Matrix

Moderátor: Moderátoři

rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Re: Matrix

Příspěvek od rastos »

PP v Matrixe je takmer zbytocny. My ho v sluzobaku mame. Neukazuje okamzitu ani priemernu spotrebu. Jedine co tam ma zmysel je vonkajsia teplota. Ale to sa da vyriesit kupou samotneho teplomeru za par stovak...
Matrix 1.6
Reklama
 

Uživatelský avatar
pagy
*
Příspěvky: 43
Registrován: 15 zář 2008, 15:46
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: Matrix

Příspěvek od pagy »

to já vím,akorát sem to zapoměl napsat
HYUNDAI MATRIX 2009 1,5 CRDI-VELVET RED
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Uzi77
**
Příspěvky: 225
Registrován: 21 srp 2008, 23:13
Bydliště: Bystřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Matrix

Příspěvek od Uzi77 »

cena odpovídá kvalitě
Matrix 1,5 CRDi R.V. 2008
kaspi
**
Příspěvky: 127
Registrován: 20 úno 2008, 14:35
Bydliště: Vsetín

Re: Matrix

Příspěvek od kaspi »

Tak já taky napíšu do tohoto tématu. Mám Matrixe 1.6 14 měsíců, je po 1. garančce (3600Kč), po najetých 11tis.km musím říct, že slouží tak, jak si představuji u nového vozu, kéž by to vydrželo aspoň těch 10 let [-o<
V létě bylo autíčko v Chorvatsku, v zimě jezdíme po horách, vždy spolehlivé a vždy jsme do něj dostali vše, co jsme potřebovali odvést (2 dosp.+2 děti). Nejvíce vyzdvihuji variabilitu a vnitřní prostor. Největší mínus byla zpočátku velká hlučnost při vysokých otáčkách, ale buď jsem si na to už zvyknul, nebo podvědomě to netlačím přes 3500 ot.
Problém prakticky žádný, jen asi od montáže dálkového alarmu mě nedoléhá plast. kryt volantu na jedné straně, ale protože jsem servisku dělal jinde než jsem to kupoval, tak mi to nechtěli vyreklamovat, ale říkali, že ten kryt stojí nový cca 200Kč.
Jinak v létě jsem nechal vystříkat dutiny a trochu i spodek, ale tam byl už nějaký orig. sajrajt, takže uvidíme letos po zimě jak to tam bude vypadat. Dále jsem dokoupil plastovou vanu kufru (super věc) a uvažuju (už rok :-)) ještě nad loketní opěrkou, ale asi pokud to u někoho neuvidím na vlastní oči, tak zatím do toho nepůjdu.
Kdybych se měl rozhodovat nyní, tak půjdu do stejného vozu, ostatní značky (roomster...) nešly s cenou kompletního vozu tak dolů, abych si řekl, že jsem mohl počkat. Nicméně osobně jsem zvědav jak postaví cenovou politiku škodovka s Yetim, který se mi hodně líbí...
... nový následovník Matrixe mě moc neuchvátil, zejména kvůli výrazně menším bočním oknům, které by asi holkám vzadu vadily...
Howgh
Matrix Premium 1,6, 2/2008
ivos
*
Příspěvky: 27
Registrován: 08 úno 2008, 09:44

Re: Matrix

Příspěvek od ivos »

Matrix je vyráběný v Turecku a kvalita montáže je dost mizerná. Když ho porovnám s Elantrou kterou jsem měl před tím a byla montována v Koreii ,tak to je nebe a dudy. S Ele žádné problémy nebyly kvalita výborná, s Matrixem už několik a všechno to bylo odfláknutou montáží. Kdybych věděl že ho dělají v Turecku, nikdy bych si ho nekoupil. Je to můj už třetí Hyundai ,vždy jsem kupoval nové vozy a byl jsem s nimi vyloženě spokojený, ale po Matrixu už žádný další Hyundai nebude.
Jinak je Matrix skoro genialně udělané auto. Variabilita, prostor, jízdní vlastnosti( s ohledem na třídu vozu ) ,diesel 1.5 VGT je jeden z nejlepších dieslů v této třídě ( hydraulické vymezování vůlí, rozvodový řetěz, jednohmotový setrvačník, konstrukčně je to uplně nový motor proti třívalci, nízká spotřeba) jako všechny Common Raily je citlivý na nekvalitní naftu, tj. netankovat u pochybných pump. Má i velice slušnou výbavu , co se jinde doplácí je zde v základu. 4tyř letá záruka.
Nedostatky montáže je nutno důsledně uplatnovat v reklamačním řízení, doufám že jsem už vše vychytal.
Yeti se mi taky líbí a bude to asi další moje auto. Matrixe mám rok ,tak si ho nechám tak ještě tři roky pak to bude asi Yeti.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Matrix

Příspěvek od Hardcam »

Yeti, no to me po*er...:) kup si Pandu, prifoukni ji kompresorem a mas z toho Yetiho.
Obrázek

Je Ti zima? Yeti py*o...:) je zajimavy, ze nekdo prohlasi, ze si to auto koupi, aniz by v nem sedel, natoz jel a znal cenu, za jakou se bude ta supervykona dvanactistofka f turbu v zakladu prodavat...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Matrix

