Matrix

Moderátor: Moderátoři

kaspi
**
Příspěvky: 127
Registrován: 20 úno 2008, 14:35
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od kaspi »

Tak jsem vyfotil mezisedadlový prostor (snad se to zobrazí) a porovnal s pavlem11 a jsem si již téměř jist, že ta opěrka by tam nepasovala, holt udělali nové řešení a tím neorig. díly nebudou asi pasovat...:-(

Obrázek
Reklama
 

pavel11
*
Příspěvky: 49
Registrován: 03 led 2007, 16:34
Bydliště: Č.B.

Příspěvek od pavel11 »

Nazdar Kaspi. Když jsem objednával opěrku, tak jsem byl na rozpacích, jak ji tam umístí, protože mám úplně stejně udělanou ruční brzdu jako ty. A ejhle, výrobce to vyřešil tak, že udělal černý "dekl", který se nasadí na panel s ruční brzdou a vyplní celý prostor mezi sedačkami. Ten černý dekl je vidět na poslední fotce mého předchozího přízpěvku :wink: . No a na ten dekl se připevnila opěrka. Docela chytré, že? Dokonce to vypadá, že tam má být odjakživa. Jinak mohu všechny ubezpečit, že opěrka není až tak dominantní ve voze, protože jsem to fotil s bleskem a potahy se lesknou více než za normálního světla. Tolik za tím k opěrce.
Matrix CHAMPION, 1,5CRDi VGT, rok 9/2006
Getz 1,3, rok 3/2003
kaspi
**
Příspěvky: 127
Registrován: 20 úno 2008, 14:35
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od kaspi »

Tak to mě nenapadlo, že ten díl co je na podlaze byl u té opěrky, myslel jsem, že ten tam byl origo a na ten jsi to přidělal, takže to ano.
Ještě to zvážím a asi to objednám, z toho internetového obchodu mi napsali, že opěrka není skladem, ale že to dodají do 14 dní...
Dík za info.
dorach
Příspěvky: 9
Registrován: 05 led 2008, 16:06

loketní opěrka

Příspěvek od dorach »

Veliké díky Pavlo 11 za fotečky. Mám dojem, že to nemá chybu. Měl bych prosím ještě dotaz. Jak se přišroubovává spodní díl opěrky k ruční brzdě. Nerad bych totiž vrtal něco do podlahy. A ještě jeden dotaz bych měl. Můžeš prosím uvést konkrétní katalogové číslo opěrky a dodavatele? Ptám se proto, že když jsem projížděl doplňky na Matrixe, tak u všech opěrek není takový podstavec jak máš, ale podstatně menší. Vypadá to jako by se zasazoval do přihrádky za ruční brzdu viz fotka Kaspiho. To se navotravuju co? Mockráte děkuji.
pavel11
*
Příspěvky: 49
Registrován: 03 led 2007, 16:34
Bydliště: Č.B.

Příspěvek od pavel11 »

Mohu všechny ubezpečit, že do podlahy se nic nevrtá (možná by to bylo lepší, ale já jsem se do toho nepustil a ani návod s tím nepočítá). Pouze se svrtává a šroubuje do hromady kryt ruční brzdy s deklem. Já jsem postupoval tak, že jsem svrtal díry vrtáčkem o průměru 2 mm a dal samořezy (ty jsou součástí dodávky). Na šrouby jsem pak dal krytky a bylo hotovo. Práce rychlá a čistá. Je možno dát nějaké podložky pod dekl, na vymezení vůle, protože podlaha není úplně rovná a přední roh u spolujezdce je trošku nad podlahou, ale zatím s tím nemám problémy, takže to nechám tak.
Matrix CHAMPION, 1,5CRDi VGT, rok 9/2006
Getz 1,3, rok 3/2003
Dan
*
Příspěvky: 19
Registrován: 02 bře 2008, 09:05
Bydliště: Moravská Třebová

Příspěvek od Dan »

Zdravím, taky velice vážně uvažuji o loketní opěrce. U ruční brzdy to mám přesně rešený jak kaspi a měl jsem obavy jestli tam půjde ta co mají na netu v autodoplňkách, ale snad teda jo.
Ještě se rozhoupat a jdu vesele odjednávat.
pavel11
*
Příspěvky: 49
Registrován: 03 led 2007, 16:34
Bydliště: Č.B.

