Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sklo

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sklo

Příspěvek od Tringi »

Jj, taky jsem si toho všiml, chytré 8) Jinak, podle návodu zde jsem se to pokoušel v létě vypnout několikrát, a nikdy se mi to nepodařilo, možná jiná (novější) verze softwaru ...a nebo jsem já jednoduše kopyto ;-)
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Reklama
 

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sklo

Příspěvek od Borek »

DEDe píše:to to trochu nevychytali hlavne ze to jde vypnout. u coupe GK to automaticky zapina klimu jen vlete kdyz se ty skla mlzi casto defakto to jindy clovek ani nezapina ale kupodivu v zime to nejak pozna ze ji neni treba zapnout a nezapne ji to az sem si rikal jak je to chytre :)
A zjistil jsi,že když ji máš zapnutou na automatiku,tak sama pozná,že je třeba i nepatrně orosené sklo a sama se přepne na sklo.Po odrošení,se vrátí třeba na foukání na nohy.Tahle klima je fakt vymakaná.I to čidlo čistoty vzduchu obdivuji,jak rychle dovede poznat zplodiny ze smraďocha vpředu nebo při vjezdu do tunelu a přepnout na vnitřní okruh.Potom čuchá dál a když je vzduch čistý,pustí zase venkovní okruh :D .
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sklo

Příspěvek od DEDe »

Borek píše:
DEDe píše:to to trochu nevychytali hlavne ze to jde vypnout. u coupe GK to automaticky zapina klimu jen vlete kdyz se ty skla mlzi casto defakto to jindy clovek ani nezapina ale kupodivu v zime to nejak pozna ze ji neni treba zapnout a nezapne ji to az sem si rikal jak je to chytre :)
A zjistil jsi,že když ji máš zapnutou na automatiku,tak sama pozná,že je třeba i nepatrně orosené sklo a sama se přepne na sklo.Po odrošení,se vrátí třeba na foukání na nohy.Tahle klima je fakt vymakaná.I to čidlo čistoty vzduchu obdivuji,jak rychle dovede poznat zplodiny ze smraďocha vpředu nebo při vjezdu do tunelu a přepnout na vnitřní okruh.Potom čuchá dál a když je vzduch čistý,pustí zase venkovní okruh :D .
jo to prepnuti ze skla to sem cumel jeste vic jako jak pozna ze na sklo neni treba uz foukat to je fakt pekny :)) ale ze to ma cidlo smradu sem si nevsiml ale mas recht ze parkrat mi to samo odsebe na vnitrni okruh preplo ale ja reagoval jako co to dela proc mi to prepina :)) Jo klima je chytrejsi vic nez vypada jedno tlacitko auto a tolik veci to umi :)
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sklo

Příspěvek od Borek »

"Čuchače" v klimě zapneš tlačítkem A v kroužku.To je spínač systému řízení kvality vzduchu a pracuje špičkově.Nejlépe je to vidět třeba při průjezdu tunely,jak při vjezdu přepne na vnitřní okruh a při výjezdu zpět na venkovní.Třeba při cestě do Itálie se vždy namaká,protože těch tunelů jsou cestou desítky :mrgreen: .Zkus to i na křižovatce nebo při jízdě za náklaďákem nebo stačí přiblížit se za TDI smrady v kopci a uvidíš jak rychle čuchač přepne vzduch. :mrgreen:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sklo

Příspěvek od JoKo »

neviem, ale na predchadzajucom aute {clio} mi automaticke zapnutie klimy pri fukani na sklo velmi chybalo... som rad, ze to ma hyundai standardne..
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
zelokvet
*
Příspěvky: 39
Registrován: 27 bře 2009, 16:54

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sklo

Příspěvek od zelokvet »

Mne sa klima nezapina. sondoval som ako by Vam to malo fungovat a chapem to takto: zapnete kurenie na max, potom ventilator , ofukovanie okna a rozsvieti sa vam kontrolka klimatizacie. ale mne nic nezasvieti. a neviem ako predchadzajuce roky accentov, ale moj gombik klimy nie je tlacitko, ale je to vypinac s polohami on/off.
accent 1,4 dynamic, 6/2009, bronze gray
Uživatelský avatar
Matejsl
*
Příspěvky: 44
Registrován: 13 led 2008, 08:25

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sklo

Příspěvek od Matejsl »

tvoj accent je uz z roku 2009 kde z neho vsetko dobre vymontovali
KIA RIO II 1,4 SPORTY
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sklo

