montáž předních mlhových světlometu

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od Hardcam »

u prvni fotky se mu nepovedla prvni jednicka - je dolu, u druhy RZ cela serie + 2 a 4 jednicka jsou jedna a ta sama kopie:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od zahyx »

Hardcam píše:u prvni fotky se mu nepovedla prvni jednicka - je dolu, u druhy RZ cela serie + 2 a 4 jednicka jsou jedna a ta sama kopie:)
přesne tak jak jinak bych to asi udelal ale taky jsem premyslel nad originální poznávačkou:) a dokabyny jsem tu zatim tahl povizorne kolem dveri tlačilmne čas. PS bacha na pruřez vodiče ja tam mam 2,5mm byla tam 1,5mm a do relé uz to tahnes paralelne takze tam teče skoro 10A a ta 1,5mm docela po chvili topila ale nevim jestli se uz neopakuji :lol:
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od zahyx »

Xfield píše:Moc pěkný .... já už je mám objednaný, ale jednu nemají na skladě, tak čekám ... o víkendu vyzvednu spínač (chci použít stejnej, jako na zadní mlhovku a dát ho na místo pro TCS) ... už se nemůžu dočkat :)
... kudy jsi natáhl dráty z kabiny do motorovýho prostoru? (hledání té průchodky je vždycky utrpení)

btw.: máš pěkně "nezapomenutelnou" RZ :D .... to pracuješ na registru vozidel? :wink:
tak co uz mas namontovany mlhovky???
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od Xfield »

no ptáš se právě v čas :) ...od listopadu jsem čekal na tu jednu mlhovku - nakonec jim stejně nepřišla, tak jsem je sehnal jinde (i když trochu dráž) - kámoš mi je dovezl z Ostravy a zítra si pro ně k němu jdu. Vypínač už mám víc jak měsíc doma a nějaký relé tady taky najdu, tak se snad už běhěm příštího týdne budu moci pochlubit výsledkem.
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od zahyx »

budeme cekat
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od Xfield »

...tak jsem s tím začal až dnes ... no nedá se říct, že by to šlo zrovna nějak dobře.
zahyxi sundával jsi nárazník? Mě se do tohohle vůbec nechce-vypadá to, že by se musely nejdřív vyndat hlavní světlomety. K těm šroubkům je zezadu pěkně blbej přístup - mřížky mi vůbec nešly povolit, tak jsem si musel pomoct pájkou a odtavit ten plast kolem těch vrutů. Neumím si představit, jak tam v tom malým prostoru potom budu dotahovat mlhovku. Aspoň se mi zatím podařilo najít místo k protažení kabelu do kabiny.
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od zahyx »

Xfield píše:...tak jsem s tím začal až dnes ... no nedá se říct, že by to šlo zrovna nějak dobře.
zahyxi sundával jsi nárazník? Mě se do tohohle vůbec nechce-vypadá to,
že by se musely nejdřív vyndat hlavní světlomety. K těm šroubkům je zezadu pěkně blbej přístup -
mřížky mi vůbec nešly povolit, tak jsem si musel pomoct pájkou a odtavit ten plast kolem těch vrutů.
Neumím si představit, jak tam v tom malým prostoru potom budu dotahovat mlhovku.
Aspoň se mi zatím podařilo najít místo k protažení kabelu do kabiny.
musis sundat hlavni svetlomety a potom náraznik jinak to nejde udelat a kudy jsi to tahnul do kabiny??
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od Xfield »

zahyx píše:musis sundat hlavni svetlomety a potom náraznik jinak to nejde udelat a kudy jsi to tahnul do kabiny??
vzal jsem vrtačku, 10ku vrták a napotřetí jsem se trefil do volnýho místa :mrgreen:
...šlo to kolem průchodky plynovýho lanka - stačí v motorovým prostoru povolit 2 dobře přístupný šrouby a povytáhnout ... místa je tam dost (pokud seženu vhodnej teploměr do auta, tak čidlo půjde taky tama).

Z toho nárazníku nemám vůbec radost ... kde všude je přimontovanej? 4 plastový šrouby sezhora pod maskou kapoty, 1 z každé strany na konci v podběhu, 1 pod každým světlometem .... to je doufám všechno?
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od zahyx »

Xfield píše:
zahyx píše:musis sundat hlavni svetlomety a potom náraznik jinak to nejde udelat a kudy jsi to tahnul do kabiny??
vzal jsem vrtačku, 10ku vrták a napotřetí jsem se trefil do volnýho místa :mrgreen:
...šlo to kolem průchodky plynovýho lanka - stačí v motorovým prostoru povolit 2 dobře přístupný šrouby a povytáhnout ... místa je tam dost (pokud seženu vhodnej teploměr do auta, tak čidlo půjde taky tama).

Z toho nárazníku nemám vůbec radost ... kde všude je přimontovanej? 4 plastový šrouby sezhora pod maskou kapoty, 1 z každé strany na konci v podběhu, 1 pod každým světlometem .... to je doufám všechno?
presne jak pises a jeste jich je par zespoda plastovejch sroubu je to velice jednoduche sundat, ja uz jsem 4x sundaval naraznik:)
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od Xfield »

Tak nárazník se sundává docela dobře (i když už jsem měl auta, kde to šlo i líp) ... zalomil jsem jen 3 šrouby #-o potvory zarezlý ...naštěstí na takových místech, kde jsem to mohl docela dobře odvrtat a vyřezat nový závity. Akorát jsem se tím zdržel, takže ještě mi chybí dodělat ten spínač v kabině. Relátko a pojistka se mi podařily nacpat do pojistkovky (ale je to docela natěsno). No su zvědavej, jak to bude na silnici svítit ... na dvoře to vypadalo docela hezky :)
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od zahyx »

ja jsem velice skopojenej sviti to pekne
Přílohy
Obraz012.JPG
Obraz012.JPG (55.69 KiB) Zobrazeno 1160 x
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od zahyx »

mas to udelany lip nez ja, at se treba poucim taky zde mas rele
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od Xfield »

tak já sem ani fotku pojistkovky dávat nemusím - oba jsme využily stejné volné prostory. Akorát já to mám přehozený, protože jsem použil menší relé (ze starýho Fordu), tak se mi vlezlo na místo tvé pojistky. Pouzdro s pojistkou jsem hodil na tu volnou pozici pro orig. mlhovkový relé a +12V beru přímo z vývodu v pojistkovce.
Zítra jsem v práci, takže to nejspíš dokončím až v pondělí ... pak sem dám nějaký obrázky.
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od Xfield »

Konečně hotovo :D/
...ale dalo to práci - zalomený šrouby, tradičně šílený zapojení elektriky, nutnost úpravy tlačítek a držáku ... no snad to aspoň bude fungovat bez problémů [-o<

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: montáž předních mlhových světlometu

Příspěvek od zahyx »

prosím tě co jsi použil za průřez vodiče :shock: to vypadá že se ti to bude tavit #-o ja jsem tam měl 1,5mm a ta mě hřála jako svi-a, tak jsem tam musel dát 2,5mm a už to bylo v pohodě, vždyť tam teče 8Aa jistím to 15A
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“