Příspěvek od pavel11 »

Tak mně napadlo, že budu na srazu H-clubu v červnu, takže tam se můžem vidět a můžete si opěrku ošahat přímo v reálu. :)
Matrix CHAMPION, 1,5CRDi VGT, rok 9/2006
Getz 1,3, rok 3/2003
Dan
*
Příspěvky: 19
Registrován: 02 bře 2008, 09:05
Bydliště: Moravská Třebová

Příspěvek od Dan »

Právě jsem našel na internetu stránky www.vopi.cz kde nabízí loketní opěrku za 1 392kč. Volal jsem tam a asi za týden by ji poslali. Jen nevěděli jak přesně vypadá. Foto je pouze ilustrační. Nemáte někdo zkušenost s tímto int.obchodem a opěrkou od nich?
pavel11
*
Příspěvky: 49
Registrován: 03 led 2007, 16:34
Bydliště: Č.B.

Příspěvek od pavel11 »

Co se týká objednání a dodání- tak jsem o stránku předtím tuším napsal :P :
pavel11 píše:... Přes " www. autodoplnky.cz " resp. "http://hyundai.autodoplnky.cz/hyundai-m ... x-s1849679" jsem si objednal loketní opěrku. ... Montáž zvládne každý. Stačí vrtačka a vrtáček 2 mm, klíč a šroubovák. Opěrka se skládá ze dvou částí a to: 1. podpěrný kryt (ten se nasune na panel s ruční brzdou).2 vlastní opěrka se šroubky a vruty. Cena toho celého je 1760,-Kč. :) . ... Bohužel foto na webu úplně neodpovídá realitě a ...
Zde máte i adresu. S jinou firmou nemám zkušenosti. :wink:
Matrix CHAMPION, 1,5CRDi VGT, rok 9/2006
Getz 1,3, rok 3/2003
Uživatelský avatar
kmozis
*
Příspěvky: 24
Registrován: 16 pro 2007, 16:18
Bydliště: Pardubice

Kamei

Příspěvek od kmozis »

No, podle mě vypadá naprosto nejlépe a zároveň i univezrální pro všechny typy výbav (protože se uchycuje zezadu do vodítek od sedadel, nikam se nic nemusí přikupovat a už vůbec ne vrtat) tahle od Kamei.

...akorát je dražší :(
Nemáte s ní někdo zkušenosti?
:hyu: Matrix 1.8 GLS (r.v. 2004)
pavel11
*
Příspěvky: 49
Registrován: 03 led 2007, 16:34
Bydliště: Č.B.

Re: Kamei

Příspěvek od pavel11 »

Malá reakce
[quote="kmozis"]No, podle mě vypadá naprosto nejlépe a zároveň i univezrální pro všechny typy výbav (protože se uchycuje zezadu do vodítek od sedadel, nikam se nic nemusí přikupovat a už vůbec ne vrtat) tahle od Kamei.

Tak jsem se díval na lyžiny sedaček. Na konci jsou přichyceny na rám dvěma šroubama. Bohužel není vidět přímo na matky, ale podhmatem je znát, že šrouby nemají velký přesah, takže je tu základní otázka. Pokud mezi lyžinu a rám dám nějaký plech (možná 1mm tlustý, ale myslím si že bude alespoň 2 mm), vystačí mi šrouby, tak abych dal zpátky matky?. Dávat jiné než originální šrouby bych se hodně bál, to říkám rovnou. Možná jsou mezi rámem a matkou nějaké podložky co by šly vyndat, nevím tak dalece jsem to nezkoumal. Ale než bych opěrku objednal, tak bych si lyžiny, šrouby pořádně prohlédnul.
Mým zájmem není prosazovat "moji" opěrku. Taky jsem šel do neznáma, když jsem ji objednával. Na e-shopu neměli ani přibližnou fotku jak to vypadá. Tady se alepoň tváří, že by možná poslali to co je na obrázku. Tím lépe, dají se směřovat dotazy.
Matrix CHAMPION, 1,5CRDi VGT, rok 9/2006
Getz 1,3, rok 3/2003
kaspi
**
Příspěvky: 127
Registrován: 20 úno 2008, 14:35
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od kaspi »

