Klimatizace - udrzba, cisteni

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - udrzba, cisteni

Příspěvek od Borek »

Vstup nasávání máš tu černou mřížku pod čelním sklem u spolujezdce.
Já jsem vyndal filtr-nastříkal ten čistící sajrajt do trubek ke vstupu vzduchu i do trubky za filtrem a také do té venkovní mřížky nasávání a nechal dle návodu 5 min.běžet větrák na plný výkon sání.Nastříkal jsem i preventivně filtr :D .
Xfield psal o tom aerosolu,co se zacvakne a sám vystříká uvnitř auta,klima jede na plný výkon,ale s vnitřním oběhem.Ten jsem koupil také(od jiné firmy),ale to není desinfekce,to je pohlcovač pachů.Odstraní zápach(na čas)ale plíseň v klimě ne.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Reklama
 

Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: Klimatizace - udrzba, cisteni

Příspěvek od Xfield »

U Elantry najdeš přívod vzduchu na pravé straně (před spolujezdcem) - stačí oddělat plastovej kryt pod stěračem předního skla. Pak už uvidíš díru s klapkou, kudy proudí do kabiny vzduch (resp. do boxu, v kterým je filtr) ... skoro by se tama dala prostrčit ruka :) . U ostatních aut to bude podobný.
Ten kovovej konec hadičky slouží k rozstřiku té pěny do prostoru - aby nestříkala jen dopředu, ale do stran po stěnách vzduchovýho vedení. Nikam to "pasovat" nemá - prostě to jen zastrčíš co nejdál do těch trubek, kudy proudí vzduch, začneš stříkat a pomalu ji vytahuješ, aby se pěna nanesla pokud možno po celé délce roury. V podstatě jde o to, vyplnit tou pěnou celý vzduchový vedení od vstupu do kabiny až po výdechy z palubovky.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Klimatizace - udrzba, cisteni

Příspěvek od Hardcam »

Xfield: supr, supr, na tohle jsem cekal...takze, postup - vyndam filtr? Oddelav zvenku ten dekl a nastrikam. Vlezu do auta a klimu zapnu naplno s vnitrnim okruhem na 10 minut a je to?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: Klimatizace - udrzba, cisteni

Příspěvek od Xfield »

Hardcam: jj jak píšeš, ještě nastříkat do trubek vevnitř a počkat, až se ta pěna vstřebá a "vyžere" ty plísně...a pak pustit ventilaci (je to podobný, jak pěna na holení ... za pár minut opadne a pak to vlastně všechno jen vyfoukáš a vysušíš).
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Klimatizace - udrzba, cisteni

Příspěvek od Hardcam »

Xfield: no bomba, dekuju za rychlou odpoved. Zitra na to vletim. Jeste jeden dotazek - pujde my ta krytka sterace sundat lehce bez naradi nebo se mam pripravit na porod?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: Klimatizace - udrzba, cisteni

Příspěvek od Xfield »

Stěrače jdou v pohodě, stačí tuším 13ka klíč. Pak jen postupně odcvatat plastový špuntíky, který jsou pod tou těsnící gumou. Možná je tam někde uprostřed ještě šroub (už si to moc nepamatuju), ale určitě nic zákeřnýho :)

btw: já bych to čištění ale raděj nechal až na jaro, teď přes zimu se tam jěště nějaká ta vlhkost dostane, takže bych čistil až před sezónou( ...a hlavně bude teplej)
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - udrzba, cisteni

Příspěvek od DEDe »

Borek píše:Vstup nasávání máš tu černou mřížku pod čelním sklem u spolujezdce.
Já jsem vyndal filtr-nastříkal ten čistící sajrajt do trubek ke vstupu vzduchu i do trubky za filtrem a také do té venkovní mřížky nasávání a nechal dle návodu 5 min.běžet větrák na plný výkon sání.Nastříkal jsem i preventivně filtr :D .
Xfield psal o tom aerosolu,co se zacvakne a sám vystříká uvnitř auta,klima jede na plný výkon,ale s vnitřním oběhem.Ten jsem koupil také(od jiné firmy),ale to není desinfekce,to je pohlcovač pachů.Odstraní zápach(na čas)ale plíseň v klimě ne.
takze taky venku pod steracem pod plastem jak tu kluci pisou u elantry?
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - udrzba, cisteni

Příspěvek od Borek »

