Parkovací kamera se zobrazením ve zpětném zrcátku

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Netron
*
Příspěvky: 95
Registrován: 15 říj 2014, 09:57

Re: Parkovací kamera se zobrazením ve zpětném zrcátku

Příspěvek od Netron »

Super, díky.
i30 kombi MY2014, 1,6 CVVT 88kW, trikolor komfort v barvě... jak oni to nazývají? No prostě bílá.
Dodělaná parkovací kamera se zobrazením v zrcátku.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Parkovací kamera se zobrazením ve zpětném zrcátku

Příspěvek od Hardcam »

Nestraste ho, chudaka :)
koupil jsi to za supr prachy, to za to stoji...a treba to bude funkcni, ja si myslim, ze jsou stejne vsechny kamery z Ciny...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Parkovací kamera se zobrazením ve zpětném zrcátku

Příspěvek od bony »

Hardcam píše:Nestraste ho, chudaka :)
koupil jsi to za supr prachy, to za to stoji...a treba to bude funkcni, ja si myslim, ze jsou stejne vsechny kamery z Ciny...
Přesně tak jak píše Hardcam, všechny kamery i zrcátka jsou z číny. Nevidím důvod proč by to nemělo fungovat. A natažení kabelů taky není žádný problém. Jediné co by mohl být problém je umístění kamery, bude potřeba to pořádně zamazat silikonem. Ale viděl jsem i30 která měla udělanou přípravu na kameru, byla tam jen černá záslepka, tudíž žádné vrtání. Budu držet palce potom dělej fotodokumentaci postupu.
Uživatelský avatar
Netron
*
Příspěvky: 95
Registrován: 15 říj 2014, 09:57

Re: Parkovací kamera se zobrazením ve zpětném zrcátku

Příspěvek od Netron »

Tu záslepku mám práve teď na stole, před objednáním jsem jí měříl abych si ověřil, že kameru jen zacvakunu do připraveného otvoru. Maj to snad všechny dlouhy i30.
04 kritka na dverich.jpg
04 kritka na dverich.jpg (96.03 KiB) Zobrazeno 3497 x
04 kamera rozmer.jpg
04 kamera rozmer.jpg (42.81 KiB) Zobrazeno 3494 x
Postup, fotodokumentace a nějaké poznatky určitě budou.
i30 kombi MY2014, 1,6 CVVT 88kW, trikolor komfort v barvě... jak oni to nazývají? No prostě bílá.
Dodělaná parkovací kamera se zobrazením v zrcátku.
Uživatelský avatar
vodopadek
**
Příspěvky: 108
Registrován: 17 dub 2015, 14:51

Re: Parkovací kamera se zobrazením ve zpětném zrcátku

Příspěvek od vodopadek »

Fandim ti ja o tom hooodne premyslel ale sam jsem se bal do toho pustit takze nakonec jsem nechal dat cidla. Drzim palce a tesim se na dokumentaci jak vse probehne☺
Hyundai I30CW, 1.6 MPI, steel grey 2014, paket komfort, parkovaci senzory STEELMATE - PRODÁNO
Současnost: Hyundai I30HB, 1,5 CVVT, Comfort - Polar White 2021
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Parkovací kamera se zobrazením ve zpětném zrcátku

Příspěvek od bony »

vodopadek píše:Fandim ti ja o tom hooodne premyslel ale sam jsem se bal do toho pustit takze nakonec jsem nechal dat cidla. Drzim palce a tesim se na dokumentaci jak vse probehne☺
Mám oboje a jedno bez druhého si nedovedu představit...
mojmik1
Příspěvky: 7
Registrován: 31 črc 2015, 17:59

Re: Parkovací kamera se zobrazením ve zpětném zrcátku

Příspěvek od mojmik1 »

