TCS

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: presmykovanie kolies

Příspěvek od Hardcam »

laufas: mne je 23, jezdim jen soukrome a hnedle to mas rocne 45tkm...tady neco nakoupit, tamhle neco zaridit, navsteva sem...a je to. Rekni tatuldovi, at navali klicky a hura za kockama:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: presmykovanie kolies

Příspěvek od laufas »

Hardcam píše:laufas: mne je 23, jezdim jen soukrome a hnedle to mas rocne 45tkm...tady neco nakoupit, tamhle neco zaridit, navsteva sem...a je to. Rekni tatuldovi, at navali klicky a hura za kockama:)
Zas takovej malej jouda nejsem :shock:
Nvm jak je mozny, ze mame tak malo. Kazdej tyden min jednou do Olmika+po Olmiku cca 20km celkem, na navstevy taky jezdime, sem tam vylet. Na filcce sme meli za 10 let 100tis km.
Je pravda, ze posledni 2 zimy i30 okupuje garaz, ptze sme meli na filcce funglovky zimaky a nasi se shodli, ze nema cenu mit novy zimaky na obou autech. Tim padem, zimaky budou na hnujdaje az pristi rok a konecne si s nim zablbnu na snehu.
Kdyz potrebuju, tak si vezmu bud jedno auto nebo druhy, ale treba najezd 45tis za rok je mi u tebe zahadou :)
To poznam az budu mit vylozene vlastni vozidlo, ted kdyz potrebuju do mesta pro neco, je pro me jednodussi sednout na bus a za 5 min tam byt, nez jet autem (i kdyz je to zabavnejsi)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: presmykovanie kolies

Příspěvek od Hardcam »

Neni to zahada. Hodne obchoduji. Tech 45tkm je je na Elantre, jeste jezdim s tema dalsima dvema...:)
ESP pravdepodobne v Elantre nemam, ani TCS, nestve me to ani trochu, ale je dobry to mit. Pravdou je, ze kdyby to byla priplatkova vybava, asi bych si to nezakoupil, rad auto ovladam ja, ne aby to za me delal pocitac:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: presmykovanie kolies

Příspěvek od tatchwud »

Laxius píše:No s tym rozjazdom je to zaujimave.

Na felicii som bol zvyknuty,ze zlahka plozim nohu na plyn, pocujem ako sa mierne zdvihnu otacky, potom pomali pustam spojku a rozbehnem sa.

U i30 je to trosku inac. Ked rovnako zlahka plozim nohu na plyn, pocujem ze sa trochu zdvihnu otacky,ale ked pomali pustam nohu na spojke, a spojka zacina zaberat, tak mi otacky padnu a motor skape...

Neviem ci to je len moj subjektivny pocit, ale ako keby na 1.prevodovom stupni plynovy pedal nereagoval od prvej sekundy, musim trosku dalej podrzat nohu na plyne, az potom mozem pustat pomali spojku a potom sa pekne rovnomerne rozbehnem. Ale kedze pocuvam radio :) tak az tak nepocujem motor a nechce sa mi stale cakat tu pol sekundy, jednu sekundu, potom ako som mierne zdvihol otacky, tak radsej ich zvihnem trochu viac a to uz nie je potom taky rovnomerny start, ale aspon motor neskape...no a potom obcas tie kolesa aj zahrabu vpredu...

Nemate podobne skusenosti?
Čeče,přesně mě.Už jsem si připadal jako začátečník.Je to moje 5. auto a toto je poprvé,co se mi to stává.Musím dát více plynu,aby mě to nechcíplo.Už se někdy při rozjezdu podívám na otáčkoměr.Furt nemůžu přijít,čím to je.U Feldy se mě to nikdy nestalo. :-k
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
De&d
**
Příspěvky: 158
Registrován: 11 říj 2008, 19:35

Re: presmykovanie kolies

Příspěvek od De&d »

tatchwud píše:
Laxius píše:No s tym rozjazdom je to zaujimave.

Na felicii som bol zvyknuty,ze zlahka plozim nohu na plyn, pocujem ako sa mierne zdvihnu otacky, potom pomali pustam spojku a rozbehnem sa.

U i30 je to trosku inac. Ked rovnako zlahka plozim nohu na plyn, pocujem ze sa trochu zdvihnu otacky,ale ked pomali pustam nohu na spojke, a spojka zacina zaberat, tak mi otacky padnu a motor skape...

Neviem ci to je len moj subjektivny pocit, ale ako keby na 1.prevodovom stupni plynovy pedal nereagoval od prvej sekundy, musim trosku dalej podrzat nohu na plyne, az potom mozem pustat pomali spojku a potom sa pekne rovnomerne rozbehnem. Ale kedze pocuvam radio :) tak az tak nepocujem motor a nechce sa mi stale cakat tu pol sekundy, jednu sekundu, potom ako som mierne zdvihol otacky, tak radsej ich zvihnem trochu viac a to uz nie je potom taky rovnomerny start, ale aspon motor neskape...no a potom obcas tie kolesa aj zahrabu vpredu...