Příspěvek od Vilda »

ivos píše:Matrix je vyráběný v Turecku a kvalita montáže je dost mizerná. Když ho porovnám s Elantrou kterou jsem měl před tím a byla montována v Koreii ,tak to je nebe a dudy. S Ele žádné problémy nebyly kvalita výborná, s Matrixem už několik a všechno to bylo odfláknutou montáží. Kdybych věděl že ho dělají v Turecku, nikdy bych si ho nekoupil. Je to můj už třetí Hyundai ,vždy jsem kupoval nové vozy a byl jsem s nimi vyloženě spokojený, ale po Matrixu už žádný další Hyundai nebude.
Jinak je Matrix skoro genialně udělané auto. Variabilita, prostor, jízdní vlastnosti( s ohledem na třídu vozu ) ,diesel 1.5 VGT je jeden z nejlepších dieslů v této třídě ( hydraulické vymezování vůlí, rozvodový řetěz, jednohmotový setrvačník, konstrukčně je to uplně nový motor proti třívalci, nízká spotřeba) jako všechny Common Raily je citlivý na nekvalitní naftu, tj. netankovat u pochybných pump. Má i velice slušnou výbavu , co se jinde doplácí je zde v základu. 4tyř letá záruka.
Nedostatky montáže je nutno důsledně uplatnovat v reklamačním řízení, doufám že jsem už vše vychytal.
Yeti se mi taky líbí a bude to asi další moje auto. Matrixe mám rok ,tak si ho nechám tak ještě tři roky pak to bude asi Yeti.

Ale, to by sis nemohl koupit žádný auto, protože dneska většina automobilek vyrábí svoje vozy mimo své území. Accent je taky dělaný v Turecku a drtivé většině svých majitelů slouží dobře a já sám si taky nestěžuju. Nikde není záruka, když si koupíš škodovku, že budeš jezdit bez poruch a problémů ( stačí si přečíst škodovácké stránky jejich klubu ). Prostě jste měli smůlu a kápli na špatný kus, ale to se může stát u jakékoliv značky. Když porovnám Renaulta s Accentem ( a Renault byl vyroben ve Francii ) tak za stejnou dobu, co mám Accenta, jsem byl s Renoldem 4 x v servisu a nebyli to žádný prkotiny... s Accentem mi dotáhli vrzající sedadlo a to bylo všechno. Zatím na Hyundaie nemůžu říct nic špatnýho .......
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Matrix

Příspěvek od DEDe »

i co rikaji vetsinou prodejci nahradnich dilu tak ze se vicemene prodavaji jenom ty veci co se pravidelne meni jinak poruch jako takovych moc neni
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
ivos
*
Příspěvky: 27
Registrován: 08 úno 2008, 09:44

Re: Matrix

Příspěvek od ivos »

Yetiho jsem zatím viděl pouze prezentaci ,ale i ta dost napoví.
Jinak k Matrixovi:
1. Odražený lak na přední haubně na obou rozích u čelního skla (začalo to rezivět - odstraněno v záruce přelakováním)
2. Nešla za jizdy zařadit jednička ( nyměna synchronů v převodoce)
3. Pravá zadní sedečka - nezacvakaval se levý zámek ( křivě namontovaná sedačka -odstraněno v záruce)
4. Kabel od anteny se placal mezi třechou a obložením (velice nepříjemné a hlasité zvuky, dodatečně upevněn).
Bullshit!!! Kontrola kvality montáže mizerná ne-li žádná !!!
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Matrix

Příspěvek od Hardcam »

ivos: odstraneny zavady jsou, tak o co go?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
ivos
*
Příspěvky: 27
Registrován: 08 úno 2008, 09:44

Re: Matrix

Příspěvek od ivos »

Po osmi letech s Hyundai jsem k nim ztratil důvěru.
Ale ještě jednou opakuji, Matrix je vyloženě povedené auto, ve své třídě. Škoda jen , že toho mého odflákli. A motor 1.5 CRDi VGT je špičkový.
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Matrix

Příspěvek od DEDe »

oni s tim pocitaj ze se tyhle zavady vyresi potom , proste u levnejsich aut se tohle musi ocekavat si myslim a jiny znacky na tom nebudou jinak co sem slysel o renaultu a podobnych tak tohle sou jeste prkotiny co odstranis a je klid.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
ivos
*
Příspěvky: 27
Registrován: 08 úno 2008, 09:44

Re: Matrix

Příspěvek od ivos »

S tím nesouhlasím , Matrix nebyl dělaný jako "low cost". Jeho cena se pohybovala okolo 500000,- to není žádný " Logan " a tak by tomu měla odpovídat kvalita , když jsem si v r.2003 kupoval Elantru 2.0 CDRi ,tak byl Matrix výrazně dražší . Možná by mohl nějaký majitel Matrixe ze začátku výroby , kdy se ještě vyráběly v Koreii, přispět do diskuze. Myslým že se s takovými nedostatky nepotýkali.
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Matrix

Příspěvek od DEDe »

aha tak to zase tak levnej neni sem myslel ze je levnejsi :))
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Matrix

Příspěvek od Hardcam »

Tohle bude patecni nebo pondelni kus...to se stava. Ja duveru po 15 letech (a vice jak 10 modelech) neztratil...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“