příčina nenastartování v zimě

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

baterie

Příspěvek od Mates »

Čauky. :D
Já mám v autě původní 9 let starou baterii a točí jako divá i v těchto mrazech. Snad ji to ještě nějaký čas vydrží. 8) 8) 8)
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
Reklama
 

Farmář
***
Příspěvky: 763
Registrován: 27 kvě 2005, 22:35

Příspěvek od Farmář »

Cara píše:Za 7 let, co mám Accenta jsem jenom dvakrát nenastartoval, vždy v zimě. Baterie - stále původní :!: :!: :!: :!: - točila motorem, ale zřejmě měla už málo na zapálení směsi. Pomocí kabelů jsme z druhého auta pokaždé nastartovli. Z té baterie, původní korejské, jsem úplně na větvi. 7 let a pořád dobrá.
auticko mas garazovane nebo ti stoji cely roky pod sirym nebem?...
ja garazovane a baterka puvodni taky porad OK a jakej je to malej prcek :)
Zbyněk

Nejsem sám

Příspěvek od Zbyněk »

Nazdar.Už aby ta zima šla do háje.Já mám Lantru 98 a aku origoš původní.Parkuji venku a všechno studené,ale to nevadí,startér točí a Lantra startuje.Při -27 jsem do práce dofičel autem,to se divili.Budu muset postavit garáž,z té studené sedačky mám akorát na prdeli vlka.
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od Mates »

Čauky :) :) :)
Já to mám v garáži a taky asi dostanu vlka. Tak si nevybereš. Chtělo by to vytápěnou.
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

auticko mas garazovane nebo ti stoji cely roky pod sirym nebem?...
ja garazovane a baterka puvodni taky porad OK a jakej je to malej prcek :)[/quote]

Garáž nemám, bohužel, auto stojí venku na mraze, dešti atd. :( :(
Cara
*
Příspěvky: 10
Registrován: 20 pro 2005, 13:04
Bydliště: Praha

Příspěvek od Cara »

Anonymous píše:auticko mas garazovane nebo ti stoji cely roky pod sirym nebem?...
ja garazovane a baterka puvodni taky porad OK a jakej je to malej prcek :)
Garáž nemám, bohužel, auto stojí venku na mraze, dešti atd. :( :([/quote]

To jsem byl já, nepřihlášený :shock:
Accent 1,3, 12V, 98, 62kW, 3dv
pates
*
Příspěvky: 42
Registrován: 21 dub 2005, 10:43
Bydliště: Zlín, Velehrad
Kontaktovat uživatele:

pořád jsem nenastartoval :-(

Příspěvek od pates »

Garáž nemám, bohužel, auto stojí venku na mraze, dešti atd. :( :([/quote]

Tak mě napadá: Když jsem tedy nenastartoval a příčina je pravděpodobně v zamrzlé vodě někde v palivovém systému, pak když počkám do oteplení, tak by se už s autem nemělo nic hrozného stát. Co myslíte? Holt stojí na mraze a venku a to asi mnohým lidem?
hledám...pohodlný automat
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: pořád jsem nenastartoval :-(

Příspěvek od Josef »

pates píše:Garáž nemám, bohužel, auto stojí venku na mraze, dešti atd. :( :(

Tak mě napadá: Když jsem tedy nenastartoval a příčina je pravděpodobně v zamrzlé vodě někde v palivovém systému, pak když počkám do oteplení, tak by se už s autem nemělo nic hrozného stát. Co myslíte? Holt stojí na mraze a venku a to asi mnohým lidem?
Asi to bude nejpravděpodobnější. Pokud, až se oteplí to pojede, tak tam preventivně nalij VELFOBIN - na fóru se o něm psalo, když tak si vyhledej v mých příspěvcích. Tím nemůžeš nic zkazit.
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: pořád jsem nenastartoval :-(

Příspěvek od ivan »

Josef píše:
pates píše:Garáž nemám, bohužel, auto stojí venku na mraze, dešti atd. :( :(

Tak mě napadá: Když jsem tedy nenastartoval a příčina je pravděpodobně v zamrzlé vodě někde v palivovém systému, pak když počkám do oteplení, tak by se už s autem nemělo nic hrozného stát. Co myslíte? Holt stojí na mraze a venku a to asi mnohým lidem?
Asi to bude nejpravděpodobnější. Pokud, až se oteplí to pojede, tak tam preventivně nalij VELFOBIN - na fóru se o něm psalo, když tak si vyhledej v mých příspěvcích. Tím nemůžeš nic zkazit.
Díky Josefovi vím co je to Velbofin a na příští zimu se něčím takovým vybavím,to není den abych nějaký auto nešlo nastartovat!!!
Samej zamrzlej palivový filtr ať benzínový nebo naftový!! :twisted: :twisted:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
black_sheep

