skusal som IX55

Evropský Veracruz

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: skusal som IX55

Příspěvek od Rexcor »

Mohu potvrdit, že ho nešetřil. Když jsme jeli pak do Přelouče pro Modrého Santu, tak bělouše pěkně honil:-D Když jsem se ho ptal co že tak upaluje, bylo mi řečeno, že dneska jezdil hlavně takhle.:-)

Já jsem ho taky měl možnost řídit. Když jsme jeli ráno do Přelouče z Pradubic a zpět (odváželi jsme modoruše do servisu).
Znovu jsem se utvrdil, že je to krásné luxusní auto. Moc se mi líbí ten inteligentní klíček, elektrické otevírání kufru a repro.
Jízdní vlastnosti - naprosto odlišné od Santíků I. Lépe drží na silnici, na druhou stranu jsou v něm více cítit díry.

Ještě jsme koumali ty zadní sedačky a musím říct, že jsem byl opravdu spokojen. Cesta Praha a zpět by určitě nebyl problém. Jen je obtížnější vylézání, ale to je jen malé mínus.

Konečně jsem měl čas si ho vychutnat a doufám, že taťka našetří ten milion brzo:-D
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Reklama
 

zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: skusal som IX55

Příspěvek od zdenek76 »

v novém 4x4 je vizitka Veracruzu a příště bude velký praktický test
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
clay
**
Příspěvky: 151
Registrován: 29 čer 2007, 22:03

Re: skusal som IX55

Příspěvek od clay »

zdenek76 píše:v novém 4x4 je vizitka Veracruzu a příště bude velký praktický test
Nojo, voni do toho přesednou z teréní fóbie a pka nám budou říkat, že se Veracruz příliš naklání v řezaných zatáčkách :oops: - a kdoví co ještě najdou - třeba že je težší než fóbie. [-o<
clay
Santa Fe 2,7i V6 + Santa Fe 2,4i - nyní LPG sekvence
(Toyota Carina E Combi; Ford Sierra 1,8 TDi ; Sonata 2,0 16v odpočívá v Hyundaiáckém ráji s 375 000 km
Škoda 125 L ; Škoda 120 GLS; Škoda 1100MB; Škoda 110L; Škoda Octavia Combi 1963)
m@rten
*
Příspěvky: 14
Registrován: 20 pro 2006, 09:17

Re: skusal som IX55

Příspěvek od m@rten »

No já sem s ním nejel, ale pouze v něm seděl, když jsem byl se Santou na prohlídce. Zevnitř je to auto pěkný, ale čekal bych tam obrazovku s navigačkou. Prostor uvnitř OK, ale co mě štve je třetí řada sedáků-u nás dodávají standardně s touto třetí řadou-zbytečné a navíc při sklopení druhé řady sedadel není zcela rovná plocha a to je veliké mínus. Tlama je otřesná, navíc díky blbě vyřešenýmu logu to nepůjde ani moc vytunit, za ty prachy je to hnus. Z boku a zezadu vypadá auto mnohem líp. Co je ale největší minus je to zrychlení... s takovým motorem 10,4s je víc než podprůměrný výkon, navíc to auto je dost těžké, takže na našich cestách bude pořádně trpět. No nevím koncem roku budu měnit, ale na Veracruz to nevypadá, půjdu ho prubnout, ale nevím za ty prachy a na 5 roků. Ve výběru mám ještě Q5, M-B GLK a Volvo XC-60, tak to všechno vyzkouším a porovnám.
AR-156 2.0TS, H-Santa Fe 2.2 CRDi.
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: skusal som IX55

Příspěvek od zdenek76 »

v XC60 jsem se svezl a krása, nevím co tomu autu vytknout. Teď jsem měl možnost zkouknout Suzuki Grand Vitara s motorem 3.2 V6. Jako za ty prachy to nemá konkurenci. Kdybych šel teď do novýho auta, tak v této cenové relaci je to jasná volba.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Re: skusal som IX55

Příspěvek od tomki »

Co je ale největší minus je to zrychlení... s takovým motorem 10,4s je víc než podprůměrný výkon, navíc to auto je dost těžké, takže na našich cestách bude pořádně trpět. No nevím koncem roku budu měnit, ale na Veracruz to nevypadá, půjdu ho prubnout, ale nevím za ty prachy a na 5 roků. Ve výběru mám ještě Q5, M-B GLK a Volvo XC-60, tak to všechno vyzkouším a porovnám.[/quote]

na to zrychlenie mam jednoduchu odpoved. Prevodovka.

