Jde přidat turbo do hyundai cupé?

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

to můžeš, ale riziko je zde menší, pokud to auto vzhldem ke svému stavu bude ještě brzdit
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Reklama
 

Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Příspěvek od laxo18 »

ja nehovorim ze to je jednoduche ale vsetko ktomu dostanes a robi to vela ludi preco ked maju napriklad V6 kompresory a jazdia s tym bez problemou tak isto aj tie turba je jasne ze ta zivotnost motora ide rapidne dole ale daj si ruku na srdce ,skor ti odyde auto na karoseriu a napravy ako na motor ved da sa napriklad napisat do koreje kde to robia bezne ze co ti na to oni povedia , ano toto vsetko je pravda ale to je take treskanie ked si to este nikdy nevyskusal tak preco niekoho od toho treba momente odradzat to je ako ten zakusom je hnusny ale v ustach si ho este v zivote nemal tak preco chcete hned niekoho zhadzovat ked si to v coupe nikdy nevidel a iba okolo toho rozpravat ja som to tak isto este nevidel ale lezie mi na nervy ked taketo veci citam a to ze si uz radsej kupit ine auto tak ste asi tiez nepochopili podstatu tohoto foora preco by si mal kupovat ine auto ked chce mat hyundai ked mu motor odyde tak odyde ale co ked nie ? a ked si to tak zoberes tak auto je posrana skladacka ale s rozumom to mi netvrd ze nie
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

jasně, ale těžko někdo bude vrážet statisícovou položku do motoru, kterej se mu za 20tis km vyblije. A těžko vrážet 200ti tisícovou položku za komlet úpravy motoru včetně menší komprese (kliková hřidel s menším ramenem - tedy menší zdvih pístu,tedy menší komprese) aby ti motor něco vydržel, kované písty, odolnější ventily a jejich sedla, jiné vstřiky, lepší brzdy a spojku, aby se s tím vůbec dalo jezdit. Nehledě na to, že když tohle všechno uděláš a pak ti to támhle nějakej strejda v klobouku na křižovatce naboří tak, že zklividuje podstatnou část těch úprav, tak ti to žádná pojištovna nezaplatí, narozdíl od seriového auta s turbomotorem.., který pomalu koupíš za menší peníze, než je cena jenom těch úprav.
Ono se to nezdá, ale to auto na tyhle práce odstavíš pomalu na rok, pokud tedy vše sháníš postupně a montuješ postupně někde sám s kolegou v hausgaráži..

Neodrazuji. Jde vše, když jsou peníze a čas. Pokud někomu nevadí, že na 2.0 motor s kompresí 10,2 vrazí turbodmychadlo, natlačí tam 1,2baru, aby to mělo efekt, vymění spojku a převodovku za kusy, co přenesou ten točivý moment, vymění brzdy a podvozek, aby "stíhaly" motoru a užije si s tím zábavu jako prase a nevadí mu, že po pár km s úsměvem od ucha k uchu se mu to vyblije, protože to bud přestalo mazat, nebo to zadřel, protože to neuchladil, nebo prostě jen únavou mechanických komponent, co nebyli stavěny na 210koní, nebo kvůli čemukoli jinému, tak proč ne..

Ti, co tam natlačí 0,3baru se budou usmívat podstatně déle, ale od ucha k uchu ne, ale jen tak na půl pusy, protože za ty prachy, co do toho dali, to o moc líp nejede...

