Komfortní blikání - trojblik

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od cert »

palčo píše:A dá sa to domontovať aj do Accenta? V cenníku som nič také nenašiel. Kde sa dá ten trojblik zohnať?

V ČR je to jako doplňková výbava: http://www.hyundai.cz/download/ceniky/c ... cent_a.pdf
Na konci (4. řádek od spodu).
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Reklama
 

Marecek
*
Příspěvky: 37
Registrován: 21 bře 2007, 22:09

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od Marecek »

Já jsem si toto zařízení dokupoval (je pravda že na Kia Rio II, ale myslím si, že to bude to samé) u výrobce Škrlant Motorsport (mají schválení jako dododavatel v Čr pro KIU). Došlo to dobírkou (zařízení o málo větší než krabička od sirek). Montáž dle přiloženého návodu jsem zvládnul za cca 45min klidné práce. Připojuje se to ke spínači varovných světel (tzn. sundat část kolem autorádia). Bezproblémová montáž a funkce je pro mě přínosem. Cena byla jestli si dobře pamatuji cca 1100,-.
Kia Rio II, 1,4LX+, rv.2007, béžový interiér :-)
Uživatelský avatar
DanyII
**
Příspěvky: 148
Registrován: 11 črc 2006, 07:32

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od DanyII »

podla mna nebezpecna vec a to napriklad ked ides po hlavnej dvojprudovke a chces sa preradit do praveho pruhu, na co by stacil jeden blik a zaroven minas vedlajsiu cestu. S trojblikom blikas aj po preradeni do pruhu a vodic na vedlajsej si opravnene mysli ze odbocujes a nemusi ti dat prednost... Ruky mam na to, aby som si blikol kolkokrat potrebujem, nemusi ma obmedzovat prednastaveny trojblik. A este za to platit...
Hyundai Accent 1.5 CRDI CB elegance
OZ Michelangelo 8
GoodYear Eagle F1 205/45 R16
Uživatelský avatar
Luboshak
**
Příspěvky: 298
Registrován: 14 led 2008, 12:43
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od Luboshak »

Zrovna včera jsem se vrátil z Francie se služební oktávkou s tímhle blinkrem. Nemůžu si to vynachválit. Na dálnici je to supr, když nemusíte pořád vypínat blinkry, jen ťuknout, přejet z pruhu a samo se to vypne. Určitě bych to na svém autě v budoucnu taky chtěl. Jinde než na dálnici jsem to prakticky nepoužíval.
Luboshak
---------------------------------------
Hyundai i30cw 1.4 CVVT Comfort 2010 LPG BRC
Fiat Tempra 1,6 SX, r.v. 1991 - sešrotováno
Hyundai Lantra 1,5 GLSi, r.v.1992 - sešrotováno
Uživatelský avatar
DanyII
**
Příspěvky: 148
Registrován: 11 črc 2006, 07:32

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od DanyII »

na nieco je to lepsie, ale urcite nie na kazdu situaciu. Pri povodnom systeme mozes 1blik, 2blik, 3blik, 4blik ovplyvnit ale naopak to nejde. Je to na kazdom
Hyundai Accent 1.5 CRDI CB elegance
OZ Michelangelo 8
GoodYear Eagle F1 205/45 R16
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od cert »

DanyII píše:na nieco je to lepsie, ale urcite nie na kazdu situaciu. Pri povodnom systeme mozes 1blik, 2blik, 3blik, 4blik ovplyvnit ale naopak to nejde. Je to na kazdom
Jak to má :hyu: nevím (proto jsem tu tohle téma založil abych se to dověděl), ale VW to má (tak to je na služebním), že pokud o páčku jen klepneš, tak se spustí trojblik, pokud jí podržíš o chviličku dýl (přes 1 bliknutí), tak blinkr bliká tak dlouho, jak podržíš páčku. Aretovaný polohy blikají stále, to je jasný.
Naposledy upravil(a) cert dne 20 bře 2009, 09:07, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
DanyII
**
Příspěvky: 148
Registrován: 11 črc 2006, 07:32

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od DanyII »

ja len ze polovica vodicov smerovky pouzivat nevie, alebo ich proste nepouziva lebo sa im nechce, dalsi blikaju aj ked nechcu a potom to tu vyzera ako v cirkuse humberto. Musis byt naozaj veštec aby si vedel kto sa ktorym smerom pohne alebo nepohne napriek tomu ze tak signalizuje
Hyundai Accent 1.5 CRDI CB elegance
OZ Michelangelo 8
GoodYear Eagle F1 205/45 R16
Uživatelský avatar
skokan123
*
Příspěvky: 23
Registrován: 13 bře 2009, 21:18

