Prezidentské volby 2023

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Zamčeno

Kdo by měl být prezident 2023

Andrej Babiš
13
17%
Petr Pavel
42
56%
Josef Středula
0
Žádná hlasování
Pavel Fischer
1
1%
Marek Hilšer
0
Žádná hlasování
Danuše Nerudová
11
15%
Tomáš Zima
0
Žádná hlasování
Jaroslav Bašta
6
8%
Karel Diviš
2
3%
 
Celkem hlasů: 75

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2046
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od milosh »

I když už jsem nechtěl v tomto tematu reagovat, musím se vrátit ke včerejší debatě na Čt. Boryš a Martinsp, spokojenost?
Reklama
 

Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Martinsp »

Co tím myslíš? Hlavně jestli jsi byl spokojený ty. Já opět ani s jedním. To že máš ty za modlu Pávka je zřejmé a je to každému jedno. Mě třeba vadí současná vláda a s tím Pávek asi neudělá nic. To že ani jednou za jeho kampaň neřekl že pro mír udělá vše neřekl nikdy a osobně to beru za klíčové.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 946
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Minko »

"pro mír udelá vše" to je zasa taká dvojsečná fráza, nič nehovoriaca. lebo "vše" môže znamenať aj to, že "predá" Ukrajinu Rusom, a to by bola tá najhoršia možná voľba. ](*,) My teraz nepotrebujeme mier, potrebujeme v prvom rade ukázať, že medzinárodné dohody sa majú dodržiavať a nemôže si ktorákoľvek krajina prísť a len tak zabrať inú krajinu. Tj. potrebujeme dostať ruských vojakov z územia Ukrajiny.
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2046
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od milosh »

Přesně tak.

Včera jsem čel zajímavý komentář pod jedním článkem a tam bylo, že někteří voliči by měli ještě před vstupem do volební místnosti odpovědět na jednoduché otázky, např. při jaké teplotě se vaří voda. Věřím, že minimálně 10% voličů by odpadlo. Asi všichni víme, z jakého "tábora".
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7913
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Mexican »

stacilo by sa opytat na pocet zubov :roll:
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Vysous
**
Příspěvky: 462
Registrován: 16 lis 2021, 14:27

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Vysous »

Ale ono je zbytečné urážet něčí voliče. Je třeba urážet Babiše. On jen sprostě využívá lidí, co se bojí a nemají dobrý přístup k informacím. Takhle holt populisti fungují.

Jeho falešný narativ "mírotvůrce" je extrémně nebezpečný. Vždyť se s ním nikdo v Evropě nebude bavit - teď už vůbec ne - je to absolutně nedůvěryhodná osoba. Viděli jsme jak bude vypadat v praxi - ONI se mají domluvit, MY nikomu pomáhat nemusíme.

Má nulovou sebereflexi - vždyť furt jenom fňuká, že se proti němu všichni spiknuli a nemají ho rádi - místo aby se na sekundu zamyslel proč. Jeho ego sahá až na měsíc - "JÁ jsem udělal, JÁ jsem zařídil, JÁ jsem přidal, JÁ jsem domluvil, JÁ, JÁ, JÁ...". S takovým člověkem se nikdo nechce bavit. Pláče, že se proti němu spojila pětikoalice - ale proč asi? Není schopnej se s nikým domluvit. ČSSD a KSČM to jednou zkusily a kde jsou?
Místo toho zadlužil tuhle zemi (Schillerová si ale přeci půjčovala dopředu...), inflace je kromě války i jeho zásluha. Rozdal kde mohl, daně "snížil" a teď se tváří jako spasitel lidí - na odpověď "kdo zaplatí" jeho bláznivé nápady typu "elektřina za 1500 za MWh" nikdy nedokáže odpovědět.

