svíčky

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
adys
*
Příspěvky: 99
Registrován: 24 bře 2006, 03:44
Bydliště: KOREA

svičky

Příspěvek od adys »

Po zkušenostech jedině NGK.zkoušel jsem bosch,cukalo to...zkoušel jsem 3bodové Brisk-to je nejhorší šrot!za NGKčka jsem dal 500,-
Reklama
 

Michal.Orlova
**
Příspěvky: 119
Registrován: 03 lis 2005, 13:38

Příspěvek od Michal.Orlova »

No já se připojím k chvalozpěvům na Bosch super 4. Auto sebou předtím škubalo jak v křečích a před každým rozjezdem jsem to musel trochu potůrovat jinak to skoro chcípalo. Teď to šlape plynule a jsem schopen se rozjet i na trojku.
Zase na druhou stranu já bych asi ucítil rozdíl při jakýchkoli nových svíčkách - na starých klasických Bosch jsem měl najeto přes 60 000 (úplně se stydím to napsat), takže škubání motoru bylo celkem pochopitelné.
LantraII 1.8, Lancia Lybra 1.9JTD, i-40 1.7CRDI
Brachypelma
*
Příspěvky: 20
Registrován: 08 dub 2009, 16:47

Re: svíčky

Příspěvek od Brachypelma »

Jaky je rozmer klice na svicku? Nevite nekdo? Ty svicky jsou tak hluboko (Lantra 1996), ze se k nim nedostanu, abych je omeril a klic, ktery pouzivam na vsechna ostatni (prevazne vychodonemecka) auta je tak velky, ze se do te diry ani nevleze.

Podle toho, co jsem vygooglil hadam, ze 16mm, ale kdyby mi to nekdo potvrdil byl bych radsi. Nasel jsem jen svicky do nejakeho mercedesu, ktere by zaroven mely pasovat do nejake elantry ... tak abych si nekoupil klic k nicemu.

Diky.
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Re: svíčky

Příspěvek od Mates »

Na Lantře je šetihran 17. Mates
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
Uživatelský avatar
Jam
**
Příspěvky: 253
Registrován: 21 bře 2008, 11:26
Bydliště: Olomouc

Re: svíčky

Příspěvek od Jam »

17 určitě ne, je to 16.
Lantra J2 fl 2,0 r.v.1999 LPG
Lantra J2 1,8 16V, po poctivých 350 000 km odchod na odpočinek (zdroj ND)
Brachypelma
*
Příspěvky: 20
Registrován: 08 dub 2009, 16:47

Re: svíčky

Příspěvek od Brachypelma »

Diky. Koupil jsem 16mm a vyslo to na prvni pokus. Jenom na vyndani svicky ven by to chtelo jeste dlouhou pinzetu :-).
Uživatelský avatar
Dufy
**
Příspěvky: 155
Registrován: 16 zář 2009, 18:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od Dufy »

aute... ozivim tuto temu o svieckach... diskusia pred par rokmi o nich jaksi utichla... pred pol rokom som sa dostal k Lantre a priebezne citam temy na fore. Tak rozmyslam ze svoje vymenim za Denso irridium power, alebo Bosch super 4... ma niekto skusenosti s oboma po tych par rokoch? rad by som sa rozhodol spravnejsie :)
SARAH Hyundai Lantra J1 1.5 SE 63kW r.v.95
sikopa
*
Příspěvky: 52
Registrován: 26 bře 2009, 21:37

Re: svíčky

Příspěvek od sikopa »

Dnes jsem vyměnil svíčky NGK za Denso iridium power.Mám Lantru 2.0l a rozdíl šel poznat hned při startování, motor naskočil rychleji než obvykle.A teké jde rychleji do otáček tím pádem se i zlepšila akcelerace.Závěr je že jsou určitě lepší než NGK ale nevím jesli jsou lepší než Bosh super 4.Jsou ale dražší !!! :P
Uživatelský avatar
Dufy
**
Příspěvky: 155
Registrován: 16 zář 2009, 18:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od Dufy »

ja som kupil tie BOSCHky a vymenil ich miesto NGK a rozdiel... hmm... mne to startovalo pomerne dobre aj s tymi NGK ale mam pocit ze to s BOSCHkami startuje o nieco lepsie a aj do otacok to ide lepsie (hlavne teda to citit za studena). =D> Keby neboli tie Denso Irridiu take drahe tak by som skusil aj tie... :-k Zaver asi taky, ze je to s tymi Bosch Super 4 podla mna lepsie ako s povodnymi... :D/ (mam pocit ze mi aj spotreba klesla o nejake 2 dcl... 8-[ treba dlhsie pozorovanie este)
SARAH Hyundai Lantra J1 1.5 SE 63kW r.v.95
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: svíčky

Příspěvek od black_sheep »

jo, ty bosch super 4 mam je vyzkouseny asi 4x na ruznych autech... odesli vzdy po par tisisich km. ruzne pocukavani, ja se furt potil co mam s autem a nakonec to bylo prave tema svickama! tak pozor na ne...
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Dufy
**
Příspěvky: 155
Registrován: 16 zář 2009, 18:56
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od Dufy »

black_sheep píše:jo, ty bosch super 4 mam je vyzkouseny asi 4x na ruznych autech... odesli vzdy po par tisisich km. ruzne pocukavani, ja se furt potil co mam s autem a nakonec to bylo prave tema svickama! tak pozor na ne...
a ake pouzivas?
SARAH Hyundai Lantra J1 1.5 SE 63kW r.v.95
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Re: svíčky

Příspěvek od ryba »

NGK je to tady na foru hafokrat
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
macháček
***
Příspěvky: 632
Registrován: 14 lis 2005, 23:30
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od macháček »

Tak jsem si zrovna nechal dělat rozvody a mj. také výměnu svíček u nás ve značkovým servisu. Předtím jsem od nich měl čtyřbodovky Bosch a byl jsem vcelku spokojenej (k těmto bych spíš řekl, že rychleji stárnou s počtem ujetých km - cukání apod., jelikož když byli nové tak to mělo parádní odšťuch). Teď tam ale přešli na NGK, asi vědí proč. Dali mi tam NGK BKR5ES-11 a subjektivní dojem je kultivovanější chod, no uvidím až nalítám nějakej ten tisíc km.
Hyundai Lantra kombi 1.5 12V GLS/r. v. 2000
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od Borek »

Zajímavé je,že tento typ NGK je snad ve všech motorech :hyu: .Od Getze,přes Lantry.....až po Tiburony.Asi nějaký hooodně univerzální typ :D .Mám je v motoru také(i doporučené v serv.knížce). :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Melkor
**
Příspěvky: 282
Registrován: 26 led 2007, 16:45
Bydliště: Velké Popovice
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od Melkor »

Dneska mi tam Hujer dává také NGK BKR5ES-11. Co tam bylo do teď nevím, ale jelo to bezvadně. Počítám že to bude bezezměny, jen to vydrží dalších 40k km... Dám vědět kdyby něco.
Lantra Combi 1.8 16V 94KW rv.1996
Accent 1.3 12V 61KW rv.2003 - LPG MAGIC3 - (mám interface i SW pro nastavení ŘJ)
-prodáno: Accent 1.3 62Kw rv.95 5dvéř
Odpovědět

Zpět na „Benzín“