Zena me (kvuli detem) donutila zatmavit okna, a protoze se s i30 II kombi couvá uz tak blbe, natoz tak s tmavyma oknama a kocarkem pres cely zadni sklo, tak prisla s napadem couvacich cidel nebo kamery. Pri koupi jsem to okamzite zavrhnul, ale ted me to nejak nadchlo. Proste kutilska dusicka.
Jako prvni prisly na radu senzory. Investice nejakych 400Kc. Ale vrtani narazniku a tahani dratu z vnejsku auta (naraznik) az do patych dveri na svetlo zpatecky, pipani a min vzdalenost od prekazky 30cm me moc nenadchlo. Stejne bych nic nevidel, pri necekanem pipani bych musel stejne vystoupit a jit se podivat a na 30cm od auta umim (ja i zena) zaparkovat i bez nich.
Zacal jsem tedy patrat po kamere. Montovani pridavneho displeje nepripadalo v uvahu a tak jsem zvolil variantu v zrcatku. Nasel jsem par kusu, kde se nove zpetne zrcatko uchyti na puvodni, ale to jsem kvuli vzhledu zavrhnul. Ale je to jedna z levnejsich variant, ktera muze nekomu vyhovovat. Cela sada (zrcatko, kamera + dva senzory v ramecku SPZ za 3000Kc).
Pri dalsim patrani jsem nasel OEM zrcatko, ktere se vymemi misto puvodniho (maji u nich vyfocenou patku na prednim skle a podle ni je treba vybirat) a OEM kameru do stredu patych dveri, kde je dira na original kameru (do svetla SPZ jsem zavrhl kvuli umisteni mimo stred).

Nakonec jsem zvolil tuto, trochu drazsi variantu a bez cidel, ale oproti original montazi stale vyrazne levnejsi.
Monitor v zrcátku Ford/Honda/Hyundai/Kia AK-043LA
CCD parkovací kamera Kia Optima II
OEM kamera na i30 je na eBay za 25 dolaru, nebo v CZ eShopu v ramecku SPZ za 500Kc, ale zvolil jsem nakup v jednom obchode s doufanim, ze drazsi (od 0,1 lux) by mohla byt v noci o neco lepsi nez ty nejlevnejsi (prisvetlovane, nebo od 1 lux). Ale otestovano nemam, tak nevim.

Montaz zabrala asi 2 hodiny.
1) Velky plast na dverich kufru drzi na 4 sroubech (2 nohore, 2 v madlech), pak jen odtrhnout.
2) Odtrhnout horni plast nad oknem, pod nim je sroubek bocniho plastu vedle okna
3) Odsroubovat 1 sroubek bocniho plastu a odtrhnout. Ten ma jine uchyty a je treba velka sila.
4) Vycvaknout zaslepku diry na kameru, protahnout draty kamery a vlozit kameru s navlecenou lepici podlozkou.
5) Ucvaknout jeden konec prodluzdy ke kamere (s konektorem to asi protahnout nepujde)
6) Konec prodluzky s konektorem upevnit u zadniho svetla a zbytek natahnout nahoru kolem okna k pruchodce
7) Protahnout pruchodnou. Me se osvedcilo protahnout pevny drat, tim se pruchodka narovnala, vedle nej jsem protahl kabel ke kamere a pevny vyndal
8) Vytrhnout spunty drziti strechu, vzadu jsou 4, ja jsem vytrhl jen 2 prostredni. Osvedcily se mi 2 priborove noze. Spunt jsem umistil mezi noze, ktere jsem co nejvice priblizil k sobe, aby se kraj spuntu nezlomil a poradne zatahl. Je treba velka sila, ale spunt to prezil bez uhony
x) Dale jsem chtel pokracovat strechou primo k zrcatku, ale to se ukazalo jako nerealne
9) Takze jsem odtrhl horni cast horniho bocniho plastu v kufru
10) Protahl drat ze stredu strechy na bok a k zadnim dverim
11) Kolem dveri to bylo lehke, odchlipnout gumu a zastrcit pod strechu. slo to v pohode kolem zadnich i prednich dveri a stredoveho sloupku az na uroven zacatku predniho okna.
12) Odmontovat slunecni clonu. Staci uchyt blize dverim, pod nim je celkem velka dira.
13) Protahnout drat od dveri do diry uchytu clony. Pomuzou male kleste nebo pinzeta, kterou strcite do diry a chytnete a vytahnete drat.
14) Odmontovat predni stredove svetlo. 2 srouby, pak tlacit dozadu a vyklopit dolu predni cast. Jak je predek vyklopeny, tak vysunout dopredu, odpojit konektor.
15) Zde je vystuha (prolis) a dira z clonitka vede v te vystuze a ne do prostoru kde je svetlo. Takze jsem opet pouzil tvrdy drat a protahl ho sterbinou ve vystuze strechy v otvoru svetla az do diry od clonitka, tam jsem k nemu paskou prilepil drat a protahl zpet a bylo hotovo.
16) Pripojit ucvaknuty konec prodluzky.
17) Odmontovat zrcatko, drzi na kovove patce prilepene na skle. Odsroubovat jeden srub zespodu drzaku na prednim skle. Pak vysunout nahoru.
18) Namontovat nove zrcatko, protahnout drat do diry od svetla, nasadit krytku dratu.
19) Zapojit zem zrcatka na cerny drat ke svetlu.
20) Svetlo sviti stale, takze jsem predpokladal ze je zde napeti stale a ne jen pri zapnutem klicku. Takze jsem plus zrcatka zapojil take na zadni svetlo (prodluzka ke kamere obsahovala video signal (cinch - video a zem) + cerveny drat pro +12V ze zadniho svetla pro detekci zarazeni zpatecky a automatickeho zapnuti monitoru. Takze +12V zrcatka i drat pro indikaci zarazeni zpatecky zapojit na cerveny drat natazeneho kabelu.
21) Zapojit video zrcatka na natazeny kabel.
22) Zapojit video signal z kamery na zacatek prodluzky.
23) Zapojit cerveny drat na zacatku prodluzky na +12V zadniho parkovaciho svetla, v patici svetlometu hned vedle cerneho.
24) Zapojit +12V kamery +12V zadniho parkovaciho svetla (stejne jako predchozi)
25) Zapojit zem kamery na zem parkovaciho svetla, v patici svetlometu cerny drat na kraji.
26) Vyzkouset, uchytit draty, slozit do puvodniho stavu.