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od skokan123 »

Nemohu než souhlasit s DanyII, jezdim po Praze a idiotů co neznaj blinkr, zato myšku ano je jak nastláno. Člověk by si myslel, že je to učej v autoškole (jako startovat se spojkou :) ) - Jezdim ve služební Fabii a trojblik mě tak uchvátil, že jsem si ho nechal namontovat do novýho Accenta. Opravdu komfortní změna směru :o)
Accent 1,5 CRDi VGT Elegance, 3/2009 - Gold Beige/beige
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od cert »

skokan123 píše:Nemohu než souhlasit s DanyII, jezdim po Praze a idiotů co neznaj blinkr, zato myšku ano je jak nastláno. Člověk by si myslel, že je to učej v autoškole (jako startovat se spojkou :) ) - Jezdim ve služební Fabii a trojblik mě tak uchvátil, že jsem si ho nechal namontovat do novýho Accenta. Opravdu komfortní změna směru :o)
No, to je dobrá zpráva, moc o tom uvažuju...
jen mně zajímá, jestli to funguje stejně jak jsem popsal výše u služebáku (...pokud o páčku jen klepneš, tak se spustí trojblik, pokud jí podržíš o chviličku dýl (přes 1 bliknutí), tak blinkr bliká tak dlouho, jak podržíš páčku...) :?: Kolik Tě stálo domontování?
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
skokan123
*
Příspěvky: 23
Registrován: 13 bře 2009, 21:18

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od skokan123 »

Kupoval jsem teď novýho Accenta, takže jsem si to nechal namontovat ještě před vyzvednutím, komplet cena 1250,- kč i s montáží.
Accent 1,5 CRDi VGT Elegance, 3/2009 - Gold Beige/beige
Uživatelský avatar
Fulli
***
Příspěvky: 644
Registrován: 18 úno 2008, 18:58
Bydliště: MC 42/2, 97251 Handlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od Fulli »

ja osobne s tym vlastne skusenosti nemam...moze to byt pohodlne ale je to skor nebezpecne ako bezpecne....tej packy sa musis dotknut tak ci tak tak je to podla mna uplne jedno a ja stale pouzivam len jedno bliknutie a nerobi mi to nejaky problem....staci jemne tuknut do packy a ides a pokial odbacam tak ked vyrovnam volant tak sa mi smerovka sama vypne tak v tom nevidim az taky problem.....je asi pravda ze je ten trojblik pohodlnejsi ale raz som sa takto skoro zrazil s autom ktore islo po hlavnej a vychadzalo z kruhoveho objazdu a smerovka este stale blikala tak som si myslel ze odbaca a isiel som z vedlajsej....ked som videl ze nejak nespomaluje tak som tak zahrabal ze som skoro spravil hodiny a nebola to moja chyba ale jeho ze mal zapnutu smerovku ze odbocuje a on isiel rovno....v tomto je to nebezpecne....radsej sa trosku narobim s tymi smerovkami ale nebudem nikoho ohrozovat....a toto iste moze byt ze je odbocka z hlavnej cesty a hned za nou je prechod pre chodcov....clovek vidi smerovku a vkroci na prechod a ty ho zrazis....neviem ako vy ale mne by sa s tym tazko zilo.....asi tolko moj nazor.....radsej mat unavene prsty zo smeroviek ako lenive a potom zit s nejakymi vycitkami ked sa nieco stane
Hyundai Accent 1.3 GLS 62kW 1997, 185/60 R14 Dunlop SP 01 SPORT
ziarovky BLUE xenon, sportovy filter(ide ako o zivot),
chystaju sa dalsie zmeny ale najprv na ne musi niekto zarobit
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7919
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od Mexican »

Fulli vy si tu borci pletiete vela pre bezpecnu jazdu podstatnych faktorov... to ze bliknete raz nemusi clovek za vami spozorovat - preto to nie je 1x blik alebo 2x blik .... proste trojblik dava sancu ze ten za vami to spozoruje, resp sanca ze to spozoruje je skutocne velka

druha vec.... to ze ty vyjdes do cesty len preto ze auto blika na odbocenie je vina tvoja, nie jeho.. vyhlaska hovori jasne.. neviem kde sa tu vsetci pretekari ponahlate - ak ma auto tu smerovku a je evidentne ze bude odbocovat tak do tej cety vojdem - ak to jasne nie je tak pockam... tiez je tam sanca ze clovek tu smerovku dal ale nepocuje ju a proste mu blika

jednobliknutie je u aut s trojblikom mozne tiez - packa do max polohy a znova naspat - tak to funguje u Fordu. Vicaeri z vas tu pisalo - ze u nas tie smerovky ludia nevedia pouzivat - a s tym suhlasim - a tomuto prave ten trojblik moze velmi pomoct

