Vrzání palubovky, materiál interiéru

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od tatchwud »

laufas píše:a to mam prijit do servisu a rict. Kdyz prejedu diru, poskripe mi palubovka v rohu? To je divny,ne? :lol:
Myslím,že to je neřešitelné,protože to budou těžko řešit.Je třeba říct,co to asi je.

1,Roztažnost materiálu.Řešení - povolit šrouby držící palubku? Asi ne, protože vše je asi řešeno zacvaknutím,tedy plast na kov.Myslím,že časem se to vycuká a plasty si najdou svou polohu.Zatím asi stříknout silikon.olej jako carlos.( apropó do jakého místa se to stříklo?)
2,Kroutí se auto.Řešení - Vrátit? Opravit? Nedovedu si to představit,co by na to kdo řekl.
Myslím,že časem se to vycuká a plasty si najdou svou polohu.

U Feldy jsem měl zase problém s vrzáním výplně sedačky,na což mě odpověděli,že až se vysedí,tak to zmizí.Zmizelo. Občas též vrzla dvířka na palubce u spolujezdce.Taky to časem zmizelo.Tak uvidíme.
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Reklama
 

matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od matysekul »

a to mam prijit do servisu a rict. Kdyz prejedu diru, poskripe mi palubovka v rohu? To je divny,ne?
Proč by to mělo být divný.Je to závada jako každá jiná.A jak to tak pozoruji,nebudeš jediný.Servisáci by si to měli umět najít.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Uzi77
**
Příspěvky: 225
Registrován: 21 srp 2008, 23:13
Bydliště: Bystřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od Uzi77 »

jako ja si myslim kdyz je auto novy tak by nemelo vrzat a nebo to maj psat do manualu me to drncí v palubovce je to pri nižších otáčkách, nebo na hrbech me to teda dost sere nekoupil sem si auto aby me to klepalo jak nejaka š120. Jako dali sme za to peníze tak at je to cajk v lete jdu reklamovat. Kdyby sem to vedel ze to takle klepe a drnčí vživotě bych si to nekoupil a teda čumim jako vul že to dela tak novy a pekny auto jako je i30 rikal sem si ze to bude asi moje další auto ktery koupim pozdeji jako funglovku az jednou matrix pujde do sveta (otazka 6 let)
Ale to drnčení neexistuje pujdu jinam a vyzkousím jinou značku na vlastní kůži. Další věc je že sem si myslel že i30 už nema tak debilní levný tvrdy plasty na místech dke je stoprocentní že se při používání poškrábou. je me jasny že auto je vyrobeny s min nakladama ale kdyby tam daly nejakej tapec urcite by to zvysilo jak esteticno tak kvalitu vozu. Jinak sem s matrixem spokojenej :)
ZDRAVIM VSECHNY A PŘEJU PĚKNY VÁNOCE A ŠŤASTNEJ NOVEJ ROK.
HLAVNĚ BEZ NEHOD
Matrix 1,5 CRDi R.V. 2008
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od laufas »

Tady se to nejak zvrhlo :D
A jeste pridam - na kostkach mi drnci ta schranka na bryle ve strope! To uz UZIho77 klepne,ne? :lol:
Pripada mi, ze se to bere moc vazne.
Vcera jsem najel tak 80km a vrzlo to jednou MAX 2x. Schranka na bryle vubec, ptze jsem nejel po kostkach :twisted: Vubec bych to zatim neresil, ptze mam strach, ze jak do toho zacnou servisaci (jak zname servisy Hyundai) vrtat, bude to jen a jen horsi :)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od tatchwud »

Uzi77 píše:jako ja si myslim kdyz je auto novy tak by nemelo vrzat a nebo to maj psat do manualu me to drncí v palubovce je to pri nižších otáčkách, nebo na hrbech me to teda dost sere nekoupil sem si auto aby me to klepalo jak nejaka š120. Jako dali sme za to peníze tak at je to cajk v lete jdu reklamovat. Kdyby sem to vedel ze to takle klepe a drnčí vživotě bych si to nekoupil a teda čumim jako vul že to dela tak novy a pekny auto jako je i30 rikal sem si ze to bude asi moje další auto ktery koupim pozdeji jako funglovku az jednou matrix pujde do sveta (otazka 6 let)
Ale to drnčení neexistuje pujdu jinam a vyzkousím jinou značku na vlastní kůži. Další věc je že sem si myslel že i30 už nema tak debilní levný tvrdy plasty na místech dke je stoprocentní že se při používání poškrábou. je me jasny že auto je vyrobeny s min nakladama ale kdyby tam daly nejakej tapec urcite by to zvysilo jak esteticno tak kvalitu vozu. Jinak sem s matrixem spokojenej :)
ZDRAVIM VSECHNY A PŘEJU PĚKNY VÁNOCE A ŠŤASTNEJ NOVEJ ROK.
HLAVNĚ BEZ NEHOD
Nevím,no,je to triviální problémek.Mě to vrzlo párkrát,mohlo to být čímkoliv,jinak mě - kromě kloubů - nevrže nic,naprostá spokojenost.A srovnávat to se Š120 je na pováženou :cry: . Prostě klídek,pohoda a rokenrol. A jo, taky pěkný Vánoce a klidný rok 2009 bez nehod.
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
kowalski1410
**
Příspěvky: 325
Registrován: 07 lis 2008, 15:37
Bydliště: frýdlant nad ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od kowalski1410 »