Vše je otázka priorit a peněz
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Příspěvek od laxo18 »

ale kto tu riesi peniaze chalan sa pytal ci sa tam da dat turbo co sa da a bodka. mne sa sem uz nechce pisat to co som sem napisal v mojom predchadzajucom prispevku lebo stale budeme hovorit o tom istom kazdy si budeme hovorit to svoje a to nema cenu tento rozhovor mi presne priapada ako ked niekto na hyundai hadze hnoj proste sa nema cenu o tom bavit no dobre tak ja este spravim jednu vec napisem chlapikom do koreje kolko to asi tak vydrzi ked dostanem odpoved tak ju sem placnem a bude po problemoch a hotovo , inak na tu garaz co si spominal ti radsej nebudem reagovat :!:
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DEDe »

vlastaFR píše:
mirpie píše:jo a abych to dokončil, to vše viz muj příspěvek výše byl jen zlomek problematiky motoru. Když upravíš motor, kterej místo 140koní bude mít 210, tak je jasný, že stávající spojka a brzdy stačit nebudou. Spojku zničíš za 10tis km, vlastně ji ani nezničíš, protože hned v první zatáčce vyletíš jak namydlenej blesk, protože ze 160 na 60 to za pár vteřin se stávajícími brzdami neubrzdíš. Uděláš tři otáčky přes boudu, vyrušíš zajíčka, co uteče vystrašenej o 10m vedle, v lepším případě tě doškrábanýho vytáhnou hasiči ven a budeš rázem myslet na jiný věci, než na podobné hovadiny.

Úpravám s rozvahou zdar :-)
takhle muzes skoncit i bez turba treba i ze skodovkou ktera ma 40kw.
Taky mam pocit ze se to s tim vysekanim hroti, nevim jak vy ale ja jedu rychle jen kde si to muzu dovolit rozhodne nelitam do zatacek na maximum i kdyz to auto ma navic i kdyz by melo jeste vetsi vykon tak rychleji uz stejne jezdit do zatacek nebudu nez ted a na predjizdeni rozjezdy a tak vetsi vykon lepsi. Tim neobhajuju to nacpat tam turbo po vsech info co sem si cetl je to zrejme tezce nevyhodna "investice" a lepsi koupit silnejsi auto.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
LongStar
****
Příspěvky: 1275
Registrován: 12 říj 2007, 21:13
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LongStar »

laxo18 píše:ale kto tu riesi peniaze chalan sa pytal ci sa tam da dat turbo co sa da a bodka. mne sa sem uz nechce pisat to co som sem napisal v mojom predchadzajucom prispevku lebo stale budeme hovorit o tom istom kazdy si budeme hovorit to svoje a to nema cenu tento rozhovor mi presne priapada ako ked niekto na hyundai hadze hnoj proste sa nema cenu o tom bavit no dobre tak ja este spravim jednu vec napisem chlapikom do koreje kolko to asi tak vydrzi ked dostanem odpoved tak ju sem placnem a bude po problemoch a hotovo , inak na tu garaz co si spominal ti radsej nebudem reagovat :!:
no jetse se ho optej jestli ti na to da nakou zaruku:D
jinak otazka jestli jde dat turbo do coupe(motoru) je celkem <> to jde dat na kazdy auto! a cena toho vseho se odvozuje od toho jaky komponenty si tam da podivej se na naky turbo kit nezapomen pripocicat dopravu a instalaci ikdyby to byl kit plug n play tzn s nakou mapou aby to jelo tak pocitej ze budes potrebovat spoustu veci aby se to cely nenamahalo a hodne dobre chladilo:) a nektery stavajici dilky by taky potrebovali obmenit za jiny! proste GLnHF nebo napis na kagekyracing to je nakej ferda z praglu a ten stavi skye supry atd....................:)
:hyu: S-coupe s Fénem:)
ScoupeTech ->->->->->->->VWGolf-IV Objem stylem nenahradíš!!!
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Příspěvek od laxo18 »

ale ja nehovorim o najlacnejsich kitoch ja uz hovorim o kompet zostavach a s tou zarukou to je snat jasne ale clovek ktori si chce dat do coupe turbo trosku inak rozmysla ci uz po financnej stranke aj ekonomickej ja osobne to nechcem lebo najazdim na coupe dost vela km tak aby si niektori nemysleli ze to tam ja chcem dat silou mocou, ja len vravim ze naco hned kazdeho odradzat v USA si to davaju do novych GKciek a keby to tolko nevydrzalo myslite ze by to robili aby sa im motor rozsipal po par 10 000km ? ja si osobne myslim ze uz tu neni co rozoberat kazdy sa drzi svojho je to uplne normalne :)
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

