pneumatiky a disky

Zimní, letní, disky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od Vilda »

Marťas díky .... Ouzo si pro ně včera večer přijel ke mě domů :D/ takže jsme oba spokojeni ... on má plecháče a já dva táci a prázdnej sklep .. Ani jsme si nemohli moc pokecat, protože jsem chytil nějakou virozu a nechtěl jsem ho nakazit .... nacházím se ve stavu nemocných :( a tak ležim a leju do sebe čaj ze slivovicí :wink: no a čekám, až slivovice zabere 8-[
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Reklama
 

Uživatelský avatar
ouzo1
*
Příspěvky: 95
Registrován: 22 říj 2008, 15:15
Bydliště: Plzeň

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od ouzo1 »

Plecháče jsou doma :D a už mám na ně objednané Barum Polaris 3. Vildo dík.
NEW ACCENT 1,4 16V ELEGANCE CELADON BLUE 10/08
Hyundai Getz 1,1 2006
Hyundai i20 1,2 2012
terinka
*
Příspěvky: 39
Registrován: 02 kvě 2012, 21:03
Bydliště: Orlová,okres Karviná

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od terinka »

Pánové (a dámy) ,můžu na akcetníka r.v. 2010 dát zimní pneu s rozměrem 165/60 R14 ? V TP máme rozměr od 175.Co tento menší udělá? Díky za odpovědi.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od Hardcam »

Bude ti premerovat tachometr, zvednou se ti pri stejne rychlosti oproti puvodnim pneu otacky, bude to vypadat blbe a to by prozatim mohlo stacit...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od MICHAL77 »

Vůbec bych se toho nebál. Já mám na acošovi letní 185/65 R14 a zimní 165/65 R14 a tak strašné to nejní, v zimně jezdíme stejně pomaleji a navíc ouzká guma je do sraček lepší. Rozdíl tam je cca 13mm, u tebe by byl rozdíl cca 6mm a to si myslím že je zanaedbatelné.
.........
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7913
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od Mexican »

ja by som sa teda sirky pneumatiky 165 na Accentovi velmi bal. A je uplne jedno co hovori tachometer, IMHO 185 je tak-tak. U CRDi si neviem predstavit trakciu ani na 175 sirke, nieto este na 165. A bez rozdielu motorizacie - accent je na tak uzke plaste proste tazky - index nosnosti je 75, co je 387 kilo . Takze rozhodne nedoporucujem, pretoze matika je jasna - ani nie 1600kilo nosnost znamena ze by to uto muselo jazdit prakticky prazdne (tj ano pneu vydrzia, ale jazdit za hranicou nosnosti je fakt hazard)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
S0T0
***
Příspěvky: 508
Registrován: 09 říj 2010, 22:28

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od S0T0 »

a navíc pokud ten rozměr není v TP tak proč riskovat při případných nehodách apod....
EX - i30 1.4 CVVT Patriot BRC SQ 24
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od 69pavel »

Terynko

pises profil 165/60R14,bude ukazovat spatne jak tachos tak se ti zvednou otacky na motoru-zmensi se ti rychlost-tim se zvysi spotreba,dalsi vec -nosnost pneu,tezko sezenes takove pneu v hmotnostni kategorii 86 gumu 165/60R14 jedine ze by byla RF/XL zesilena bocnice pneu- nedelaji se na index 86 a pokud jo bude drazsi nez nejaka 175/65

kdyz das 165/65 tak teoreticky bude dobra rozmery zachovane ale nevlezes se do hmotnostniho indexu 86 nekoupis
na svuj vuz pootrebujes hmotnostni index 86,prodavaji se v indexu 79 a to je malo na Accenta,riskovat ze pak neco nalozis a guma se ti treba v 80 roztrhne za jizdy-potes panbuch takove auto potkat na ceste,navic jak by to zjistili v pripade nehody pojistovna tak by jsi z pojistky nedostala nic lautr nic a nakonec by jeste chteli po tobe abys platila skodu kterou jsi zpusobila

v rozmeru 175/65R14 musis koupit takovou ktera zase splni hmotnost index 86,prodavaji se i 82 ale zase je to malo na Accenta

teda bavime se o Accentu kdyz pises do tohoto vlakna-v profilu nemas typ vozu
PS-ted jsem zjistil psalas Accent 2010 tak index 86
Naposledy upravil(a) 69pavel dne 16 říj 2012, 20:06, celkem upraveno 2 x.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od 69pavel »

MICHAL77 píše:Vůbec bych se toho nebál. Já mám na acošovi letní 185/65 R14 a zimní 165/65 R14 a tak strašné to nejní, v zimně jezdíme stejně pomaleji a navíc ouzká guma je do sraček lepší. Rozdíl tam je cca 13mm, u tebe by byl rozdíl cca 6mm a to si myslím že je zanaedbatelné.

neplet si sirku s profilem,Terka uvedla jiny profil 165/60, ty uvadis sirku pneu,vtom je rozdil,navic jak je psano v mem prispevku vyse, nevim kolik starsi accik vazi ale ty 165 urcite jsou malo ne celkovou vahu, v pripade nehody kterou treba bys nezpusobil ty a pojistovna zjisti ze gumy na tvem aute neplni to co maj tak zaplatis cely cirkus i kdyby ten druhy co to zavinil treba nezastavil na stopce nebo ti nedal prednost v jizde-proste tvoje neplni to co ma a to je spatne,takove jsou dnes zakony.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od MICHAL77 »