A takovýho egomaniaka já ve státní správě nechci. Včera zase lhal několikrát v přímým přenosu, a to naprosto prokazatelně. Každej si může najít video od Krause, kde říkal to co včera vehementně tvrdil, že neřekl. Protože nechci dělat stejný faul jako někteří nade mnou - tady je odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=XGxMbU-L2OE
i30 kombi MY2022 1.0 T-GDI, Engine Red, Family Smart (od 16.3.2022)
Focus Mk.2 kombi MY2007 1.8, Rudá metalíza!, Ghia (16.3.2016 - 16.3.2022)
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7913
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Mexican »

politik je taky aky su jeho volici. Nie naopak. Politik vysiel zo spolocnosti. Tam je zasadny problem
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Vysous
**
Příspěvky: 462
Registrován: 16 lis 2021, 14:27

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Vysous »

S tím částečně nesouhlasím. Populisti jsou zlo všude na světě, není to specifikum ČR. Jen využívají části lidí, kteří si z nějakého důvodu nejsou schopní zjistit víc informací (proto částečně - tohle je určitě u dost z nich jejich velká chyba). Holt lidi nevěří tomu, že by někdo tak očividně a bez skrupulí dokázal lhát (v přímém přenosu, například).

Tím se v žádném nezastávám nezastávám Babiše. Je od něj naopak o to větší zlo, že takové lidi nekompromisně využívá pro svůj osobní prospěch.
i30 kombi MY2022 1.0 T-GDI, Engine Red, Family Smart (od 16.3.2022)
Focus Mk.2 kombi MY2007 1.8, Rudá metalíza!, Ghia (16.3.2016 - 16.3.2022)
Odjinud
***
Příspěvky: 902
Registrován: 11 čer 2020, 15:30
Bydliště: Praha

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Odjinud »

Babiš je k*k*t, to je jasné.

Na druhou stranu současná vláda je, dle mého názoru, příliš prounijní, za našeho předsednictví nic pro nás nevyjednala, nezbrzdila GreenDeal (naopak to urychlila - budou vyšší daně na fosilní paliva pro domácnosti i na paliva do aut). Energetickou krizi nevyřešila, zastropování cen se platí z daní nás všech, takže to je jen oddálení problému. Bez zásahu do ČEZu (squeeze-out drobných akcionářů, LEX ČEZ) to nepůjde.

Ad UA, já osobně nehodlám UA na válčení přispívat. Je třeba donutit obě strany, aby si sedly společně ke stolu jednaly. A ano, s ohledem na obří ztráty na obou stranách a ega obou prezidentů to nebude lehké. No tak budou dál umírat, bohužel, jejich věc.

Takže pokud bude mít tato vláda oponenta na postu prezidenta, je to jen dobře.
červená i30 III/FL combi, 1,5 DPi / 81 kW, comfort
--- ex: ---
červený ford focus mk.I, 1,6i / 74 kW
červená škoda felicia Lxi, 1,3 MPI / 50 kW
červená škoda 130 GL, 1,3 / 43 kW
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od idam.i »

Odjinud skús sa pozrieť trocha do histórie.
Mníchov atď. Tiež to nebol ich problém a ako to skončilo?
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Vysous
**
Příspěvky: 462
Registrován: 16 lis 2021, 14:27

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Vysous »

Ukrajinci s Rusama nebudou jednat, dokud budou nelegálně zabírat jejich území. To je jediná správná cesta - a Evropa a NATO musí udělat všechno proto, aby toho Ukrajina dosáhla. Jinak by to byl obří špatný precedens mezinárodnímu právu. Rusko na zabraném území hromadně vraždí, mučí, unáší. Představa, že Ukrajina nechá Rusku Donbas s Krymem a dohodne se na míru je naivní a nebezpečná - Rusku tohle zkrátka nesmí projít. Jestli jo, je to naše selhání jako západní civilizace.
i30 kombi MY2022 1.0 T-GDI, Engine Red, Family Smart (od 16.3.2022)
Focus Mk.2 kombi MY2007 1.8, Rudá metalíza!, Ghia (16.3.2016 - 16.3.2022)
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2046
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od milosh »

Presne tak, jak pisi kolegove.

