Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od AleKa82 »

Zatím jsme si jen dopisovali a o tomhle nepadlo ani slovo. Tohle asi nebude schopen říct nikdo. Dá se jen odhadnout, že to bude postupně chrastit více, ale jestli to bude mít i vliv na funkci a další díly???

Každopádně ten dotaz chápu. Asi ti jde o to, jestli nechat někoho rozebírat převodovku na zánovním autě, nebo to nechat chrastit? Jestli se teda nepletu. Já jdu cestou: radši to vyměňte a nedám pokoj, dokud to nebude v pořádku.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Luboshak
**
Příspěvky: 298
Registrován: 14 led 2008, 12:43
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od Luboshak »

Přesně tak. Nenechával bych rozebírat převodovku, pokud by to byl jen "kosmetický" problém. V zimě mi to chrastilo jako tobě (vždy jen po první startu), teď už to zase nechrastí. Pokud by hrozilo, že se tam něco utrhne a může to zničit ještě něco jiného, tak bych se taky snažil to nechat opravit hned.
Luboshak
---------------------------------------
Hyundai i30cw 1.4 CVVT Comfort 2010 LPG BRC
Fiat Tempra 1,6 SX, r.v. 1991 - sešrotováno
Hyundai Lantra 1,5 GLSi, r.v.1992 - sešrotováno
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od pietro32i »

To AleKa82: Keď už budeš v tom servise, tak sa na to predsa len spýtaj. Ty si sa už rozhodol, pomôžeš však možno iným, ktorí sa nevedia rozhodnúť.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od AleKa82 »

Ahoj, včera jsem byl vyzvednout auto po opravě a vypadá to, že zatím převodovka nechrastí =D>. Auto po opravě bylo dokonce i umyté (jen do té doby, než jsem s ním v dešti vyjel do ulic :( ). Měnili ozubené kolečko od 3. rychlosti, synchron od téže rychlosti a pak ložiska na ohou hřídelích v převodovce. Čas ukáže, jestli to skutečně pomohlo. Řekl bych, že i poštelovali řazení a teď to řadí jako po másle :D/.

Co se týče otázky, zda je oprava nutná nebo ne, jsem z nich v podstatě nic nedostal. Je to tak, že tam jsou vůle, které umožňují, že se kolečko od 3. rychlosti roztáčí i když není zařazené, a pak to vydává ty nehezké zvuky. Jestli se kvůli tomu časem nerozpadne převodovka, vám doopravdy nikdo nezaručí.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
omerta2904
**
Příspěvky: 133
Registrován: 22 úno 2012, 19:48

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od omerta2904 »

Ahoj,
jám mám svou elantru 2011 už měsíc v autoservisu a zatím mi vyměnili: spojku, převodovku a nic pořad chrčí :). Teď budou měnit i hřídel. ale nastává otázka, že zákonná doba na reklamaci už uplynula.
Máte někdo nějaké info, zdali se dá odstoupit od smlouvy a vozidlo vrátit? popř. vyměnit za jiné? Nemůžu totiž najít reklamační řád Hyundaie.
Hyundai I40 Premium MT 1,7CRDi 100kw
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od pietro32i »

Všetko záleží od toho, čo si im ty podpísal pri odovzdávaní auta do servisu. Na 100% tam bolo nejaké ustanovenie, kde píšu, že oprava môže trvať dlhšiu, nešpecifikovanú dobu, ako tých 30 dní.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
libor67
*
Příspěvky: 29
Registrován: 04 lis 2011, 19:56

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od libor67 »

Zákon O ochraně spotřebitele č.634/1992 Sb:
Reklamace včetně odstranění vady musí být vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající se spotřebitelem nedohodne na delší lhůtě. Po uplynutí této lhůty má spotřebitel stejná práva, jako by se jednalo o vadu, kterou nelze odstranit.

Tím se dostáváš do Občanského zákoníku § 622:
Jde-li o vadu, kterou nelze odstranit a která brání tomu, aby věc mohla být řádně užívána jako věc bez vady, má kupující právo na výměnu věci nebo má právo od smlouvy odstoupit.

Zde je ten hlavní problém :D :D
Musíš dokázat, že to auto nemůžeš řádně užívat jako věc bez vady - tj. má volat, jezdí, že trochu chrastí...co už.

Píšu to z osobní zkušenosti a po poradě u právníka.

A perla na závěr, když by jsi žádal vrácení kupní ceny, tak ti nevrátí celou částku, ale odečtou si částku za dobu používání vozu (od zakoupení do teď) jisté "nájemné". :D
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od AleKa82 »

Přesně tak, problém je v tom, že to není závada, která by bránila užívání vozidla. U mě dobu reklamace taky překročili. 2. reklamace v podstatě začala 21.2.2012, kdy jsem jim přivezl auto, ale oni jen diagnostikovali, že to je ten jistý problém a po třech dnech mi auto vrátili bez opravy a dohodli jsme se, že budu čekat na řešení. Zakázka zůstala otevřená a teď po více jak měsíci jsme ji snad konečně uzavřeli opravou převodovky.

