svíčky

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Luzmen
*
Příspěvky: 15
Registrován: 05 bře 2006, 19:44

Příspěvek od Luzmen »

Zajímal by mě váš názor. Vyměnil jsem už dost jeté tři -elektrodové Brisky,které byly naprosto bezproblémové a dal jsem tam NGK. Akcelerace byla lepší a motor šel lépe do otáček.Ale postupně mi to začíná cukat při nízkých otáčkách.Ze začátku to dělalo jen na 4-5ku,ale teď mi to dělá na všecky kvalty a postupně se to zhoršuje. Když nechám motor pod otáčkama a pak do toho trochu šlápnu ,tak to cuká jak blby.
Otázka zní můžou to dělat ty nový svíčky?
Lantra 1,6 16v Komb.
Reklama
 

Uživatelský avatar
mace.cz
*
Příspěvky: 35
Registrován: 05 bře 2006, 13:36

Příspěvek od mace.cz »

Ahoj, mám coupe rok 98 a občas se mi stává, ze když nastartuju tak motor tak divně naskocí a jakoby bezel nepravidelne. Tak to radsi hned chcípnu. No a když nastartuju znovu tak je to v pohode, nevíte cím by to mohlo být. Mohlo by to být třeba svíčkama?
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

svíčky

Příspěvek od rade622 »

Pro Luzmen: Mohly by to být svíčky, zarážející je ale, že to nedělalo od okamžiku výměny.
Vyzkoušej odpojit baterku a vyrezetovat řídící jednotku. Možná si to sedne. Ale spíš
bych řekl, že ti odchází nějaké čidlo. Samozdřejmě, pokud ty svíčky co tam máš jsou pro to auto
předepsané.Ale pokud to jsou přechody mezi otáčkama tipl bych to na teplotu, lambda či natočení klapky.
Nejlepší by asi bylo zajet do servisu a nechat si to napíchnout na počítač. Tam by to měli
najít. Mě řekl že svíčka u druhého válce nepálí jak by měla. Tak jsem koupil druhé.
Pro mace.cz málo informací. U škodovek toto dělalo prasklé těsnění pod hlavou. Ale
může to být cokoliv. Kabely co se z nich vypaří vlhkost, svíčky které po zahřátí začnou pálit.
Vyber si.
Více informací to chce.
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

luzmen: Co takhle kabely?
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Kozlovsky
*
Příspěvky: 30
Registrován: 07 črc 2005, 06:03
Bydliště: Praha-Západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kozlovsky »

Lutzmenovi: A nepovolujou se ti nahodou ty svicky nebo kabely? Ja, bejt tebou, tak bych to prosel a zkusil utahnout.
Já v autě = kozel zahradníkem
Uživatelský avatar
Kozlovsky
*
Příspěvky: 30
Registrován: 07 črc 2005, 06:03
Bydliště: Praha-Západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kozlovsky »

Sorry, teda Luzmenovi
Já v autě = kozel zahradníkem
Uživatelský avatar
Masarina
*
Příspěvky: 62
Registrován: 15 srp 2005, 10:12
Bydliště: Plzeň jih

Příspěvek od Masarina »

Nazdar pánové,

možná budu opakovat již napsané, ale chci vám říct svůj "Hyundai příběh".

Aniž bych se podíval (amatérská chyba) co tam mam za svíčky, koupil jsem si NGK, jelikož na naší 1,6 je máme origo. Když jsem ale staré svíčky vyndal, koukala jsem jak blázen - Bosch! Říkam si dobrý, neřešim to dam tam NGK a všechno bude O.K. Měnil jsem k tomu ještě všechny řemeny, náplně, filtrya i řetízek na vačkách a taky kabely z Blatné. (mimochodem jsou podle mě výborné). Když vám řeknu že pokles ani ne tak výkonu jako spíš akcelerace (přece jenom 2,0 celkem jede) byl o dobrých 15 - 20% nižší než před tím, tak nekecam. V první chvíli jsem si myslel že jsem si přesadil vačky, dal blbě filtr nebo něco takovýho, protože to byl fakt rozdíl. Do té doby jsem všem ujížděl a teď předjížděli i pitomý TDI mě, což nesnesu. Takže jsem se poradil s kamarádem autoelektrikářem a ten mě ujistil, že jedině svíčky. I vrátil jsem tam staré Bosch a ejhle - zase jsem nejrychlejší :D

Pointa:

Podceňoval jsem zdánlivě banální diskuzi o svíčkách ktérá má navíc tolik stránek a nechtělo se mi do ní. Kdybych si býval tuhle diskuzi přečetl dřív, mohl jsem si ušetřit nervy a peníze za další nový svíčky.
New Santa Fe 2.2 CRDI Elegance
Luzmen
*
Příspěvky: 15
Registrován: 05 bře 2006, 19:44

Příspěvek od Luzmen »

Díky všem za názory. Zítra tam zkusím vrátit ty Brysky, když to s nima jezdilo normálně a pokud to nepomůže, odpojím baterku a pak se uvidí. Až to provedu, budu dál referovat.
Luzmen.
Lantra 1,6 16v Komb.
Gardovič
**
Příspěvky: 177
Registrován: 15 led 2006, 17:48
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

svíčky

Příspěvek od Gardovič »

Opravdu můžu doporuči svíčky BOSCH SUPER 4 dal jsem je předevčírem do Accenta oproti NKG opravdu rozdíl: auto je v nízkých otáčkách živější, za studena to občas cuklo teď pohoda ani nepoznám že je to studený. Navíc jsou levnější 4 svíčky mě stály 399 Kč.
Hyundai Accent r.v. 98, 1.3i, 12V, socka verze-prodáno, ale sloužil perfektně.
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Tak vidíte pánové sami,že něco na tom je!!
Já je mám taky a plná spokojenost!! 8)
Tak ať Vám to všem pěkně pádí!!! :lol: :lol: :wink:
Super Bosch 4!!Obrázek
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Luzmen
*
Příspěvky: 15
Registrován: 05 bře 2006, 19:44

Příspěvek od Luzmen »

Tak to bylo opravdu těma svíčkama. Vyhrabal jsem v koši ty starý Brisky , vrazil je tam místo těch novej NGK a je po cukání. Je teda fakt ,že už to tak netahá ,ale aspoň to tak necuká. Hned jak rozchodím tu zbytečnou investici do NGK tak tam vrazím ty Bosche.
Jen bych potřeboval od někoho z vás potvrdit, jestli ty Bosch Super 4 FR78X pasujou i do mé Lantry 1,6 16V 84KW r.v.98. abych měl jistotu. Nerad bych si z měnění svíček udělal koníčka.
Lantra 1,6 16v Komb.
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Zapal.svíčky

Příspěvek od ivan »

Sem se podívej!! :o http://aa.bosch.cz/aa/sortiment.php
Tady všichni čerpáme !! :lol: :lol: :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Chci za 250Kc/ks koupit n-bodove svicky, to znamena, ze delaji kruh a maji zaruceno 10koni vykonu navic, mate s nimi nekdo zkusenost?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
have

Příspěvek od have »

já zkusil tento typ od Brisku a katastrofa.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Tak to je na pytel, cekal jsem zazrak...tyhle jsou myslim od Bosche...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „Benzín“