Prvni dojmy, lehka montaz, obraz v pohode, nema moc velke rozliseni, ale je videt vse co byt videt ma, za hodne velkeho sera zrnitejsi, ale take bylo videt vse. V uplne tme zatim nezkouseno.
Zatim naprosta spokojenost, na to si zvyknu rychle.
Uživatelský avatar
darosh
**
Příspěvky: 146
Registrován: 07 bře 2015, 08:47

Re: Parkovací kamera se zobrazením ve zpětném zrcátku

Příspěvek od darosh »

Díky za podrobný popis.

Těším se na fotky a zkušenosti. Dále bych tě chtěl poporsit jestli uděláš test přesnotsti couvání, tak jako já tady: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 60#p450365

díky
Hyundai i30 kombi 1,6 MPI D-CVVT 88 kW - Ice Blue WEEKEND - 03/2015 <
Renault Megane II 04/2009 < předáno manželce :-)
Mazda 323 BA - Prodáno
Škoda 105 - Sešrotováno
mojmik1
Příspěvky: 7
Registrován: 31 črc 2015, 17:59

Re: Parkovací kamera se zobrazením ve zpětném zrcátku

Příspěvek od mojmik1 »

Kamera ve stredu na orig miste.
Přílohy
stred.jpg
stred.jpg (47.48 KiB) Zobrazeno 3272 x
vlevo1.jpg
vlevo1.jpg (40.99 KiB) Zobrazeno 3272 x
vlevo2.jpg
vlevo2.jpg (41.85 KiB) Zobrazeno 3272 x
vpravo1.jpg
vpravo1.jpg (40.47 KiB) Zobrazeno 3272 x
vpravo2.jpg
vpravo2.jpg (40.18 KiB) Zobrazeno 3272 x
Naposledy upravil(a) mojmik1 dne 06 srp 2015, 11:48, celkem upraveno 1 x.
mojmik1
Příspěvky: 7
Registrován: 31 črc 2015, 17:59

Re: Parkovací kamera se zobrazením ve zpětném zrcátku

Příspěvek od mojmik1 »

Jeste realne parkovani
Přílohy
noc.JPG
noc.JPG (85.5 KiB) Zobrazeno 3268 x
obrubnik.jpg
obrubnik.jpg (59.21 KiB) Zobrazeno 3272 x
zadek.jpg
zadek.jpg (51.54 KiB) Zobrazeno 3272 x
auto.jpg
auto.jpg (42.86 KiB) Zobrazeno 3272 x
Naposledy upravil(a) mojmik1 dne 06 srp 2015, 12:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
darosh
**
Příspěvky: 146
Registrován: 07 bře 2015, 08:47

Příspěvek od darosh »

Diky za fotky. To už vypadá použitelné. Mohu tě poprosit o linky co jsi si pořídil a ještě nafotit zrcátko. U zrcátka mám ještě otázku jak dobře drží a jestli se nechveje.