Edit: Ťukám tu na všechno kolem, jen aby to bylo definitivní. [-o<
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
libor67
*
Příspěvky: 29
Registrován: 04 lis 2011, 19:56

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od libor67 »

Můžeš někam přiložit co ti přesně opravili ? Nějakou rekapitulaci zakázkového listu ?
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od Hardcam »

Gratuluju k snad uspesnymu odstraneni zavady =D>
Aspon maji ostatni nejakou motivaci, ze i jejich pripad dopadne dobre.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
omerta2904
**
Příspěvky: 133
Registrován: 22 úno 2012, 19:48

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od omerta2904 »

Problém je v tom, že u mě mi jen vystavili, že si dne 7.3.2012 přebrali auto s chrastěním. a ted opravují co se dá.

Nejhorší je jednání servisu v karviné. vystupuje tam taky strašně nepříjemný chlap. a to je mazec.
Hyundai I40 Premium MT 1,7CRDi 100kw
libor67
*
Příspěvky: 29
Registrován: 04 lis 2011, 19:56

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od libor67 »

Nebojte to není v jenom v Karviné, na to jsou školení. Když moc otravujete tak změní způsob jednání. :D
azibrov
**
Příspěvky: 179
Registrován: 24 srp 2010, 20:30

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od azibrov »

AleKa82 píše:Ahoj, včera jsem byl vyzvednout auto po opravě a vypadá to, že zatím převodovka nechrastí =D>. Auto po opravě bylo dokonce i umyté (jen do té doby, než jsem s ním v dešti vyjel do ulic :( ). Měnili ozubené kolečko od 3. rychlosti, synchron od téže rychlosti a pak ložiska na ohou hřídelích v převodovce. Čas ukáže, jestli to skutečně pomohlo. Řekl bych, že i poštelovali řazení a teď to řadí jako po másle :D/.

Co se týče otázky, zda je oprava nutná nebo ne, jsem z nich v podstatě nic nedostal. Je to tak, že tam jsou vůle, které umožňují, že se kolečko od 3. rychlosti roztáčí i když není zařazené, a pak to vydává ty nehezké zvuky. Jestli se kvůli tomu časem nerozpadne převodovka, vám doopravdy nikdo nezaručí.
Tak to je dobra zprava a at ti to vydrzi. Vypada to spis jako kosmeticky problem. Aspon v to doufam [-o< . Kazdopadne pri nejblizsi navsteve servisu upozornim na tento problem a uvidime co mi reknou. Jak se oteplilo, chrasteni skoro nepozoruji ale mam nahravku v mobilu... Jestli servis neni schopen rict jak je vazna tato porucha (vlastnost) prevodovky, tak jsem zvedavy na oficialni vyjadreni vyrobce. Jestli se vubec nejake dockame.
renault megane grandtour limited, 1,6 16V 81kW
ix35 1.6GDi prodano
Uživatelský avatar
gul
*
Příspěvky: 25
Registrován: 25 črc 2011, 20:08

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od gul »

Opět zdravím všechny s chrastící převodovkou,
většinou si lidé na auto fórech, a to je všeobecně známé, jenom stěžují na různé problémy, takže se dneska chystám udělat vyjímku. Na včerejšek mě objednali na opravu chrastící převodovky do servisu. V půl deváté jsem byl na místě, auto převzali, zapůjčili náhradní a já odjel. Ještě předtím jsem k převodovce přihodil několik drobností a závad, které se nově objevili. Ani náhodou jsem jsem si nemyslel s jakou rychlostí bude vše vyřešeno. Dnes volali, že je vše opraveno, za jeden den (ani jsem nestačil s náhradním vozidlem jezdit :).
Závady:
- vrzající a tuhé řazení (promazáno, opraveno)
- nefunkční elektrické sklápění levého zrcátka (problém s konektorem, opraveno)
- chrastící převodovka (výměna za modifikované díly kolečka, ložiska a synchronu na 3. stupni, zatím nechrastí !!!)
Chování technika bylo velmi příjemné a profesionální a vozidlo bylo po opravě umyto jak uvnitř tak i zvenčí (to mě dost překvapilo). Takže dneska jsem byl velmi příjemně překvapen a spokojen a tak by to mělo být. Doufám, že tento příspěvek bude mým posledním co se týká tématu chrastící převodovka.

Jinak ještě pro upřesnění jsem byl v Autocentru Kout v Brandýse na Labem, tímto ho vřele doporučuji.
Hyundai i30 CW 1.6 CVVT
ex: Honda Civic 3D 1.3 55kW, r.v.93
omerta2904
**
Příspěvky: 133
Registrován: 22 úno 2012, 19:48

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od omerta2904 »

tak to je hezké. mi vyměnili na elantře už skoro vše, spojku, převodovku, hřidel, a ted mění preventivně i diferenciál. ale prý pak už uslyšim hluk až pri 150km/h :). v úterý dostanu vozidlo zpět.
Hyundai I40 Premium MT 1,7CRDi 100kw
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“