě jsem slyšel o nějaké chemikálii,prý i ve spreji,ale nepídil jsem se po tom.On to jen obrousil [-X ,já to pískuju,je to důkladnější,venku min.14 dní nepršelo teplota aspon 25 c,nástřik žárovým zinkem to perfektně dosuší navíc přidá nějaký ten mikron materiálu,potom teprv přetáhnu laminátovým tmelem,zespod řádně zalejt základovkou a nějakým bitumenem,no a zvenku dokitovat final tmelem a zalakovat,a to během jednoho dne aby to nemohlo navlhnout.U minulého auta jsem to takhle nacvičil,a blatníky šest let bez kytičky,prodal jsem to kamarádovo tátovi a i ted po třech letech prý pořád nic,takže si myslím že to funguje.Samozřejmě si to všechno dělám sám,takže náklady minimální,ted sem takhle opravoval tátovi dveře na karavele(již 10let).
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
nik2.7
*
Příspěvky: 39
Registrován: 17 led 2012, 12:12

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od nik2.7 »

jiri.vacha píše:No jo niku,hezký video, ale tohle je oprava na jednu maximálně dvě zimy,on použil tmel s laminátovým vláknem,což už jsem ti psal,ale nijak neošetřil tu hnilobu,zakonzervovat,já to řeším tím žárovým zinkem,osvědčilo se,ještě jsem slyšel o nějaké chemikálii,prý i ve spreji,ale nepídil jsem se po tom.On to jen obrousil [-X ,já to pískuju,je to důkladnější,venku min.14 dní nepršelo teplota aspon 25 c,nástřik žárovým zinkem to perfektně dosuší navíc přidá nějaký ten mikron materiálu,potom teprv přetáhnu laminátovým tmelem,zespod řádně zalejt základovkou a nějakým bitumenem,no a zvenku dokitovat final tmelem a zalakovat,a to během jednoho dne aby to nemohlo navlhnout.U minulého auta jsem to takhle nacvičil,a blatníky šest let bez kytičky,prodal jsem to kamarádovo tátovi a i ted po třech letech prý pořád nic,takže si myslím že to funguje.Samozřejmě si to všechno dělám sám,takže náklady minimální,ted sem takhle opravoval tátovi dveře na karavele(již 10let).
Jo ta chemikálie to mně zajímá jestli je ve spreji aby jsem to udělal tak jako ty :wink:
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od enjoy »

Co se tyce koroze,tak my prodavame takovy gel,je to kilove baleni,vypada to jako gel na vlasy a i to je v takovy ovalny doze..je to holandsky,nikdy jsem o tom neslysel,jmenuje se to Rustyco gel.
Ale co je hlavni,cemu jsem neveril,ze tohle lehce nanesete na korozi postizene misto,nechate chvili pusobit a pak jen otrete hadrikem.zustane vam krasne stribrny kov,laku se to ani nedotkne!
Dalo by se rict,takovy maly zazrak.casem dodam fotky pred a po...
Jak jsem koukal na to video te felicie,jako dobry,ale hodne tam toho nechal...tadytim gelem by to odstranil uplne.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Odpovědět

Zpět na „TRAJET“