teď jsem se vrátil cca po 100km cestě s íčkem,jel jsem s vypnutým rádiem(schválně) a neslyšel jsem,kromě hučení pneumati :x ,vůbec nic :D
Toyota Corolla...1,6(97kw)...super white 2...Trend+...03/2019
i30...1,4...white crystal...made in cz...12/08
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od tatchwud »

kowalski1410 píše:teď jsem se vrátil cca po 100km cestě s íčkem,jel jsem s vypnutým rádiem(schválně) a neslyšel jsem,kromě hučení pneumati :x ,vůbec nic :D
No já po asi 40 km dnes ujetých taky nic. A to jsem si zatopil na plno (29st),abych to ověřil.Prostě klídek. :P
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od black_sheep »

ja dnes 120km a taky pohoda. (12 let stare coupe) :mrgreen: s tim topenim to dela tak v -20 kdyz zacnu fajrovat potom co to auto stalo venku, jsem zapomnel napsat.. ale to vzdycky vytapim opatrne pac je mi toho auta uplne lito :-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Uzi77
**
Příspěvky: 225
Registrován: 21 srp 2008, 23:13
Bydliště: Bystřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od Uzi77 »

Takže to nemusime řešit mame super auta a nechapu proč tohle vlakno vzniklo vrzaní, pukaní, klapaní, je proste jednou za cas a jen u nekoho a malokdy a stejne to nikomu nevadi když mu to dělá LOL nenechte se vysmát milionáři ja sem na 370.000,-Kč musel pracovat nevim jak ostatní.
Matrix 1,5 CRDi R.V. 2008
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od tatchwud »

Uzi77 píše:Takže to nemusime řešit mame super auta a nechapu proč tohle vlakno vzniklo vrzaní, pukaní, klapaní, je proste jednou za cas a jen u nekoho a malokdy a stejne to nikomu nevadi když mu to dělá LOL nenechte se vysmát milionáři ja sem na 370.000,-Kč musel pracovat nevim jak ostatní.
jj,a nemakal jsem jenom sám.A neměl jsem ho za 1/2 denní plat,jako ředitel ČEZu. :oops:
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od laufas »

Uzi77 píše:Takže to nemusime řešit mame super auta a nechapu proč tohle vlakno vzniklo vrzaní, pukaní, klapaní, je proste jednou za cas a jen u nekoho a malokdy a stejne to nikomu nevadi když mu to dělá LOL nenechte se vysmát milionáři ja sem na 370.000,-Kč musel pracovat nevim jak ostatní.
mne slo o to, ze to sem tam vrzne a hned je z toho nekvalitni material a zpracovani :lol:
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od tatchwud »

laufas píše:
Uzi77 píše:Takže to nemusime řešit mame super auta a nechapu proč tohle vlakno vzniklo vrzaní, pukaní, klapaní, je proste jednou za cas a jen u nekoho a malokdy a stejne to nikomu nevadi když mu to dělá LOL nenechte se vysmát milionáři ja sem na 370.000,-Kč musel pracovat nevim jak ostatní.
mne slo o to, ze to sem tam vrzne a hned je z toho nekvalitni material a zpracovani :lol:
No lepší,když si vrzne,nebo nevrzne?Je fakt,že leckdy záleží na materiálu.... :lol:
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
coky
*
Příspěvky: 36
Registrován: 25 zář 2007, 22:09
Bydliště: Košice, Slovakia

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od coky »

Tiež pozorujem praskanie, niekedy až rezonanciu prístrojovky pri prejazde nerovností alebo pri určitých otáčkach. Bol som aj v servise, ale akurát podoťahovali šrúbky. Skúsil by som ten silikónový sprej, len neviem, kde ho strieknuť.
Hyundai i30 1,6i CVVT comfort / continental silver 10/2007
land001
*
Příspěvky: 10
Registrován: 02 dub 2009, 18:44
Bydliště: Havířov

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od land001 »

na ten silikonový olej byl si tak trochu pozor určité plasty jsou na něj náchylné a mění svoje valstnosti aby jste si nespůsobily jěště větší problémy. Jinak po zimě se vyplatí zkontrolovat všechny plasty zvláště ve dveřích kde se mohou uvolnit (odstranění zacvaknutím), a také podél předního skla zvláště levá strana povolený lem v horní poloze.
zatím mám v autě absolutní klid snad až na gumy made in korea(Kumho). :hyu:
Hyundai I30 1,4l 80kw stříbrná
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání palubovky, materiál interiéru

Příspěvek od vlado1979 »

land001 píše:na ten silikonový olej byl si tak trochu pozor určité plasty jsou na něj náchylné a mění svoje valstnosti aby jste si nespůsobily jěště větší problémy. Jinak po zimě se vyplatí zkontrolovat všechny plasty zvláště ve dveřích kde se mohou uvolnit (odstranění zacvaknutím), a také podél předního skla zvláště levá strana povolený lem v horní poloze.
zatím mám v autě absolutní klid snad až na gumy made in korea(Kumho). :hyu:
Zatiaľ nepozorujem žiadne pazvuky, ani od prístrojovky, ani od ostatných častí karosérie.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Odpovědět

Zpět na „i30 Interiér“