já už to nekomentuju
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

http://www.youtube.com/watch?v=CZQi2nu7 ... re=related
prevzato ze sekce Accent od clena QlimaxXx
neni to Coupe, ale..
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
Jerry159
***
Příspěvky: 881
Registrován: 10 úno 2007, 15:26
Bydliště: Česká Třebová U Podhorky 168
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerry159 »

vlastaFR píše:
mirpie píše:jo a abych to dokončil, to vše viz muj příspěvek výše byl jen zlomek problematiky motoru. Když upravíš motor, kterej místo 140koní bude mít 210, tak je jasný, že stávající spojka a brzdy stačit nebudou. Spojku zničíš za 10tis km, vlastně ji ani nezničíš, protože hned v první zatáčce vyletíš jak namydlenej blesk, protože ze 160 na 60 to za pár vteřin se stávajícími brzdami neubrzdíš. Uděláš tři otáčky přes boudu, vyrušíš zajíčka, co uteče vystrašenej o 10m vedle, v lepším případě tě doškrábanýho vytáhnou hasiči ven a budeš rázem myslet na jiný věci, než na podobné hovadiny.

Úpravám s rozvahou zdar :-)
takhle muzes skoncit i bez turba treba i ze skodovkou ktera ma 40kw.
Otom vím já své....... :cry:
Hyundai Coupé 2.0 16v
Alu 17" 205/40/17 Pirelli a Michelin
Sportovní výfuky Fireball
Sportovní vzduchoví filtr
Eonon E1015 Kicker 12l7 1500w
Xenony H1 6000k
brutus hudba :)
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dantasik »

mirpie píše:jasně, ale těžko někdo bude vrážet statisícovou položku do motoru, kterej se mu za 20tis km vyblije. A těžko vrážet 200ti tisícovou položku za komlet úpravy motoru včetně menší komprese (kliková hřidel s menším ramenem - tedy menší zdvih pístu,tedy menší komprese) aby ti motor něco vydržel, kované písty, odolnější ventily a jejich sedla, jiné vstřiky, lepší brzdy a spojku, aby se s tím vůbec dalo jezdit. Nehledě na to, že když tohle všechno uděláš a pak ti to támhle nějakej strejda v klobouku na křižovatce naboří tak, že zklividuje podstatnou část těch úprav, tak ti to žádná pojištovna nezaplatí, narozdíl od seriového auta s turbomotorem.., který pomalu koupíš za menší peníze, než je cena jenom těch úprav.
Ono se to nezdá, ale to auto na tyhle práce odstavíš pomalu na rok, pokud tedy vše sháníš postupně a montuješ postupně někde sám s kolegou v hausgaráži..

Neodrazuji. Jde vše, když jsou peníze a čas. Pokud někomu nevadí, že na 2.0 motor s kompresí 10,2 vrazí turbodmychadlo, natlačí tam 1,2baru, aby to mělo efekt, vymění spojku a převodovku za kusy, co přenesou ten točivý moment, vymění brzdy a podvozek, aby "stíhaly" motoru a užije si s tím zábavu jako prase a nevadí mu, že po pár km s úsměvem od ucha k uchu se mu to vyblije, protože to bud přestalo mazat, nebo to zadřel, protože to neuchladil, nebo prostě jen únavou mechanických komponent, co nebyli stavěny na 210koní, nebo kvůli čemukoli jinému, tak proč ne..

Ti, co tam natlačí 0,3baru se budou usmívat podstatně déle, ale od ucha k uchu ne, ale jen tak na půl pusy, protože za ty prachy, co do toho dali, to o moc líp nejede...

