Spojka (nastavenie, zivotnost, problemy)

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Pallew
Příspěvky: 6
Registrován: 29 pro 2008, 17:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrad spojky

Příspěvek od Pallew »

Ja som mal ten smrad tiez (motor 1.4) a ked som sa na to pytal kolegov v praci vsetci mi svorne odpovedali ze ide o "zahorenie spojky" a je to normalne. Mali to vraj u Fiata Punto aj u Fabie Klasik. Ubezpecovali ma ze to casom prejde a mali pravdu :-).
Teraz mam 1100 km a smrad uz necitim nikdy a to niekedy spojku naozaj potrapim ked parkujem na obrubnik ...

Pallew
Reklama
 

Uživatelský avatar
Petusko73
**
Příspěvky: 134
Registrován: 18 črc 2006, 17:39
Bydliště: Košice

Re: Smrad spojky

Příspěvek od Petusko73 »

Ja mám najazdených cca 35000 km a ten smrad tam je. Ale len keď to preženiem. Zvykol som si. :wink:
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Elegance, G9
Martin accent
Příspěvky: 4
Registrován: 13 bře 2009, 16:31

Re: Smrad spojky

Příspěvek od Martin accent »

Petusko73 píše:Ja mám najazdených cca 35000 km a ten smrad tam je. Ale len keď to preženiem. Zvykol som si. :wink:
jj mi už se to taky stalo že jsem to citil ale jen když jsem couval rychleji ze začatku ted už bez problemu :)
NEW ACCENT 1,4 16V ELEGANCE SILVER 2008
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Smrad spojky

Příspěvek od Vilda »

Můj Accentík je relativně hodně mladej, najeto okolo 3 000 km, ale žadnej smrad od spojky jsem nikdy necítil ... takže pohoda
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
MEJZLIK
*
Příspěvky: 97
Registrován: 29 říj 2006, 13:46

Re: Smrad spojky

Příspěvek od MEJZLIK »

Také mám tuto zkušenost,že mi parkrát spojka zasmrděla (např.při couvání do kopce nebo vyjíždění z hlubokého sněhu atd.)když jsem jen spojku přidržoval tak jsem ucítil charakteristický smrad pálícího se obložení.Mám taky ACCENT 1.4 r.v.2006 najeto 27000km.Už je to moje 7 auto (je mi 56let) před tím škodovky,ford a audi,ale u těchto vozů jsem se stím nesetkal!!!
CHtělo by to zjistit názor mechaniků z různých značkových servisů a hodit to na toto forum.
Nerad bych aby mi spojka odešla hned po skončení záruční doby auta a musel investovat nemalé peníze do opravy!!!
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrad spojky

Příspěvek od Rudolf »

Přiznávám se, že jednou jsem taky "zasmrděl" při nějakým prudším výjezdu, kdy jsem spojku pouštěl pomaleji.
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
dzigit
*
Příspěvky: 62
Registrován: 20 úno 2009, 01:08
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrad spojky

Příspěvek od dzigit »

Petusko73 píše:Ja mám najazdených cca 35000 km a ten smrad tam je. Ale len keď to preženiem. Zvykol som si. :wink:
to same po 7000 uz to neriesim je to len vtedy ked vytocim motor
Hyundai Accent 02/09 black Elegance 1.4 benzin kupovane v CR - Hodonin
Slovakia Bratislava
www.nefajci.eu
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrad spojky

Příspěvek od DEDe »

asi je na tom H vsude stejne co vim tak kdyz clovek rozjede poradne coupecko taky to dela jak u prvni generace tak i u GK.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
xwing
**
Příspěvky: 163
Registrován: 06 dub 2009, 20:21

Re: Smrad spojky

Příspěvek od xwing »

Tiež sa mi to občas stane pri rozbiehaní a nemusia byť ani prehnane vysoké otáčky, stačí 2500-3000, zatiaľ mám 1300km nabehaných, dúfam že to časom prejde ako tu niektorí spomínajú.
Hyundai Accent 1.4i Dynamic - Wine Red (05/2009)
Obrázek
ziar
Příspěvky: 2
Registrován: 13 čer 2009, 05:41

Záber spojky

Příspěvek od ziar »

Dobrý den! Aj ja som sa stal majitelom Hyundai Accent 1,4i.Neviem si zvyknúť na záber spojky.Je na hydraulickom princípe.V servise povedali,že je normálny záber až pri v hornej polohe.Čítal som recenzie na fóre,nastavuje sa dráha pedála,nedá sa nastaviť.Chcel by som vedieť ako zaberá ostatným spojka.Dakujem
Martin Korpel
**
Příspěvky: 213
Registrován: 19 kvě 2009, 13:58
Bydliště: Slovakia / Zvolen

Re: Záber spojky

Příspěvek od Martin Korpel »

nejak podobne..... asi...ale nejako to ani nevnimam proste... sadnem pridam a idem :) ale mozno ze t v polke a za 3/4 je 80% zaberu.. neviem to lepsie opisat :)
Hyundai Elantra 2017 - 2020 Black Phantom - Premium
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Záber spojky

Příspěvek od rokolo »

Jde jen o zvyk, za chvíli ti to ani nepřijde..........
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Záber spojky

Příspěvek od Vilda »

Přesně jak píše Rokolo, je to o zvyk. Kapalinová spojka je trochu citlivější, než spojka ovládaná mechanicky ( lankem ). Za pár dní si toho ani nevšimneš ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Záber spojky

Příspěvek od Gandalf »

Samozřejmě je to o zvyku, ale já si zvykat nechtěl a tak jsem si vlezl pod volant a přes velmi nepříjemný přístup jsem si záběr pedálu snížil. Je to poměrně snadné: vytáhne se závlačka čepu, následně celý čep, na kterém pedál visí. Pak se povolí kontramatka na táhle, které vede od spojky z motorového prostoru a protikusem ve tvaru U, který jste odpojili od čepu se párkrát otočí dle libosti. Zpětný postup je stejný. Jen je pak vhodné ještě výškově doladit šroub dorazu chodu pedálu, který je nahoře těsně nad pákou spojkového pedálu (zase kontramatka a mizerný přístup). Snad jsem to popsal srozumitelně, foto nemám. Ale mám z toho teď při jízdě mnohem lepší pocit a záda za chvilku přebolí... :D
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
ziar
Příspěvky: 2
Registrován: 13 čer 2009, 05:41

Re: Záber spojky

Příspěvek od ziar »

:D tak spojka zoradená,dakujem za radu.Hned sa mi lepšie jazdí.
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“