I30 2012 závady

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: I30 2012 závady

Příspěvek od idam.i »

Moje TMPS šlapu už štvrtý rok a bez probléme.Dva krát za rok prehodím pneu,ale disky sú tie isté.Snímače šlapu a pokial prehodili disky,tak sa po pár kilometrov spárovali a bolo to OK.Tak neviem ,nemám ani Volvo,ani Jeep. :roll:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: I30 2012 závady

Příspěvek od Dalin »

Stejně je to jen tahání peněz, ty ventilky nejsou věčné, dříve či později si musíš koupit jiné a láce to zrovna není. Měli to udělat přes ABS jako jiní, ale to by asi nevydělali tolik!
Osobně, než to mít přes snímač ve ventilku, tak to raději nechám odpojit, jak to už tady někdo u i30 udělal.
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: I30 2012 závady

Příspěvek od copper5252 »

Jak tu někdo psal co když budete mít defekt za jizdy , tak to snad jde poznat pokud řidič není idiot nebo blondina :lol: to se týká defektu do 80 kmh nad je to už pak většínou jiný kafe chitit defkt třeba ve 130 kmh nebo více to už pak většinou končí jinak , ale ano tmps má smysl je to poslední co uvidíte pokud dostanete defket třeba ve 180 kmh :wink:

Tak že podle mně tmps zcela postradá jaký koliv smysl ohledně bezpečnosti ! dokonce na opak pokud začne kravit jako mi , tak vas pak neustale obtěžuje hlášení na displeji přístrojovky :evil: které ho se jako bonus nejde nijak zbavit :roll:
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: I30 2012 závady

Příspěvek od idam.i »

U nás s odpojeným TMPS(prípadne svietiacim) auto neprejde cez STK. :shock:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: I30 2012 závady

Příspěvek od Skyline »

copper5252 píše:Jak tu někdo psal co když budete mít defekt za jizdy , tak to snad jde poznat pokud řidič není idiot nebo blondina :lol: to se týká defektu do 80 kmh nad je to už pak většínou jiný kafe chitit defkt třeba ve 130 kmh nebo více to už pak většinou končí jinak , ale ano tmps má smysl je to poslední co uvidíte pokud dostanete defket třeba ve 180 kmh :wink:

Tak že podle mně tmps zcela postradá jaký koliv smysl ohledně bezpečnosti ! dokonce na opak pokud začne kravit jako mi , tak vas pak neustale obtěžuje hlášení na displeji přístrojovky :evil: které ho se jako bonus nejde nijak zbavit :roll:
Kdysi jsem mel defekt na levem zadnim kole, nic jsem nepoznal, jel jsem cca 130-140 po dalnici a nic zasadniho se nedelo, az na me par ridicu zatroubilo, tak mi doslo, ze je asi neco spatne. Na prednim kole to bude asi horsi, ale pokud kolo pri defektu uchazi pomalu, tak to neni tragedie a pokud guma prdne, tak nepomuze ani TMPS.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: I30 2012 závady

Příspěvek od copper5252 »

Mně by tady zajímalo jak soudruzi na stk poznaji odpojené tmps ? to si jako každá stk koupi VCI diagnostiku a soft za x desítek nebo stovek tisíc ? tomu nevěřím :)
je snad tmps zapsano v TP ne není :) ale to už se tady rozebiralo jinde

to:Skyline : ještě řekni že ta pneu byla opravena i když si nani jel po prazdnu 130 Kmh :)
pokud ano tak by pneuservis zasloužil par facek !

jak jsem to psal jinde zaleží na řidiči jaký je prostě "poleno" někteří nepoznaji ani to když se hodí do škarpy , někteří poznaji i špendlík pod kolem , nevím jak to ještě napsat , někomu je dano z hury mít řizení auta v krvi a někomu ne :idea:

Tak musím přidat novu závadu:
když jedu po hrbolaté cestě nebo po kočíčích hlavach "kostky" tak se z levé strany od středního sloupku smněrem k zadnímu, se začene ozívat silne klepaní až rachocení , zvuk vychází jako od střechy auta , težko říci co to dělá ](*,)

EDIT : tak jsem si dal tu praci z hledaním od kud se klepaní a rachtaní ozívá a je to na levé straně mezi středovým a zadním sloupkem když zaklepu do střešního tapecirungu tak tam co si poskakuje a dělá tenhle rachot , nevíte co tam vede , nebo co tam je ?

Edit 2: tak dneska jsem z tím byl v servisu ( z tím klepáním pod tapecirungem střechy na levé straně ) a hadejte soudruzi moc dobře věděly co tam klepe a technik přesně věděl kde do tapace klepnout aby se to ozvalo , v uterý jsem obědnan na rozbraní tapecu tak se uvídí co bude
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Pokec“