Odjinud, vysvetlim ti to jinak, i kdyz uz jsme odbocili od puvodniho tematu.

Navsteva (Rus) k tobe domu prijde a nebude chtit odejit, den, tyden, mesic, rok. Ty bys s nim resil neco? Asi jo vid :roll:
Uživatelský avatar
stefanpilat
**
Příspěvky: 494
Registrován: 11 úno 2020, 11:26

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od stefanpilat »

Zkusím to ještě názorněji. Představ si, že k tobě domů vtrhne vetřelec, zabije ti syna, znásilní dceru, ukradne co může, část domu zabere a odmítne ho opustit. Ty se se zbytkem rodiny zabarikáduješ v zbytku domu a začneš volat o pomoc. A soused se na tebe oboří, co furt chceš a otravuješ, že se s tím vetřelcem máš nějak dohodnout, aby už byl pokoj. Jo, až takhle hloupě to z ní, když někdo tvrdí, že se má Ukrajina s Ruskem dohodnout.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI WhiteSand Style+Nav (2020-)
Kia Rio II Hatchback 1.4 16V (2008-2020)
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Martinsp »

To ti nikdo nesežere. Přijde ti do domu Rus se zbraní a ty před dětma řekneš nic ti nedám a vypadni. Haha to bys byl asi jediný. Zkus jinou pohádku.
Každá válka končí dohodou, ale musí pro to každý z účastníků něco udělat. Vypadá to že každý den umírají stovky vojáků na obou stranách, takže za rok dva nemá kdo bojovat a stejně na nějakou dohodu dojde. Pokud je Putin nemocný jak se píše tak by se to mohlo urychlit a bude dobře už dřív. Naše vláda o tom nemluví vůbec a ten lampasák který by s tím mohl mít zkušenosti také ne. Alespoň snaha se cení.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Kdo chce obrazné přirovnání pochopit, ten ho pochopí. Ten, kdo ho pochopit nechce, ten ho nepochopí.
Náš problém je, že už nežijí pamětníci následků Mnichovské dohody, rozhovor z očí do očí o tom, co se tam dělo před Mnichovem a těsně po něm by mnohým pomohlo vytáhnout hlavu z (_._). Určitým vodítkem může být seriál Vlak dětství a naděje. Ale nedoporučuju osobám mladším 14 let, naší dceru jsem k tomu zatím taky nepustil.

Po rozpadu SSSR se Ukrajina vzdala svých jaderných zbraní výměnou za garanci nedotknutelnosti hranic. Garanty této dohody byla Ruská federace a USA. Já se naopak ptám, jak si svoje mezinárodní závazky v roce 2014 po anexi Krymu splnily USA a s nimi i ostatní státy NATO.
V dodržování mezinárodních smluv a garancí jsme podobní sráči jako ti Russáci. Kdyby jsme nebyli podělaní až za ušima a měli rovnou páteř, tak jsme - celé NATO - v roce 2014 vletěli na Krym a tu sebranku jsme odtamtud vypráskali!!!
Jenže my jsme chtěli mít lacinou elektriku, plyn a ropu, tak jsme tu Ukrajinu prodali úplně stejně, jako Britové a Francouzi nás v Mnichově ](*,) ](*,) ](*,) ...
Za sebe musím přiznat, že jsem v té době byl takovej debil, že jsem se ještě Rusů zastával, že jejich anexe Krymu je logická, vzhledem k tomu, že Sevastopol je pro Černomořskou flotilu nenahraditelný a že v návaznosti na Krymské války je vztah Ruska ke Krymu natolik silný, že je jejich krádež vlastně pochopitelná a legitimní.
Hodil by se mi ten blicí smajlík - nic jinýho si můj tehdejší postoj, a potažmo i já, nezaslouží...

A představa, že budu na hradě mít kašpara, který je schopen říct, že by nerespektoval povinnosti plynoucí z článku 5 mě doslova děsí!
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Zamčeno

Zpět na „Pokec“