Spojka

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
rehurek
*
Příspěvky: 35
Registrován: 05 lis 2008, 11:05
Bydliště: Brno

Re: Spojka

Příspěvek od rehurek »

Mexican píše:black_sheep

tyka sa to 1,4, nikto s CRDi a 1,6 sa nestazoval, bude tam zrejme inak navrhnuta spojka
Zdravím, mám 1,6 benzin a dělá to taky. Při ostřejším staru do křižovatky a při rozjezdu do kopce.
A na stojce nestojím jak začátečník. Mám na jiných autech najeto přes 300.000 km a nikdy jsem neměl problém
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Spojka

Příspěvek od black_sheep »

laufas píše:
Mexican píše:black_sheep no a to napriklad osobne nemam rad.. ked v dazdi borec na krizovatke stoji na brzde a svieti do drzky brzdovymi... je to unavujuce, najma ak clovek viac jazdi. Mnohych novych autach je tzv Hill holder, to je vec ktora je super...
ale ten hill holder te podrzi pri preslapnuti z brzdy na plyn,ne?
takovej samozatahovak rucni brzdy :lol: obvykle to bejva v kombinaci s ruckou na tlacitko, tim padem zabavnost -200% :-& kdyz se pak do kopce rozjedes tak das o trosku vic plynu a vono ji to automaticky odpoji zasejc :lol:

osobne bych to fakt nechtel, cim vic takovych sragor, tim vic problemu s ojetinama a tim HUR budou ridici jezdit protoze vsecko za ne obstara elektronika a jak ne, tak budou v <.> (renaultu) :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Spojka

Příspěvek od laufas »

rehurek píše:
Mexican píše:black_sheep

tyka sa to 1,4, nikto s CRDi a 1,6 sa nestazoval, bude tam zrejme inak navrhnuta spojka
Zdravím, mám 1,6 benzin a dělá to taky. Při ostřejším staru do křižovatky a při rozjezdu do kopce.
kolik najeto? :-k
i30 1.4 + kn, 12/2007
rehurek
*
Příspěvky: 35
Registrován: 05 lis 2008, 11:05
Bydliště: Brno

Re: Spojka

Příspěvek od rehurek »

laufas píše:
rehurek píše:
Mexican píše:black_sheep

tyka sa to 1,4, nikto s CRDi a 1,6 sa nestazoval, bude tam zrejme inak navrhnuta spojka
Zdravím, mám 1,6 benzin a dělá to taky. Při ostřejším staru do křižovatky a při rozjezdu do kopce.
kolik najeto? :-k
zatím 4000 km
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: Spojka

Příspěvek od antek »

[quote="Mexican"]black_sheep samozrejem ze to myslim vazne... stat na spojke a pridrziavat auto v kopci na jednotke je hlupost... zatiahnem rucku a ked sa chcem rozbehnut, rucku povolim a sucasne pustim spojku, rozbehnem sa...

Ano,jeden z případů efektivního použití parkovací brzdy.
Accent LC CF1 1.3 2006
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Spojka

Příspěvek od Laxius »

Na mojom 1.6 benzine je tu spojku tiez citit. Mam uz najazdenych niekolko desiatok tisic kilakov, a tak ma to celkom stve,ked musim frajerke vysvetlovat,ze nie, to nie je moj zly styl jazdy :) Na i30 mam ale este len 1100km,tak snad to prejde...
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Nové auto - spojka.

Příspěvek od štaflík »

Mám skladovou i30 cw - rv 2008, ale nebyla to předváděčka, ale skladovka (najeto měla cca 30km). Při couvání, pokud mám trochu vyšší otáčky (třeba couvání do kopce) mi hned začne dost smrdět spojka. Rozhodně víc, než jsem byl zvyklý u předchozích aut. Podotýkám, že nejde o nějaké strašlivé visení na spojce při brutálně vytočeném motoru (nějaký pátek už jezdím). Je možné že je to jenom tím, že auto je nové a spojka si teprve sedá? Také Vám je někdy cítit spojka? Po jízdě jsem cítil ze začátku i výfuk, ale to považuji za normální - vypaloval se, už je to lepší. Jinak spojka zabírá hladce a přesně, jen ty prudké rozjezdy, resp. couvání...
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nové auto - spojka.

Příspěvek od Hardcam »

Kdyz jsem pred 4 lety koupili Elantru, sla hned na reklamaci spojky, palila se.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: Nové auto - spojka.

Příspěvek od štaflík »

Hardcam píše:Kdyz jsem pred 4 lety koupili Elantru, sla hned na reklamaci spojky, palila se.
Díky za info. "Pálila se" - to jako jenom při rozjezdu (i mírném), nebo za jízdy?
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nové auto - spojka.

