Kyrmonův accent 1,4- Bronze gray metallic

Vše o vašem autě na jednom místě

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Kyrmonův accent 1,4- Bronze gray metallic

Příspěvek od rokolo »

Citace:
Tak se to teď rozhodnu jít zkusit znovu, auto se odemyká na druhý pokus dálkou a já si ho tak zezadu prohlížím a přemýšlím, jestli jsem to s jeho leštěním nějak nepřehnal když vidím jak se výrazně odráží slunce od koncových světel, tak jdu blíž a on už 6 hodin svítí ](*,) Accent má poloautomatické zhasínání světel (vyndat klíč ze spínačky a otevřít řidičovi dveře a světla zhasnou), tak otvírám dveře a nic.. Takže zase klíček do spínačky (tentokrát stačí bez otočení) a zase ven a je konečně tma :roll:

To s těmi světly se mi už také tak asi dvakrát stalo. Je to souhra několika úkonů (náhodou jsem na to přišel), ale teď si za boha nevzpomenu co se musí provést, aby zůstalo to relé seplé :oops: Jinak pokud otevřeš auto klíčem, mělo by začít houkat. Houkání zastavíš zasunutím klíče do zapalování nebo stiskneš dálkové odemykání (pokud je funkční...…) Já jsem si na auto nainstaloval všude ledky, tak mne to případné svícení tolik nebolí, ale jak říkám, stane se to tak jednou za 10let....
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Reklama
 

Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Kyrmonův accent 1,4- Bronze gray metallic

Příspěvek od kyrmon »

rokolo: Tak ono to jde i nafixlovat, j? vím, že jde nechat rozsvíceno, když je rozsvítím zvlášt po otevření dveří (teda, co si pamatuju, už jsem to dlouho nedělal) ale jinak?

S funkcí alarmu jsem se zde na foru detailně seznámit, a dokonce ho občas i zkouším, jestli vůbec funguje.. ale jak nebyl funkční central s dálkou, tak vypadnul i on [-X

Všude LED? Vešel se chladič od H4?
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Kyrmonův accent 1,4- Bronze gray metallic

Příspěvek od rokolo »

Tak daleko jsem zase nešel, to už je moc velká alchymie. H4 a H27 jsem ponechal, zbytek je led. Je neuvěřitelné, jak ten vývoj jde kupředu (svítivost, kvalita). U nás ale nic kloudného nelze sehnat, a když ano, tak je to značně předražené.....
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Kyrmonův accent 1,4- Bronze gray metallic

Příspěvek od kyrmon »

No, i u tý číny si člověk musí vybírat, aby se mu to světlo neroztavilo.. Ale když si vezmu, jak brutálně ácovi svítí zpátečka (první auto u kterého vidím ve tmě za sebe) s klasickou žárovkou, tak z tý ledky musí být světla jak ve dne :-k

Btw předevčírem jsem slyšel v rádiu, že EU chce zakázat výrobu halogenek, schválně jestli jim došlo, že se používají i v autech? :-k
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Kyrmonův accent 1,4- Bronze gray metallic

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

EU zakáže výrobu halogenových žárovek pro použití v domácnostech a administrativě, tedy obyčejných žárovek pro svícení doma a v kanclu. Nejedná se o autožárovky (i když pitomí by na to byli dost, o tom žádná :lol: ).
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Kyrmonův accent 1,4- Bronze gray metallic

Příspěvek od kyrmon »

No právě...Ale už by to chtělo nějakou schválenou led H4 do zemí EU [-o<
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Kyrmonův accent 1,4- Bronze gray metallic

Příspěvek od Chasnik »

Mr. HYUNDAI píše:EU zakáže výrobu halogenových žárovek pro použití v domácnostech a administrativě, tedy obyčejných žárovek pro svícení doma a v kanclu. Nejedná se o autožárovky (i když pitomí by na to byli dost, o tom žádná :lol: ).
njn, tak si holt nebudeme kupovat "žárovku", ale "tepelný zdroj". Takto nakupuju i normální žárovky tam, kde je potřebuju...
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Kyrmonův accent 1,4- Bronze gray metallic

Příspěvek od kyrmon »

Tak dnes vyměněny přední tlumiče+stab.tyčky+horní uložení, býval bych stihl vyměnit i ty zadní, kdybych se celou hodinu nes**al s jedním šroubem na stabilizační tyčce :evil:

S těmi stab. tyčky byl největší problém při výměně.. Nešly ze starých sundat matky a nový měly o půl centrimetru delší šroub a byl tak problém je dostat na auto :roll:

Na pocitové hodnocení počkám do zítra, až budu mít hotový i zadní, prozatím se mi zdá, že se auto míň propadne, když nastoupím a i pneumatiky se mi zdají o něco tišší :-k

Každopádně ty staré jsou mrtvoly.. LP vyjel po 2 hodinách o asi 5cm a PP neprojevil žádnou snahu...(výrobce jsem na nich nenašel)

Tímto chci poděkovat Vildovi za Foto návod výměny předních tlumičů :wink:
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Kyrmonův accent 1,4- Bronze gray metallic

Příspěvek od Martun »

jj... výměna tlumítek ti z auta udělá jinou ligu, uvidíš... :D/

Já měl na původní bambusy štěstí, byly až překvapivě dlouho ok. Netloukly, nehoupaly...

Ale po výměně poté razantní změna.. =D>
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Kyrmonův accent 1,4- Bronze gray metallic

Příspěvek od kyrmon »

Martun: No, já si furt nebyl úplně jistej, jestli jsou kaput nebo ne... taky netloukly, houpání za jízdy jsem přisuzoval charakteristice podvozku.. nakonec jsou :twisted:

Přeci jen 11 let a 90t km se na nich nějak podepsalo.. jsou hezky zrezlé (ne pístnice), zítra mohu vyfotit, dělám zkoušku o kolik se vysunou přes noc.

Takže teď jen dovyměnit ty zadní (snad to půjde rychleji než přední) a vzít ho na nějakou z mých testovacích tras :twisted: a pak začít šetřit na nový přední brzdy :cry:
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Kyrmonův accent 1,4- Bronze gray metallic

Příspěvek od Martun »

Vem ho do práce a jezdi přes koleje :mrgreen:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Kyrmonův accent 1,4- Bronze gray metallic

Příspěvek od kyrmon »

Tak to prr, koleje mají tuším 3 různé výšky a já bych se určitě trefil na ty nejvyšší a to by si pak sedlo na prahy.. + už mám druhej týden dovolenou a v pondělí se mi tam nechce [-X

Ale cestou do Pardubic jsem měl testovací polygon a oni mi ho teď rušej :/
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Kyrmonův accent 1,4- Bronze gray metallic

Příspěvek od kyrmon »

](*,) ](*,) Tak jsem mohl mít zas nabouraný auto :roll: V naší ulici jsou dlažební kostky a barák mám pod kopcem za zatáčkou... jedna paní jela na noční a dostala smyk, který ji táhnul na ácu, naštěstí se jí to povedlo strhnout a já budu opravovat jen vrata na dvorek [-o<
Ona již takové štěstí bohužel neměla, nic se ji sice nestalo, ale auto bude asi na odpis.. nevím, jestli se dá opravit sloupek mezi dvermi (B?) :-k
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Kyrmonův accent 1,4- Bronze gray metallic

Příspěvek od Chasnik »

Oprava B sloupku znamená téměř vždy omezení pevnosti karoserie a následná nehoda na další místo může mít fatální následky. Viděl jsem kdysi test opravy dvou Oktávek, obě bořené na B sloupek. V podstatě ani drahá oprava v autorizovaném servisu - která byla o dost komplexnější než přivaření nového sloupku a vytažení prahu a podlahy a tudíž hodně drahá - při opakovaném nárazovém testu vykázala horší výsledky než u nepoškozeného auta.

Pokud je to starší nepojištěné auto, tak to někdo může zkusit tahat a vařit, ale je z toho potom nebezpečná konzerva. Jestli to má havarijko, tak předpokládám totálku.

Tak sis snad smůlu vybral na vratech na dvorek a bude klid.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Kyrmonův accent 1,4- Bronze gray metallic

Příspěvek od kyrmon »

Havarijko neměla a bylo to tuším clio kolem roku 2010 a neměla ho dlouho :-k ..mně to vytáhlo už z postele, tak jsem to moc nezkoumal, ale B sloupek v háji byl.. I já bych to u svého označil za totálku, několikrát se pojmenoval nejhorsimi nadávky a dal ho sešrotovat no.. Snad mám ale už smůlu vybranou [-o<

Jinak jsem ve čtvrtek dokončil výměnu tlumičů a i přesto že zadní tlumiče ještě částečně fungovaly (během pár vteřin vyjely do půlky chodu) tak rozdíl je fakt citelný.. pneumatiky jsou vážně o něco tišší(což si nemůžu nijak vysvětlit), komfort se zvýšil a ustaly zvuky, o kterých jsem ani nevěděl, že v tom autě jsou
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Moje auto“