Vše je otázka priorit a peněz
Co se tech 0.3baru tyce tak ja se chystam dat tlak 0.4baru, kde se kompresni pomer nemeni(jeste) a dle toho co pisi by mel vykon byt 180-190wHP, puvodni 110wHP coz mi pride jako podstatny rozdil. Meni se samo spojka, vstrikovace, pak od svodu az po zadni dil vejfuku konce. Kit stoji cca 3200$ a myslim si ze motor by to vydrzet mohl a zas tak malo to nebude. Spotreba nahoru sice pujde ale podle me ne tak dramaticky a rekl bych ze mozna stejna kdyz se auto nebude furt honit jak nadmuta koza :)Ale tak to se uvidi az se vyzkousi. Jeste furt zvazuju ze prodam coupe a coupim neco jinaciho uz s vetsim vykonem .)Jen nevim co :)Ale to je vec jinaci .)Jsem chtel RX-8 ale spotreba 15l+ me nepritahuje .)Stimdle si myslim ze 15l neprelezu. Spis pocitam 12l kdyz ted jezdim do 10l
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

mno u coupe druhy generace to chapu, pac je to skoro novy, takze ta investice nebude v hodnote celyho auta :) videl bych to tak ze scoupe turbo a nove coupe, tak na obou bych se vyradil, kdyby na to bylo... :)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
AndyNJ
*
Příspěvky: 30
Registrován: 09 bře 2008, 20:57
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

:D:D:D

Příspěvek od AndyNJ »

Playgamer píše:
black_sheep píše:
Playgamer píše:a je to tu zase .... někdo si koupil Coupe a chce z něj vyždímat co nejvíc ... chápu tě ... taky jsem byl takovej idealista ... do mojí první bouračky s coupe ... to auto nesedí ... neni dělaný na vysoký rychlosti a obzvlášť ne v zatáčkách ... nehledě na to ... první věc co musíš u auta udělat je pořádná aerodynamika(u coupe s tím už stejně nic neuděláš) ale hlavně brzdy!!! ...
TO SI NORMALNE DELAS PRDEL, vid???? ted jsi me teda po ranu hnul zluci!! vypojis baterku, sviti ti ABS a jezdis s tim 14dnu, navic jak dobytek a pak tady posilas fotky z takovy sikany, kde vidim dva cerny pruhy jak jsi stal na brzde a hobloval gumy (mit v poradku ABS tak se to nestalo) a trada ven...

neschazuj to na auto, to auto je mekkci ale sedi dobre! pokud chces mit komfortu a vic prilnavosti - tak si porid tvrdsi pruziny a jine tlumice, kurna! a brzdy ma perfektni! navic, srovnavat to auto s calibrou s podvozkem z konce 80.let co byl v vectre A............ :roll:
já ti řikám že to auto vážně v zatáčkách nesedí(a netvrdím to jenom já tvrdí to spousta lidí se kterými jsem se potkal a kecali jsme o coupe), nechová se tak jak by mělo ... to že jsem tenkrát udělal chybu ano uznávám, ale uznej že prostě coupe v zatáčkách nesedí ... pokud nesouhlasíš tak se někdy sejdeme já přivezu mazdu která je v sérii a ukážu ti že auto co je srovnatelně těžký a je na 195/50 sedí mnohem víc než coupe který je na 205/50

a kdyz chces shazovat calibru, to auto bylo vylozene nadcasovy ... kdyby se u toho tolik nes*aly motory a 4x4 tak tech aut tady jezdi mnohem vic

a jeste u tvyho prispevku "pokud chces mit komfortu a vic prilnavosti" ... prilnavosti bych souhlasil ... ale s tvrdsim podvozkem neprichazi vic komfortu .... spis naopak :) a brzdy u coupe nejsou zase az tak perfektni :)

a ještě poslední věc nelíbí se ti porovnání s calibrou? můžu ti to porovnat klidně s tigrou - auto co neskutečně sedí a vydrží strašný věci a ještě což tě doufám potěší - seat ibiza 1.4(1.5) systém porsche r.v. 88 - nejlepší auto co jsem kdy měl po motorický stránce neuvěřitelný a taky neskutečně sedělo :)