Hardcam píše:Xfield: supr, supr, na tohle jsem cekal...takze, postup - vyndam filtr? Oddelav zvenku ten dekl a nastrikam. Vlezu do auta a klimu zapnu naplno s vnitrnim okruhem na 10 minut a je to?
Harde,ty musíš zapnout klimu na vnější okruh :!: Sání vzduchu z venku :!: Když to nastříkáš do venkovního sání.Vnitřní okruh se zapíná,jak jsem psal(a který popisoval Xfield) v případě použití spreje,který se zmáčkne a vystříká do vnitřku kabiny. :wink:

Dede-mrkni z venku-pod předním oknem u spolujezdce máš mřížku.Je to plast přes celou šířku auta-nic neodmontovávej,prostrč mřížkou hadičku a stříkej :D .A až budeš mít venku filtr,tak stříkni z vnitřku do té trubky.Ta přívodní trubka nasávání k filtru je krátká a moc bordelu tam nebude.Největší smrad ti bude dělat výparník a ten je vlevo od filtru-tam to pořádně naper. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Klimatizace - udrzba, cisteni

Příspěvek od Hardcam »

Borek: i Tobe mnohokrate dekuji:) udelam to jak popisujete a jestli to nebude fungovat, tak pujdete k soudu, Oba:) :lol: :x :P
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Klimatizace - udrzba, cisteni

Příspěvek od Hardcam »

Tak se mi nepodarilo vymontovat kaslik..odstranil jsem ty dve cerny packy po kazdem boku schranky a to je konec...srouky tam jsou asi 4 + 2 na zamku, ke dvoum se 100% nedostanu, ke dvoum jo, ale nechapal jsem, jakou maj funkci...nemekl by nekdo foto, jak na to? V sekci Tucson jsem se docetl, ze mlzeni skel zpusobuje treba i ten filtr.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - udrzba, cisteni

Příspěvek od Borek »

Chceš radu?Tůůůůdle :lol: .Ty na nás se soudem,my na tebe s mlčením. :mrgreen:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - udrzba, cisteni

Příspěvek od zahyx »

Hardcam píše:Tak se mi nepodarilo vymontovat kaslik..odstranil jsem ty dve cerny packy po kazdem boku schranky a to je konec...srouky tam jsou asi 4 + 2 na zamku, ke dvoum se 100% nedostanu, ke dvoum jo, ale nechapal jsem, jakou maj funkci...nemekl by nekdo foto, jak na to? V sekci Tucson jsem se docetl, ze mlzeni skel zpusobuje treba i ten filtr.
dneska ti to vyfotim
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: Klimatizace - udrzba, cisteni

Příspěvek od Xfield »

Na mlžení skel filtr vliv má - výměna pomůže, ale stejně víc záleží na venkovní vlhkosti.
Ohledně toho kastlíku ... nevím, jak daleko ses dostal.
1/ otevřít kastlík a vycvaknout ty dvě boční černý plastový zarážky - tím se uvolní, vyvrátí se adrží už jen na pantech
2/ šroubovákem povysunout ty dva panty a kastík se úplně uvolní
3/ uvidíš černej plastovej box, přes obdelníkový dvířka je kovová packa (závora) - povolíš pár šroubků (oba dobře přístupný), sundáš ten plíšek a vycvakneš dvířka
4/ vytáhneš filtr, vysaješ listí a další nepořádek, nasadíš novej filtr a všechno zase zpátky

... v bodě 4/ před vložením novýho filtru, můžeš ještě aplikovat tu čistící pěnu - pokud to budeš dělat, tak samozřejmě před spuštěním ventilátoru nezapomeň ty černý dvířka zavřít :mrgreen:
...doufám, že si to pamatuju dobře a neplete se mi to s jiným autem :wink:
Naposledy upravil(a) Xfield dne 22 úno 2009, 13:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Klimatizace - udrzba, cisteni

Příspěvek od Hardcam »

Borek: :P
zahyx: budu cekat....:)
Xfield: diky, diky, neplete...ale ja furt netusim, ktery sroubky mam sroubovat...:(
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - udrzba, cisteni

Příspěvek od zahyx »

tak tady to mas, vymena filtru me zabrala cca4 minuty :) :D/ :D/
Přílohy
1.JPG
1.JPG (40.71 KiB) Zobrazeno 2059 x
2.JPG
2.JPG (57.39 KiB) Zobrazeno 2060 x
3.JPG
3.JPG (43.16 KiB) Zobrazeno 2078 x
4.JPG
4.JPG (62.87 KiB) Zobrazeno 2059 x
5.JPG
5.JPG (32.83 KiB) Zobrazeno 2061 x
6.JPG
6.JPG (72.72 KiB) Zobrazeno 2064 x
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“