Příspěvek od Hardcam »

Pri rozjezdu pred i vzad. To, co ma laufas v kazdem prispevku je podpis, ktery se s prispevkem automaticky spoji a je to na forech absolutne bezna zalezitost, ktera nikomu nevadi. Teda az na Tebe. Nicmene nic o 109 koni a spojitosti s i30 tam nepise, pouze dekuje bohovi za to, ze kone ukryl tam, kam patri.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: Nové auto - spojka.

Příspěvek od Tudy »

štaflík píše:
Hardcam píše:Kdyz jsem pred 4 lety koupili Elantru, sla hned na reklamaci spojky, palila se.
Díky za info. "Pálila se" - to jako jenom při rozjezdu (i mírném), nebo za jízdy?

Vzpomínám si, že jsem při googlování našel testík o i30, kde se recenzent zmiňoval a "smrdící" spojce v souvislosti s hrabáním předních kol, takže je možné, že spojka je u těchto aut trochu poddimenzována.
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové auto - spojka.

Příspěvek od 89majlo96 »

akoze spojka obcas zapacha aj mne ale to len pri vireni prachu na krizovatkach :mrgreen: a minule aj vyfuk smrdel lebo som ho striekal tak sa vypalovala farba 8)
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: Nové auto - spojka.

Příspěvek od štaflík »

"tak to jsi citlivej :P"
-tak o tom nepochybuj :)
Najezdím tak 15 000km za rok, ale hodně po kopcovitém městě. Celkem záhul pro auto. Předchozí Oktavku jsem prodával se 114kkm a původní spojkou, její nástupkyni Fabku s 56tkm a spojka je jako nová, cítíl jsem jí snad jednou, dvakrát.
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Nové auto - spojka.

Příspěvek od matysekul »

Není zde tolik uživatelů,kteří by auto měli dýl,nebo víc najeto.Řešení tohoto problému zatím nikdo neví.
Trochu jsem obšlehl z jiného fóra.
Je úplně normální, že spojka zasmrdí za situace, kdy jsou vysoké otáčky motoru a přitom napůl stojíte na spojkovém pedálu. Kamarád mě upozornil, že od té doby, co spojky nesmí mít azbestové obložení, tak smrdí. Kdybyste cítili ten puch ze spojky na Mazdě 3, když se jen couvá do mírného kopečka - a to ani neprokluzuje, to je panečku smrad, jak z kvašeného zelí. Poprvé jsem se s tím smradem setkal právě na Mazdě3 (předtím jsem měl ještě pár jiných značek) a bylo to hodně nechutné, v servisu mávli rukou, že to dělá každému. Synovec, takový malý sportovec a divočák, když v tom jel poprvé a dal tomu trochu kapky, tak se hned divil, co to je za smrad..prostě spojka. Na Ceedu s tím takový problém nemám. Zase tak moc to nesmrdí jako právě ne Mazdě3, ale sem tam přece ... Naposledy včera jsem se snažil auto vyhrabal ze sněhu a neodhadl jsem dávkování plynu a spojky a smrdělo to jak bolavá noha posypaná cukrem. Asi 3x, než jsem to auto vyhrabal z pod závějí. Docela mě to bolelo i za ni- Tedy ano, smrdí, ne tak, jak třeba u jiných, ale zase jsou značky, které můžete na sněhu trápit jak chcete a spojka nezasmrdí. Jenže, dle mé zkušenosti to byla právě starší auta a já teď nevím, jestli náhodou není něco pravdy na tom, co říkal ten můj kamarád - s tím obložením. Jinak zapéct ...nevím jestli se dá zapéct, teplem se dá zapéct všechno. Může se přehřát a můžou popraskat lamely, může taky praknout některá pružina. Teplem se dá odrovnat všechno, proto je potřeba dávat na ten prokluz trochu bacha, nic není nezničitelné. Můj názor a zkušenost. Ale je pravda, že jsem se už dlouhou dobu chystal, že se zeptám, jak moc vám spojka na ceedu smrdí a jestli už se ji někomu podařilo oddělat.
Jen doplním,zatím se nikomu spojku oddělat nepovedlo.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nové auto - spojka.

Příspěvek od Hardcam »

Ano, na Mazde 3 nam to skutecne dela taky a mozna je to normalni. Co se tyce ty Elantry, tam se spojka spalila uplne.

Jinak bych se rad zastal laufase, ze by se novym tematem problem zahadne vyresil? Pokud jste nekdo nasel tema, ve kterem se to resilo, ale nedoresilo, je taky moznost ho obnovit, on se sam hodi na prvni mista v prispevcich. A toho by mel kazdy clen vyuzivat. Takhle toho plevelu bude cim dal vic, bohuzel.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“