No ja jsem pobaven na hodne dlouho, auta znacky Opel, budiz ze Calibra je svetla vyjimka za par korun.... ale :D No jak to rict slusne, v zivote jsem nezazil horsi auto nez Opel Vectra... , Tigra je komedie na 4 kolech, vychazi z Corsy, podvozek nepredvidatelny.... Seat ibiza :D :D to je dalsi raketa no :wink: takovy mix fabie a golfu.. a ted jsem mozna golfy urazil. OPEL :arrow: TRASH
Kdyz to ma kozy nebo kola, tak jsou s tim problemy.
Uživatelský avatar
jirin18
*
Příspěvky: 12
Registrován: 04 bře 2011, 22:26

Re:

Příspěvek od jirin18 »

Playgamer píše:
black_sheep píše:
Playgamer píše:a je to tu zase .... někdo si koupil Coupe a chce z něj vyždímat co nejvíc ... chápu tě ... taky jsem byl takovej idealista ... do mojí první bouračky s coupe ... to auto nesedí ... neni dělaný na vysoký rychlosti a obzvlášť ne v zatáčkách ... nehledě na to ... první věc co musíš u auta udělat je pořádná aerodynamika(u coupe s tím už stejně nic neuděláš) ale hlavně brzdy!!! ...
TO SI NORMALNE DELAS PRDEL, vid???? ted jsi me teda po ranu hnul zluci!! vypojis baterku, sviti ti ABS a jezdis s tim 14dnu, navic jak dobytek a pak tady posilas fotky z takovy sikany, kde vidim dva cerny pruhy jak jsi stal na brzde a hobloval gumy (mit v poradku ABS tak se to nestalo) a trada ven...

neschazuj to na auto, to auto je mekkci ale sedi dobre! pokud chces mit komfortu a vic prilnavosti - tak si porid tvrdsi pruziny a jine tlumice, kurna! a brzdy ma perfektni! navic, srovnavat to auto s calibrou s podvozkem z konce 80.let co byl v vectre A............ :roll:
já ti řikám že to auto vážně v zatáčkách nesedí(a netvrdím to jenom já tvrdí to spousta lidí se kterými jsem se potkal a kecali jsme o coupe), nechová se tak jak by mělo ... to že jsem tenkrát udělal chybu ano uznávám, ale uznej že prostě coupe v zatáčkách nesedí ... pokud nesouhlasíš tak se někdy sejdeme já přivezu mazdu která je v sérii a ukážu ti že auto co je srovnatelně těžký a je na 195/50 sedí mnohem víc než coupe který je na 205/50

a kdyz chces shazovat calibru, to auto bylo vylozene nadcasovy ... kdyby se u toho tolik nes*aly motory a 4x4 tak tech aut tady jezdi mnohem vic

a jeste u tvyho prispevku "pokud chces mit komfortu a vic prilnavosti" ... prilnavosti bych souhlasil ... ale s tvrdsim podvozkem neprichazi vic komfortu .... spis naopak :) a brzdy u coupe nejsou zase az tak perfektni :)

a ještě poslední věc nelíbí se ti porovnání s calibrou? můžu ti to porovnat klidně s tigrou - auto co neskutečně sedí a vydrží strašný věci a ještě což tě doufám potěší - seat ibiza 1.4(1.5) systém porsche r.v. 88 - nejlepší auto co jsem kdy měl po motorický stránce neuvěřitelný a taky neskutečně sedělo :)


nemluvte o oplech sou to sracky a mam kupecko 1 generace a kdyz sem vydel kretena jak se semnou chce honit a posle to dopole tak mi rikej co sedi kdybyjsi nekecal ze to nesedi a investoval at to sedi tak budes sticha koupit auto co vypada jak sportak je jedna vec ale dodelat jsi ho musis sam a ne jen blbe kecat
Odpovědět

Zpět na „COUPE“