Odesláno z mého Nexus 6 pomocí Tapatalk
Hyundai i30 kombi 1,6 MPI D-CVVT 88 kW - Ice Blue WEEKEND - 03/2015 <
Renault Megane II 04/2009 < předáno manželce :-)
Mazda 323 BA - Prodáno
Škoda 105 - Sešrotováno
Uživatelský avatar
Netron
*
Příspěvky: 95
Registrován: 15 říj 2014, 09:57

Re: Parkovací kamera se zobrazením ve zpětném zrcátku

Příspěvek od Netron »

Vypadá to dobře :wink:
i30 kombi MY2014, 1,6 CVVT 88kW, trikolor komfort v barvě... jak oni to nazývají? No prostě bílá.
Dodělaná parkovací kamera se zobrazením v zrcátku.
mojmik1
Příspěvky: 7
Registrován: 31 črc 2015, 17:59

Re: Parkovací kamera se zobrazením ve zpětném zrcátku

Příspěvek od mojmik1 »

Zrcatko ma 3 klouby a 2 vstupy. Oba jsou PAL / NTSC. 3531,00 Kč
2. vstup zatim nevim na co pouzit. Pripojovat prenosne DVD se mi zda zbytecne a tezkopadne. Predni kamera taky, hlavne nevim kudy dotahnout kabel z motoru do kabiny. Mozna kamera na sledovani deti na zadnim sedadle.
Ja jsem to chtel koupit v CR, abych mel moznost to vratit, kdyby to neklaplo a taky jsem mel zrovna volno a tak jsem to chtel mit co nejdriv doma a montovat. Cekat mesic v nejistote by me asi zabilo.
Ale stejne je to vse z ciny.
Nemam stmivani, stejne mam zatmavene zadni sklo.
Zatim jsem najel okolo 200km, ale nepozoroval jsem zadne chveni. Krome hlasite hudby, ale to delalo i orig :D
Klidne nafotim, ale vse se shoduje s obrazky z e-shopu.
http://www.revilohifi.cz/multimedia/mon ... 043la.html
Přílohy
foto.jpg
foto.jpg (18.73 KiB) Zobrazeno 3261 x
stitek.jpg
stitek.jpg (25.66 KiB) Zobrazeno 3261 x
navod11.jpg
navod11.jpg (112.37 KiB) Zobrazeno 3261 x
navod22.jpg
navod22.jpg (120.36 KiB) Zobrazeno 3261 x
Naposledy upravil(a) mojmik1 dne 06 srp 2015, 13:34, celkem upraveno 1 x.
mojmik1
Příspěvky: 7
Registrován: 31 črc 2015, 17:59

Re: Parkovací kamera se zobrazením ve zpětném zrcátku

Příspěvek od mojmik1 »

Kamera byla dost draha 1790,00 Kč, ale nemohl jsem v CR do orig umisteni nic jinyho s 0,1lux najit.
Ale spokojenost, v noci je videt lepe nez jsem cekal (cekal jsem ze nepujde videt nic :D ), zabira presne kraj narazniku, ma vodici cary. Sice tam vlastnima packama nedrzi uplne pevne (jde s ni zakyvat), ale v zadnem pripade nevypadne. Mozna ji jeste nekdy prilepim.
http://www.revilohifi.cz/multimedia/kam ... -9105.html
Přílohy
foto.jpg
foto.jpg (26.17 KiB) Zobrazeno 3248 x
stitek.jpg
stitek.jpg (9.31 KiB) Zobrazeno 3248 x
specifikace.jpg
specifikace.jpg (129.72 KiB) Zobrazeno 3248 x
navod2.jpg
navod2.jpg (76.97 KiB) Zobrazeno 3248 x
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Tak to dopadlo velice dobre ne? Rozhodne je to pouzitelne narozdil od dodatecne montaze od Hyundai. Gratuluji a vidim to tak, ze tento navod bude rozhodujici pro ty co jeste vahaji s kamerou. ;-)
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Elektronika“