No a už jsme zase na začátku diskuze, kde jsem psal, že přímo v Hyundai servisu mě nabídli orig.opěrku i s montáží za 2.900Kč, což se mě zdálo s ohledem na uváděnou opěrku OK.
Takže když to shrnu jsou tu 3 různé možnosti, 2xnákup přes net a vlastní montáž (1800Kč, 3000Kč) a orig.hyundai (2900Kč). Tak a teď si vyberte :roll:
Matmar
*
Příspěvky: 61
Registrován: 12 črc 2008, 06:50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matmar »

Zajímalo by mě jak se chová opěrka z autodoplnky.cz po půl roce používání. Nekejvá se atd? Co ta levná za 1400 z jiného E-shopu. Má už někdo nějaké poznatky? Zajímá mě provedení bez tunelu jako je na fotce

Obrázek
Matrix CRDi
Matmar
*
Příspěvky: 61
Registrován: 12 črc 2008, 06:50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matmar »

Tak opěrku jsem úspěšně namontoval, ale zajímala by mě montáž kolegy. Já původní panel sundal a úchyty musel upravit aby to bylo pokud možno co nejpevnější :idea:
Matrix CRDi
Uživatelský avatar
kabi
*
Příspěvky: 60
Registrován: 04 pro 2008, 23:33
Bydliště: Slaný

Re:

Příspěvek od kabi »

pavel11 píše:Je vidět, že musím trošku reagovat. Ta opěrka co jsem inzeroval výše (cena cca 1800,-Kč) je opravdu pro Matrixe co nemá středový panel. Opakuji nemá a nemá a nemá :lol: . Bohužel obrázek vůbec neodpovídá skutečnosti. Ve skutečnosti se loketní opěrka skládá ze dvou částí. Opěrka a základna (kyž to tak nazvu). Základna se nasune na panel s ruční brzdou a vyplňuje celý prostor mezi sedačkami. Základna se přišroubuje k panelu s ruční brzdou. Na základnu se pak nasadí vlastní opěrka. Asi by bylo nejlepší nějaké foto. Pokusím se dodat. Namontované je to celé tak za cca 0,5-1 hodinu (dle pečlivosti a zručnosti montéra). Spokojenost velká. Opěrka je vyklápěcí, ale není stavitelná. Mě to nevadí, mám necelých 190 cm a je to akorát. :lol:
ach ach tak jsem si obědnal tu operku o vánocích ,přišla ted :? Honem jsem to vybalil a na první pohled vypadá pěkně,hned jsem běžel k autu to oskoušet. vypadá to že to nebyla zrovínka košer ivestice Nevim jak ty ale já mám ten prostor kolem tučky oblý ten podstavec co k tomu dodali je rovný ,taky mi neni jasný jak to přichytit do podlahy vrtat nebudu a že by to drželo jen na jednom šroubku na původním plastu kolem ručky (z boku) se mi nezdá to se musí kinklat navíc jen tak skusmo mi přišlo že je na mých 197 cm poněkud nízko :( nastavit výškově se bohužel nedá .chtěl bych ji mít výše ,nejspíš tam budu muset vrazit nějaký mezikus ,ale z čeho aby to nevypadalo jako že jsem to podložil cihlou :-k Tak jsem to sklamaně vrazil zpět do bedny a jel do práce začnu se v tom hrabat až bude venku míň kosa páč parkuju na svěžím povětří. Jo a ten cár co je jako návod k montáži to je parodie která má uchlácholit ČOI jinak je k ničemu snad jen ten odkaz že se mám obrátit na odborný servis [-X
PS: uvital bych nějaký skušenosti a figle s montáží proč opakovat chyby jiných :D dík
Matrix 1,5 CRDi VGT R.V. 2008
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“