Nemate podobne skusenosti?
Čeče,přesně mě.Už jsem si připadal jako začátečník.Je to moje 5. auto a toto je poprvé,co se mi to stává.Musím dát více plynu,aby mě to nechcíplo.Už se někdy při rozjezdu podívám na otáčkoměr.Furt nemůžu přijít,čím to je.U Feldy se mě to nikdy nestalo. :-k
A nemůže to být elektronickým ovládáním plynu u i30?
i30 1.4 Cmf KimShit
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: presmykovanie kolies

Příspěvek od tatchwud »

De&d píše: A nemůže to být elektronickým ovládáním plynu u i30?
No a v čem to kouzlo elektr.ovládání spočívá? To jako má zpoždění,nebo jak to funguje? :-k
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: presmykovanie kolies

Příspěvek od matysekul »

i30 nemá elektronický plyn u benzínu.Kdyby měla,dodával by se tempomat i pro benzínové motory.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: presmykovanie kolies

Příspěvek od Hardcam »

Benzinove i30 s tempomatem...obzvlast ta modra za 21.970E je bomba, jen by to chtelo cerny tahokov, ne stribrny.Vsechny maji kuzi, modely 1.6 nabizeli i jako polokuzi + nejake limitovane edice. Nezapomente, ze zijeme v Ceske republice, co u nas nelze, to je v ostatnich zemich standardem. Videl jsem i i30 s plne elektrickou sedackou ridice.

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/searc ... dCarSeals=
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: presmykovanie kolies

Příspěvek od matysekul »

Asi jsem se blbě vyjádřil.Jde to,ale je to náročnější a dražší,než u auta s elektronickým plynem.i 30 1,4 a 1,6 nemají elektronický plyn určitě.Diesely ano.
Je to sice pro bratrance,ale základ je stejný.
http://www.kia-club.org/viewtopic.php?t=2107

Řešilo se to i tady,ale není to tak obsáhlé.

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 52&start=0
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: presmykovanie kolies

Příspěvek od Laxius »

Hardcam píše:Benzinove i30 s tempomatem...obzvlast ta modra za 21.970E je bomba, jen by to chtelo cerny tahokov, ne stribrny.Vsechny maji kuzi, modely 1.6 nabizeli i jako polokuzi + nejake limitovane edice. Nezapomente, ze zijeme v Ceske republice, co u nas nelze, to je v ostatnich zemich standardem. Videl jsem i i30 s plne elektrickou sedackou ridice.
Ja by som len dodal, ze ked som sa rozhodol,ze kupim i30, poobzeral som sa v okolitych statoch (HU,CZ,PL,AU,DE), ze kde su najlepsie ceny. Pozrel som sa aj na mobile.de a mali tam kopec specialnych edicii tych aut, trebars tam predavali style verziu, ktora vsak style nebola, lebo bola tam sice polokoza, ale len s manualnou klimou. Chybal aj dazdovy senzor a podobne. Kazdopadne bolo zaujimave vidiet, ze oficialne existuju aj ine verzie ako tie, ktore sa predavaju v CZ/SK.
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: presmykovanie kolies

Příspěvek od laufas »

Hardcam píše:Nezapomente, ze zijeme v Ceske republice, co u nas nelze, to je v ostatnich zemich standardem.
A to me silene rozciluje ](*,)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: presmykovanie kolies

Příspěvek od Hardcam »

Laufas: si zvyknes:)

mytesek: benzinova Sonata elektricky plyn ma, nevim, proc i30 ne. Kazdopadne jak vidis, tempomat do nej lze dostat.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: presmykovanie kolies

Příspěvek od matysekul »

@Hardcam:Tak jsem si prostudoval německý ceník a i nabídku příslušenství.Tempomat se dodává do 2,0 a 2,0CRDi ve verzi premium automaticky.Že by měl 2,0 CVVT elektronický plyn?Nevím.
Jako doplňková výbava se prodává tempomat pouze pro CRDi za 449Eur.Nabídku příslušenství mají fakt lepší.Ve výbavě se moc nevyznám,ta němčina se fakt nedá někdy přelouskat.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: presmykovanie kolies

Příspěvek od Hardcam »

matysek: to jo...bokem vyucuju nemcinu na zakladce, tak o tom neco vim:)
skladani podstatnych slov je na prd, ale pokud vis, kde jedno konci a druhe zacina, da se to prelozit - treba pres Seznam.cz
Jelikoz mam auto z D, muzu porovnat, U nas se Ela v kuzi a vyhrevem zadnice taky neprodavala. Dalsich rozdilu si zatim nejsem vedom.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: presmykovanie kolies

Příspěvek od matysekul »

Tak to jsi mně docela překvapil.Já nejsem ani zdaleka takový znalec,němčinu jsem měl naposled ve škole.Kdybych si v příslušenství nevšiml těch tlačítek na volantu a nepoužil Google,tak bych to nenašel.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“