Zober si napr nasu X5. Aj seriovka ma 500Nm a 218k /stary model/. 0-100 asi 8,3s.
Videl som par videii kde na sprinte dala dole 730d s velkym naskokom a 530d asi o 1/2 auta.
Samozrejme od 120km/h uz isli dopredu. Ci bolo mokro alebo sucho vzdy vyhrala X5.
Jednoznacne aj podla mechanikov ma X5 ukrutne silnu prevodovku, najsilnejsiu z BMWcok.
Preto dokaze tak akcelerovat, podobne to bude aj pri Touragovi ci Q7.
Mi mame X5 nacipovanu na 590Nm!!! a 267k, sprint je brutalny, takmer ti je zle z toho.
Pri Veracruze je problem automat, ktory je vyladeny na 450Nm, dokonca ma viac koni v serii nez nasa X5. Ale podla slov predajcu chiptuning nebudu v ziadnom pripade robit lebo vraj viac nez 450Nm ta prevodovka nezvladne. Tu je odpoved na tvoju otazku preco az 10,4s na 100km/h. Tak velke auta akceleruju na Nmetre nie na kone.
Napriklad VW pri Touaregovi V10TDI sa nechvali ze tam je japonsky automat, pretoze ich by ten mamuti tocak skratka nezvladol. Skoda ze taky nema IX55, hoci vraj je tam japonsky automat co je len dobre.
Inak IX55 ide s tym motorom velmi ale velmi svizne osobne som bol spokojny. Nema ale prave tu Nm silu, ktora nie je tak citit, zato ale je to auto kultivovano silne, kde uz X5 je pre slabsie zaludky problem, myslim to vazne mal som tu cest so sesternicou mojej zeny :-)
Na sprinte z krizovatky som musel zastat a tycka :mrgreen:
Uživatelský avatar
Marek_PD
***
Příspěvky: 705
Registrován: 29 črc 2007, 16:58
Bydliště: Prievidza SK

Re: skusal som IX55

Příspěvek od Marek_PD »

dneska som pozeral autosalon na prime a na konci davaju uputavku na dalsi diel a budu tam mat ix55...tak som zvedavy co povedia :)
aktuálne: Alfička 166 2,4 JTD
moja ex: Adelka X-3 1,3 62kW
/-/v rodine: Accent 2005+Accent 2011+i20
m@rten
*
Příspěvky: 14
Registrován: 20 pro 2006, 09:17

Re: skusal som IX55

Příspěvek od m@rten »

No, ale pak nechápu ten silný motor, když to převodovka nezkousne... Q5 má s motorem 2.0 TDi zrychlení za 9,5, Q7 s motorem 3,0 TDi 8,5. Ne že bych chtěl závodit, z toho jsem už dávno vyrostl, ale při předjíždění to musí být poznat. Je škoda, že to nedotáhli dokonce.
AR-156 2.0TS, H-Santa Fe 2.2 CRDi.
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: skusal som IX55

Příspěvek od zdenek76 »

tak pak nezbývá než koupit Veracruz v benzinu V6, který má 0-100 km/hod za 7.7 s :)
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: skusal som IX55

Příspěvek od Rexcor »

Já jsem v tom benzínu četl zrychlení 8,4,a le třeba máš lepší info, které mě osobně tedy více těší.:-)
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: skusal som IX55

Příspěvek od zdenek76 »

to je info z ofiko srovnávacího testu proti Lexusu RX350, papírová hodnota bude spíše těch 8.4
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
rica
**
Příspěvky: 119
Registrován: 10 pro 2006, 16:16
Bydliště: Brno

Re: skusal som IX55

Příspěvek od rica »

Tak jsem neodolal a taky vyzkoušel ix55.Interiér a jízda na jedničku asi bych si zvykl i na automat pocitově to byla jak X5, ale když jsem dojel a zaparkoval vedle Santy tak to auto se mě prostě nelíbí předek katastrofa a zbytek to tak nezachrání.Naštěstí jsem se hned vzápětí utěšil bratr si koupil Chevrolet Captiva v automatu tak jsem to vyzkoušel a přál bych to všem co plivou na Santu je to přesně ten rozdíl jak jsem zažil ix 55 je to takový plastový autíčko který si chce hrát na SUV.
New Santa Fe 2,2VGT ELEGANCE
Black pearl béžová kůže
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Re: skusal som IX55

Příspěvek od Korálek »

Dneska jsem viděl bílou IX 55 u kruháku v Průhonicích když jsem najížděl na dálnici směrem na chodov.Moc pěkný autíko :)
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
m@rten
*
Příspěvky: 14
Registrován: 20 pro 2006, 09:17

Re: skusal som IX55

Příspěvek od m@rten »

Tak jsem viděl test na Primě a vypadá, že došli ke stejnému závěru jako my tady. Zkrátka žádná sláva. Co mě ale opravdu zaskočilo bylo otevírání zavazadelníku-výška otevření. Mě to teď v zimě na Santovi pěkně štve, protože jsem se již párkrákrát fláknul do hlavy a to nejsem dlouhán (180cm), podle toho ale co ukazovali u Veracruzu tak je to tak na težký otřes mozku a pár stehů :)
AR-156 2.0TS, H-Santa Fe 2.2 CRDi.
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Re: skusal som IX55

Příspěvek od tomki »

tak neviem podla primy a ich vysledku ziadna slava potom ako mali ohodnotit santa fe???
Tam ho hodnotili dost dobre, tak by mali poopravit test a napisat o nom ze je to uplny smejd, pretoze rozdiel medzi fe a ix je obrovsky
Odpovědět

Zpět na „iX55“