Porovnanie dialnice SR (Cr) a Nemecko

Nemecko - auto v pravom pruhu dobieha napr kamion, vodic da smerovku, pozrie do zrkadla a zaradi sa do laveho pruhu).. clovek vzdadu to vidi uz z dialky, ze blika a ze sa chysta do laveho pruhu - noha z plynu a proste ho pusti do pruhu

SR(CR) - auto v pravom pruhu blikne az raz a nasype sa do laveho pruhu vacsinou bez toho aby sa pozrel do zrkadla.. kedze u nas sa jazdi sposobom "ten zmrd sa mi tam preda nestrci" tak vacina vodicov u nas v lavom pruhu este prida aby sa im tam nahodou niekto nevopchal

priklad 2 - okresky

cestujem v kolone - predomnou Avia, za mnou desny cool typek v bouraku z 1992 s dorobenymi xenomni, ktory sa ponahla nikto nevie kam... kedze som za aviou prvy, logicky ma napadne ze ju predbehnem ako prvy - hovado za mnou si ale mysli, ze on dve auta predbehne rychlejsie ako ja jedno a tak s jednym bliknutim vyrazi do laveho pruhu - co ja v spatnom zrkadle mozem ale nemusim spozorovat.. takisto vyhlaska hovori jasne o dani znamenia o zmene smeru jazdy dostatocne pred a v pripade potreby aj pocas zmenu smeru jazdy... plati to aj vice-versa.. ak zacnem blikat ja - resp tuknem do packy a tak blikne 3x - tak pocas zaciatku predbiehania mam obe ruky na volante, resp lavou volant drzim pevne a pravou podradujem... teda ie vsetko naraz (ano, viem, urcite su tu ludia co to zvladaju)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od Lukino »

Ne vždy s Mexicanem souhlasím a málokdy reaguji, ale sdílím jeho názor.
BTW: Ford Mondeo mám shodou okolností doma a ten trojblik opravdu vypnout lze.
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od Pavel M »

cert píše:
Pavel M píše:Nechal jsem si to namontovat do Santy už to bude rok vše ok a bez toho již nikdy ,mám to i v Touranu a je to pohoda
Fajn, koukám to máš vyzkoušený jak na VW tak na :hyu: . Princip ovládání :hyu: je stejný jako u VW? Doufám, že jo... Co Tě stálo domontování v servisu?
Cenu už nevím dával jsem to rovnou do nového vozu
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Uživatelský avatar
skokan123
*
Příspěvky: 23
Registrován: 13 bře 2009, 21:18

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od skokan123 »

je asi pravda ze je ten trojblik pohodlnejsi ale raz som sa takto skoro zrazil s autom ktore islo po hlavnej a vychadzalo z kruhoveho objazdu a smerovka este stale blikala tak som si myslel ze odbaca a isiel som z vedlajsej....ked som videl ze nejak nespomaluje tak som tak zahrabal ze som skoro spravil hodiny a nebola to moja chyba ale jeho ze mal zapnutu smerovku ze odbocuje a on isiel rovno....v tomto je to nebezpecne....radsej sa trosku narobim s tymi smerovkami ale nebudem nikoho ohrozovat....a toto iste moze byt ze je odbocka z hlavnej cesty a hned za nou je prechod pre chodcov....clovek vidi smerovku a vkroci na prechod a ty ho zrazis....neviem ako vy ale mne by sa s tym tazko zilo.....asi tolko moj nazor.....radsej mat unavene prsty zo smeroviek ako lenive a potom zit s nejakymi vycitkami ked sa nieco stane[/quote]

No tak tenhle zážitek mám z vlastní zkušenosti a dost to bolelo. Já vešel do silnice na přechodu za křižovatkou ke který se blížil auťák s vyhozeným blinkrem a prásk, zapomněl ho totiž vypnout. ještě že mě dobře trefil, protože mi to zulo obě boty a ještě jsem tu :lol:
Accent 1,5 CRDi VGT Elegance, 3/2009 - Gold Beige/beige
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“