69pavel píše:
MICHAL77 píše:Vůbec bych se toho nebál. Já mám na acošovi letní 185/65 R14 a zimní 165/65 R14 a tak strašné to nejní, v zimně jezdíme stejně pomaleji a navíc ouzká guma je do sraček lepší. Rozdíl tam je cca 13mm, u tebe by byl rozdíl cca 6mm a to si myslím že je zanaedbatelné.

neplet si sirku s profilem,Terka uvedla jiny profil 165/60, ty uvadis sirku pneu,vtom je rozdil,navic jak je psano v mem prispevku vyse, nevim kolik starsi accik vazi ale ty 165 urcite jsou malo ne celkovou vahu, v pripade nehody kterou treba bys nezpusobil ty a pojistovna zjisti ze gumy na tvem aute neplni to co maj tak zaplatis cely cirkus i kdyby ten druhy co to zavinil treba nezastavil na stopce nebo ti nedal prednost v jizde-proste tvoje neplni to co ma a to je spatne,takove jsou dnes zakony.
Nepletu si nic :D , napsal jsem jí co mám na acoušovi já a mám to na něm už třetí zimu a prázdnej rozhodně nejezdím. Jinak mám je zapsané ve velkém TP jako alternativní pneu při použití na plechách 5,5" tak v čem by při bouračce byl problém???

Co jiné accenty co mají psané 155/70 R13????

Jinak tyto gumy (rozměr a značku) jsem pět let provozoval na R19 a oproti 175 to lépe sedí ve sračkách které jsou u nás běžné po použití chemického posypu. V zimním období jezdím opatrně - žádné závody :wink: ....
.........
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7913
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od Mexican »

Michale, ty skutocne porovnavas rozdiel asi troch generacie Accenta, teda tvojho z 1996, ktory nema zrejme ani tonu s Accentom MC? tak to tu podme rozoberat obutie Ford Fusion EU/US .. rozdiel bude zrejme pdobny
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od 69pavel »

MICHAL77 píše:
69pavel píše:
MICHAL77 píše:Vůbec...........................

:wink: ....

jsi mimo misu,jak ji muzes napsat kdyz pise ze ma Accenta 2010 neco co ty mas z 1996,nevim kolik ma celkovou vahu tvuj accik, schvalne me to zajima
tak tu napis hodnotu z velkeho TP max zatizeni predni napravy a max zatizeni zadni napravy,nechci celkovou tu znam,a pak se muzem bavit o indexu hmotnosti i u tvych gum. ten tu taky uved



jinak potkavam hodne majitelu co jezdi na vsem moznym co na to nazujou a clovek se nekdy nestaci divit. policajtum to je jedno ale pojistovny se zacinaji chovat jak na zapade,pokud neco nesplnuje podminky provozu tak v pripade skody majitele okrouhaji. kazdy je zodpovedny za dodrzovani legislativy ,klidne muzes mit rozmer zapsany v TP ale pokud guma nesplni index hmotnosti na auto ale rozmerove jo tak stejne je ti k nicemu nebot te pak pojistovna okrouha.

dalsi vec- pravidlo cim uzsi guma v zime tim lepsi je uz davno mytus,to platilo kdyz jsme tu meli tehdy 2 zimni vzorky, v dnesni dobe velkeho vyberu ruznych vzorku toto uz davno neplati
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
terinka
*
Příspěvky: 39
Registrován: 02 kvě 2012, 21:03
Bydliště: Orlová,okres Karviná

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od terinka »

Jsem nevěděla,že tu spustím takové dohady.Ale jde o to,že nemůžeme sehnat starší disky za dobrou cenu,jediné,co jsme našli,jsou i s gumama,skoro novýma,ale s rozměrem,co podle TP nesedí.Gumy prodávat se nám nechce a nikde jinde je neupotřebíme,nikdo ze známých nemá auto,kde by se daly úspěšně namontovat.A pak už by se disky ani neoplatily,vyšly by skoro stejně co nové.Na vrakáči nám nabídli za patnáct stovek takové rezatiny,že bych je nechtěla ani zadarmo a ještě ani nebyli z accenta,ale prý z opelu,který má disky prakticky stejné.Holt jsme začali hledat pozdě,teď už asi budeme muset koupit nové,neb starší a slušné neseženeme.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7913
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od Mexican »

napise to takto - dojazdil som Klebery a dnes som objednaval nove pneu - kupil som Sava S3+ ... je to podobne ako Brilantis od Barumu, proste pneu strednej triedy. Ziadna cina, ziadny protektor. Podla testov tiez nie zle. Vsetky 4 ma v rozmere 185/65 R14, index T vysli 4520kc. IMHO skvele Good Year Ultragrip v tom rozmere za 5800kc. A to su uz spickove zimaky. Tiez ziadna hrozna cena

Moja otazka - je skutocne vela zaplatit tych 4500 az 6000kc za pneu, co v podstate kazdemu co jazdi Accentom vydrzia minimalne 3 zimy? (vychadzam z toho ze v zime nik z nas viac nez 20 000km nenajazdi) - ja odpoved mam. Nie, skutocne to nie je vela
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
terinka
*
Příspěvky: 39
Registrován: 02 kvě 2012, 21:03
Bydliště: Orlová,okres Karviná

Re: pneumatiky a disky

Příspěvek od terinka »

Nám nejde o pneu,ty bychom si koupili nové,kdybychom sehnali obstojné disky.Ale tyhle jsou i s gumama,které na auto nedáme a co s nimi? Prodat je je taky možnost,ale aby mi tu leželo pár tisíc v gumách a kdoví,jestli a za kolik je prodáme......prostě příliš mnoho starostí.Raději se poohlédneme jinde,snad se zadaří nebo budou holt nové.
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pneumatiky a kola“