Re: pořád jsem nenastartoval :-(

Příspěvek od black_sheep »

ivan píše:
Josef píše:
pates píše:Garáž nemám, bohužel, auto stojí venku na mraze, dešti atd. :( :(

Tak mě napadá: Když jsem tedy nenastartoval a příčina je pravděpodobně v zamrzlé vodě někde v palivovém systému, pak když počkám do oteplení, tak by se už s autem nemělo nic hrozného stát. Co myslíte? Holt stojí na mraze a venku a to asi mnohým lidem?
Asi to bude nejpravděpodobnější. Pokud, až se oteplí to pojede, tak tam preventivně nalij VELFOBIN - na fóru se o něm psalo, když tak si vyhledej v mých příspěvcích. Tím nemůžeš nic zkazit.
Díky Josefovi vím co je to Velbofin a na příští zimu se něčím takovým vybavím,to není den abych nějaký auto nešlo nastartovat!!!
Samej zamrzlej palivový filtr ať benzínový nebo naftový!! :twisted: :twisted:
ja mam novej a ani v -21ti nezmrzl.. tuk tuk tuk :P
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: pořád jsem nenastartoval :-(

Příspěvek od ivan »

black_sheep píše:
ivan píše:
Josef píše: Asi to bude nejpravděpodobnější. Pokud, až se oteplí to pojede, tak tam preventivně nalij VELFOBIN - na fóru se o něm psalo, když tak si vyhledej v mých příspěvcích. Tím nemůžeš nic zkazit.
Díky Josefovi vím co je to Velbofin a na příští zimu se něčím takovým vybavím,to není den abych nějaký auto nešlo nastartovat!!!
Samej zamrzlej palivový filtr ať benzínový nebo naftový!! :twisted: :twisted:


ja mam novej a ani v -21ti nezmrzl.. tuk tuk tuk :P
Mám ho doma projistotu,ale zatím pohoda!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Zbyněk

Příspěvek od Zbyněk »

Nazdar.Pates nezoufej nad nanukem,vem horkovzdušnou pistoli a nahřej.Jak tak na to čumím,tak myslím,že filtr je u hlavního brzdového válce v motorovém prostoru.Já ho mám origo a je khaki barvy,prostě škaredý váleček.Velfobin lej,ušetříš si problémy.Vždy když ho liju,tak z toho cítím alkohol.Ještě že mám loňskou slivku,letošní dokvašuje.
Uživatelský avatar
cicacica
Příspěvky: 4
Registrován: 07 úno 2006, 16:00
Bydliště: chomutov

Nechce nastartovat

Příspěvek od cicacica »

Ahojky všem jsem tu poprvé tak se teprve rozkoukávám.Mám menší problém.Vlastním Lantru 1.6 I 16V v automatu r.v.99 .Před vánocemi jsem ji odstavil venku na parkovišti a asi po týdnu jsem chtěl nastartovat ale startér jen cvaknul a kontrolky na palubce zhasli.tak jsem vyndal baterku 2dny ji doma nabíjel strčil ji tam nazpátek a opakovalo se to samé.Tak nevím jestli je v háji baterka nebo jestli odešel startér.Pokud by mi někdo mohl poradit byl bych rád.
Hyundai Lantra 1.6 I 16V Automat (žabička)
Návštěvník

Re: startér točí málo

Příspěvek od Návštěvník »

pates píše:Startér asi točí málo, zkoušeli jsem i druhou baterku přes startovací kabely.
Je to asi totálně ztuhlé. Do neděle to startovalo na první kraťunké drcnutí. Baterku jsem bohužel ještě neměl možnost změřit co vydrží. Nabít jde v pohodě, žel nejsu si jistý, že dá dost. Už se těším na oteplení

Nicméně jsme se se sousedy shodli, že auto stálo z neděle na pondělí v místě, kde foukal silný vítr, takže mohlo stát klidně v -30 stupních i více. Bohužel ho mám stále na mraze a není to lepší (není kam odtlačit) a v -13 to nerozmrzne. Voda zamrzlá není, svíčky vypadají dobře. Tož pevně věřím, že za to může zima
Preboha ludia, ved auto neni clovek!!!
Autu je suma fuk, ked stoji, ci fuka or not!!!
Farmář
***
Příspěvky: 763
Registrován: 27 kvě 2005, 22:35

Re: startér točí málo

Příspěvek od Farmář »

Anonymous píše: Preboha ludia, ved auto neni clovek!!!
Autu je suma fuk, ked stoji, ci fuka or not!!!
a co teda doporusis...Anonymous..to vse?!? :(
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“