Příspěvek od Vilda »

zelokvet píše:Mne sa klima nezapina. sondoval som ako by Vam to malo fungovat a chapem to takto: zapnete kurenie na max, potom ventilator , ofukovanie okna a rozsvieti sa vam kontrolka klimatizacie. ale mne nic nezasvieti. a neviem ako predchadzajuce roky accentov, ale moj gombik klimy nie je tlacitko, ale je to vypinac s polohami on/off.
Já jsem si automat na zapínání klimy deaktivoval a nijak mi to nechybí ... radši si ji zapnu sám ..
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sklo

Příspěvek od Martun »

Přesně tak, co Vilda i ostatní, taky jsem to vypnul. A zapnu ji sám když chci. Akorat když jsem šel do servisu, tak jsem ji opět aktivoval, aby náhodou při jejich případném napíchnutí na PC , jim to nehlásilo chybu. Znáte to, začnou se v tom rejpat, a už ten fígl třeba nepůjde! :twisted: :roll: Myslím že tu otom někdo psal? Že se mu vrátilo auto ze servisu a už ta automatika vrátit nešla.. Tudíž jsem tomu raději předešel :mrgreen:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sklo

Příspěvek od Tringi »

Mimochodem, teď když klesly teploty (tuším pod 8°C) tak se už kompresor automaticky nezapíná, jakmile se to ale na jaře zvedne, zase se zapínat začne. Za předpokladu že jste si tu funkci nedeaktivovali ručně, samozřejmě.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
xwing
**
Příspěvky: 163
Registrován: 06 dub 2009, 20:21

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sklo

Příspěvek od xwing »

Ja mám furt prepnuté na sklo aby mi nefúkalo na tvár, to sa automaticky zapne klíma? Potom má svietiť kontrolka klímy či nesvieti? To som jazdil celé leto so zapnutou klímou a ani som o tom nevedel? :?:
Hyundai Accent 1.4i Dynamic - Wine Red (05/2009)
Obrázek
maro2
*
Příspěvky: 41
Registrován: 14 dub 2009, 15:17
Bydliště: Košice

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sklo

Příspěvek od maro2 »

xwing> Neboj sa, my, čo máme tohto roku kúpené Accenty, to máme "vylepšené" a nezapína nám to automaticky. My sa môžeme slobodne rozhodnúť, či s A/C alebo bez ... :)
Hyundai Accent ´09 1.4 - Dynamic - EB, folie
Uživatelský avatar
PabloPicaso
**
Příspěvky: 167
Registrován: 07 bře 2009, 11:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sklo

Příspěvek od PabloPicaso »

Tak jsem to dnes také vyzkoušel :D :lol: a hned na poprvé se mi to povedlo :D/ :D/ =D> zastavil jsem na semaforech nastavil foukání na před. sklo, ventilátor do polohy 1 a 5x jsem po sobě stiskl vnitřní okruh..... zablikalo to a již se mi klima automaticky nezapíná. Super věcička štvalo mě to od začátku. ](*,) ](*,)
New Accent 1,5 CRDi 81kw/110k, r.v.2008, zlato_bronz_šedá, komplet fólie 3M, 16" Dezent V Dark 7J x 38 ET, pneu Nokian Z 205/45/16.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Butani
*
Příspěvky: 20
Registrován: 14 led 2009, 17:34
Bydliště: Zlín

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sklo

Příspěvek od Butani »

Doufám, že tady někdo začne načíkat, že to už novém autě nemá, a tudíž si to nemůže tímto krásným postupem vypnout... :mrgreen:

Mimochodem, já jsem kupoval 2/09 a ještě tam to automatické zapnutí mám (ale už dávno vypnuté).
Accent 1.4 Elegance Celadon Blue 2/2009
__________________________________
bylo:
Škoda 105 S oranžová
Škoda Favorit 135 LS bílá
Škoda Favorit 135 LSe vínová
Nery
*
Příspěvky: 25
Registrován: 07 říj 2009, 21:55
Bydliště: Pardubice

Re: Automatické zapnutí klimatizace při foukání na přední sklo

Příspěvek od Nery »

Tak jsem to dnes také vyzkoušel a hned napoprvé vypnul. Paráda! Mám nastavené foukání téměř stále na sklo a tohle mě docela štvalo. Škoda, že se o těhle zlepšovácích nedočtu v manuálu... :hyu:
Accent 1.4 Elegance
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“